unijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „unijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „unijos“.

Asociacija: kredito unijas siekiama išstumti iš indėlių rinkos

LR Seimo rudens sesijos metu ketinama svarstyti ir priimti naują Kredito unijų įstatymą. Nors Lietuvos banko specialistų parengtas įstatymo projektas jau kitą savaitę pasieks Seimą, dėl kai kurių jo nuostatų tebeverda diskusijos tarp rinkos dalyvių ir priežiūros institucijų.
2013-09-09

V. Vasiliauskas: bankų veikla stabilizuota, rūpestį kelia kredito unijos

Irma Janauskaitė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt  Lietuvos banko vadovas sako, kad Ūkio banko žlugimas pasitikėjimo visu finansų sektoriumi nesumažino, esą priešingai, indėlių suma bankuose išaugo. Tiesa, rūpestį esą kelia kredito unijos, kuriose situacija nesikeičia kelerius metus. Vis dėlto daugiausiai klausimų ir priekaištų per ataskaitą Seime Vitas Vasiliauskas gavo dėl „Snoro“, pagrasinta ir asmenine atsakomybe jam.
2013-05-28

Finansų analitikas: Lietuvos kredito unijų pelnas išaugo

63 vienoje sistemoje veikiančios kredito unijos 2012 metus baigė su 2 mln. litų pelnu, o unijų valdomas turtas per metus padidėjo 15 proc. iki 1,65 mlrd. litų. Finansinius praėjusių metų rezultatus skelbia Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), kuri prižiūri ir vienija 63 iš 75 Lietuvoje veikiančių kredito unijų. „Nors 63 kredito unijų turtas bei indėlių ir paskolų portfeliai augo lėtesniais tempais nei 2011 m., tačiau svarbiausia, jog LCKU sistemos augimas liko tvarus ir subalansuotas.
2013-02-07

Ar kreditų unijose laikomi lietuvių pinigai – saugūs?

Vis didesnę finansų rinkos dalį šalyje užima kredito unijos, kurios neretai moka net 10 kartų didesnes palūkanas nei skandinaviški bankai. Toks unijų stiprėjimas privertė sunerimti Lietuvos banko prievaizdus: ar jos sugebės suvaldyti tokį staigų turto ir indėlių šuolį? Ir ar iš tiesų lietuviai, unijose laikydami pinigus, gali išlikti ramūs? Šaltasis metų sezonas Lietuvos finansiniam sektoriui jau dvejus metus iš eilės taip pat ne itin palankus: užpernai lapkričio pabaigoje bankrutavo vienu sėkmi...
2013-01-09

Kodėl Lietuvos bankas atidžiau stebi unijas?

Dar rugpjūtį Lietuvos bankas (LB) pranešė imsiąsis griežtesnių priemonių kredito unijų priežiūrai vykdyti – esą spartus jų indėlių portfelio ir turto augimas gali būti netvarus. Pranešimą apie akylesnę kontrolę jau kitą dieną lydėjo giežtesnė ranka: vienai iš unijų buvo uždrausta teikti paskolas. LB rengia pakeitimus, o kredito unijų atstovai reiklesnei priežiūrai pritaria: ji užtikrins profesionalų darbą.
2012-08-28

Biržai: bepročio išpuolis ar kruopščiai rengtas banko apiplėšimas?

Antradienio rytą Biržų kredito unijoje įvykdytas ypač įžūlus apiplėšimas. Pačiame miesto centre, iš visų pusių gerai regimame pastate, nusikaltėlis šaudė ir sukėlęs šoką banko salėje buvusiems žmonėms pagrobė kasoje rastus pinigus. Nusikaltimas įvykdytas rytą, netrukus po 9 valandos. Plėšikas pasirinko banko paslaugas teikiančią įstaigą, esančią pastato antrajame aukšte.

Per metus Palangos kredito unijos klientų skaičius išaugo 15 proc.

Šių metų birželį Palangos kredito unijos klientų skaičius perkopė 1,7 tūkst., tai yra 15 proc. daugiau nei buvo tuo pačiu laiku praėjusiais metais. Unijos turtas pasiekė 32 mln. litų, tai yra 7 proc. daigiau lyginant su 2011 metais. Pasak Palangos kredito unijos administracijos vadovo Vytenio Tomkaus, lyginant su praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, privačių asmenų išaugo net 12 proc. Privatūs asmenys daugiausiai unijai patikėjo savo indėlius ir ėmė paskolas.
2012-08-08

Kol bankai virkauja, unijos šluoja pelną

Praėjusi savaitė sužibo šalyje veikiančių finansinių institucijų ataskaitomis. Kaip jau įprasta pastaruosius dvejus sunkmečio metus, dėl sunkios didžiųjų bankų padėties graudžius žodžius kalbėjo Lietuvos banko (LB) valdytojas Reinoldijus Šarkinas. Užtat nustebino kredito unijų ataskaitos - jos aiškiai parodė, kad finansinės institucijos ir per krizę gali dirbti pelningai.
2011-02-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų