vičiūnai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vičiūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vičiūnai“.

Žiniasklaida: tyrime dėl galimo „Vičiūnų grupės“ įmonės sankcijų pažeidimo įtarimai pareikšti 4 asmenims

Ikiteisminiam tyrime dėl „Vičiūnų grupei“ priklausančios „Plungės kooperatinės prekybos“ galimo sankcijų apėjimo įtarimai pareikti keturiems asmenims, skelbia naujienų portalas lrt.lt. „Tyrime dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo, gabenant sankcionuotą produkciją į Rusiją, šiuo metu keturiems fiziniams asmenims yra įteikti pranešimai apie įtarimus. Tyrimas yra tęsiamas ir jo metu atliekami visi būtini ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – atsakyme raštu lrt.
2024-05-30

Tyrime dėl „Vičiūnų grupės“ įmonės eksporto į Rusiją – keturi įtariamieji

Tyrimą dėl „Vičiūnių grupės“ valdomos „Plungės kooperatinės prekybos“ galimo sankcionuotų prekių eksporto į Rusiją pradėjusi teisėsauga nustatė keturis sankcijų Rusijai pažeidimu įtariamus asmenis, skelbia LRT Tyrimų skyrius. „Tyrime dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo, gabenant sankcionuotą produkciją į Rusiją, šiuo metu keturiems fiziniams asmenims yra įteikti pranešimai apie įtarimus.
2024-05-30

Pernai kritus pelnui „Vičiūnai ir partneriai“ šiemet tikisi jo augimo 2,5 karto

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos maisto gamybos grupės „Vičiūnių grupė“ lašišos perdirbimo ir prekybos įmonė „Vičiūnai ir partneriai“ pernai uždirbo 2,8 mln. eurų grynojo pelno – 46 proc. mažiau nei užpernai (4,1 mln. eurų), jos pajamos krito 6 proc. iki 145,4 mln. eurų (153,9 mln. eurų). Šiemet „Vičiūnai ir partneriai“ tikisi pelną auginti 2,5 karto iki 7 mln. eurų.
2024-05-29

Matijošaitis: „Vičiūnų“ verslo Rytuose pardavimas užtruko dėl trukdžių Lietuvoje

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad jo iš dalies valdomos  žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupės“ verslo Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse pardavimas ilgiau nei tikėtasi užtruko dėl trukdžių Lietuvoje.   „Taškas padėtas – viskas. Ir visi žinojo, kad čia buvo tik laiko klausimas. Kitaip net negalėjo būti.

Kaune – protestas dėl galimo „Vičiūnų grupės“ sankcijų apeidinėjimo: Dainiui Matijošaičiui įteiktas simbolinis guolių krepšelis

Kauno merą Visvaldą Matijošaitį ir miesto taryboje dirbančius jo šeimos narius dėl „Vičiūnų grupės“ veiklos Rusijoje kritikuojanti pilietinė iniciatyva „Mes nepavargsim“ antradienį surengė dar vieną protestą. Laikinosios sostinės tarybos posėdyje Dainiui Matijošaičiui simbolinį krepšelį su guoliais įteikę akcijos dalyviai pareikalavo platesnių savivaldybės komentarų apie gamyklos Kaliningrade pardavimą.

Kauno tarybos posėdyje – akcija prieš įtariamą „Vičiūnų“ įmonės guolių eksportą į Rusiją

Keli gyventojai Kauno savivaldybės tarybos posėdyje antradienį surengė akciją, siekdami atkreipti valdančiosios „Vieningo Kauno“ komandos tarybos narių dėmesį į paskelbtą informaciją, jog „Vičiūnų grupės“ įmonė galėjo vykdyti sankcionuotų prekių eksportą į Rusiją.

Nepaisant „Vičiūnų“ išėjimo iš Rusijos, Kauno miesto opozicija interpeliacijos idėjos Matijošaičiui neatsisako

 „Vičiūnų grupei“ pranešus apie gamyklos Rusijoje pardavimą, Kauno miesto opozicija neskuba uždaryti kelis metus laikinosios sostinės merui Visvaldui Matijošaičiui kelto klausimo. Politiniai oponentai viena vertus tvirtina, kad žinia dėl įmonės išėjimo iš Rusijos sutikta palankiai, tačiau, kita vertus, pripažįsta, kad pagrindo kalbėti apie interpeliaciją V. Matijošaičiui ir savivaldybėje dirbantiems jo sūnums vis dar yra.
2024-04-22

„Vičiūnų grupė“ patvirtino visiškai pasitraukusi iš Rusijos ir kitų Rytų rinkų

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdoma žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupė“ oficialiai patvirtino pardavusi Rusijos Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir dar 7-iose valstybėse veikiančias logistikos bei prekybos įmones – iš viso 15 įmonių. Šalių sutarimu sandorio vertė neskelbiama. „Tokiu būdu bendrovė visiškai pasitraukė iš Rusijos bei kitų Nepriklausomų valstybių sandraugai (NVS) priklausančių šalių rinkų.
2024-04-19

Didieji prekybos tinklai mažina „Vičiūnų“ gaminių kiekį lentynose: įrodžius pažeistas sankcijas, „Maxima“ svarstys nutraukti sutartį

Didieji Lietuvos prekybos tinklai tikina rimtai žvelgiantys į tai, kad dėl galimo sankcijų pažeidimo „Vičiūnų“ grupei priklausanti įmonė atsidūrė teisėsaugos struktūrų akiratyje. Jų teigimu, Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio įmonei delsiant trauktis iš agresorės Rusijos rinkų, „Vičiūnų“ produkcijos prekybos centrų lentynose palaipsniui mažėja.
2024-04-14

Interpeliacija Matijošaičiui žlugo: mano, kad į procesą reikėtų įtraukti ir taryboje dirbančius mero sūnus

Kauno miesto tarybos konservatoriams nepavyko inicijuoti interpeliacijos laikinosios sostinės merui ir vienam iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Visvaldui Matijošaičiui. Dėl tebesitęsiančios įmonės veiklos Rusijoje inicijuotas apkaltos procesas žlugo prie iniciatyvos neprisijungus kitoms savivaldybės opozicinėms jėgoms. „Interpeliaciją pasirašė tik mūsų frakcija. Kiti kelia klausimą, kodėl interpeliaciją inicijuojama jam, bet ne jo šeimai.
REKLAMA
REKLAMA

„Vičiūnai“ kratosi atsakomybės ir mestų kaltinimų: atliekame vidinį tyrimą

Prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl „Vičiūnų grupei“ priklausančios bendrovės į Rusiją galimai gabentos sankcionuotos produkcijos, įmonės atstovai tvirtina, kad žiniasklaidoje pateikta informacija yra neteisinga. „Griežtai neigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad minėtos atsarginės detalės yra karinės paskirties.
2024-04-11

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės veiklos

Pasirodžius informacijai, kad „Vičiūnų“ grupės įmonė galimai į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes, prokuratūra praneša ketvirtadienį dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Šį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atlieka Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai.
2024-04-11

URM sureagavo į žinias apie galimus „Vičiūnų“ grupės įmonės sankcijų pažeidimus: gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę

Reaguojant į informaciją apie „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ veiklą, Užsienio reikalų ministerija (URM) tvirtina nuolat vertinanti situaciją dėl galimų sankcijų apėjimo atvejų. Ministerija nurodo, jog šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiaujama ir su Europos Sąjungos (ES) valstybėmis.
2024-04-09

Prokuratūra pavedė Muitinės departamentui atlikti tyrimą dėl galimo „Vičiūnų“ grupės įmonės sankcijų pažeidimo

Klaipėdos apygardos prokuratūra pavedė Muitinės kriminalinės tarnybos teritorinio skyriaus pareigūnams atlikti tyrimą dėl galimo „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ tarptautinių sankcijų pažeidimo. Kaip praneša prokuratūra, toks vyriausiojo prokuroro Jevhenij Michailovskij sprendimas priimtas reaguojant į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog įmonė galimai vežė į Lietuvai priešišką valstybę – Rusijos Federaciją – sankcionuojamas prekes.

Muitinė pradės tyrimą dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės veiklos: vertins duomenis dėl galimų sankcijų pažeidimų

Reaguojant į informaciją apie „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ veiklą, Muitinės departamentas ketina pradėti tyrimą ir įvertinti lrt.lt tyrime paviešintą medžiagą dėl galimo sankcijų pažeidimo. „Lietuvos muitinė atkreipė dėmesį į LRT Tyrimų skyriaus paskelbtą publikaciją ir ketina pradėti tyrimą dėl paskelbtos informacijos.

Šimonytė: muitinė atliks tyrimą dėl „Vičiūnų grupės“ į Rusiją vežtų prekių

Žiniasklaidai antradienį paskelbus, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdoma „Vičiūnų grupės“ įmonė į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Muitinės departamentui pavesta nustatyti, kokią produkciją eksportavo įmonė.  Pasak jos, po to būtų sprendžiama, ar reikia griežtinti nacionalinius apribojimus, ar reikia taikyti atsakomybę, jei tai buvo sankcijų pažeidimas.

Seimo konservatoriai prašo Generalinės prokuratūros pradėti tyrimą dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės veiklos

Seimo konservatoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ veiklos ir galimai į Sovetską gabentų sankcionuotų prekių.

Žiniasklaida: „Vičiūnų grupės“ įmonė į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos grupei „Vičiūnų grupė“ priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ nuo karo Ukrainoje pradžios į Rusiją bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes, antradienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.  Penkis kartus tokios prekės į Rusiją gabentos jau po to, kai konkretūs jų kodai buvo įtraukti į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus.
2024-04-09

Rusijos žiniasklaida: „Vičiūnai“ Kaliningrade parduodami, netrukus pasikeis savininkas

Rusijos valstybės užsienio investicijų kontrolės komisija „palaimino“ „Vičiūnai Rus“ pardavimą vietos investuotojams, skelbiama „Kommersant“. Pranešama, kad savininkų pasikeitimas įvyks jau artimiausiu metu. Anot rusų leidinio, sandoris buvo patvirtintas 2024 m. vasario mėn. Dokumentuose teigiama, kad planuojama perleisti reikalavimo teises pagal paskolos ir skolos sutartis už 29,4 mln. dolerių ir 1,86 mln. eurų „Gruppa Okean“ bendrovės naudai.
2024-04-08

Dėl spaudimo Ukraina atsisako karo rėmėjų sąrašo: jame – ir Rusijai pinigus mokantys „Vičiūnai“

Ukraina netrukus gali pašalinti iš interneto tarptautinių karo rėmėjų sąrašą, į kurį įtrauktos kompanijos, tęsiančios verslą Rusijoje, dėl tokių šalių kaip Kinija ir Prancūzija neigiamos reakcijos.  Kaip rašo UNIAN, tai pranešė „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais.
2024-03-22

Kauniečiai protestuoja dėl mero Matijošaičio ir jo sūnų pašalinimo iš miesto tarybos

Penktadienio vakarą prie Kauno miesto savivaldybės rengiamas protestas, reikalaujant mero Visvaldo Matijošaičio ir miesto tarybos narių Šarūno ir Dainiaus Matijošaičių nušalinimo. Kaip nurodo renginio organizatoriai, leidimas Laisvės alėjoje vyksiančiam protestui išduotas 50-iai žmonių.

Kauno savivaldybės konservatoriai pradeda rinkti parašus Matijošaičio atstatydinimui

Kauno miesto savivaldybės tarybos opozicijoje esanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pradeda rinkti tarybos narių parašus Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio interpeliacijai.

Gitanas Nausėda: iš Rusijos nesitraukiantys „Vičiūnai“ daro politinę žalą

Iš Rusijos iki šiol nesitraukianti Kauno mero šeimos valdomos „Vičiūnų“ grupė daro ne tik reputacinę, bet ir politinę žalą, o pats Visvaldas Matijošaitis šioje situacijoje yra pažeidžiamas, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „Šalies verslas pirmiausia turi pats labai gerai suvokti, kokią didžiulę reputacinę ir politinę žalą daro nepasitraukdamas iš Rusijos“, – LRT televizijos laidai „Dienos tema“ penktadienį sakė G. Nausėda.

Šatūnas: Rusijoje veikiančios Lietuvos įmonės neturi būti toleruojamos

Užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas sako, kad Rusijoje vis dar veikiančios Lietuvos įmonės elgiasi neetiškai ir nemoraliai, tokia jų veikla neturi būti toleruojama. Be to, jis perspėja, kad jos gali būti nacionalizuotos.
2024-03-15

Žiniasklaida: „Vičiūnų“ atstovai susitikimuose Maskvoje atstovavo Rusijai

Iš Rusijos iki šiol nepasitraukusi Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimos valdomos „Vičiūnų“ grupės Sovetsko gamykla „Vičiunai-Rus“ Maskvoje aukščiausiu lygiu atstovauja Rusijos maisto pramonei, skelbia LRT radijas.  Pasak jo, Sovetske (Kaliningrado sirtyje) veikiančios įmonės „Vičiunai-Rus“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Rolanas Ozarinskas ir tiekimo vadovas Edgaras Pečiulis pernai balandį Maskvoje susitiko su Kubos maisto pramonės ministru ir jo atstovais.

Jauniškis neatskleidžia, ar „Vičiūnai“ turi ryšių su Rusijos spec. tarnybomis: nė viena įmonė neapsaugota nuo Kremliaus režimo

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis neatsako į klausimą, ar Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų grupė“ turi ryšių su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Tačiau, leidžia suprasti jis, visos įmonės, veikiančios Rusijoje, nėra nepriklausomos nuo Kremliaus režimo. „Visos Rusijoje veikiančios įmonės visiškai nėra apsaugotos nuo Rusijos įtakos: valdžios ar specialiųjų tarnybų. Turėti verslą Rusijoje reiškia didelę riziką.

„Maxima“ neslėps tokių įmonių, kaip „Vičiūnai“: žada atskleisti produkcijos gamintojus

Ant privataus prekės ženklo gaminių pakuočių „Maxima“ jau žymi prekės gamintojo pavadinimą – ne tik jo kodą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Nuo metų pradžios konkretūs gamintojai nurodomi ant daugiau nei dešimties privataus prekės ženklo gaminių pakuočių, o per pusmetį gamintoją planuojama nurodyti ant maždaug 200 skirtingų prekių.  „Išgirdome pirkėjų norą visada žinoti, kas mums gamina privataus prekės ženklo produktus ir ėmėmės veiksmų.
134 2024-02-28

Anušauskas teisinasi dėl iš „Autovici“ pirktų automobilių: įsigyti dar 2022 m., kai „Vičiūnų grupė“ žadėjo pasitraukti iš Rusijos

Žiniasklaidai pranešus, kad Lietuvos kariuomenė iš Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sūnaus Šarūno valdomos „Autovici“ pirko automobilius, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, jog sandoris su įmone buvo sudarytas dar 2022 m., kai „Vičiūnų grupė“ žadėjo iš Rusijos pasitraukti iki metų pabaigos. Pasak jo, naujų sandorių su „Autovici“ šiuo metu nėra numatoma. „Pirkimas buvo pradėtas 2022 m. kovo mėn.

Čmilytė-Nielsen tikisi, kad gyventojai, verslas nesirinks „Vičiūnų grupės“ produkcijos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako besitikinti, kad gyventojai ir verslas nesirinks Rusijoje veiklą tęsiančios ir dėl to į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą Ukrainoje įtrauktos Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovės „Vičiūnų grupė“ produkcijos.

Prezidentūros kritika „Vičiūnams“: galėtų padaryti moralinį pasirinkimą

Rusijoje veiklą tęsianti ir dėl to į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą Ukrainoje įtraukta Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Vičiūnų grupė“ įstatymų nepažeidžia, bet galėtų priimti moralinį sprendimą, sako vyriausioji prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė. Anot jos, grupės veiklos Rusijoje tęstinumą galima vertinti pagal teisinį ir moralinį apsektą.
2024-01-09

Armonaitė: žmonės gali nepirkti „Vičiūnų“ produkcijos, neperrinkti Matijošaičio

Ukrainai į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą įtraukus Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovę „Vičiūnų grupė“, o Lietuvos prekybininkams neketinant atsisakyti prekiauti jos produkcija, ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad pirmiausia patys žmonės gali nepirkti šių prekių, be to, jie galėtų neperrinkti vieno grupės savininkų  – Kauno mero Visvaldo Matijošaičio.

Seimo NGSK narys: verslą Rusijoje galima nutraukti ir per kelias valandas

Į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą Ukrainoje įtraukta Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Vičiūnų grupė“ per dvejus metus galėjo pasitraukti iš Rusijos, nepaisant galimų nuostolių – Lietuvoje yra tokių pavyzdžių, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NGSK) narys Jonas Jarutis. To paties komiteto narys Arvydas Pocius sako, kad grupė elgiasi nesąžiningai kitų iš Rusijos pasitraukusių Lietuvos verslų atžvilgiu.
2024-01-08

Matas Maldeikis: parduotuvės „Vičiūnų“ gaminius turėtų patraukti moraliniais pagrindais, ne vien tik teisiniais

Atsinaujinus visuomenės raginimams patraukti „Vičiūnų grupės“ produkciją iš prekybos tinklų lentynų, pastarieji kartoja, kad ji nėra sankcionuojama. Seimo konservatorių frakcijos narys Matas Maldeikis tokį požiūrį vadina liūdinančiu ir parodančiu tam tikrą sąžinės lygį. Pasak jo, prekybos tinklai turėtų vadovautis ne vien tik teisiniais reikalavimais, bet ir moraliniais, suprantant, kad vykdant tokią prekybą remiamas agresorius, keliantis pavojų Lietuvai. „Tiesiog politiškai liūdna.

Karbauskis: jeigu būčiau „Vičiūnų grupės“ vadovas, iš karto pasitraukčiau iš Rusijos ir Baltarusijos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad „Vičiūnų grupės“ toliau vykdoma veikla Rusijoje ir Baltarusijoje parodo grupės savininkų, tarp kurių – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, moralės lygi. Jis tikina, kad jeigu būtų šios grupės vadovas, iš karto po karo pradžios ir būtų pasitraukęs iš šių valstybių. „Kiekvienas verslininkas savo sąžinės ir moralės lygyje priima sprendimus.

Didelis gaisras Vičiūnuose: ugnis iš automobilių stoginės išplito į gyvenamąjį namą, nukentėjo žmogus

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kaune, Vičiūnų mikrorajone kilo didelis gaisras. Ugnis iš automobilių stoginės išplito į gyvenamąjį namą. Nelaimės metu liepsnos sužalojo ir namo savininką. „Kas dega? Vaizdas nuo Kauno heso“, – neryškiomis nuotraukomis 02.38 val. dalijosi skaitytoja. Dar vienas kaunietis informavo, kad gaisras naktį kilo Vičiūnuose. Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba 00.59 val. gavo pranešimą, kad Kiškių gatvėje dega automobilis.

Teismas nagrinės „Vičiūnų ir ko“ skundą dėl sunaikintų 4 tonų surimio krevečių

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomos „Vičiūnų grupės“ žuvies bei kitų maisto produktų prekybos bendrovei „Vičiūnai ir ko“ įvykdžius sprendimą iš prekybos išimti ir sunaikinti daugiau nei keturias tonas šaldytų surimio krevečių, įmonės šį sprendimą pakartotinai skundžia teismui.
2023-07-13

„Vičiūnams ir ko“ uždrausta Lietuvoje parduoti 4 tonas surimio krevečių

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomai „Vičiūnų grupei“ priklausančiai žuvies bei kitų maisto produktų prekybos bendrovei „Vičiūnai ir ko“ nurodyta iš prekybos išimti daugiau nei keturias tonas šaldytų surimio krevečių. Įmonė šį sprendimą įvykdė, nors ir skundė teismui.  Kaip BNS nurodė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), sprendimas gegužės 17-ąją priimtas produkto pakuotėje aptikus svetimkūnį.
2023-07-07

„Bacardi“ žadėjo pasitraukti iš Rusijos rinkos, bet prekiauja toliau: pajamas padidino daugiau nei triskart

Kubos savininkų bendrovė „Bacardi International“ po Rusijos kariuomenės įsiveržimo į Ukrainos teritoriją 2022-aisiais, kaip ir daugelis tarptautinių įmonių, paskelbė apie savo gamyklų Rusijoje uždarymą ir eksporto į Rusiją nutraukimą.
2023-06-28

Skierus: „Vičiūnų“ gamyklos Plungėje plėtrą pristabdė sukilusios palūkanos

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomos „Vičiūnų grupės“ kontroliuojamos žuvies ir kitų jūros gėrybių produktų gamybos ir prekybos įmonės „Vičiūnai ir partneriai“ planas už maždaug 100 mln. eurų išplėsti gamyklą Plungėje stringa dėl išaugusių palūkanų, sako vienas grupės bendrasavininkių L. Skierus.
2023-05-22

Skierus: „Vičiūnų“ gamykla Sovetske rekonstruota dar prieš karą Ukrainoje

Rusijos žiniasklaidai skelbiant, kad  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomos „Vičiūnų grupės“ parduodamas fabrikas Sovetske bus rekonstruojamas, L. Skierus teigia, kad nedidelis jo remontas atliktas jau anksčiau, tačiau tik dabar įteisintas – tai būtina norint parduoti gamyklą.
2023-05-18

„Vičiūnų“ fabrikas Sovetske pernai uždirbo 25 mln. eurų – triskart daugiau nei užpernai

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdomos „Vičiūnų grupės“ parduodamas fabrikas Sovetske, Kaliningrado srityje, pernai uždirbo 24,872 mln. eurų grynojo pelno – 2,8 karto daugiau nei 2021-asiais, kai pelnas buvo 8,765 mln. eurų.  2022-ųjų pelnas buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus, tada jis svyravo nuo beveik 6 mln. iki beveik 9 mln. eurų.    Bendrovės pajamos pernai siekė 216,56 mln. eurų – 6,5 proc.
2023-05-05

Matijošaičio sūnus kartoja: atiduoti verslą Rusijoje dykai būtų nusikaltimas

„Vičiūnų grupės“ verslo Rusijoje pardavimo reikalai yra įstrigę biurokratiniuose koridoriuose, tačiau atiduoti jį dykai būtų nusikaltimas, sako „Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis. „Kai procesas bus pabaigtas, mes jį išdetalizuosime. Mūsų kompanija ir didelė komanda žmonių yra jau labai seniai padariusi viską, kas yra mūsų galiose. Toliau proceso mes neįtakojame. Išgirskite jūs vieną kartą.
2023-04-18

Matijošaitis apie verslo pasitraukimą iš Rusijos: kažkas juda, bet norėtųsi greičiau

Dar kovo viduryje gerų žinių dėl galimybių parduoti verslą Rusijoje laukęs Kauno meras, vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Visvaldas Matijošaitis sako, jog procesas juda, tačiau norėtųsi, kad tai vyktų greičiau. „Ten dabar... atrodo taip, kaip ir prieš tai. Viskas tempiasi, atrodo, kad stovi kažkokioje didelėje didelėje krūvoje ir kol nepajudės ta krūva – matomai ji juda per lėtai. Laukiame“, – BNS pirmadienį sakė Kauno meras.
2023-04-17

Žinia iš JAV verslams Europoje: palikite Rusiją, arba turėsite problemų Vakaruose

JAV valdžia siunčia šalies Iždų departamento specialistų grupę į Europą, kur bus sprendžiamas sankcijų Rusijai įgyvendinimo klausimas, pranešė „Associated Press“. JAV atstovai ketina perspėti Europos šalių verslo atstovus dėl galimų sankcijų nesilaikant bendros politikos Rusijos klausimu. Naujienų agentūros šaltiniai pareiškė, kad JAV iš esmės yra pasirengusios pateikti ultimatumą bendrovėms, kurios tęsia verslus Rusijoje.
2023-04-11

„Vičiūnų grupė“ stabdo šaldyto jūrų gėrybių rinkinio gamybą

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir Liudo Skieriaus kontroliuojama „Vičiūnų grupė“ pranešė, kad jos įmonės stabdo šaldyto jūrų gėrybių rinkinio gamybą, kalmaruose nustačius didesnį nei galima kadmio kiekį. Anot bendrovės, nustatyta, kad per pastaruosius metus kalmaruose ir kituose galvakojuose moliuskuose, kurie importuojami iš Kinijos, Indijos, Tailando, Filipinų ir Ekvadoro, rasta padidinta tarša kadmiu.
2023-03-10

Baltarusija uždraudė įvežti ir parduoti du „Vičiūnų“ produktus

Du Kaliningrado srities Sovetsko gamykloje pagaminti „Vičiūnų grupės“ produktai Baltarusijoje paskelbti pavojingais.   Apie tai, kad pasterizuotos krabų lazdelės bei žuvies mėsainiai su krabų mėsa „Crabsburger“ įtraukti į Baltarusijos pavojingos produkcijos registrą, ketvirtadienį paskelbta oficialiame Baltarusijos valstybinio standartizacijos komiteto „Gosstandart“ kanale „Telegram“ platformoje.
58
2023-03-09

„Vičiūnai“ vėl nusižengė: VMVT pradėjo naują tyrimą dėl produkcijos iš Kinijos

„Vičiūnų grupės“ parduodamose Kinijos gamintojo šaldytose jūros gėrybėse Maisto ir veterinarijos tarnybai vėl nustačius didesnį nei leistina kadmio kiekį, tarnyba praėjusią savaitę pradėjo naują tyrimą.
2023-02-28

„Vičiūnų grupė“ teigia, kad Ukrainos krovinyje kadmio kiekis neviršija normų

„Vičiūnų grupė“ teigia gavusi Ukrainos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tyrimų išvadą, kad kadmio kiekis įmonės į Ukrainą eksportuotoje Kinijos produkcijoje neviršija normų. „Pirmojo tyrimo metu kokybinė neatitiktis Ukrainoje nubuvo nustatyta.
2023-02-15

Nemalonumai Matijošaičiams: „Vičiūnų grupės“ produkcija Ukrainoje – užteršta

Į Ukrainą eksportuojamoje „Vičiūnų grupės“ produkcijoje rastas Europos Sąjungoje (ES) leistiną normą viršijantis kadmio kiekis, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Anot VMVT, sausio 8-ąją grupės bendrovė „Plungės kooperatinė prekyba“ į Ukrainą iš Lietuvos eksportavo 22 tonas Kinijos gamintojo „Zejiang Zhoufu food Co.“ jūros gėrybių mišinių. Tarnybos specialistai iš šios siuntos paėmė mėginius sunkiųjų metalų nustatymui.
92 2023-02-13

Siekdama gauti didesnę europinę paramą „Vičiūnų“ įmonių grupė steigė smulkias bendroves – žiniasklaida

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų“ įmonių grupė steigė smulkias bendroves, siekdama gauti didesnę europinę paramą, kuri siekė apie 4 mln. eurų, pranešė LRT. Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) tai galėjo būti žinoma, nes visus formalumus tvarkė „Vičiūnų“ darbuotojai, skelbia LRT.  2015 m. balandį „Vičiūnų“ įmonių grupė atidarė du ką tik pastatytus kiaušinių fabrikus Plungėje.
2022-12-15
Į viršų