vandens lygis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vandens lygis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vandens lygis“.

Keliose Lietuvos vietose stebimas stichinis vandens lygis

Stichinis vandens lygis stebimas Leitėje ties Kūlynais, Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne, Gėgėje ties Plaškiais, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Nurodoma, kad Leitėje vandens lygis yra 271 cm (stichinio riba 245 cm), Gėgėje – 426 cm (stichinio riba 425 cm), o ties Rusne – 314 cm (stichinio riba 288 cm). Numatomas nedidelis vandens lygio svyravimas. Tuo metu Kuršių mariose stebimas tik dreifuojantis ledas, ledai vyrauja toli nuo kranto, juda 0,5 km/h greičiu į Šiaurės vakarus.
Aktualijos 2024-02-17

Pamatykite: išskirtiniai vaizdai iš patvinusio Lietuvos kaimo

TV3 laidoje „Top 3“ – ypatingi vaizdai iš apsemto Žalgirių kaimo kraštovaizdžio draustinio. Laidos vedėjas Tomas Loiba pasileido bristi į balas, kurios siekė net kelius bei aplankė apsemtos vietos gyventojus. Laidos „Top 3“ vedėjas Tomas Loiba pasileido bristi per apsemtą Žalgirių kaimo kraštovaizdžio draustinį ir pristato išskirtinius vaizdus iš vandens kupinos vietovės.

Ekstremali situacija Šilutės rajone: apsemta 17 tūkst. hektarų teritorija

Šilutės rajone, kuriame dėl potvynio paskelbta ekstremali situacija, upių vandens lygis krinta, šiuo metu vis dar apsemta 17 tūkst. hektarų teritorija.  „Vandens lygis krinta, (...) paskutinę naktį stebimas Atmatos upės vandens lygio kritimas, 20 centimetrų nukrito per naktį. Vandenukas jau krenta, turbūt viskas bus gerai“, – lrt radijui sekmadienį sakė Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovas Darius Endzelis.

Šilutės rajone vandens lygis nebekyla, apsemta 18 tūkst. hektarų žemės

Šilutės rajone, kuriame dėl potvynio paskelbta ekstremali situacija, upių vandens lygis stbilizavosi. „Stovi viskas tas pats, kaip buvo praeitą parą, situacija nepasikeitė. Atmata yra lede, marios vandens dar, matyt, nepriima“, – BNS trečiadienį sakė Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovas Darius Endzelis. Pasak jo, jei nesusiformuos ledo sangrūdos, vandens lygis gali imti kristi, priešingu atveju jis kils.

Jūros lygio sustabdyti nebepavyks – ledynai tirpsta nesustabdomai

Paskelbti tyrimai vėl įrodė, kad pasaulio valstybės turi rimtai žiūrėti į Paryžiaus klimato susitarime nustatytus tikslus. Modeliai parodė, kad jeigu šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas į atmosferą nesumažės, o pasaulio temperatūros nepavyks išlaikyti žemiau sutarto rodiklio, dėl tirpstančių Antarktidos ledynų kylančio jūros lygio sustabdyti nebepavyks. Du modeliai šią problemą vertino iš dviejų skirtingų pusių. Žurnale „Nature“ publikuotame tyrime, kuriam vadovavo dr.
2021-05-23

Ledkalniai tirpsta kitaip, negu buvo manyta: tai vyksta daug greičiau

Ledkalniai tirpsta kitaip, negu mokslininkai skaičiavo naudodami savo sukurtus modelius, tačiau dabar jie buvo atnaujinti ir į skaičiavimus yra įtraukti prieš tai ignoruoti veiksniai. Šis patobulinimas yra svarbus ne dėl priežasčių, apie kurias pagalvojama iš karto – tai neturės įtakos jūros lygio kylimo modeliams – tačiau jis gali turėti kitų ypač svarbių pritaikymo būdų.
2021-02-28

Pesimistinė prognozė: vandens lygis kils rekordine sparta

Daugiau nei 100 mokslininkų grupė pateikė išsamų vandens lygio augimo tyrimų rinkinį šiam šimtmečiui. Vandens lygis kils netgi daugiau nei dabar numatyta Jungtinių Tautų prognozė. Tai gali reikšti katastrofines pasekmes salynuose įsikūrusioms valstybėms ir pakrantėse įsikūrusiems megapoliams.
2020-05-31

Baltarusija teigia neturinti galimybių kelti Neries vandens lygį Lietuvoje

Baltarusija negalės padėti Lietuvai atstatyti kritiškai nusekusios Neries vandens lygio, teigiama oficialiame šios šalies Gamtos išteklių ir Aplinkos ministerijos atsakyme. „Mažiausias leistinas išleidimas į Vilijos vandens saugyklos apatinį bjefą yra 6,9 kubiniai metrai per sekundę, o faktinis eikvojimas šių metų birželį ir liepą buvo 8 kubiniai metrai.
Aktualijos 2019-07-17

„SpaceX“ raketa iškėlė du palydovus: stebės vandenynų vandens lygį

 Kompanijos „SpaceX“ raketa antradienį iškėlė du sportinio automobilio dydžio palydovus, stebėsiančius vandenynų vandens lygio, ledo tirpsmo ir sausrų pokyčius. „Trys, du, vienas, startas!“ – paskelbė „SpaceX“ komentatorius prieš raketos „Falcon 9“ pakilimą iš Vandenbergo oro pajėgų bazės Kalifornijoje 12 val. 47 min. vietos (22 val. 47 min. Lietuvos) laiku. 521 mln. dolerių (442 mln.
2018-05-23

Skubi kelininkų žinia: kyla vandens lygis kelyje Šilutė–Rusnė

Vandens lygis krašto kelio Šilutė–Rusnė apsemtame ruože, kurio ilgis 410 metrų (nuo 6,311 iki 6,721 km), kyla. 13.20 val. duomenimis, vandens lygis pakilo iki 25 cm, įspėja kelininkai. Lengvųjų transporto priemonių eismas draudžiamas. Įmonė „Kelių priežiūra“ Klaipėdos padalinys specialiomis transporto priemonėmis apsemtu ruožu kelia lengvuosius automobilius, gyventojus bei keleivius.
Aktualijos 2018-01-01
REKLAMA
REKLAMA

Aiškinamasi, dėl ko svyruoja vandens lygis Vilnelėje

Užfiksavę didelius Vilnelės vandens lygio ir debito svyravimus Vilniaus regiono aplinkosaugininkai kreipėsi į hidrotechninius įrenginius šioje upėje eksploatuojančią įmonę, pranešė Aplinkos ministerija. Jai duoti privalomieji nurodymai užtikrinti pastovų vandens debitą, reikalingą gerai upės ekologinei būklei palaikyti.
2014-11-17

Šiltėjantis klimatas kelia vandens lygį

Vandenynų ir jūrų vandens lygis kyla jau nuo XIX amžiaus vidurio ir atrodytų tai nėra pats baisiausias dalykas. Tačiau pastebima, jog šis procesas įgauna vis didesnį pagreitį. Prognozuojama, jog dėl šiltėjančio klimato vandens lygis dar labiau kils bei kels grėsmę ir pakrančių ekosistemoms, ir ten gyvenantiems žmonėms. Sparčiau tirpsta Grenlandijos ledas Pagrindinės vandens lygio kilimo priežastys seniai žinomos.
2014-03-25

Amūro išdaigos: vandens lygis toliau kyla, iškilo grėsmė elektrinei

Vandens lygio kilimas Amūro upėje ties Chabarovsku (Rusija) paspartėjo ir dabar yra 8 cm per parą. Vanduo pakilo iki 731 cm, praneša šiandieną, rugpjūčio 26 dieną, Chabarovsko krašto gubernatoriaus ir vyriausybės spaudos tarnyba. Meteorologai pažymi, kad artimiausiomis dienomis vanduo ir toliau kils: prognozuojami lietūs, liūtys.
2013-08-26

10 priežasčių, kodėl turėtume bijoti ateities

Yra du populiariausi ateities vertinimai: visos mūsų problemos išnyks ir gyvensime ilgai ir laimingai arba mūsų laukia išnykimas. Antrasis variantas atrodo vis labiau įtikinamas kai pažiūrime į technologijų pažangą, oro sąlygų pokyčius, valdžios sprendimus... Listverse.com, siūlo pasiskaityti apie aspektus, kurie gali mūsų ateitį paversti tikru pragaru. 10. Terminatoriai Terminatorius (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.
2013-07-08

Vandens lygis upėse vis dar kyla

Ekstremalios situacijos nėra, tačiau šalies upėse ir upeliuose vanduo dar tvinsta, penktadienį informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). "Ekstremalios situacijos nėra, iš gyvenviečių negauname naujų pranešimų dėl ekstremalių įvykių, (...) tačiau šalies upėse ir upeliuose vanduo dar tvinsta - vis tiek sniegas nėra pilnai ištirpęs, tad tirpimo vanduo patenka į upelius", - BNS sakė PAGD atstovas Vladas Rakštelis.
Lietuva 2013-04-19

Pagėgiuose paskelbta ekstremali situacija (papildyta informacija apie padėtį Šilutės rajono savivaldybėje)

Potvynio apimtoje Pagėgių savivaldybėje ketinama skelbti ekstremalią padėtį. Dėl to pirmadienį turėtų apsispręsti Ekstremalių situacijų komisija. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius sako, kad teritorijoje vandens lygis vėl ima kilti, o padėtį ypač gali pabloginti šąlantis oras, nes gali užšalti kelius apsėmęs vanduo. „Pats baisiausias dalykas bus, jeigu pradės šalti.
Lietuva 2013-01-07

Nusekusi Vysla atvėrė istorinius Abiejų Tautų Respublikos lobius

Lenkijoje rekordiškai nusekusi Vyslos upė atskleidė šimtus metų slėptus lobius. Archeologai pagaliau rado dalį Abiejų Tautų Respublikos palikimo, kurį XVII amžiuje pavogė į šalį įsiveržusi švedų kariuomenė. Didžiausia Lenkijos upė pavargo slėpti šimtametes paslaptis, ir nusekus vandeniui į dienos šviesą vienas po kito ėmė lįsti architektūriniai lobiai. Vyslos dugnas dabar primena didingus griuvėsius, įklimpusius dumble.
2012-09-15

Nemunas senka dėl Baltarusijoje statomos hidroelektrinės?

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai nuo liepos vidurio stebi vis labiau senkantį Nemuną. Aplinkosaugininkai įtaria, kad upės lygis krenta dėl žmonių veiklos Baltarusijoje statomoje Gardino hidroelektrinėje. Pagalbos aiškinantis, dėl ko iš tiesų senka Nemunas, ketinama prašyti Vyriausybės. Kad senka Nemunas, šalies hidrologai sako pastebėję dar liepos viduryje. Praėjusias kelias dienas vanduo upėje esą nustojo kristi, tačiau nė kiek ir nepakilo.
titulinis 2012-07-31

Nemunui iškilo pavojus?

Nors pirmąją vasaros pusę Lietuvą merkė liūtys, panemunės gyventojai ir hidrologai pastebėjo netikėtą reiškinį – senkančią didžiausią Lietuvos upę. Kad sumažėjo Nemuno vandens lygis, vieni pirmųjų liepą pastebėjo Druskininkų gyventojai. Žmones tai gerokai suglumino: dažnai lyjant, vandens lygis upėje turėjo kilti.
titulinis 2012-07-26

Australijos pietryčiuose šimtai žmonių dėl potvynių paliko savo namus

Australijos pietryčiuose 1 600 žmonių penktadienį buvo priversti dėl potvynių palikti savo namus. Žinybų duomenimis, gyventojus teko evakuoti be paliovos kylant vandens lygiui, praneša agentūra AFP. Potvyniai siaubia Australijos Naujojo Pietų Velso valstiją. Meteorologai per ateinančias 24 valandas prognozuoja naujas liūtis ir audras, dėl to situacija gali dar labiau komplikuotis. Sidnėjuje ši vasara yra viena lietingiausių per pastaruosius dešimtmečius.
2012-03-02

Tailande potvynio aukų skaičius išaugo iki 300

Liepos pabaigoje kilusio didžiausio per pastarąjį šimtmetį potvynio Tailande aukų skaičius jau siekė 299. Apie tai šeštadienį pranešė karalystės Stichinių nelaimių padarinių perspėjimo departamentas. Smarkūs potvyniai tęsiasi 26 iš 76 šalies provincijų. Šiuo metu stichijos zonoje atsidūrė 2,3 mln. žmonių. Iš viso nuo stichijos nukentėjo apie 3 milijonus žmonių. Šeštadienį potvyniai pasiekė Bankoką: iš krantų išsiliejo upė Čao Praja, užtvindžiusi 20 iš 50 karalystės sostinės rajonų.
2011-10-15

Lietuvai gali tekti sprukti nuo jūros

Pasaulyje pripažinti klimatologai teigia, kad ekstremalūs gamtos reiškiniai – pačių žmonių rankų darbo vaisius. Anot jų, tai pirmieji kaistančios žemės temperatūros požymiai, paskui kuriuos seks jūros lygio kilimas, galintis nušluoti ištisus miestus. Tiesa, tik po šimto metų. Tačiau sustabdyti tai, anot mokslininkų, galima tik dabar.
2011-07-30

Po liūčių ugniagesiai gelbėjo automobilyje įstrigusią moterį

Savaitgalį kai kuriuose Lietuvos regionuose prapliupus liūčiai, papildomo darbo turėjo ir ugniagesiai. Jų pagalbos prireikė šalinant nuo kelių nuvirtusius medžius, užtvindžius rūsį ir vienai moteriai, įstrigusiai automobilyje apsemtoje gatvėje. „Iš viso per savaitgalį buvo gauti šeši iškvietimai, susiję su liūtimi. Vilniuje, Narbuto gatvėje, po liūties iš apsemto automobiliu „Honda Civic“ buvo išgelbėta sušalusi moteris.

Kai kuriose Anglijos vietose oficialiai paskelbta sausra

Keliose Anglijos vietose oficialiai paskelbta sausra, praneša Didžiosios Britanijos aplinkosaugos, maisto produktų ir kaimo reikalų departamentas, kuriuo remiasi naujienų kanalas „Sky News“. Sausra paskelbta Rytų Anglijoje, kai kuriose Midlandų dalyse, o Anglijos pietvakariuose ir pietryčiuose fiksuojama „beveik sausra“. Tačiau vandens tiekimo kompanijos nuo sausros kenčiančiose vietovėse teigia, kad vandens tiekimas gyventojams neturėtų sutrikti.
2011-06-12

Misisipės baseine tęsiasi didžiausias pastaraisiais dešimtmečiais potvynis

Misisipės baseine tęsiasi didžiausias pastaraisiais dešimtmečiais potvynis. Kaip pranešė antradienį JAV žiniasklaida, dėl gausių kritulių iš krantų išsiliejo vandens telkiniai, apsemta daug miestų, kelių ir žemės ūkio naudmenų aštuoniose Amerikos valstijose. Antradienį vanduo pralaužė žemumoje esančių Tenesio valstijos Memfio miesto rajonų apsauginius pylimus.
2011-05-11

Tyrimas: Grenlandijos ir Antarktidos ledynai tirpsta greičiau, nei manyta

Per pastaruosius 20 metų ledynai Antarktidoje ir Grenlandijoje tirpo sparčiau, rodo mokslinio tyrimo duomenys, kuriuose taip pat teigiama, kad dėl to gali smarkiai pakilti vandens lygis vandenynuose, pranešė BBC. Remdamiesi palydovo surinktais duomenimis ir klimato modeliais, mokslininkai paskaičiavo, kad poliariniuose regionuose ledo ištirpsta tiek, kad nuo jo jūrų lygis kasmet gali pakilti 1,3 milimetro.
2011-03-09

Panevėžys ruošiasi galimam potvyniui

Panevėžio raj. gyventojai seka žinias iš potvynio semiamo Šilutės rajono ir ruošiasi atremti savąjį, kad kuo mažiau patirtų nuostolių. Pernykštis potvynis, kai patvinus Lėvens ir Sanžilės upėms po vandeniu atsidūrė per pusantro tūkstančio sodininkų namų ir kelios gyvenvietės iki šiol prisimenamas su siaubu.
titulinis 2011-01-26

Pasaulyje siaučiant potvyniams, Lietuvoje priežasčių nerimauti nėra

Atėjus šiltesniems orams, Vakarų Europoje iškritęs gausus sniegas graso bėdomis. Vokietijos gyventojai jau rengiasi pirmajam metų potvyniui: dėl tirpstančio sniego ir besitęsiančio lietaus upių bei  upelių vandens lygis pirmiausiai kyla šalies centrinėje ir pietinėje dalyse. Padėtis kritiška ir prie Oderio. Meteorologai ateinančiomis dienomis orų permainų neprognozuoja: Vokietijos pietuose ir centrinėje dalyje toliau vyraus atodrėkis ir kartosis lietus.
titulinis 2011-01-10

Vanduo ir slūgsta, ir kyla, nuostoliai – tik didėja

Daugelyje Lietuvos upių vanduo jau slūgsta, tačiau dėl gausių kritulių ėmė kilti vanduo Vakarų Lietuvos upėse. Savo ruožtu draudikai ėmė perskaičiuoti potvynio žalą. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) tinklalapyje skelbiama, jog Nemune ties Smalininkais vandens lygis nuo penktadienio, suirus sangrūdai, pažemėjo 3 metrais. Hidrologai užfiksavo, jog Jūroje ties Taurage vandens lygis pakilo 136 cm.
Į viršų