vyrų krizių centras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vyrų krizių centras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vyrų krizių centras“.

Moterų smurtą patiriančių vyrų istorijos: vadinami nevykėliais ir grasinama palikti

Apie smurtą, kurį moterys patiria iš vyrų, kalbama dažnai ir daug. Netrūksta straipsnių apie tai, kaip vyras primušė moterį, policija tokių pranešimų taip pat gauna ne vieną ir ne du. Smurtas prieš vyrus daugiau yra tabu, tačiau Vyrų krizių centro direktorė ir medicinos psichologė Oksana Mačėnaitė teigia, kad vyrai, kaip ir moterys, dažnai patiria smurtą, tačiau apie jį nekalba.  Psichologė atskleidžia, kad į Vyrų krizių centą 2020 m. kreipėsi kiek daugiau nei 40 vyrų.

Vyrų krizių centro vadovė: lietuviai vyrai verkia ir tikrai nėra „supermenai“

Stereotipas, kad vyrai neverkia, vyrų krizių centre nustoja veikti. Į šį centrą, teikianti psichologines ir teisines paslaugas, kreipiasi vis daugiau vyrų. Tačiau anot Kauno miesto skyriaus vadovės, vyrams vis dar atrodo, kad problemų jie turėti negali. Vyrų krizių centro tikslas - pagalba asmenims, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, grįžusiems iš įkalinimo įstaigų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu, narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Vyrų krizių centro vadovas: didžiausi herojai yra paprašę pagalbos vyrai

Utenoje įsikūręs vyrų krizių centras jau ketvirtus metus padeda vyrams spręsti nesutarimus šeimoje, bendravimo su vaikais klausimus, padeda tvarkytis su alkoholio vartojimo problemomis, skatina atsitiesti patiriant psichologinį ir net fizinį smurtą. Centro vadovas Egidijus Kornevas sklaido bejausmio vyro mitą ir tikina, kad pagalba vyrui didžiąja dalimi reiškia ir pagalbą moteriai bei visai šeimai. Su Egidijumi kalbamės apie centro ištakas ir šiandieną.
2017-04-10

Psichologė: emigracija – daugybę žmonių praryjantis žvėris

Kasmet iš Lietuvos emigruoja tūkstančiai gyventojų. Visi tikisi svetur surasti vienokią ar kitokią laimę – pelningesnį darbą, įdomesnį gyvenimą, naujų galimybių... Tačiau pasiseka toli gražu ne visiems. Psichologė Oksana Liutkevičienė, vadovaujanti Kaune veikiančiam Vyrų krizių centrui, savo darbe susiduria su ne vienu tokiu atveju. Be tokių vyrus ištinkančių krizių kaip skyrybos, priklausomybės, nedarbas, depresija ir kt., stipriosios lyties atstovus įsuka dar ir emigracijos verpetai.
2014-01-23

Psichologė: laisvėn grįžusius nuteistuosius visuomenė stumia atgal už grotų

Kaune veikiančio Vyrų krizių centro vadovė Oksana Liutkevičienė susiduria su įvairiausiomis negandomis, prislegiančiomis stipriosios lyties atstovus: tai ir skausmingos skyrybos, artimųjų netektys, priklausomybių liūnai, ir nesėkmingos darbo paieškos, žmones blaškantys emigracijos verpetai... Dar viena itin skaudi problema – įstatymus pažeidusių asmenų įkalinimas ir jų grįžimas į visuomenę atlikus bausmę.

Psichologė: visuomenė vis dar aikčioja išgirdusi, kad ir vyrams reikia pagalbos

Vyrus kamuoja tokios pat problemos bei sunkumai, kaip ir moteris, tik visuomenė vis dar bando juos vaizduoti stipresnius, nei yra iš tikrųjų, teigia Kaune veikiančio Vyrų krizių centro vadovė psichologė Oksana Liutkevičienė. Pirmos susirūpina moterys Dėl to į nuo 2009-ųjų veikiantį centrą dažniausiai pirmos kreipiasi moterys: „Mes vyrus dažniausiai pasiekiame per moteris, nes kam gi rūpi santykių ir konfliktų kokybė, vaikų ir šeimos ateitis? Moterims. Jos ir yra iniciatorės.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų