REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra du populiariausi ateities vertinimai: visos mūsų problemos išnyks ir gyvensime ilgai ir laimingai arba mūsų laukia išnykimas. Antrasis variantas atrodo vis labiau įtikinamas kai pažiūrime į technologijų pažangą, oro sąlygų pokyčius, valdžios sprendimus... Listverse.com, siūlo pasiskaityti apie aspektus, kurie gali mūsų ateitį paversti tikru pragaru.

REKLAMA
REKLAMA

10. Terminatoriai

Terminatorius (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)

LAR sutrumpinimas išvertus iš anglų kalbos reiškia mirtinas autonomiškas robotas (angl. Lethal Autonomous Robot). Šie robotai daro būtent tai, ką nurodo jų pavadinimas: tai autonomiškos karo mašinos, siunčiamos į kovos lauką vietoje kareivių – jos užprogramuotos žudyti viską, kas pasitaiko jų kelyje.

REKLAMA

Tokių mašinų kūrimo logika yra akivaizdi – tai leidžia išgelbėti daug karių gyvybių. Tačiau nauji eksperimentai su bepiločiais lėktuvais parodė, kad juos naudojant ne tik išauga civilių aukų skaičius, bet ir tose teritorijose skatina paranoją ir ekstremizmą. Taigi, jei vien tik bepiločių lėktuvų naudojimas paskatina daugiau asmenų prisijungti prie Al-Qaeda, įsivaizduokite, kas nutiktų, jei, pavyzdžiui, Pakistane imtų veikti terminatorių burys.

REKLAMA
REKLAMA

9. Bepiločiai lėktuvai JAV

Bepiločiai lėktuvai JAV (nuotr. Balsas.lt)

Viena iš nemalonių žinių šį mėnesį buvo ta, kad FTB reguliariai skraidina bepiločius lėktuvus virš šalies teritorijos. Šie labai skiriasi nuo tų, kurie sėja mirtį Viduriniuose Rytuose – „naminiai“ bepiločiai lėktuvai yra apytiksliai lėktuvo modeliuko dydžio ir naudojami tik sekimui. Turint omeny tai, ką neseniai sužinojome apie NSA veiklą, mintis apie šnipinėjančių bepiločių lėktuvų flotilę tikrai kelia susirūpinimą – tačiau tai tik pradžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai šiuo metu jau beveik baigė kurti visiškai autonimiškus bitės dydžio robotus. Nuo tada liks tik mažas žingsnis iki to, kad mums plika akimi nematomos mažytės kameros stebėtų kiekvieną mūsų žingsnį. Niekas negalės būti tikras, kad nėra sekamas 24 valandas per parą. Tai skamba kaip paranojiškas sapnas, bet, deja, po žinių, kad klausomasi visų mūsų pokalbių ir tikrinami veiksmai internete, to jau reiktų tikėtis.

8. Kylantis jūros lygis

vandens lygio kilimas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)

Nėra abejonių – klimatas keičiasi. Pražūtis paprasčiausiai gali atkeliauti kartu su kylančiu vandens lygiu. Šiuo metu 50 procentų visos žmonių populiacijos gyvena pakrantėse.

REKLAMA

Tam, kad suvoktume pokyčių mastą, tereikia pažvelgti į Aliaskoje esatį Newtoko kaimą. Remiantis prognozėmis, kaimas su keturių šimtų asmenų populiacija atsidurs po vandeniu vos per penkerius metus. O JAV armijos skaičiavimuose nurodoma, kad miestelio aukščiausias taškas po vandeniu pradings jau 2017 metais.

Tačiau kylančio jūros lygio nukentės ne tik mažos bendruomenės. Manoma, kad Veneciją teks apleisti iki 2100 metų, o po dar 50 metų - ir Amsterdamas bei Los Andželą. Taip nutikus atsiras daugybė benamių, plūstančių į „saugesnius“ miestus. Tada taip pat tikėtina žūtbūtinė kova dėl resursų.

REKLAMA

7. Kita pandemija

Pandemija (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)

Daug kas teigia, kad turime tikėtis pandemijos. Jau buvo šiokių tokių epidemijų „bangelių“ – SARS po 2000-ųjų, kiaulių gripas 2009-aisiaas ir nuolat primenama paukščių gripo grėsmė. Tačiau jau labai seniai nebuvo jokios pandemijos, kuri pakeistų istoriją. Ir kuo ilgiau jokios pandemijos nebuvo, tuo didesnė tikimybė, kad ji greitai bus.

Tokia pandemija gali sunaikinti bet ką – nuo pasaulio ekonomikos iki 50 procentų žmonių populiacijos. 1918 metais prasidėjusi gripo pandemija nusinešė daugiau žmonių gyvybių nei visas Pirmasis pasaulinis karas. Išplitęs ispaniškasis maras per savaitę pareikalaudavo milijono gyvybių... Nors neaišku,kada pandemijos galime tikėtis, sudėtingiausia susitaikyti su mintimi, kad negalime padaryti nieko, kad nuo jos apsisaugotume.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Mikrobai, kurių neveikia antibiotikai

Mikrobai (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)

Tikriausiai visi yra girdėję apie didėjantį mokrobų atsparumą vaistams. Būtent nuo jų mums labiausiai tikėtina žūti ateityje. Praėjus dešimtmečiams nuo įvairių vaistų išradimo, bakterijos prisitaikė prie vaistų. Kol kas yra būdų kurti stipresnius vaistus, bet jie taip pat bus veiksmingi tik tam tikrą laiką.

Beje, problemų turime jau dabar. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, vien Europoje kiekvienais metais pasitaiko apie 400 tūkst. infekcinių susirgimų, iš kurių 25 tūkst. baigiasi mirtimi. Be to, situacija tik blogėja: kuo daugiau vartojama vaistų ir maisto produktų, kurie auginti naudojant įvairiausias chemines medžiagas, tuo labiau mažėja mūsų atsparumas mikrobams.

Laukite tęsinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų