universe today

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „universe today“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „universe today“.

Marse leidžiasi marsaeigis „Curiosity“: tiesioginė transliacija

Šįryt apie 8:31 val. Lietuvos laiku Marse vyks mokslinės stoties „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ nusileidimas. O tiesioginės transliacijos su mokslininkų komentarais internete jau prasidėjo. Sėkmingai pasiekęs Marso paviršių, „Curiosity“ pradės dvejų metų misiją, kurios metu robotizuotas marsaeigis tyrinės mikrobiologinės gyvybės aspektu labiausiai intriguojantį Marso kampelį.
2012-08-06

Šėtono katapulta: juodoji skylė išsviesta iš savo galaktikos

JAV astronomai pranešė aptikę įrodymų, kad masyvi juodoji skylė kelių milijonų kilometrų per valandą greičiu nesuvokiamo dydžio jėgos buvo tikrąja to žodžio prasme išsviesta iš savo galaktikos. Šis atradimas buvo padarytas naudojant NASA kosminį rentgeno spindulių teleskopą „Chandra“. Harvardo – Smithsono Astrofizikos centro (JAV) astronomai stebėjo neįprastą kosminį reiškinį, kai viena masyvi juodoji skylė susidūrė ir susijungė su kita.
2012-06-05

Kosmose pastebėta biblinė pasaulio pabaiga: iš dulkių – į dulkes

Kosminis teleskopas „Kepler“ už maždaug 1 500 šviesmečių nuo Žemės aptiko sparčiai irstančią planetą, kurios medžiaga „garuodama“ virsta dulkėmis. Senas posakis, kad Visata yra keistesnė, nei galėtume įsivaizduoti, gerai tinka neseniai aptiktai maždaug Merkurijaus dydžio egzoplanetai,  tiesiogine to žodžio prasme virstančiai dulkėmis, skelbia „Universe Today“. Ši kosminiu teleskopu „Kepler“ aptikta planeta skrieja labai artima savo žvaigždei KIC 12557548 orbita, palikdama ilgą savo likuči...
2012-05-23

Žiedinis Saulės užtemimas pradžiugino ir NSO entuziastus

Milijonai Azijoje  ir Ramiojo vandenyno regione gyvenančių žmonių galėjo gėrėtis įspūdingu reiškiniu – sekmadienį įvykusiu žiediniu saulės užtemimu. Apie šį užtemimą mokslininkai žinojo dar prieš 100 metų, kai buvo apskaičiuotas tikslus jo laikas, skelbia  „Universe Today“. Žiediniai Saulės užtemimai vyksta Mėnuliui esant arti apogėjaus, tolimiausio nuo Žemės orbitos taško.
2012-05-21

Kosminis laivas su marsaeigiu – pusiaukelėje į Marsą

NASA kosminis laivas su marsaeigiu MSL (Mars Science Laboratory) įveikė pusę kelio į Marso planetą, pranešė „Universe Today“. Šiuo metu MSL jau yra įveikęs daugiau nei pusę kelio iki Marso, skelbiama, kad kosminis aparatas yra už 78 mln. kilometrų nuo Žemės ir už 50 mln. kilometrų nuo Marso. MSL turėtų nusileisti Marso paviršiuje šių metų rugpjūčio mėnesį. Sausio viduryje kosminis laivas su MSL atliko sudėtingą manevrą, kurio metu jis buvo nukreiptas į skrydžio į Marsą trajektoriją.
2012-04-03

Kosmose atrasta keturkampė galaktika

Tarptautinė astronomų grupė, vadovaujama Svinberno technologijos universiteto (Australija) mokslininkų, aptiko labai neįprastos formos nykštukinę galaktiką LEDA 074886. Ji atrodo kaip keturkampis kosminis smaragdas. Ši galaktika yra už 70 milijonų šviesmečių nuo Saulės kitų maždaug 250 galaktikų sankaupoje, pranešė „Universe Today“. Tyrimo vadovas dr.
2012-03-22

Prie Žemės artėja asteroidas 2009 FH

Šiandien 14 val. 17 min. Lietuvos laiku pro Žemę praskriejo maždaug 15 metrų skersmens asteroidas 2009 FH, pranešė NASA. NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje specialistų teigimu, 2009 FH priartės prie Žemės beveik 79 tūkstančių kilometrų atstumu. Jis nekelia pavojaus mūsų planetai, nes šis atstumas kone dvigubai didesnis, nei geosinchronine orbita skriejančių Žemės palydovų. NASA iliustr.
2009-03-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų