vidas žuraulis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vidas žuraulis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vidas žuraulis“.

Švelnieji hibridai mokosi važiuoti elektra: ar juos galima laikyti tikrais hibridais?

Yra trys hibridinių galios sistemų automobiliuose rūšys: įkraunamieji hibridai, tikrieji hibridai ir vadinamieji švelnieji arba daliniai hibridai (angl. Mild Hybrid). Pastaruosius, turinčius labai mažą bateriją ir starterį-generatorių, dažnas ekspertas nuvertina kaip netikrus hibridus, mat jie, priešingai nei kiti, negali važiuoti naudodami tik elektros energiją.
2024-05-14

Atsiras naujas mokestis visiems vairuotojams? Pokyčius vadina našta gyventojams

Kelių mokestis Lietuvoje visiems vairuotojams be išimties. Būtent tokį pakeitimą siūlo įgyvendinti kai kurie politikai. Tačiau tam pritaria ne visi ir tikina, kad tai būtų tik papildoma našta gyventojams. Skirtingose valstybėse, įskaitant ir Lietuvą, kai kurioms transporto priemonėms yra taikomas kelių mokestis.

Į ką turėtume atkreipti dėmesį renkantis elektromobilį? Automobilių inžinerijos mokslininko patarimai

Pastaraisiais metais ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvos keliuose elektromobilių skaičius nuosekliai auga. Nepaisant šių rinkos tendencijų, dalis vairuotojų tokių automobilių vis dar vengia. Dažniausiai girdimas pasiteisinimas – mažas viena akumuliatoriaus įkrova nuvažiuojamas atstumas, sunku rasti įkrovimo stotelių, jų per mažai arba pastarosios įrengtos nepatogiose vietose.
2024-03-31

Vardija vairuotojų klaidas užvedant automobilius: ar taip darote ir jūs?

Vyraujant žiemiškiems orams labiausiai dėl šalčio kenčia dyzelinu bei elektra varomų automobilių vairuotojai. Specialistai pataria, kokių klaidų reikėtų vengti norint sėkmingai važiuoti per šalčius. „Vyraujant šalčiams, vairuotojai gali susidurti su visa „puokšte“ problemų – nuo automobilio atidarymo iki važiavimo sąlygų“, – sako „Vilnius Tech“ Automobilių inžinerijos katedros profesorius, dr. Vidas Žuraulis.
2024-01-27

Vairuotojams – svarbi užduotis: įspėja nedelsti ir tai patikrinti automobilyje

Lietuvą užklupus šalčiams, dalis vairuotojų suko galvas, ar ryte užves savo automobilį ir ko griebtis, jeigu to padaryti nepavyks. Tačiau, atšalus orams, specialistai taip pat primena ir apie dar vieną svarbią užduotį, kurios privalo neužmiršti transporto priemonių vairuotojai.  Kiek anksčiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Automobilių inžinerijos katedros prof. doc. dr.
2024-01-13

Žiemą padarius šias klaidas elektromobilio gyvenimas sutrumpėja: ekspertai pataria, kaip jų išvengti

Ši žiema prie elektromobilio vairo kai kuriems – pirmoji: vien per pirmąjį 2023 metų pusmetį užregistruoti 1009 elektra varomi automobiliai, tai beveik dukart daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Net ir ne pirmus metus važinėjantys elektromobiliais atšalus orams padaro kritinių klaidų, kurios gali sutrumpinti transporto priemonės gyvenimą. Ekspertai dalijasi patarimais, kaip tokių klaidų išvengti.
2024-01-08

„Lietuvos metų automobilio“ konkursas persikėlė į Druskininkus: populiariame kurorte prasidėjo bandymų stovykla

Tradiciškai „Metų automobilio“ konkurse ne tik pristatomi per pastaruosius 12 mėnesių debiutavę rinkos naujokai, bet ir sukuriamos idealios sąlygos užfiksuoti, kaip evoliucionavo ratuotos technikos pasaulis. Lietuvos sporto centre „Druskininkai“ prasidėjo konkurso bandymų stovykla, kurioje VILNIUS TECH universiteto mokslininkai išnagrinės visus 30 renginio automobilių.
2023-11-21

Kviečia į nemokamą automobilių technologijų konferencija „Plug-In 2023“: ką joje sužinosite?

Lapkričio 15 dieną, trečiadienį, VILNIUS TECH universiteto Plytinės rūmuose antrąjį kartą vyks „Lietuvos žurnalistų autoklubo“ (LŽA) organizuojama konferencija „Plug-in“, kurioje nuo ryto iki vakaro įvairių sričių ekspertai aptarinės įvairiausias ir karščiausias automobilių pasaulio temas bei supažindins su inovacijomis. Nuo autosporto iki „Euro 7“ Renginys 9 val. prasidės nuo advokato, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytojo ir FIA sporto komisaro dr.
2023-11-14

Vairuotojams – bauda iki 40 eurų ir pavojai: įspėja, ką atšalus orams turi padaryti kiekvienas

Lietuvoje artėjant žiemos laikotarpiui, kiekvienas vairuotojas dar rudenį privalo neužmiršti atlikti svarbios pareigos – pasikeisti vasarines padangas. Tačiau specialistai ir pareigūnai atkreipia dėmesį, kad svarbu ne tik pakeisti padangas, bet ir atlikti papildomų užduočių. Automobilio priežiūra ir tinkamas eksploatavimas su žieminėmis padangomis gali užtikrinti saugumą kelyje. Tačiau kai kurie vairuotojai tam neskiria pakankamo dėmesio.
2023-10-18

Vaizdas ant asfalto nustebino kaunietį – specialistai įspėjo, kokios naujovės laukia

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytojas, kuris Kaune išvydo iškilimus ant asfalto ir teiravosi, ką tai reiškia. Paaiškėjo, kad jau šį mėnesį Kaune pradės veikti sistema, leidžianti realiu laiku matyti laisvų parkavimo vietų lokaciją. Vairuotojams nebereikės sukti ratų centre, automobilio statymo vietą bus galima rasti dar prieš išvykstant. Ši naujovė vertinama skirtingai, o kai kurie ekspertai negaili ir kritikos.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų