vaistų vartojimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistų vartojimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistų vartojimas“.

Įspėja dėl itin populiarių vaistų Lietuvoje: šios klaidos gali baigtis skaudžiai

Susirgę ar pajutę skausmą griebiamės vaistų – kone dažniausiai vartojami vaistai yra paracetamolis ir ibuprofenas. Tačiau gydytojas įspėja nekartoti kelių šių vaistų vartojimo klaidų, nes galite prisidaryti daugiau žalos nei naudos. „InMedica“ klinikos šeimos gydytojas Povilas Panavas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kada griebtis paracetamolio ar ibuprofeno, ar šiuos vaistus galima vartoti kartu ir kokių vartojimo klaidų nekartoti. Paracetamolis – ko gero dažniausiai vartojamas vaistas.
2023-01-23

Vartodami bet kuriuos vaistus šiukštu nedarykite šios klaidos – ją kartoja daugelis pacientų

Specialistams pastebint, kad vis daugiau žmonių neteisingai vartoja jiems paskirtus vaistus, šie įspėja – ne pagal gydytojo rekomendacijas vartojami vaistai gali ne tik neveikti, tačiau ir iššaukti papildomus simptomus ir rizikas. Laidos „Sveikata.lt“ komanda paklausė gatvėje sutiktų praeivių, kaip atsakingai jie vartoja vaistus ir ar laikosi gydytojų ir vaistininkų rekomendacijų.
2022-01-29

Kankina aukštas kraujospūdis? Šiukštu nekartokite 1 dažnos klaidos

Neteisingas ir neatsakingas paskirtų vaistų vartojimas yra viena dažniausių problemų gydant aukštą kraujospūdį – hipertenziją. Neretai pacientai, pasijutę geriau, nutraukia gydymą, o kraujospūdžiui nešokinėjant, sugalvoja, kad galima pakoreguoti dozę savo nuožiūra. Pirmiausiai neteisingas vaistų vartojimas siejamas su tuo, kad ne visi kraujospūdžio problemų turintys gyventojai stebi savo sveikatos rodiklius. Remiantis „Norstat LT“ tyrimo duomenimis, tik pusė (55 proc.
2022-01-17

Gydytoja – apie lietuvių vaistų vartojimo ypatumus: nereikia stebėtis, kad tada jie „nepadeda“

Nusprendėte tabletę padalinti pusiau ar gydytojas, atrodo, vaistų išrašė tiek daug, kad svarstote geriau dalį jų išgerti kitą dieną? Specialistai įspėja, kad taip elgdamiesi rizikuojate savo sveikata ir primena, kada taip elgtis galima. Kalbėdama apie šią neretą problemą Kauno klinikų klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė atkreipė dėmesį į du aspektus. „Visų pirma esama tokios praktikos, kai žmonės nusprendžia vaistus išdalinti.

Specialistai paaiškino, ar galima vaisto tabletę dalinti pusiau

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba primena, ar visada vaisto tabletę galima dalinti pusiau – ar dėl to gali sumažėti preparato veiksmingumas? Socialiniame tinkle pasidalintame pranešime primenama, kad paprastai tabletės perlaužimo praktika nepasiteisina. Kodėl? „Tabletės perlaužimas ne visada užtikrina, kad vaistas buvo padalintas į dvi lygias dalis. Paprastai griežtai dozuojamos tabletės būna nedalijamos", – įspėjama pranešimu.
2020-09-13

Specialistai pasakė, ar originalūs vaistai ir jų kopijos veikia vienodai

Pastaruoju metu viena aktualiausių problemų – kokius vaistus geriau rinktis: originalius ar generinius – originalių vaistų kopijas. Šiandien vykusioje diskusijoje „Originalūs - generiniai vaistai. (Ne)pagrįstos baimės.
2018-03-22

Pasekmės piktnaudžiaujant vaistais nuo skausmo ir lietuvių savigydos įpročiai

Kamuojant galvos, dantų, nugaros ar kitiems skausmams tuoj pat gelbėjamės vaistais nuo skausmo. Jų pasirinkimo įvairovė vaistinėse išties didelė, o ir žmonių įprotis pajutus menkiausius negalavimus griebtis vaistų, dažnai gali pakenkti sveikatai. „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro šeimos gydytojas Valerijus Morozovas teigia, kad skausmo kentėti nereikia ir jį būtina gydyti, tačiau Lietuvoje vaistų vartojama gerokai per daug.
2017-08-14

Gydytojai lietuvius farširuoja vaistais – suvartojame daugiausia raminamųjų Europoje

Lietuviai suvartoja daugiausia raminamųjų vaistų Europos Sąjungoje. Kaimynus latvius ir estus lenkiame tris kartus. Tokius vaistus kaip Xanax, Relanium, Lorazepam vartoja 40 lietuvių iš tūkstančio. Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad gydytojai stiprius raminamuosius dalina ligoniams per lengva ranka. O psichiatrai pabrėžia, kad priklausomybė nuo šių medikamentų – sunki kaip ir nuo alkoholio. Viceministrė Kristina Garuolienė sako, kad iki šiol šiai problemai skirta per mažai dėmesio.

Vaistininkė: nesirinkite vaistų, kuriuos vartoja kaimynė

Sunegalavus įsigyti vaistų — dar ne viskas. Labai svarbus yra vaistų suderinamumas: neatsakingas ir neatidus vaistų vartojimas gali žmogaus savijautą stipriai pabloginti bei sukelti šalutinių sveikatos sutrikimų. Vaistininkai pastebi, kad į vaistinę klientai neretai atskuba nešini lapeliu, kuriame — kaimynės ar giminaičio rekomenduoti, jiems padėję vaistai.
2016-09-02

Išgėrus vaistų geriau nevairuoti

 Audrė Bartaševičiūtė Pūga, šlapdriba, kalnai sniego, plikledis verčia sunerimti vairuotojus. Apie vairavimą išgėrus girdime, tačiau ne mažesnę įtaką vairuotojo budrumui, dėmesingumui ir reakcijai gali daryti kai kurie vaistai. Poveikis skiriasi Įtaką vairavimui gali daryti įvairių grupių vaistai – nuo psichiką veikiančių preparatų iki vaistų nuo slogos, kosulio ar alergijos. Tačiau tai pačiai grupei priklausantys vaistai poveikiu gali skirtis – vieni gali trikdyti dėmesingumą, kiti – ne.
2015-01-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų