trečiasis pasaulinis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trečiasis pasaulinis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trečiasis pasaulinis“.

Karo istorikas Robertas Petrauskas apie Lietuvos užpuolimą: pats blogiausias scenarijus yra šių metų ruduo

Aukšto rango užsienio karininkai ir politikai įspėja, kad NATO turėtų ruoštis karui su Rusija. Analitikai prognozuoja, kad jis laukia po 2-5 metų. Tačiau karo istoriją tyrinėjantis Robertas Petrauskas įsitikinęs, kad Putinas nebenori gaišti laiko, Europą laiko beviltiška ir silpna, tad pulti Baltijos šalis gali būti pasirengęs dar šiemet.

DIENOS PJŪVIS. Ar stovime ant Trečiojo pasaulinio karo slenksčio?

2022 metais vasario 24 d., kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą – pasaulis sustojo. Kai jau dauguma tikėjosi, kad blogiau nei tai būti negali, šių metų spalio 7 dieną „Hamas“ teroristai pradėjo lieti nekaltų žmonių kraują.

Nemaloni staigmena: Rusija ir Kinija ruošėsi karui, kol Vakarai tvarkėsi Artimuosiuose Rytuose

Ekspertai pažymi, kad kol Vakarai koncentravosi dėl terorizmo problemų sprendimo Artimuosiuose Rytuose, Rusija ir Kinija tobulino savo karines technologijas. Teigiama, kad ateityje konfliktų metu gali būti numušinėjami palydovai, „akimirksniu“ atjungiamas telefono ryšys ir internetas, sutrikdomos kuro ir maisto tiekimo grandinės.

Trečiojo pasaulinio karo grėsmė – pasaulis jau buvo prie pat susinaikinimo

1962-ųjų spalio 16-ąją tarp SSRS ir JAV prasidėjo Karibų krizė, kurios metu pasaulis maksimaliai arti priartėjo prie Trečiojo pasaulinio karo pradžios ir masinio branduolinių užtaisų panaudojimo. Abi pusės nenorėjo nusileisti ir spaudė viena kitą ir tik paskutinę akimirką jų vadovai nusprendė švelninti padėtį. Tačiau įvykiai klostėsi itin įtemptai, o nuo branduolinio karo gelbėjo ir atsitiktinumas.
2019-12-26

Karštieji pasaulio taškai: kur gali kilti Trečiasis pasaulinis?

Šaltasis karas liko kažkur toli praėjusiame amžiuje, tačiau įtampa visoje planetoje nepaliaujamai auga ir toliau. Amerikiečių analitikai įvardijo penkias vietas, kur gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas – tikėtina, paskutinis visai žmonijai. Pietų Kinijos jūra Būtent šiame regione gali susidurti dviejų ir taip ne per geriausiai sutariančių galios valstybių – Kinijos ir JAV – interesai.
2019-09-05

Vienas turtingiausių planetos žmonių: pirmosios dvi technologijų revoliucijos sukėlė karus. Dabar mes stebime trečiąją

„Pirmoji technologijų revoliucija sukėlė Pirmąjį pasaulinį karą“, – interviu CNBC pasakojo vienas turtingiausių pasaulio žmonių, Kinijos technologijų ir prekybos gigantės „Alibaba“ savininkas Jackas Ma. – Antroji technologijų revoliucija sukėlė Antrąjį pasaulinį karą. Šiuo metu mes stebime trečiąją technologijų revoliuciją“. Kinijos verslo magnatas J. Ma pareiškė, kad besivystančios technologijos gali sukelti grėsmę daugiau nei tik darbo rinkai ir taip sukelti Trečiąjį pasaulinį karą.
2017-06-24

Kremliaus „Trečiojo pasaulinio karo“ pareiškimas: arba mes, arba nieko?

Šią savaitę subraškėjus Sirijoje Kremliaus palaikomo režimo pozicijai, kai Saudo Arabija aiškiai davė suprasti, kad netrukus gali prasidėti antžeminė operacija, Rusijos premjeras suskubo priminti, kad tokie veiksmai gali nulemti naujo pasaulinio karo pradžią. Nuo pat Krymo aneksijos, o gal ir dar anksčiau, buvo aišku, kad dabartinė Kremliaus valdžia normaliu būdu iš viršūnės pasitraukti nebegali. Arba juos nublokš Vakarų interesai, arba savi šakėmis užbadys.
2016-02-13

Karas Ukrainoje vyksta visu frontu: smogikai gąsdina trečiuoju pasauliniu

Ukrainos antiteroristinis štabas šiandien paskelbė kasdienį karinių konfliktų šalies rytuose žemėlapį. Anot Ukrainos prezidento administracijos atstovo ATO klausimais Aleksandro Motuzianiko, situacija ir toliau blogėja: smogikai į priešakines linijas perkėlė papildomas pajėgas, naudojama sunkioji karinė technika. Per praėjusią parą buvo užfiksuotas rekordinis išpuolių prieš Ukrainos kariuomenę skaičius – daugiau negu pusantro šimto.
2015-08-13

Karo ekspertai nedžiugina: yra reali grėsmė prarasti Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo kontrolę

Skaudžiai smogiančios sankcijos, badaujantys kareiviai, išklerusi, pasenusi karinė technika – visa tai pakerta bet kokius pasitikėjimo režimo galimybėmis pamatus. Vašingtono strategai mato daug didesnę grėsmę nei režimo grasinimai: visišką Kim Jong-uno valdžios griūtį.  „Karo strategai numato branduolinį ginklą, kuris sužlugdytų ksenofobiškos, prieš tautą nusikaltusios šeimos režimą.
2013-03-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų