Tunguskos meteoritas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Tunguskos meteoritas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Tunguskos meteoritas“.

Rusų geologai tvirtina radę virš Tunguskos sprogusią milžinišką Marso nuolaužą

Rusų geologai dar kartą skelbia pagaliau įminę Tunguskos meteorito mįslę: netoli sprogimo vietos radę didžiulę meteorito skeveldrą. Maža to, atlikę naujausius jos tyrimus, rusų mokslininkai pareiškė, kad virš Tunguskos tąsyk sprogo Marso nuolauža – rasto akmens cheminė sudėtis sutampa su Marso grunto chemine sudėtimi, skelbia „UniverseToday.com“. Vis dėlto skeptikai mano, kad tokios rusų išvados yra skubotos ir nepagrįstos.
2014-02-13

„Erelio lizdo“ krateris Sibire nepaliauja gluminęs mokslininkų

Kai prieš 65 metus vienas geologas rado šį didžiulį, keistą kraterį, jis neįsivaizdavo, kad šis atradimas duos pradžią vienai keisčiausių mokslo mįslių Žemėje. Irkutsko srityje (Sibiras, Rusija) esantis krateris buvo rastas 1949 m. Kraterio forma labai neįprasta: didžiulis išgaubtas kūgis su piltuvo pavidalo niša centre ir iš jos iškilusia apvalaina kalva. Vieniems keistasis krateris primena erelio lizdą su kiaušiniu, kitiems – garsiakalbį.
2014-02-10

Geologai pagaliau įrodė, kad rasti fragmentai yra Tunguskos meteorito liekanos

Ukrainos ir JAV mokslininkai išanalizavo mineralinę ir cheminę Tunguskoje dar sovietų laikais rastų uolienos fragmentų analizę ir priėjo išvadą, kad tai yra ne kometos, o anglingųjų chondritų klasės meteorito nuolaužos, praneša „Nature News“. Tunguskos katastrofa įvyko daugiau kaip prieš 100 metų Evenkijos teritorijoje, Sibire. Į katastrofos vietą 1927 m. atkeliavusi ekspedicija rado išverstus taigos medžius teritorijoje, prilygstančioje dabartinei Maskvai.
2013-06-11

Akmenys iš dangaus: Žemę krateriais išraižantys meteoritai

Žemė, kaip ir kitos planetos, visada buvo ir bus atakuojama meteoritų. Nieko čia nepadarysi – Kosmose daug visokių nuolaužų, skeveldrų yra, kurios skraido be tikslo, kol jas „pritraukia“ kokia planeta. Tada, jei ta nuolauža yra gana didelė, būna didelis BUM ir mūsų Žemės paviršiuje atsiranda nemaža žaizda – krateris. Bet taip nutinka retai. Žmonijos istorija, palyginti su mūsų Žemės istorija, yra labai trumpa. Tačiau ir mūsų istorija žino daug faktų apie į Žemę atskridusius meteoritus.
2013-06-01

Rusijos mokslininkai skelbia turį Tunguskos meteorito fragmentų

1908 m. Sibire virš Tunguskos įvykusį sprogimą visada gaubė paslapties šydas. Nors populiariausiose teorijose pabrėžiama, kad tąsyk ore sprogo veikiausiai asteroidas ar kometa, jokių šio dangaus kūno skeveldrų ar nuolaužų niekas iki šiol nebuvo radęs. Tačiau ką tik „Arxiv.org" paskelbtas straipsnis, kuriame dėstoma, jog Kušmos upelio seklumoje rasti net trys skirtingi meteoritų fragmentai.
2013-05-03

Mokslininkai teigia radę Tunguskos meteoritą

1908 metų birželio 30-osios rytmetį virš Sibiro, Tunguskos apylinkėse, įvyko sprogimas, prilygęs vandenilinės bombos sprogimui. Tačiau tokio galingumo bombos prieš 104 metus neegzistavo. Mokslininkai dešimtmečius diskutavo, kas galėjo sukelti Tunguskos sprogimą. Pagal vieną hipotezių, tai galėjo būti ledo kometa (kuri sprogimo metu virto garais), pagal kitą – kosminis bolidas, asteroidas ar meteoritas, sprogęs ore dar prieš susidurdamas su Žeme.
2012-05-27
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų