tarybos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tarybos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tarybos“.

Valstybės kontrolierius kelia kausimą, ar iš viso reikia tikrinti tarybos narių čekius

Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas kelia kausimą, ar iš viso reikia tikrinti vietos politikų čekius atsiskaitant už išlaidas, susijusias su tarybos nario veikla.

Vilius Semeška siūlo nustatyti viršutinę ribą išmokoms savivaldoje

Seimo Antikorupcijos komisijos narys konservatorius Vilius Semeška siūlo nustatyti viršutinę išmokų ribą savivaldybių tarybų nariams už jų veiklą, taip pat nustatyti baigtinį išlaidų, kurioms kompensuojamos kaip susijusios su tarybos nario veikla, sąrašą.

Paaiškėjo, kurie žinomi veidai pateko į tarybas: Savickas dirbs Molėtų rajone, Akmenės rajone – „Du Donatai“ narys

Savivaldos rinkimuose balsuoti atėję gyventojai galėjo išvysti ne vieno žinomo Lietuvos dainininko, sportininko ar aktoriaus pavardes. Daliai jų pavyko išsikovoti vietą savivaldybių tarybose. Naujienų portalas tv3.lt apžvelgė, kas šie veidai, kuriems pavyko patekti į savivaldybių tarybas. Į Vilniaus miesto tarybą išrinktas legendinis treneris, kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine parvežęs ne vieną medalį Jonas Kazlauskas.

Policija pateikė daugiau detalių apie tyrimus dėl rinkimų pažeidimų: įtarimai pareikšti 2 asmenims

Policija kol kas yra pradėjusi septynis ikiteisminius tyrimus dėl rinkimų pažeidimų, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Anot jo, šis skaičius yra gerokai mažesnis nei per 2019 m. vykusius rinkimus. Vis dėlto gali būti, kad ikiteisminių tyrimų skaičius šiek tiek padidės – tikslinamos aplinkybės dėl dar aštuonių pranešimų. Šį sekmadienį rinkėjai skubėjo prie balsadėžių – vyko savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai.

Savivaldos rinkimuose kandidatuoja 27 Seimo nariai, perrinkimo siekia 49 merai

Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 26 Seimo nariai siekia mero posto ir vienintelis Valdemaras Valkiūnas kandidatuoja tik į Biržų rajono savivaldybės tarybą. Šiemet savivaldos rinkimuose dalyvauja beveik dvigubai daugiau Seimo narių nei prieš ketverius metus. Tuomet kandidatavo 14 parlamentarų, du Seimo nariai buvo išrinkti merais.

Asociacijos prašo išaiškinimų, kaip joms veikti po tarybos sprendimo dėl vaistinių

35 verslo asociacijos valdžios institucijų prašo išaiškinti, kokiu būdu asocijuotos verslo struktūros turėtų atstovauti savo narių interesams, kai Konkurencijos taryba skyrė beveik 73 mln. eurų baudų vaistinėms už susitarimą. Asociacijos prašo Vyriausybės, Seimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Teisingumo ministerijos išaiškinti, kada asocijuotos struktūros gali teikti bendrą narių poziciją teisėkūros procesuose ir kada – ne.
2023-01-04

Darbą pradeda naujos savivaldybių tarybos

Šią savaitę pradeda posėdžiauti pirmosios naujai išrinktos savivaldybių tarybos. Pirmieji į posėdį pirmadienį renkasi Trakų rajono politikai. Šioje savivaldybėje mere perrinkta Edita Rudelienė, jos atstovaujamas Liberalų sąjūdis gavo devynis mandatus iš 24, keturis mandatus turi dabartiniai koalicijos partneriai – Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija.
Aktualijos 2019-04-08

Savivaldybėms gresia vis didesnis valdžios susiskaldymas

Savivaldoje tikriausiai daugės atvejų, kai išrinkti merai nebeturės tarybos daugumos palaikymo, sako BNS kalbinti politologai. „Nematyčiau, kad tai yra kokia nors nauja tendencija, kad vietos savivalda pateko į nestabilumo ruožą: atskirose savivaldybėse tokių atvejų, kai koalicija performuojama yra ir bus, bus savivaldybių, kur merai neturės daugumos paramos taryboje.

A. Akstinavičius: vietos savivalda be savivaldos

Vietos savivaldos diena - spalio 10-oji  praėjo be didesnių paminėjimų. Tik kai kur apskritai ši data buvo prisiminta, nors kiekvienas iš mūsų gyvena tam tikroje savivaldoje. Visgi stebinti turėtų ne tai, kad ši diena praėjo be didesnių paminėjimų, o tai, jog turint bent minimalias savivaldai reikalingas iškabas (įstatymus, struktūras), Lietuvoje praktiškai nėra tikros savivaldos.

Sudaryta Klaipėdos universiteto taryba

Klaipėdos universitetas (KU) – septintasis iš keturiolikos valstybinių universitetų, suformavęs naują kolegialų valdymo – tarybą.  Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui patvirtinus visuomenės pasiūlytus tarybos narius, paskelbta KU tarybos sudėtis. Taryba sudaryta vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymu, pagal kurį į valstybinių aukštųjų mokyklų valdymą įtraukiami ne tik akademinės bendruomenės, bet ir visuomenės atstovai. Klaipėdos universiteto tarybą sudaro 9 nariai.
2011-05-18
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybių rinkimų skaidrumas kėlė įtarimų

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nuo šių metų pradžios iki kovo 22 dienos gavo ir išnagrinėjo 44 bylas, susijusias su Savivaldybių tarybų rinkimais. Keturios bylos yra sustabdytos, nes nutarta kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymais ištirti, ar Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.
titulinis 2011-03-24

Savivaldybėse dominuos vyresnio amžiaus vyrai

Pasak VRK, sekmadienį į naujas savivaldybių tarybos išrinkti 1180 vyrų ir 346 moterys. Nors vyrai ir dominuoja tarybose, šiemet į jas išrinkta daugiausiai moterų nuo pat 1997 m. Naujos kadencijos tarybų nariai yra vyriausi per pastaruosius keturiolika metų. Jų amžiaus vidurkis  yra maždaug per 50 metų. Per praėjusius rinkimų išrinktų vietos politikų amžiaus vidurkis buvo 49, 2002 metais – 48,29, 2000 metais – 46,32, 1997 metais – 46,29 metai. Dauguma (88,47 proc.

Savivaldybių tarybų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

Rinkėjai, kurie savivaldos rinkimų dieną – vasario 27–ąją – negalės atvykti į rinkimų apylinkę atlikti savo pilietinės pareigos, tą padaryti gali balsuodami iš anksto. Trečiadienį ir ketvirtadienį rengiamas išankstinis balsavimas. Balsavimą iš anksto pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą organizuoja konkrečios savivaldybės rinkimų komisija. Balsuoti bus galima iš anksto parengtose patalpose, esančiose pastate, kuriame yra savivaldybės mero ar administracijos direktoriaus darbo vieta.

N. Juška kandidatuos į Vilniaus tarybą

Vienas garsiausių solistų Lietuvos baleto istorijoje primarijus Nerijus Juška ruošiasi tapti politiku. Romantiniais vaidmenimis išgarsėjęs 34 metų baleto šokėjas kitais metais bandys tapti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, kandidatuodamas Krikščionių partijos sąraše kaip nepriklausomas kandidatas.

Monopolininkai švaisto – vartotojai moka

Daugelio šalies savivaldybių vandens tiekimo įmonių vadovai nuolat kalba apie būtinybę didinti šalto vandens ir nuotekų mokesčių tarifus, bet pačios taupyti nenori. Rinkoje galima rasti nemažai pavyzdžių, kai verslo įmonės dėl sunkmečio ir užkrautų didelių mokesčių valstybei visgi sugeba išgyventi sumažinusios veiklos sąnaudas, atlyginimus, darbuotojų skaičių.

Kandidatūros į aukštųjų mokyklų tarybas siūlomos labai aktyviai

Šią savaitę baigėsi išorinių kandidatų teikimas į Vytauto Didžiojo universiteto ir Marijampolės, Panevėžio, Utenos, Žemaitijos bei Šiaulių kolegijų tarybas. Kandidatūros buvo keltos labai aktyviai, po kelias į vieną vietą. Maždaug per mėnesį nuo kvietimo pradžios į Vytauto Didžiojo universiteto tarybą pasiūlyti 32 asmenys į 5 vietas, o į kolegijų tarybas – 72 kandidatai į 20 numatomų vietų.
2010-06-17

A. Ažubalis dalyvaus ES tarybų posėdžiuose

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Briuselyje pirmadienį dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ir Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdžiuose. Užsienio reikalų taryba bus padalyta į dvi sesijas - pirmoji bus skirta užsienio reikalų, kita - vystomojo bendradarbiavimo ministrams.

Uagadugu.lt: vieno tokio praeivio haliucinacija

Tiesiog pro šalį praeidamas nugirdau pokalbio nuotrupą, kur vyriškis, kuriuos vadinu profesija-viršininkas (žmogaus, migruojančio iš vienų gerai apmokamų pareigų viešajame sektoriuje į kitas ir visur išliekančio viršininku, rūšis. Tai ir yra tikroji jo profesija) vienos prašmatnaus grožio savininkės paprašė: klausyk, o tu pagalvok, kaip tavo specialybę galima pritaikyti šitai tarybai. Nu, gerai, aš pats pagalvosiu… Tarybos sugalvoja darbus, kuriuos administruoti reikalingos komisijos.
2010-04-16
Į viršų