valstybės tarnyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybės tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybės tarnyba“.

Darbštumas ar gudravimas: kaip suspėja visu etatu dirbti ir ministerijoje, ir vaikų aukle tuo pačiu metu?

Įprastai žmonės dirba 8 valandas per dieną, o kai kurie imasi papildomų darbų, todėl dirba vakarais ar savaitgaliais. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie vienu metu bando dirbti du darbus iš karto. Štai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje patarėjos pareigas užimanti vilnietė darbo dienos metu dar prižiūri ir svetimus vaikus. Tačiau, panašu, kad ministerija problemų dėl to nemato.
2024-02-27

Algos nuo kitų metų: pinigų pažers nevienodai – kai kam leis išimtinai padidinti algą iki 100 proc.

Nuo kitų metų įsigalios valstybės tarnybos pertvarka, todėl Vyriausybė patvirtino bendrąsias ministerijų atlyginimų gaires, kad darbo užmokesčio skirtumai tarp ministerijų nebadytų akių ir kad šios „nekanibalizuotų“ viena kitos, tai yra neviliotų žmonių didesniais atlyginimais.  Ministerijose dirba ne tik valstybės tarnautojai, bet ir darbuotojai pagal darbo sutartis – gairės apima juos visus.

Šimašius atskleidė, kokį atlyginimą gauna: „Jis tikrai turi būti rimtesnis“

Merų atlyginimai turėtų būti didesni, sako sostinės meras Remigijus Šimašius. Anot jo, atlyginimas buvo vienas iš daugelio motyvų, paraginusių nebesiekti mero posto. Pavasarį vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose R. Šimašius į merus nebekandidatuos – sieks tarybos nario posto. Anot jo, po dviejų kadencijų atėjo laikas „persikrauti“ ne tik jam, bet ir sostinei. „Tikrai nesinori užsibūti.

Šimonytė pro Seimą „pranešė“ svarbią reformą: papasakojo, kokių pamokymų yra gavusi iš savų vadovų

Valdantieji pagaliau pateikė valstybės tarnybos ir viešojo sektoriaus reformą Seimui, nors prieš tai Seimo teisininkai net kelis kartus buvo pareiškę, jog kai kurie reformos elementai gali prieštarauti Lietuvos Konstitucijai.

Kam greičiausiai ir daugiausiai paaugs algos, jei valdžia imsis reformos: tikslūs teisėjų, valstybės pareigūnų, politikų atlyginimai

Jeigu valdantiesiems pavyks priimti didžiulę valstybės tarnybos ir viešojo sektoriaus reformą, tai atlyginimai pirmiausia kils merams, mat savivaldos rinkimai jau ant nosies, taip pat teisėjams ir valstybės pareigūnams.

Ragina kuo greičiau spręsti valstybės tarnybos klausimą: „Būtų nusikaltimas prieš Lietuvą, jei viešojo sektoriaus nejudintume“

Seimo valdantieji pirmadienį paskelbė atidedantys valstybės tarnybos pertvarkos pateikimą parlamente po nepalankios Seimo kanceliarijos teisininkų išvados. Vis dėlto, anot ekspertų, reformų viešąjame sektoriuje reikia, o jų atsisakymas prilyktų nusikaltimui Lietuvai. Apie tai antradienį diskutuota „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. Ilgai rengta reforma neateina į Seimą, nes abejojama, ar ji negali prieštarauti Konstitucijai.

Iškilo grėsmė didžiausiai valdančiųjų pertvarkai: teisininkai pasakė verdiktą, planai griuvinėja

Vyriausybė pirmadienį planavo pristatyti Seimui didžiulės apimties valstybės tarnybos ir viešojo sektoriaus pertvarką, kur didžiausias diskusijas kelia sprendimas žymiai padidinti darbo užmokestį valstybės įstaigų vadovams, teisėjams, valstybės pareigūnams ir kitos kadencijos politikams, tačiau palikti panašaus lygmens atlyginimus eiliniams valstybės tarnautojams, darbuotojams pagal darbo sutartis, statutiniams pareigūnams ir prokurorams.  Bet šie planai bent kol kas griūna.

Paaiškino, kaip bus po reformos: norėdamas pakelti algą vienam vadovas turės atleisti keletą kitų

Nors valdantieji planuoja, kad įgyvendinus viešojo sektoriaus ir valstybės tarnybos reformą labai pagerės darbo efektyvumas, bet šios reformos priešininkai beda pirštu į nenuoseklumus. Ypač kritikuojama, kad reformos rėmuose bus stipriai didinamas darbo užmokestis valstybės tarnybos įstaigų vadovams, bet ne eiliniams tarnautojams ar darbuotojams, kai visą darbą vis tiek atlieka būtent pastarieji.

Bilotaitė apie valstybės tarnybos reformą: jei nieko nedarysime, greitai nebus kam dirbti

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtai valstybės tarnybos reformai, ja siekiama sektorių padaryti lankstesniu, sustiprinti vadovų korpusą. „Turime labai grėsmingą situaciją viešajame sektoriuje ir mums reikalingi pokyčiai. Šiandien apie 50 proc. konkursų į valstybės tarnybą neįvyksta, 60 proc. darbuotojų nepatenkinti savo darbu valstybės tarnyboje. Kalbant apie jaunimą, jaunimas irgi nelabai nori dirbti čia.

Valstybės tarnybos pertvarka: 10 svarbiausių naujovių

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtai valstybės tarnybos pertvarkai, kuria siekiama modernizuoti viešąjį sektorių ir pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus. BNS pateikia pagrindinius skirtumus tarp dabartinio valstybės tarnybos reglamentavimo ir siūlomos tvarkos, kuri turėtų įsigalioti nuo sausio, jei jai pritars Seimas ir prezidentas. 1. Bazinis dydis.
Aktualijos 2022-09-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų