valerijus gergijevas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valerijus gergijevas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valerijus gergijevas“.

Muzika baigėsi: rusų dirigentas neteko narystės Švedijos muzikos akademijoje

Rusų dirigentas Valerijus Gergijevas dėl nenoro pasmerkti Rusijos invaziją į Ukrainą neteko narystės Karališkojoje Švedijos muzikos akademijoje, ketvirtadienį pranešė įstaiga. Paminėjusi dirigento santykius su Kremliumi ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, akademija pareiškė reikalavusi, kad V. Gergijevas pasisakytų prieš invaziją.
2022-10-13

Ilgametis Putino draugas – Valerijus Gergijevas: skambūs pasisakymai, homofobija ir karo pasekmės jo karjerai

Rusijos invazija į Ukrainą sukrėtė visą pasaulį. Šio karo pasekmės pasiekia ir sektorius, labai nutolusius nuo karo įvykių, pavyzdžiui, muziką. Vienas pirmųjų už pasekmes „sumokėjo“ dirigentas Valerijus Gergijevas, kuris yra laikomas ilgamečiu Vladimiro Putino draugu. Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
2022-04-23

Londono Karališkasis operos teatras sureagavo į karą Ukrainoje: atšauktas Maskvos Didžiojo teatro pasirodymų sezonas

Londono Karališkasis operos teatras penktadienį paskelbė dėl Rusijos invazijos į Ukrainą atšaukiantis garsiojo Maskvos Didžiojo teatro baleto pasirodymų sezoną. „Didžiojo teatro baleto vasaros sezonas Karališkajame operos teatre buvo beveik suplanuotas. Deja, dabartinėmis aplinkybėmis šis sezonas nebegali vykti“, – paskelbė Karališkasis operos teatras, tapdamas dar viena Vakarų institucija, atšaukusia bendradarbiavimą su Rusija.
2022-02-26

Su orkestru „I, Culture“ Lietuvoje koncertuos violončelės virtuozas J. Moseris

Išskirtinio orkestro „I, Culture“ koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre lapkričio 28 d. papuoš jaunosios kartos violončelės virtuozo, prestižinio P. Čaikovskio konkurso nugalėtojo, Johanneso Moserio pasirodymas.
2013-11-04

V. Gergijevas: Kaune buvome priblokšti

„Nuolat koncertuojame didžiausiuose pasaulio miestuose, turime įvairiausios patirties, bet Kaune buvome priblokšti“, – prisipažino maestro Valerijus Gergijevas. Orkestras gimė suirutėje Su Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoninio orkestro vadovu ir dirigentu kalbėjomės likus maždaug valandai iki jo skrydžio į kitą gastrolių vietą – Vieną, kur tos pačios dienos vakare laukė naujas pasirodymas.

Tarp geidžiamiausių pasaulio dirigentų – estas ir latvis

Sankt Peterburgo Marijos teatro vadovas Valerijus Gergijevas tapo geidžiamiausiu dirigentu pasaulyje 2010 metais, skelbia interneto svetainė „Bachtrack“, publikuojanti klasikinės muzikos koncertų anonsus. Svetainės skaičiavimais, praėjusiais metais V. Gergijevas dirigavo 88 koncertus. Antroje vietoje pagal koncertų skaičių atsidūrė dirigentas Maiklas Tilsonas Tomas, nuo V. Gergijevo atsilikęs vos vienu koncertu.
2011-01-27

Vilniuje - po 38 metų naujas Andrėjaus Končialovskio spektaklis „Dėdė Vania“

Naująjį Maskvos teatro „Mossovet“ spektaklį „Dėdė Vania“ režisavęs Andrėjus Končialovskis, kaip pats sako, režisavo pasitelkęs klasikinę tradiciją ir estetiką, bet ne klasikinę interpretaciją. Šiame pastatyme jis iš naujo permąsto pjesę, pagal kurią prieš daug metų sukūrė meninį filmą. Matyt tai vienintelis kultūros istorijoje įvykis, kuomet režisierius du kartus įkūnija vieną ir tą patį Čechovo kūrinį tokiu laiko intervalu ir skirtingais žanrais.
2009-11-16

Michailo Saakašvilio karo ligos istorija

Karą vis dėlto laimi ne tas, kuris šauna paskutinis. Karą laimi rašantis istoriją. Gruzijos ir Rusijos konfliktas nesibaigė, dar aidi pavieniai šūviai, tačiau istorija jau yra rašoma. Ir nepriklausomų Europos Sąjungos (ES) ekspertų parengta ataskaita yra tos istorijos dalis. Ir toji rašytinė istorija jau tampa nauju mūšio lauku.
2009-10-02

Kodėl verta pamatyti Marijos teatro spektaklius?

„Todėl, kad tai nepaprastai įdomus teatras ir įdomūs spektakliai, – sako prof. Virgilijus Noreika. – Todėl, kad tai pripažintas ir garsus teatras ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. Sunku mene objektyviai sakyti „geriausias“, tačiau tai neabejotinai vienas iš dviejų geriausių operos teatrų Rusijoje. Su Marijos teatru susijusi ir mūsų operos teatro istorija, jame beveik dešimtį metų po mokslų Sankt Peterburge dainavo mano mokytojas Kipras Petrauskas.
2009-06-02

Maestro už 50 000 ir premjerienės parašas nelegaliame žiniaraštyje

Kiek premjeras Andrius Kubilius sumokėjo žmogui, kuris šiais sunkmečio laikais kiek ilgiau nei valandą pastovėjo nugara į Lietuvos valdininkiją? LNK "Paskutinės instancijos" žiniomis, 50 tūkst. eurų. Visas renginys rinktinei Vilniaus publikai, kurios didelė dalis net nepirko bilieto, mokesčių mokėtojams kainavo 465 tūkst. litų. Elito pramoga sutapo su gandais, pasklidusiais iš Finansų ministerijos, kad birželį bus užsimota mažinti pensijas.
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva įsuko į savąjį verpetą

Lietuvoje šalia Trakų, taip pat Maskvoje, bet daugiausia Miunchene laiką leidžiantys rusų kompozitorius Rodionas Ščedrinas ir jo žmona, baleto legenda Maja Pliseckaja dvi savaites viešėjo mūsų šalyje. Savo viloje prie vyno taurės jie priėmė LŽ žurnalistus ir porą bičiulių. Praėjusį penktadienį prie Strėvos esančioje poros viloje abejota, ar šeimininkui pavyks pamatyti futbolo rungtynių transliaciją, mat naujas palydovinės televizijos įrenginys "negaudė" reikiamo vokiško kanalo.
2009-05-25

Vilniaus festivalį atvers Londono simfoninis orkestras

Londono simfoninis orkestras – ekstravertiškas, liberalus ir universalus kolektyvas, profesionaliai atliekantis bet kokių su klasikine tradicija susikryžiuojančių stilių muziką, kuriantis etalonines interpretacijas ir pavyzdinį simfoninį skambesį gegužės 13 d., trečiadienį, 20 val., Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre koncertuos diriguojamas vyriausiojo jo dirigento, įnirtingo maestro Valerijaus Gergijevo.
2009-05-05

Violončelės lyrika ir simfoninė mirties estetika

Gegužės 2 d., šeštadienį, Filharmonijos Didžiojoje salėje vyksiančiame orkestro muzikos koncerte dėmesys bus sutelktas į Marko Drobinskio violončelės lyriką, išsiliesiančią Roberto Schumanno Koncerte violončelei ir orkestrui a-moll, bei mirties estetiką („mirtis yra visagalė“), kuri užtemdžiusi visą Dmitrijaus Šostakovičiaus Keturioliktosios simfonijos muziką ir poetiką.
2009-04-27

„Vilniaus festivalyje“ scenos meistrų interpretacijos

Šiemet gegužės 13–29 dienomis įvyksiančio „Vilniaus festivalio“ programa skiriama Vilniui – 2009 m. Europos kultūros sostinei. Kita, neverbalizuota festivalio kryptis – beatodairiškas susitelkimas į klasikinės muzikos paradigmą, jos idealus, pavidalus, logiką ir intuiciją, nepaprastai artimą bei giliai įsisavintą ryškių šiandienos klasikos personų, kurios šimtalapių partitūrų interpretacijose įgyja jau kitą matymą ir palieka intensyvų asmeninį pėdsaką.
2009-04-22

Vilniaus festivalio Alfa ir Omega

Šiemet gegužės 13–29 dienomis įvyksiančio Vilniaus festivalio programa nepaprastai kryptinga ir dėmesį sutelkusi į filharmoninėse terpėse bei klasikinės muzikos festivaliuose įsigalėjusias kultūros formas, pagrindines sroves ir įspūdingus partitūrų interpretatorius. Beveik mėnesiu anksčiau prasidėsiančio festivalio programa skiriama Vilniui – 2009 m. Europos kultūros sostinei. Festivalis pristatys keturis orkestro muzikos vakarus ir dvi kamerines programas.
2009-04-15

Tomas Bakučionis: Europos kultūros sostinė – kultūros provincijos sostinė?

Liaudies išmintis sako – geriau vienąkart pamatyti, negu dešimtkart išgirsti. Dar gerokai prieš Kalėdų šventes virė diskusijos apie būsimuosius VEKS renginius ir ypač apie 3 milijonus atsiėjusį naujametinį Gerto Hofo šviesų spektaklį. Nesu masinių renginių entuziastas, bet pasiryžau renginį savo akimis pamatyti, prieš tai nubraukdamas visas galimas išankstines nuomones. Taigi ėjau, tikėdamasis pamatyti išties kūrybingą šiuolaikinių technologijų panaudojimą ir įspūdingą šviesos spektaklį.

Ar jums nereikia bilieto į Varšuvą?

Šią savaitę išleistame naujausiame savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ numeryje – specialiai parengtas žinomos žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės tyrimas apie dar nežinomus prieštaringai vertinamo projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ faktus. Kompozitorių sąjungos pirmininkas pabėga nuo žurnalistų per langą. Dvi damos, atsakingos už biudžetą, sprunka į liftą. Viceministras užsitrenkia kabinete, o ministras, laimei, jau buvęs, meluoja arba tyli.

V. Gergijevas tapo svarbiausiu Londono simfoniniame orkestre

Rusijos S. Paterburgo, Marijos teatro vadovas, kviestinis „Metropolitan“ operos ir Roterdamo filharmonijos dirigentas Valerijus Gergijevas nuo 2007 metų sausio 1-os dienos tapo Londono simfoninio orkestro vyriausiuoju dirigentu. Jis pakeitė ilgametį orkestro vadovą Coliną Davisą, kuris, atšventęs savo 80-metį, tapo orkestro prezidentu, praneša orkestro spaudos tarnyba. Muzikantai, kurie tradiciškai patvirtina dirigento kandidatūrą, už V. Gergijevą balsavo vienbalsiai.
2007-01-01

Vilniuje vėl laukiama maestro R. Mučio ir Milano "La Scalos" orkestro

Po ketverių metų pertraukos Vilniuje antrą kartą koncertuos garsusis Milano teatro "La Scala" simfoninis orkestras "Filarmonica della Scala" ir vienas garsiausių pasaulio dirigentų, "La Scala" muzikos direktorius Rikardas Mutis (Riccardo Muti). Vienintelį koncertą svečiai iš Italijos surengs kovo 14 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
2004-02-19

Marijos teatro projekto konkursą laimėjo prancūzas

Sankt Peterburge paskelbtas Marijos teatro naujojo pastato su koncertų sale projekto konkurso nugalėtojas. Juo tapo prancūzų architektas Dominique’as Perrault (Dominikas Pero), pranešė RIA "Novosti". Konkurso dalyviams - penkioms rusų ir šešioms užsienio architektų dirbtuvėms - buvo skirti keturi mėnesiai naujo Marijos teatro pastato projektui sukurti. Šio pastato plotas sieks 39 tūkst. kv. metrų kartu su 2000 vietų žiūrovų sale.
2003-07-02
Į viršų