Graikijos sostinėje Atėnuose prasidėjo nacionalinis žiemos plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine. Pirmąją varžybų dieną ant apdovanojimų pakylos lipo ir trys mūsų šalies atstovai.

Rekordinį plaukimą vyrų 1500 m laisvu stiliumi rungtyje užfiksavo Džiugas Miškinis. Kaunietis nuotolį įveikė per 15 min. 21,69 sek. ir ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino šalies vyrų rekordą.

Priminsime, kad ankstesnis Džiugui priklausęs Lietuvos rekordas buvo 15 min. 37,91 sek.

Vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale trečią vietą užėmė Tomas Lukminas. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 50,17 sek.

Finale taip pat plaukė ir dar du lietuviai – Tajus Juška čia finišavo penktas (1.51,03 min.), o Kristupas Trepočka – septintas (1.52,86 min.).

Vakare visi trys Lietuvos sportininkai buvo lėtesni nei kvalifikacijoje.

Atrankos varžybose T. Lukminas buvo pirmas (1.50,03 min.), T. Juška – antras (1.50,85 min.), o K. Trepočka – ketvirtas (1.50,95 min.).

T. Juška kvalifikacijoje net 2,68 sek. pranoko sau priklausantį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (1.53,53 min.).

Šioje rungtyje ketvirtadienį taip pat startavo Kiril Stepanov (1.53,12 min.), Rokas Jazdauskas (1 min. 53,86 sek.) ir Džiugas Miškinis (2.01,14 min.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale pirmąją vietą užėmė Andrius Šidlauskas. Lietuvis nuotolį įveikė per 2 min. 11,44 sek.

Panevėžietis siekia šios rungties olimpinio normatyvo, kuris yra 2 min. 9,68 sek.