vaiko teisių apsaugos tarnyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaiko teisių apsaugos tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaiko teisių apsaugos tarnyba“.

Visagine į darželį vyrui atvedus sumuštą vaiką – ant kojų sukeltos tarnybos

Ketvirtadienį į darželį Visagine vyras (gim. 1998 m.) atvedė galimai smurtą patyrusią 4-erių mergaitę – ant jos kūno pastebėtos sumušimo žymės. Pradėtas tyrimas. Apie galimai patirtą smurtą darželio administracija informaciją perdavė vaiko teisių gynėjams, o jie – policijai ir medikams. „Reaguodami į pranešimą nedelsiant susitikome su vaiko mama, bendravome su vaiku, išklausėme ugdymo įstaigos atstovę. Su tėčiu susisiekti nepavyko.

Atimto 9-mečio berniuko mamai – dar vienas likimo smūgis

Visą Lietuvą apskriejo sukrečiantis vaizdo įrašas, kuriame Palangos vaiko teisių apsaugos darbuotojai atskiria vaiką nuo mamos. Po šios istorijos paviešinimo pasisakė prezidentas Gitanas Nausėda, prakalbo ir kiti politikai, ekspertai. Institucijos pradėjo tyrimus ir aiškinasi situaciją, ar tarnybos tinkamai atliko savo darbą. Skaudi šeimos drama privertė prabilti ir 9-mečio berniuko tėvus. Tiek vaiko tėtis, tiek mama pasakojo apie skyrybas ir vaiko paėmimą.

Iš vaiko teisių – naujausia žinia: štai, kodėl teko paimti vaiką iš mamos

Internete masiškai paplitus vaizdo įrašui, kaip Palangos vaiko teisių darbuotojos ir policija atskyrė vaiką nuo mamos, šią situaciją komentuoja ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė. Ji tvirtina, kad šeimai jau kurį laiką buvo suteikiama pagalba, be to, mama su vaiku slapstėsi, jog vaikas nebūtų grąžintas tėvui, su kuriuo buvo nustatyta vaiko gyvenamoji aplinka.

Prakalbo apie pastojusią 11-metę ir panašius atvejus: tėvai išsigandę, o mergaitės tikisi, kad nėštumas praeis

Šią savaitę Lietuvą sukrėtė neeilinis įvykis – nuo šešiolikmečio tėvo pastojo 11-metė. Nors šiuo metu apie įvykį daug žinoma nėra, panašu, jog tėvas susilauks rimtų pasekmių – jam gresia iki 15 metų kalėjimo. Tuo tarpu Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė teigia, jog kasmet susiduria su bent 10 nepilnamečių nėštumo atvejų. Pasak jos, nesirenkant nėštumo nutraukimo kelio, daliai jų pavyksta užauginti vaikus, tik reikia daug aplinkos pagalbos.

Aiškėja daugiau detalių apie pastojusią 11-metę mergaitę: 16-mečiui tėvui – labai liūdnos žinios

Aiškėja daugiau detalių apie Lietuvoje pastojusią 11-metę, mažametę šiuo metu stebi medikai, prognozuoja ir galimas gimdymo datas. O 16-mečiui tėvui dėl galimo išžaginimo gresia iki 15-os metų laisvės atėmimo bausmė. Statistika rodo, kad pastaraisiais metais nepilnametės Lietuvoje susilaukia iki 100 pirmagimių, tiesa, šis skaičius šalyje kasmet mažėja. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Alkoholiu apsinuodijusį 2-metį gelbėjant Kauno medikams, aiškėja daugiau apie šeimą: iš tėvų paimti dar du vaikai

Kaune alkoholiu apsinuodijo vos dvejų metų vaikas – jo gyvybę šiąnakt gelbėjo klinikų medikai. Vaikas alkoholio išgėrė namuose, kur tėvai girtavo, juos pareigūnai rado gerokai apsvaigusius. Vaiko teisių specialistai iš šeimos paėmė dar du vaikus, šią šeimą jie žino jau seniai. Tiriama, ar suaugusieji patys nedavė vaikui alkoholio. Vos dvejų metukų mažylį prieš pat vidurnaktį greitosios pagalbos medikai atvežė į Kauno klinikas. Vaiko būklė buvo itin bloga, triko sąmonė, mažylis vėmė.

Tarnybų ultimatumas jaunai šeimai – arba skyrybos, arba bus atimti vaikai

Pirmadienio „TV Pagalboje“ – tarnybų ultimatumas jaunai šeimai, dramatiška skyrybų istorija ir aršus kaimynų konfliktas. Vyras sužinojo, kad jo žmonai vaiko teisių apsaugos tarnyba liepė skirtis. Pora susituokė prieš dvejus metus, šeimoje – 11 mėnesių kūdikėlis ir du moters vaikai iš ankstesnių santykių. „Tai yra valstybės teroras ir visiškas žmonių gyvenimų naikinimas“, – „TV Pagalbos“ studijoje sakys vyras.
116 2023-04-03

Pernai gauta virš 45 tūkst. pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus

Pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus skaičius pernai išaugo daugiau nei dešimtadaliu, skelbia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.  Praėjusias metais iš viso gauti 45 758 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus – tai yra 13 proc. daugiau pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus nei 2021 metais, skelbiama ketvirtadienį pristatytoje tarnybos 2022-ųjų veiklos ataskaitoje.
Aktualijos 2023-03-16

Lietuvoje plinta šiurpinantis elgesys: seksualinę prievartą patyrė net 6 mėn. kūdikis

Lietuvos skautų sąjungos nariui, Lietuvos kariuomenės majorui Gintautui Ciuniui sulaukus kaltinimų dėl seksualinio priekabiavimo prieš nepilnametes, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba pasidalino skaudžia statistika. Vien per šiuos metus tokio pobūdžio smurtą galėjo patirti 253 vaikai, pernai – pusšimčiu daugiau. Vidutiniškai apie 80 procentų atvejų vaikas nukenčia artimoje aplinkoje nuo asmens, kurį gerai pažįsta ir pasitiki.

Keičiama globoti norinčiųjų tvarka – prašymus priims Vaiko teisių apsaugos tarnyba

Norintys globoti vaikus žmonės prašymą dėl globos nuo šiol turėtų teikti Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnybai, o ne savivaldybėms, kaip buvo iki šiol, antradienį pranešė tarnyba. „Šis pokytis – labai svarbus žingsnis, padėsiantis norintiems globoti vaikus greičiau susitvarkyti dokumentus, o vaikams – patekti į šeimą.
Aktualijos 2022-08-09
REKLAMA
REKLAMA

Iš mamos paėmė vaikus įtarus, kad ji yra išgėrus: kraujo tyrimai įrodė blaivumą

Dar gruodžio pradžioje policijai paskambinus į duris moteris nė neįsivaizdavo, kuo viskas pasibaigs. Pagal anoniminį pranešimą atvykę pareigūnai įtarė, kad namuose su dviem nepilnamečiais vaikais suaugusieji galimai girtauja, todėl iškvietė Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistus, kurie paėmė vaikus.  Pasak vilnietės Mildos (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) ji iki šiol nesupranta, kodėl tarnyba pasiėmė vaikus.

Gimtadienio šventė porai virto pragaru: neteko 4 vaikų ir įsiskolino tūkstančius

Kai ankstų žiemiškai apniukusį rytą prieš kelias savaites laidos „Prieš srovę“ žurnalistai važiavo į Dievogalos kaimą Raseinių rajone pas Darijų ir Laimą net nežinojo, ko tikėtis. Iš poros prieš kelis mėnesius buvo atimti visi 4 vaikai. Tad žurnalistai manė, kad ras apleistus, landyne paverstus namus, kuriuose alkoholikai tėvai vieną po kito gimdo niekam nereikalingus vaikus. Tačiau atvykę žurnalistai rado tvarkingus ir jaukius namus be jokių girtavimo pėdsakų.

Kėdainiuose sieks užkirsti kelią vaiko teisių pažeidimams: darbą pradės mobili komanda

Nuo metų pradžios vaiko teisių apsaugos sistemoje įsigaliojo tam tikri pokyčiai, suteikiantys dar daugiau galimybių išsaugoti vaiką krizę išgyvenančioje šeimoje. Vienas jų – stiprinama mobiliųjų komandų – psichologų, socialinių darbuotojų ir su priklausomybės ligomis dirbančių specialistų pagalba. Visuose Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriuose darbą pradeda po antrąją mobilią komandą. „Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus naujos komandos darbo vieta Kėdainiuose.
Aktualijos 2020-01-30

Kručinskai dėkoja už žmonių dovanas – gavo net skalbimo mašiną

Šiandien niekas nepasakys, koks yra viešumo indėlis, kad Eglės Kručinskienės vaikai buvo grąžinti šeimai. Bet Vaiko teisių apsaugos tarnyba, laidos „Prieš srovę“ žurnalistų teigimu, taško šioje istorijoje kol kas nededa. Tarnybos surašė didelį pretenzijų raštą dėl išsakytų teiginių laidoje „Prieš srovę“. Rašte teigiama, kad laidos „Prieš srovę“ rengtuose reportažuose buvo netikslumų.

Įspėjimas tėvams: paliekant vaikus su seneliais gali nepadėti ir įgaliojimas

Vaiko teisių apsaugos tarnyba „Facebook“ paskyroje paskelbė informaciją, kuri nurodo, kad vaikus paliekant pas senelius, tėvų teisės ir pareigos nėra perleidžiamos – seneliai negali vežti vaiko į ligoninę ar mokyklą.

Liūdinanti statistika – per metus dėl vaiko teisių pažeidimų kreiptasi beveik 30 tūkst. kartų

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba trečiadienį praneša per metus gavusi apie 28,6 tūkst. pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, beveik pusė jų pasitvirtino. Šie pranešimai gauti nuo pernai liepos pirmos dienos iki šių metų liepos pirmos dienos. Anot tarnybos, pirmas grėsmės vaikui lygis nustatytas 12,2 tūkst. atvejų, aukščiausia grėsmė nustatyta 1,8 tūkst. atvejų. Grėsmė vaikui nenustatyta 13,4 tūkst. atvejų.
Aktualijos 2019-07-03

Vaiko teisių apsaugos tarnyba skundžia A.Ūso išteisinimą

Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyba (VTAT) nusprendė apskųsti apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo po mirties visiškai buvo reabilituotas mažametės mergaitės tvirkinimu kaltintas verslininkas Andrius Ūsas. Skundą mergaitei atstovaujanti tarnyba žada įteikti ne vėliau kaip ketvirtadienį – paskutinę skundo įteikimo dieną.

Kas A. Ūso pedofilijos byloje gins mažametės interesus?

Pedofilijos byloje mergaitės interesams atstovaus Vaiko teisių apsaugos tarnyba – taip nutarė Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs sostinės Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir Neringos Venckienės skundus dėl mažametės Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters interesų atstovavimo teisme.

Iš valdiškų namų ištrūks tik vienas kitas

Užvertę vadovėlius moksleiviai jau pradeda vasaros atostogas. Tarp atostogaujančiųjų – ir daugiau kaip aštuonios dešimtys A. Bandzos vaikų globos namų auklėtinių. Iki liepos – to meto, kai Panevėžio A. Bandzos vaikų globos namuose augantys mokyklinio amžiaus vaikai pasklis po rajono ir šalies vasaros poilsio stovyklas ir po to, kai grįš atgal, jų atostogų dienos bėgs tuose pačiuose valdiškuose namuose, kuriuose bėga ir mokykliniai metai.

Spaudos apžvalga: Konstitucinio Teismo sprendimas – išbandymas Seimui

Parlamentarai A. Sacharukas ir L. Karalius gali tapti pirmieji per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį, kuriems Seimo nario mandatai būtų atimti po Konstitucinio Teismo sprendimo ir apkaltos procedūros. Parlamentarų Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus likimas priklausys tik nuo tautos rinktų atstovų orumo bei tarpusavio žaidimų.
titulinis 2010-10-28

Radviliškyje globėja mušė ir badu marino vaiką

Radviliškyje Vaiko teisių apsaugos tarnyba gavo pranešimą, kad bute laikomas mažas berniukas, jis mušamas, jam neleidžiama žaisti lauke. Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos kelis kartus vyko į nurodytą butą, bet durų niekas neatidarė. Iškvietus ugniagesius, šie įlipo per balkoną ir bute rado nepraustą vaiką ir senyvą moterį. Berniukas išvežtas.
Į viršų