vandens sportas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vandens sportas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vandens sportas“.

Tradiciniame plaukime į Naujuosius metus – Lietuvos rekordininko Džiugo Miškinio triumfas

Sekmadienį Vilniuje surengtas tradicinis „Plaukimas į Naujuosius metus“, šimtus sportininkų pakvietęs metus užbaigti aktyviai ir azartiškai. Pirmą sykį šis renginys buvo organizuojamas atnaujintame Lazdynų baseine ir jame netrūko įspūdingų rezultatų. Pagal amžių, pajėgumą ir lytį sportininkai 50 m ilgio baseine galėjo rinktis 50 m, 200 m, 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m ir 3000 m distancijas.
2023-12-31

Įvertinimas – Rūta Meilutytė pripažinta Europos metų plaukike

Plaukimo naujienų portalas „Swim Swam“ 2023-ųjų pabaigoje surengė geriausių plaukikų apdovanojimus, kuriuose buvo pagerbta ir mūsų šalies plaukikė.  Geriausia Europos plaukike 2023-aisiais buvo pripažinta pasaulio čempionė Rūta Meilutytė. Pernai ji buvo įvertinta kaip „Metų sugrįžimas“.  „Auksine žuvele“ vadinama plaukikė iš Fukuokos pasaulio čempionato parsivežė ne tik du aukso medalius, tačiau ir pakartojo, o vėliau ir pagerino pasaulio rekordą.
353 2023-12-31

14-metis plaukikas vieną po kito raško rekordus ir taikosi į olimpiadą – darbštumu pranoksta ne vieną

Vis dažniau žiniasklaidos antraštėse atsiduria Tajaus Juškos vardas. 14-metis sprinteris skina vieną rekordą po kito ir stebina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio plaukimo bendruomenę.  Šių metų Liepą T. Juška 100 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 50,52 sek. bei tapo vienu greičiausių 14-mečių sportininkų.
2023-12-24

Geriausiu Lietuvos plaukimo čempionato plaukiku tapo Danas Rapšys – iškovojo 5 aukso medalius

LSC sporto komplekse „Druskininkai“ baigėsi atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Susumavus trijų dienų rezultatus paaiškėjo geriausi šių varžybų plaukikai. Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoju tapo Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), iškovojęs net penkis aukso medalius. Jis čempionate pasirinko plaukti ne pagrindinius savo nuotolius ir buvo greičiausias 100 m laisvu stiliumi (47,34 sek.), 100 m peteliške (51,74 sek.), 100 m kompleksiniu būdu (52,92 sek.
2023-12-18

Graikijos nacionaliniame žiemos čempionate – Džiugo Miškinio Lietuvos rekordas ir lietuvių medaliai

Graikijos sostinėje Atėnuose prasidėjo nacionalinis žiemos plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine. Pirmąją varžybų dieną ant apdovanojimų pakylos lipo ir trys mūsų šalies atstovai. Rekordinį plaukimą vyrų 1500 m laisvu stiliumi rungtyje užfiksavo Džiugas Miškinis. Kaunietis nuotolį įveikė per 15 min. 21,69 sek. ir ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino šalies vyrų rekordą. Priminsime, kad ankstesnis Džiugui priklausęs Lietuvos rekordas buvo 15 min. 37,91 sek.
2023-12-15

Sylvia Statkevičius varžybose Toronte pagerino Lietuvos moterų plaukimo rekordą

Toronte (Kanada) vykstančiose „Ontario Junior International“ varžybose 25 m ilgio baseine Lietuvos moterų 200 m plaukimo rekordą atnaujino Sylvia Statkevičius. Kanadoje besitreniruojanti 16-metė Lietuvos plaukikė nuotolį įveikė per 1 min. 58,42 sek. ir sėkmingai ketvirtu numeriu pateko į šios rungties varžybų finalą. Geriausią laiką atrankoje užfiksavo 18-metė Ella Jansen (1.56,20 min.
2023-12-15

Europos čempionatą užbaigė su trenksmu – Airijos plaukikas pagerino seniausią pasaulio rekordą

2023 m. Europos plaukimo čempionate trumpame baseine (25 m) paskutinę dieną krito legendinis rekordas.  22-ejų metų Airijos plaukikas Danielis Wiffenas 800 laisvuoju stiliumi rungtyje pasiekė geriausią asmeninį rezultatą – 7:20,46 min. ir pagerino legendinį pasaulio rekordą (7:23,42 min.), kurį 2008 m. liepos 20 d. pasiekė australas Grantas Hackettas.  Šis pasiekimas buvo tapęs seniausiu pasaulio rekordu.
2023-12-11

Pabaigoje aukštesnę pavarą įjungęs Danas Rapšys Europos čempionate pasipuošė sidabru

Pirmame savo finale Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine antradienio vakarą varžėsi Danas Rapšys. 400 m plaukime laisvuoju stiliumi lietuvis iškovojo sidabro medalį. D. Rapšys finale distanciją įveikė per 3 min. 37.80 sek. Jam nepavyko pavyti tik airio Danielio Wiffeno (3:35.47), kuris tapo čempionu, o bronzą pelnė belgas Lucas Henveaux (3:37.91). Panevėžietis distancijos pradžioje kontroliavo situaciją ir apie 100 m plaukė pirmoje vietoje.
2023-12-05

Vilniaus vandensvydininkai užtikrintai žengė į antrąjį Šiaurės Europos vandensvydžio lygos etapą

Savaitgalį Lazdynų baseine surengtas pirmas tarptautinis suaugusių vandensvydžio turnyras – čia vyko Šiaurės Europos lygos kvalifikacijos D grupės turnyras. Dėl vienintelio kelialapio į antrąjį etapą, kuris vyks kovo mėnesį, Vilniaus „Delfino“ komanda varžėsi su Suomijos bei Švedijos ekipomis. Savo jėgas čia išbandė ir Lietuvos U19 rinktinė, pakeitusi į Vilnių neatvykusią Malmės (Švedija) komandą. Vilniaus vandensvydžio klubas pateisino favorito statusą ir užtikrintai žengė į kitą etapą.
2023-12-04

Šuolių į vandenį varžybose Madride Sebastianas Konecki – dešimtas, Martynas Lisauskas – vienuoliktas

Tarptautinėse šuolių į vandenį varžybose „Madrid Internacional Diving Meet 2023“ Ispanijoje savaitgalį varžėsi du mūsų šalies atstovai – Sebastianas Konecki ir Martynas Lisauskas. Įveikę kvalifikaciją ir pusfinalį, abu vilniečiai šeštadienį pasirodė olimpinės šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungties finale. S. Konecki iš viso surinko 305,05 balo ir užėmė dešimtą vietą. Geriausiai 20-mečiui pavyko atlikti savo antrąjį šuolį (5152B), už kurį teisėjai ir skyrė daugiausiai balų.