vytauto didžiojo universitetas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vytauto didžiojo universitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vytauto didžiojo universitetas“.

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.

Darbuotojų laukia pokyčiai? Pasakė, ar kitąmet Lietuvoje visi dirbsime 4 dienas

2023 metų pabaiga skatina apžvelgti praėjusius dvylika mėnesių ir sutelkti dėmesį į ateitį. Pandeminiu ir popandeminiu laikotarpiais itin suaktyvėjo poreikis lanksčiau suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Neretai tai paskatina vis aktyvesnes diskusijas apie trumpesnę darbo savaitę pasaulyje bei Lietuvoje.
2023-12-26

VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre atidaroma pirmoji beisbolo aikštė Kaune

Vytauto Didžioji Universiteto (VDU) prezidento Valdo Adamkaus sporto centre sekmadienį atidaroma pirmoji beisbolo aikštė Kaune. Anot VDU, ji taps antrąja visus Europos standartus atitinkančia beisbolo aikšte Lietuvoje, o VDU – pirmuoju universitetu Baltijos šalyse, turinčiu beisbolo aikštyną. Beisbolo aikštė papildys esamą VDU sporto centro krepšinio, salės futbolo, tinklinio ir kitoms sporto šakoms pritaikytą sporto salę.
Aktualijos 2023-09-17

Olena Zelenska: VDU patalpose įsikurs ukrainiečių kultūros ir švietimo centras

Ukrainos prezidentas Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska šeštadienį pranešė, kad vienas iš Vilniaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pastatų taps ukrainiečių kultūros ir švietimo centru. „Tai bus stiprybės, emocijų, žinių ir susitikimų vieta, draugystės tarp mūsų žmonių vieta. Esu tikra, kad ši tradicija išgyvens karą. Kaip bet koks širdingas bendravimas nugali atskirties ir nesantaikos jūras“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė ji.

Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimos

Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimos, atskleidė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos užsakymu Vytauto Didžiojo universiteto atliktas tyrimas. Anot tarnybos, tyrimu siekta įvertinti vilkų populiacijos dydį, erdvinį paplitimą, šeimų skaičių. Mokslininkai tyrė praėjusio medžioklės sezono metu šalyje sumedžiotų vilkų amžių, atliko genetinius, produktyvumo tyrimus, analizavo pranešimus apie vilkų buvimą, medžiojamų gyvūnų apskaitas pagal pėdsakus sniege.
Aktualijos 2021-11-06

Ministerija nori leisti VDU parduoti bendrabutį

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nori leisti Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) parduoti buvusio Lietuvos Edukologijos universiteto (LEU) bendrabutį Vilniuje, kad pinigus universitetas galėtų skirti pedagogų rengimo centrui Kaune.  Dar vieną bendrabutį Vivulskio gatvėje ir padalinį Švitrigailos gatvėje siūloma perduoti universitetui valdyti dešimtmečiui.
2020-11-14

TOP10 Lietuvos universitetų ir kolegijų: krito dalis lyderių

Naujausi Lietuvos universitetų ir kolegijų reitingai išryškino geriausiai bakalauro ir magistro specialistus ruošiančias aukštojo mokslo kalves. Reitinguose matyti ne tik ryškus Vilniaus universiteto šuolis tarp pirmūnų, bet ir prastesnis nei anksčiau Klaipėdos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno kolegijos pasirodymas.
Aktualijos 2019-12-04

Algis Krupavičius. Ar pavyks referendumas dėl dvigubos pilietybės?

Kartu su LR Prezidento rinkimais surengti net du referendumus – dėl Seimo narių skaičiaus ir dvigubos pilietybės – yra bravūriškas valdančiųjų žingsnis. Kaip buvo galima prognozuoti, prezidento rinkimų kampanija 90 ar net daugiau procentų uždengė abiejų referendumų agitacijos ir informavimo kampanijas, komentuoja Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. Algis Krupavičius.

Seimas prijungė LEU ir ASU prie Vytauto Didžiojo universiteto

Seimas antradienį prijungė Lietuvos edukologijos (LEU) ir Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetus prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), patvirtino naujojo universiteto statutą. Už sprendimą nuo 2019 metų reorganizuoti LEU ir ASU prijungiant juos prie VDU balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo trys ir 23 parlamentarai susilaikė. Seimas nutarimu patvirtino universitetų reorganizavimo sąlygas ir planus, nuo 2019 metų sausio įsigaliojantį naują VDU statutą.
Aktualijos 2018-06-05

Vytauto Didžiojo „kariai“ neužleidžia pozicijų studentų krepšinyje

Įspūdinga šou programa, pergalės šokiu ir puikiomis emocijomis baigėsi jubiliejinis, jau 20-ais, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezonas. Šįkart didžiajame finale itin rimtą iššūkį Kauno „Žalgirio“ ekipos žvaigždžių turinčiai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandai metė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, tačiau visgi namuose, Kauno sporto halėje, rungtyniavę VDU krepšininkai antroje rungtynių pusėje 80:68 įrodė savo pranašumą bei jau keturioliktąjį kartą džiaugėsi LSKL nuga...
2018-04-30
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų