žirgynas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žirgynas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žirgynas“.

Tragiškai žuvo 25-erių raitelis: šeimos skausmui ribų nėra

25-erių raitelis Keaganas Kirkby tragiškai žuvo dalyvaudamas lenktynėse Čaringe, kai paskutinių tos dienos varžybų metu buvo numestas nuo žirgo. Netekties sukrėsti bendražygiai pagerbė jauno perspektyvaus jojiko atminimą. Apdovanojimus pelnęs treneris Paulas Nichollsas išreiškė pagarbą jaunam raiteliui K. Kirkby, kuris žuvo nukritęs nuo žirgo konkūro rungtyje. Tragedija įvyko sekmadienį Čaringe, Kente, kai jo žirgas išbėgo pro sustatytas apsaugines tvoreles finalinių lenktynių rate.
2024-02-07

Pamatytas vaizdas pribloškė Lietuvos gelbėtojus: reagavo žaibiškai

Vakarų (jūros) šaulių 3-oji rinktinė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino, kad šis šeštadienis jų šauliams buvo kitoks. 314 mokomosios jūrinės kuopos šauliai ruošėsi pratyboms, kai kuopos vadas Valerijus sulaukė skambučio iš Priekulės seniūnijos gyventojos, kuri turi žirgyną ir šauliai nedelsdami išvyko į pagalbą. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad reikia išgelbėti tris žirgus kurie dėl Minijos upės yra potvynio paveiktoje teritorijoje.
2023-11-14

Garsi kėdainietė prabilo apie skaudžią traumą: trenkėsi į betono sieną

Rodos, ką tik buvo 2020-ųjų metų gruodis, gana šiltas ir besniegis, kai pirmą kartą susitikome su „MG Horses“ savininke Irma Grūde. Tąkart kalbėjome apie nusistovėjusį žirgyno darbą, atviras duris gyventojams, didelius planus ir nuostabias svajones. Ir štai jau šių metų vasara – lietinga, gailinti saulės ir šilumos. Praėjo pusantrų pandemijos debesies pritemdytų metų, o per juos žirgyne būta tiek daug. Gero, be abejo, sočiai, tačiau gyvenime būta ir juodų etapų.
2022-06-22

Žirgyne – netikėtas moterų konfliktas: „Paprašysi rytoj vėl ateiti ir vėl kuopti žirgų mėšlą – patikėk manim“

Policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad žirgyne dvi moterys išgertuvių metu susižalojo. Kadangi aplinkybės buvo labai neaiškios, pareigūnai informavo medikus ir patys vyko į įvykio vietą, o kartu su jais ir TV3 laidos „Farai“ operatorius. Pareigūnus pasitikusi moteris tvirtino, kad nekėlė rankos prieš savo kolegę, o visa situacija – tik klastinga provokacija. „Ji durniuoja, nori mane pasodinti, kad mane išvežtumėte. Vėl pradės, kad aš jai ranką supjausčiau“, – pasakojo moteris.
2022-03-05

Lietuvos žirgyno valdymas valstybei galėjo pridaryti žalos: ministeriją ragina kreiptis į teismą

Seimo Antikorupcijos komisija pareiškė, kad dėl valstybinio Lietuvos žirgyno netinkamo valdymo valstybei galėjo būti padaryta žalos. Anot komisijos, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėl to turi kreiptis į teismą. Komisija trečiadienį pritarė laikinosios grupės tyrimo išvadai. Joje konstatuota, kad Lietuvos žirgynas galimai buvo valdomas netinkamai, nebuvo siekiama maksimaliai aukštų pelningumo rezultatų, vadovų veikla ne visada buvo grindžiama bendrovės interesais.
Aktualijos 2021-09-16

Sužalota mylimo žirgo vilnietė atsidūrė komoje: už gyvenimą kovojo iš visų jėgų

Dabar 23-ejų Gintė Sidaravičiūtė – kupina energijos ir pilna pozityvo. Tačiau dar 2017 metais jos gyvenimą aptemdė sunki trauma, patirta jodinėjant. Tiesa, meilė žirgams nedingo – ji ir vėl ryžosi grįžti prie šio hobio. Portalui tv3.lt mergina papasakojo apie aistrą jodinėjimui, lemtingąją dieną ir tai, kaip trauma pakeitė jos gyvenimą. Jodinėjimas į Gintės gyvenimą atėjo visai netikėtai, prieš 9 metus, būdama paauglė.
2021-04-21

Žirgų kalbą suprantanti 4-metė Morta stebina aplinkinius: vasarą dirbs net ir gide

Į Anykščių rajone esantį žirgyną „Vilartas“ atvykusius klientus dažnai pasitinka ne tik viena iš žirgyno savininkių Greta Vaitkevičienė, bet ir jos ketverių metų dukra Morta. Ji drąsiai eina prie žmonių, laisvai bendrauja, rodo žirgus, kiekvieną pristato vardu. Mergaitė padeda juos prižiūrėti, o visai neseniai pradėjo ir mokytis jodinėti. Ji labai myli žirgus, o kai būna šalia jų, net susidaro įspūdis, kad supranta šių gyvūnų kalbą.
2020-05-07

Neramus vakaras Vilniaus rajone: dega žirgyno stogas

Trečiadienį, apie 17.32 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus rajone, Avižienių seniūnijoje, Bendorių k. dega žirgyno stogas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui). Naujienų portalo tv3.lt duomenimis gaisras nebuvo didelis.

Vilniaus rajone liepsnos užkūrė tikrą pragarą: degė didžiulis žirgynas

 Naktį Vilniaus rajone didžiulis gaisras siautėjo žirgyne. Išgelbėti 26 žirgai, tačiau sudegė jojimo klubo maniežas. Pragaras siautėjo Vilniaus rajone, Masionių kaime. Smarkaus vėjo įpūstos liepsnos paskandino viską aplinkui. Šiuose mirtinuose spąstuose atsidūrė žirgai. Apie degančias arklides Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta šiek tiek po vidurnakčio. Atskubėjus ugniagesiams degė karkasinis maždaug trijų tūkstančių kvadratinių metrų pastatas – tai klubo maniežas.

Policija išparduoda savo „transportą“ – atsisveikina su 8 žirgais

Belmonto žirgyne sujudimas. Policijos pareigūnai rengia aukcioną, kurio metu visi norintys gali įsigyti net aštuonis žirgus. Šie gražuoliai tarnybai jau netinka, vieni sulaukę garbingo amžiaus, o kiti turi problemų su sąnariais ar sausgyslėmis. Nepaisant to, net šeši gyvūnai jau šiandien iškeliaus į naujuosius namus, o likusieji šeimininkų lauks kitą pirmadienį.
Aktualijos 2018-06-18
REKLAMA
REKLAMA

Žirgai gydo žmones: rezultatas juntamas jau po savaitės

Jodinėjimas žirgais - ne tik sportas ar pomėgis. Kai kuriems būtent šie gyvūnai gali padėti susidoroti su psichologinėmis problemomis ar net rimtomis ligomis, tokiomis, kaip cerebrinis paralyžius, autizmas ir dar daugiau. Hipoterapija užsiimanti Molainių žirgyno savininkė Daiva Zavadskiene apie tai pasakoja išsamiau. - Kaip vyksta žirgų terapija? - Pirmiausiai įvertinamas pacientas, klientas, koks jo poreikis. Ar jam reikia fizinės terapijos, ar psichologinės, ar abiejų.
2017-08-06

5 priežastys, dėl kurių verta apsilankyti žirgų lenktynėse

Lietuvos žirgų lenktynių asociacija pristato penkias priežastis, kurios atsleidžia, kodėl verta dalyvauti ir stebėti žirgų lenktynes. 1. Teigiamos emocijos garantuotos Dažnas sudalyvavęs žirgų lenktynėse, kur kanopų gaudesyje išvystomas didžiulis greitis, o taktinius sprendimus priima patyrę žokėjai, pasakys, jog tai yra ne kas kita kaip gamtos grožio (įspūdingi žirgai) ir „Formulės-1“ azarto derinys.
2017-06-05

Iš baisaus gaisro žirgyne pavyko išgelbėti gyvūnus

 Antradienį gausioms ugniagesių pajėgoms teko gelbėti žirgyną Vilniaus rajone. Gyvulių pilna arklidė liepsnojo atvira liepsna. Savininkų teigimu, gaisras galėjo kilti nuo elektros srovės. Įsiplieskusi liepsna dėl vėjo plito labai greitai, tačiau didelėmis pastangomis pavyko išgelbėti visus gyvūnus – 9 žirgus ir 5 ponius. Užgesinus gaisrą paaiškėjo, kad žala vis tik didžiulė – pastato stogas visiškai sudegė. Pastato šeimininkas tikisi, kad nuostolius bent dalinai kompensuos draudimas.
Kriminalai 2017-03-28

V. Musvydaitei – netikėtas išbandymas žirgyne

TV3 laidos „Sportuok su mumis“ vedėjai Vladai Musvydaitei teko netikėtas iššūkis, kai dalyvauti ir joti laidoje ji pakvietė kylančias šiuolaikinės penkiakovės žvaigždutes, dvynes seseris Ievą ir Emiliją Serapinaites. Prie pusryčių stalo linksmai nusiteikusios seserys pasiūlė ir V. Musvydaitei pabandyti joti ant žirgo. Niekada gyvenime to nedariusi žurnalistė kiek sutriko, tačiau galiausiai ryžosi avantiūrai.
2014-04-02

Nežinomą kaimą išgarsino žirgynas

Rita ŽADEIKYTĖ Rytoj Šiaulių rajono Bubių seniūnijos Jusaičių kaime Lietuvos, Latvijos ir Estijos raiteliai su sportiniais žirgais varžysis dėl Lietuvos taurės – vieno iš aukščiausių šalies žirgų sporto prizų. Rimas Bajorinas, įkūręs Jusaičių žirgyną, per 13 metų nežinomą kaimą pavertė žirgų sporto meka su viena geriausių Lietuvoje jojimo aikščių, o kaimo jaunimą susodino ant žirgų. Kova dėl Lietuvos taurės Sportinių žirgų jojimo varžybos Jusaičiuose rengiamos penktą kartą.
Lietuva 2013-08-16

Solidaus jubiliejaus proga Pernaravos miestelis pasidabino herbu, antspaudu ir vėliava

Kėdainių rajone esantis Pernaravos miestelis savaitgalį minėjo 665-ąjį jubiliejų. Jubiliejaus proga heraldikos komisija patvirtino miestelio herbą, antspaudą ir vėliavą. Jau V amžiuje Rytų žemaičių plynaukštėje, kur šiandien įsikūrusi Pernaravos seniūnija, gyveno žmonės. Tai liudija vietos kapinyne aptikti radiniai. Vis dėlto miestelio istorija pradėta skaičiuoti nuo 1348-ųjų. „Gedimino laikais čia buvo žirgynas. Žirgus pervarant iš vienos vietos į kitą, šią vietą vadino pernavara.
Lietuva 2013-07-28

Aplinką tausojantis ūkininkavimas leidžia uždirbti

Vismantas Žuklevičius Håkano ir Teri Lee Erikssonų ūkio dirbami laukai žaliuoja Mälaren ežere plūduriuojančioje vienoje iš trijų salų – Färingsö’ne. Nors ūkininkų sodybą juosia miškai ir čia tvyro ramybė, kurią vasaros metu drumsčia tik žemės ūkio technikos garsai, sostinė Stokholmas pasiekiamas vos už 30 kilometrų. Erikssonai puoselėja savo ūkį ir tikina, kad gamtai jokio nuostolio nedaro – visos atliekos perdirbamos ar kitaip panaudojamos.
Lietuva 2013-07-03

Šeštadienio vakarą Riešėje nuskendo vyriškis

Šeštadienį, apie 20 val. pranešta, jog Vilniaus rajone Riešės kaime, Vilniaus Riešės žirgyno tvenkinyje panėrė ir paviršių nebeišnyra vyras. Į įvykio vietą išsiųstos ugniagesių-gelbėtijų pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus rajono greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Atvykus pirmosioms specialiųjų tarnybų pajėgoms, vyras jau buvo ištrauktas.
titulinis 2012-07-07

Į Plungės dvaro rūmų karūną sugrąžintos prarastos deivės

Plungės dvaro rūmus restauruojanti bendrovė „Pamario restauratorius“ atliko vieną svarbiausių pastato atkūrimo projekto darbų – ant šiaurinio rūmų rizalito užkėlė ir sumontavo prieš šešetą dešimtmečių sunaikintą trijų deivių skulptūrinę kompoziciją. Ji Žemaitijos versaliu vadinamiems rūmams sugrąžino tikrąjį, istorinį, jų vaizdą. Į 15 metrų aukštį iškelta skulptūrinė kompozicija – paskutinė grandis restauratorių kruopščiai atkurtoje Plungės dvaro rūmų karūnoje.
2011-08-17

Naujausias M. Jankavičiaus hobis – jodinėjimas

Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Ši patarlė puikiai tinka dainininkui Mantui Jankavičiui, kuomet kalba eina apie rugsėjo 23 dieną dienos šviesą išvysiantį istorinį nuotykių filmą „Tadas Blinda. Pradžia“ ir naują jo hobį – jodinėjimą. Prieš tai niekada prie žirgo neprisilietęs, likus pusmečiui iki juostos filmavimų pradėjęs mokytis drauge su arkliu kaskadinius triukus atlikinėti Mantas sako, kad žirgynas „Peteša“  šiuo metu yra tapęs ta vieta, kur jis praleidžia kone visą laisvalaikį.
2011-08-08

Šventės ir girtadieniai

Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Šventės ir girtadieniai“. Istorija Lietuvai padovanojo tris valstybingumą įprasminančias šventes, bet šalia įprastų, tautines ir religines tradicijas primenančių progų yra sukurta tokių, iš kurių šaipomasi. Šiemet Lietuva turės 12 nedarbo dienų, neskaitant perkeltų savaitgalio išeiginių, sudarančių vadinamuosius ilguosius savaitgalius.
2011-08-08

Neatrastas Vilnius (1)

Svetur gerai, bet namie geriausia. Šios patarlės teisingumu įsitikinti paprasta – tereikia vietoj savaitgalio užsienyje likti namie ir pamėginti atrasti ką nors nauja. Savaitraščio „Ekonomika.lt“ žurnalistai šįkart liko Vilniuje ir pasižvalgė, ką galima pamatyti šalies sostinėje ir aplink ją. Iškyla prie atodangos Peržvelgus turizmo statistiką akivaizdu, kad daugiausia turistų į Vilnių atkeliauja vasarą. Nors pramogų čia, kaip tikina miesto valdžia, gausu ir žiemą, skaičiai byloja ką kita.
2011-06-15

Žirgininkystei Lietuvoje – sunkūs laikai

Žirgininkystė, anot verslininkų, išgyvena nelengvus laikus. Per pastaruosius porą metų žirgų pardavimas sumažėjo perpus, o kainos smuko vidutiniškai trečdaliu. Patys žirgų veisėjai sutinka: nieko nuostabaus, žirgas – prabangos prekė, kurią įsigyti gali ne kiekvienas. Tuo metu žirginis turizmas klientų trūkumu nesiskundžia. Bendrovėje „Skilvioniai“ auginama viena iš nacionalinių žirgų veislių – Lietuvos sunkieji.
2011-03-18

Madonna įsigeidė žirgyno

Madonna (51) perka žirgyną prabangioje Niujorko valstijos Hamptonso vietovėje. Dainininkė – aistringa jojikė. Kaip praneša „New York Post“, jai tai kainuos nemažai pinigų – 10 000 000 $. Beje, teritoriją  dainininkė pirks iš Calvin Klein (67) ex žmonos. Tiesa, dainininkė prarado reklamos sandėrį su prabangiu mados ženklu „Luis Vuitton" mados namais, – ją pakeis jaunesnė pretendentė.
2009-12-22
Į viršų