trumpesnė darbo savaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trumpesnė darbo savaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trumpesnė darbo savaitė“.

Trumpesnė darbo savaitė: įmonės parodė, kaip dirba mažiau, bet uždirba daugiau

Pasaulyje didelės įmonės ima eksperimentuoti – trumpina darbo savaitę iki ketvirtadienio. Eksperimento rezultatai pradžiugino vadovus – tai leido padidinti pajamas ir smarkiai sumažinti darbuotojų perdegimo ir išėjimo iš darbo lygį. Kai Islandija 2015 m. pradėjo bandomąją keturių dienų darbo savaitės programą, kuri truko ketverius metus, didesnės šalys ir didžiosios korporacijos ne visiškai atkreipė į tai dėmesį.
2024-02-04

4 dienų darbo savaitė Lietuvoje: leistų darbuotojams dirbti trumpiau, jeigu jie sutiktų su mažesne alga

Daug žmonių svajoja apie ilgesnį poilsio savaitgalį ir kad jis tęstųsi bent tris dienas. Daliai darbuotojų ši svajonė jau tapo realybė, jie dirba 4 dienas per savaitę. Tačiau pramonės įmonių atstovams toks darbo modelis nepriimtinas. Jie nepritaria, kad darbuotojai dirbtų mažiau už tą patį atlyginimą.  Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Kristina pasakojo, kad dirba savarankiškai ir pati dėliojasi darbo laiką. „Esu kirpėja.

4 darbo dienų savaitė Lietuvoje: savaitgaliai būtų ilgesni, bet pensijos – mažesnės?

Daug kas kalba apie 4 darbo dienų savaitės privalumus, kurių dėka darbuotojai tampa laimingesni, labiau pailsėję, sumažėja stresas ir padidėja efektyvumas. Vis dėlto realiai įgyvendinti trumpesnę darbo savaitę yra sudėtingiau, nei gali atrodyti. Dabar paprastai darbo savaitę sudaro iš 40 valandų, o trumpesnis darbo laikas taikoma tik išimtiniais atvejais. Bet dėl to mažėja ir atlygis. Be to, mažinant etatą trumpėja socialinio draudimo stažas, atitinkamai ir pensija.
2023-05-26

4 dienų darbo savaitė jau taikoma Lietuvoje: atlyginimai tokie patys, tačiau darbo valandų – mažiau

Jei anksčiau 4 darbo dienų savaitė skambėjo lyg fantastiška idėja, šiandien šis modelis yra įgyvendinamas ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Jau daugiau nei 2 metus tą patį atlyginimą už 32 darbo valandas per savaitę siūlanti bendrovė papasakojo, kokie ryškiausi pokyčiai tarp darbuotojų pastebimi įvedus šį modelį. Įmonės atstovė neslėpė, kad rezultatai itin džiugina: išaugo efektyvumas, sumažėjo stresas.
2023-05-21

Trumpesnė darbo savaitė: mažės atlyginimai ar reikės daugiau nudirbti per tą patį laiką?

Lietuvoje vėl verda diskusijos dėl trumpesnės darbo savaitės. Kol darbuotojų atstovai vardija tokio darbo laiko pliusus, verslo atstovai sako, kad trumpinti darbo savaitės nereikėtų. Ekonomistų nuomonės irgi išsiskyrė, vieni tikina, kad negalime išsišokti, nes visa Europa dirba 5 dienas per savaitę. Kiti siūlė žiūrėti toliau, nes dalis šalių eksperimentuoja ir trumpina darbo savaitę.
2021-12-13

Ginčai dėl 4 dienų darbo savaitės: darbdaviai skaičiuoja būsimas išlaidas, o darbuotojai – viršvalandžius

Seime registruotos Darbo kodekso pataisos, kuriomis norima sutrumpinti tėvų darbo savaitę, sulaukė kritikos. Joms nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), ekonomistai ir darbdaviai. Anot jų, nesąžininga tėvus remti darbdavių sąskaita. Tačiau darbdavių atstovai skaičiuoja darbuotojų viršvalandžius ir ragina trumpinti visų darbuotojų darbo savaitę. Kitu atveju, anot jų, daugelis darbuotojų praras sveikatą ir bus priversti išeiti iš darbo nesulaukę pensijos.
2021-09-27

4 darbo dienų savaitė jau ir Lietuvoje: prognozuojama, kad greitai visos įmonės dirbs trumpiau

Lietuvos įmonės jau realiai išbando trumpesnę darbo savaitę, o per ją darbuotojai dirba ne 5, bet 4 dienas. Nors darbo valandos trumpėja, tačiau atlyginimas lieka toks pat. Kai kurie darbdaviai prognozuoja, kad anksčiau ar vėliau visos įmonės pereis prie trumpesnės darbo savaitės. Tačiau abejojama, ar tai turi būti įtvirtinta įstatymu. Trumpesnę darbo savaitė išbandžiusi akcinė bendrovė Vilniaus šilumos tinklai džiaugiasi išaugusiu darbuotojų našumu.
2021-05-18

Savaitgaliai per trumpi? Apie trumpesnį darbą kalbama garsiau, bet kyla klausimų dėl algų

Kinijos valdžia pasiūlė ilginti savaitgalį, kad žmonės daugiau laiko pramogautų ir pirktų taip skatindami verslo atsigavimą po koronaviruso pandemijos. Panašių siūlymų pasigirdo ir Lietuvos viešojoje erdvėje. Tačiau darbuotojų ir darbdavių atstovai šį juos vertina skirtingai. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigia, kad visuomenė jau pribrendo arba trumpesnei darbo dienai, arba trumpesnei darbo savaitei.
2020-05-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų