Sveikata
Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas.
Apstulbo nuo pacientų pareiškimų: „Tai gal padarome visas paslaugas mokamas?“
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) užsimojus išgyvendinti priemokas gydymo įstaigose, patys pacientai ėmė nuogąstauti, ar nebus dar blogiau ir neteks pas gydytojus laukti dar ilgiau. Sveikatos politikus gi stulbina toks priešinimasis, mat lietuviai papildomai už sveikatos paslaugas Europoje ir taip sumoka kone daugiausiai.
Seimui svarstyti dar net nepateiktas priemokų gydymo įstaigose naikinimo klausimas pastaruoju metu medikų ir pacientų bendruomenėje kelia aršias diskusijas.
Lietuvos darbuotojams – grėsmė patirti pavojingą būklę: sugrįžti į vėžes prireikia net 3 metų
Per COVID-19 pandemiją darbas nuotoliu tapęs įprastu įvairiomis formomis ir toliau išlieka gyvas. Ne paslaptis, tai patinka ne visiems darbdaviams. Tačiau tyrėjai pastebi, kad būtent hibridinis darbas yra raktas sumažinti vis didesne problema tampančio perdegimo riziką.
Naujausio Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatais apie darbo vietos pasirinkimo įtaką perdegimui ir produktyvumui pasidalinusi Mykolo Romerio universiteto profesorė dr.
Vyriškų vyrų šiais laikais nebereikia? Mokslininkė pateikė versiją, kodėl jie šiandien moteriškėja
Šiais laikais ne tik kinta lyčių stereotipų samprata, bet neretai pastebima, kad net išvaizdos prasme vyrai ima moteriškėti ir atvirkščiai. Veido tyrinėtojai turi versiją, kodėl tiek vyrai, tiek moterys, vertindami vyrus, šiandien jų veide labai išreikštų vyriškų bruožų nebesirenka kaip optimalių, nors tai buvo akivaizdu prieš 50 ar 30 metų.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėjos, VU Senato narės prof.
Lietuvius užpuolė blakės: atsakė, kokia tikimybė parsinešti iš autobuso ir kaip laiku atpažinti
Jau kuris laikas girdima, kad Lietuvoje pastaruoju metu masiškai išaugo blakių populiacija. Kodėl taip nutiko, kaip apsisaugoti nuo blakių ir ar jos pavojingos sveikatai?
Teigiama, kad didėjantis vabzdžių skaičius Lietuvoje fiksuojamas jau ne vienerius metus. Kenkėjų kontrolės ekspertų įmonės „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė teigė, kad panikos dėl to kelti nevertėtų, tačiau patvirtino, kad problema yra padidėjusi.
Klastinga tėtį ir brolį jau pražudžiusi Vilmos liga: jos neranda ir 10 metų, net klaidingai išoperuoja organą
„Tai nėra tik alergija, o gali būti mirtinai pavojinga“, – taip savo ligos istoriją pradeda pasakoti Vilma Kšivickienė, jau du dešimtmečius serganti paveldima angioedema. Nors ši liga reta, medikai įspėja, kad ji sunkiai atpažįstama ir dažnai klaidingai palaikoma kitomis sveikatos bėdomis.
„Šia liga sirgo mano tėvelis ir brolis, jų tarp gyvųjų jau nebėra.
Skubi žinia gyventojams: įspėja dėl kritinės situacijos
Mūsų šalies gydymo įstaigose ženkliai išaugus kraujo komponentų poreikiui, kurie reikalingi pacientams gydyti ir gelbėti gyvybes, šiuo metu trūksta visų grupių kraujo, ypač I+(O+), I- (O-), II+(A+), II-(A-), III+ (B+), III- (B-) . Sukauptų atsargų rezervai sparčiai senka.
Tad Nacionalinis kraujo centras (NKC) kviečia gyventojus, esant galimybei, kuo skubiau atvykti į artimiausius NKC donorystės padalinius visoje šalyje ir paaukoti kraujo, rašoma pranešime spaudai.
Vitamino D trūkumą išduoda vos keli ženklai: kiti to nepastebi
Šis pavasaris kol kas primena užsitęsusią žiemą – dangus apniukęs, o šilti saulės spinduliai dar tik retkarčiais pasirodo pro debesis. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pastebi, kad po ilgos žiemos daugeliui vis dar gali trūkti vitamino D.
Nors jis dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, jo taip pat galima gauti su maistu. Todėl svarbu žinoti, kokius produktus ir kokiais kiekiais verta įtraukti į kasdienę mitybą, rašoma pranešime spaudai.
Mirus jaunai lietuvei jos mama pasakė 8 žodžius: gydytoja jų nepamirš visą gyvenimą
Gegužės 8-osios vakarą Nacionaliniame Kauno dramos teatre Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėka už nuopelnus Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai įteikta gydytojai anesteziologei-reanimatologei, Klaipėdos regiono donorystės paslaugų koordinavimo centro vadovei Dianai Palepšaitienei.
Šis įvertinimas liudija ne tik profesionalumą, bet ir empatiją, kai organų donorystė tampa vieninteliu gyvenimo šansu.
Šiems lietuviams brangus tyrimas priklauso nemokamai: pasitikrinkite
Už svarbius brangiuosius tyrimus, kuriems priskiriama ir magnetinio rezonanso tomografija, mokėti reikia ne visada – štai kada šie tyrimai priklauso nemokamai.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi atmintine, kada už magnetinio rezonanso tomografiją, kompiuterinę tomografiją, pozitronų emicijos tomografiją ir kitus brangius tyrimus mokėti nereikia.
Šie riebalai – mums būtini: apsaugo kraujagysles, stiprina imuninę sistemą
Mitybos įpročiai Lietuvoje rodo aiškią tendenciją – riebios žuvies vartojama nepakankamai, o omega-3 riebalų rūgščių trūkumas tampa nematoma, bet rizikinga problema. Ką reikėtų žinoti apie šių riebalų rūgščių poveikį sveikatai, aiškina Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorius prof. Rimantas Stukas.
Specifinių požymių, rodančių omega-3 trūkumą, dažnai nepajuntama.
Įspėja lietuvius dėl pavojingų infekcijų plitimo – tai toli gražu ne vien „vaikiškos“ ligos
Nors atrodo, kad kai kam tik iš vadovėlių žinomos užkrečiamosios infekcijos yra kažkur toli, specialistai įspėja, jog situacija pavojinga. Mažėjant skiepijimo apimtims fiksuojama vis daugiau tokių susirgimų kaip tymai, endeminis parotitas (kiaulytė) ar kokliušas.
Ką tik paskelbtos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio mėnesio ataskaitos duomenimis, Lietuvoje vėl fiksuotas tymų atvejis.
Gatvėje staiga sukniubo vyras: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių
Viešoje vietoje lietuviui praradus sąmonę buvusieji šalia, nors ir supanikavo, tačiau žinojo, kaip elgtis – kvietė greitąją pagalbą, klausydami dispečerės žodžių pradėjo pradinį gaivinimą, o atvykę medikai atgaivino žmogų.
Sėkmės istorija, kaip reagavimas nedelsiant, komunikacija ir koordinuoti veiksmai išgelbėjo žmogui gyvybę, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Radviliškio teritorinis skyrius.
Moterys, sukluskite: šie ženklai išduoda prasidedančią menopauzę
Maždaug tarp 45-ųjų ir 55-tųjų metų moters savijauta pradeda keistis, mat šis amžius įprastai žymi reprodukcinio amžiaus pabaigą ir menopauzės pradžią. Daugelis moterų bijo šio natūralaus biologinio proceso, tačiau tinkamai rūpinantis savo organizmu ir psichikos sveikata, taip pat kontroliuojant patiriamus simptomus – menopauzė gali būti daug lengvesnė.
PSO priėmė susitarimą dėl kovos su pandemijomis: mokysis iš klaidų, padarytų COVID-19 laikotarpiu
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) metinėje asamblėjoje antradienį tikimasi priimti svarbų susitarimą dėl kovos su būsimomis pandemijomis po to, kai JT agentūros vyriausiasis komitetas vienbalsiai jam pritarė.
Susitarimo tekstas buvo sudarytas balandį po trejus metus trukusių įtemptų derybų.
Jo priėmimas reikštų sėkmę PSO, kuri stengiasi suderinti drastišką biudžeto mažinimą ir pareigą reaguoti į daugybę sveikatos krizių visame pasaulyje.
Po JAV pasitraukimo PSO ištiko finansinė krizė
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) per ateinančius dvejus metus pritrūks 1,7 mlrd. dolerių, pirmadienį Ženevoje pareiškė generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
PSO finansinę krizę sukėlė JAV ir Argentinos pasitraukimas iš 1948 m. įkurtos JT organizacijos.
JAV finansavo maždaug penktadalį PSO išlaidų. Sveikatos organizacija jau sumažino planuojamą 2026-2027 metų biudžetą maždaug 20 proc. iki 2,1 mlrd. dolerių per metus.
Tiek daug mirusių nuo šios ligos niekad nefiksavo: pasakė, kuo šie metai išskirtiniai
Praėjusią – 20-ąją metų savaitę – oficialiai baigėsi 2024–2025 m. gripo sezonas, prasidėjęs dar praėjusių metų spalio mėnesį (40-ąją savaitę), pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Nuo šiol nebebus kiekvieną savaitę pranešama apie per savaitę susirgusių ir ligoninėse gydomų asmenų skaičių, tačiau sergamumas ir toliau bus analizuojamas bei aktuali informacija gyventojams bus teikiama pagal poreikį.
Žalgirio klinikoje – blakių židinys: pranešta apie atliekamą dezinfekciją
Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio kliniką užpuolė blakės, tad iš įstaigos pašalinti minkšti baldai, kuriuose galimi parazitų židiniai, rašo portalas lrt.lt.
Apie blakių antplūdį sveikatos įstaigoje portalui pranešė patys darbuotojai, kurių teigimu, nors baldai iš klinikos ir buvo išmesti, tai parazitų neišnaikino.
„Gavę žodinę informaciją, kad minkštuose klinikos balduose galimai yra prisiveisę blakių, ėmėmės visų įmanomų jų naikinimo priemonių.
Šie simptomai išduoda sunkią širdies ligą: atpažinkite laiku
Visam pasauliui gegužę minint Širdies nepakankamumo dieną, Kaune surengta širdies sveikatai skirta renginių kampanija. Nors orai nelepino, vien „Laisvės poliklinikoje“ pasitikrinti sveikatą panoro keli šimtai praeivių.
Kampaniją „Žalia šviesa veikiančiai širdžiai“ inicijavę Lietuvos kardiologų draugijos atstovai (LKD) tvirtina, kad visuomenės dėmesys visai renginių savaitei rodo augantį sąmoningumą ir norą rūpintis savo sveikata.
Užkietėjo viduriai? Suvalgykite šių produktų
Vidurių užkietėjimas – tema, apie kurią mažai kas drįsta kalbėti net su sveikatos specialistais. Daugeliui ji vis dar atrodo per asmeniška ar tabu tema, nors šią problemą bet kada gali patirti įvairaus amžiaus žmonės.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė perspėja, jog slėpti šios problemos nereikėtų – uždelstas gydymas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
21-erių Matas pusryčiaudamas išgirdo šauksmą: tai, kas vyko vėliau, palieka be žado
21-erių Matas pasakoja, kad vieną rytą pusryčiaudamas išgirdo mamos pagalbos šauksmą. Prieš išeidama į darbą, ji užsuko į kambarį, kuriame ilsėjosi Mato tėtis Arūnas. Tuo metu vyras nekvėpavo. Pasak medikų, tokia gyvybei pavojinga būklė dažniausiai pasireiškia staigiai nutrūkus kraujotakai, kai sustoja širdis, rečiau – pirminio kvėpavimo išnykimu.
„Atbėgęs patikrinau pulsą kakle ir rieše – pulso ir kvėpavimo nebuvo.
Daugelis nežino, kad serga mirtinai pavojinga liga: štai koks organas nukenčia pirmas
Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių lėtinių ligų pasaulyje, kuri paveikia ne tik kraujagyslių sistemą, bet ir organus, atsakingus už organizmo toksinų valymą – inkstus. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, daugiau nei 537 milijonai žmonių visame pasaulyje serga diabetu, o prognozuojama, kad iki 2045 m. šis skaičius išaugs iki 783 milijonų.
Vilniaus rajone bus statoma palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė
Vilniaus rajono teritorijoje kitais metais planuojama pradėti palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės statybą, pranešė savivaldybė.
Beveik 5 567 kv. metrų ploto įstaiga turėtų iškilti Riešės seniūnijoje, Kalino kaime. Pasak savivaldybės, naujai statoma ligoninė pakeis esamus, pasenusius pastatus ir ženkliai išplės teikiamų paslaugų spektrą bei prieinamumą pacientams.
Gyvenantys ne miestuose lieka be vaistų – net pleistro nėra, kur nusipirkti
Rajonuose verkiant trūksta vaistinių, tad valdžia svarsto įteisinti mobilias vaistines, kurios reikiamus medikamentus atvežtų kartą ar kelis kartus per savaitę. Vaistinės perspėja, kad iš tokių projektų naudos bus mažai – nebus kam tose vaistinėse ant ratų dirbti, mat jau dabar visoje šalyje trūksta šimtų vaistininkų.
Juos kai kur galėtų pakeisti farmakotechnikai, bet ir pastarųjų stygius, mat jau nuo pernai jų niekas neruošia.
Šeimos gydytoja įspėja tėvus: jei tai pastebėjote, nedelsiant kreipkitės, nes žala bus negrįžtama
Artritas yra autoimuninė liga, kuri gali prasidėti bet kuriuo gyvenimo metu, juo gali susirgti ir vaikai. Kas yra itin svarbu kalbant apie artritą – nors ši liga yra neišgydoma, jos simptomai turi būti valdomi, kitaip žala sąnariams ar kitoms sistemoms bus itin didelė.
Įspėja dėl šių vaistų: juos vartodami galite tapti priklausomi
Vartojate gydytojo paskirtus vaistus nuo lėtinio skausmo ar nerimo ir staiga pastebite, kad ankstesnių dozių simptomams numalšinti nebepakanka? Specialistai atkreipia dėmesį – tai vienas iš besivystančios priklausomybės požymių, o didžiausią riziką kelia tam tikrų grupių raminamieji, migdomieji bei stiprūs skausmą malšinantys vaistai, kuomet jie vartojami nesilaikant gydytojų nurodymų.
Sužinokite, kokią retą savybę turi gintaras: mokslininkai atrado visiškai neseniai
Atlikėjas Andrius Rimiškis ir jo sesuo Raminta Rimiškytė apsilakė TV3 žaidime „galvOK“, kur bandė atsakyti į daugybę įdomių ir intriguojančių klausimų. Vienas tokių buvo apie Lietuvoje itin populiarų akmenį, dar kitaip vadinamą lietuvišką auksą – gintarą.
Pratrūko dėl priemokų: bjauru, kai kiek turtingesnis žmogus užgrobia gydytojo laiką ir atima galimybę iš kito
Neteisėtai imamų priemokų gydymo įstaigose naikinimo klausimas įsiūbuoja vis didesnes diskusijas. Nors nestinga nuogąstaujančių, kad priėmus pakeitimus už dalį paslaugų teks susimokėti visą kainą, o ne jos skirtumą, sveikatos apsaugos ministrė atkerta aiškiai – dabar nusipirkti eilės apėjimą nėra teisinga.
Potraukį lošti, žaisti kompiuteriu ar naršyti socialiniuose tinkluose įtrauks į priklausomybių sąrašą
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naujos bei vis plačiau pripažįstamos priklausomybės ligos ir su jomis susiję psichikos bei elgesio sutrikimai, tokie kaip priklausomybė nuo lošimų, socialinių tinklų ar kompiuterinių žaidimų, bus įtraukti į teikiamų gydymo paslaugų indikacijas.
„Nuo šiol priklausomybės sąvoka bus labiau apibrėžta. Priklausomybes papildys patologiniai potraukiai lošti, socialiniams tinklams, internetui, kompiuteriniams žaidimams.
Lemtingą diagnozę Kajus išgirdo būdamas vos 3-ejų: tai, ką padarė Lietuvos medikai, įvyko pirmą kartą Europoje
Kauno klinikų pacientui Kajui buvo vos daugiau nei trys metai, kai Kauno klinikose paaiškėjo, kad kepenyse esantis darinys tapo piktybiniu vaikų kepenų naviku – hepatoblastoma.
„Visos berniuko kepenys buvo nusėtos daugybiniais navikiniais mazgais. Nors liga nebuvo išplitusi į kitus organus, navikas pažeidė beveik visą kepenų audinį“, – teigia Sonata Argustaitė-Kalinauskienė, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos gydytoja vaikų hematologė.
Vyrų organizmas į antsvorį reaguoja kitaip nei moterų: įspėjo, kuo tai gresia
Didėjantis svoris vyrams gali būti rimtų sveikatos problemų ženklas, tačiau daugelis į tai numoja ranka tol, kol nepajunta pirmųjų sutrikimų. Specialistai įspėja – vyrų organizmas į antsvorį reaguoja kitaip nei moterų, o nepasitenkinimas išvaizda gali ne tik sukelti fizinių problemų, bet ir prisidėti prie emocinės sveikatos.
„Moksliniais tyrimais nustatyta, kad moterų ir vyrų medžiagų apykaita yra skirtinga.
Ne tik žaizdos ir traumos, bet ir lėtinės ligos: dūrė pirštu į sveikatos sektoriaus spragas rengiantis krizei
Karas ir kitos ekstremalios situacijos gali tapti nemenkais išbandymais sveikatos sektoriui. Dar koronaviruso pandemija parodė, kad krizės išbalansuoja įprastus gydymo procesus, todėl detalus pasiruošimas – vienas esminių veiksnių, galinčių pagelbėti krizinių akimirkų akivaizdoje.
Nauja tvarka, kaip gydymo įstaigoms apmokės už paslaugas: štai kas keičiasi
Atnaujinta sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tvarka siekiama užtikrinti tvaresnį Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų panaudojimą ir paskatinti gydymo įstaigas labiau orientuotis į pacientų poreikius. Pokyčius inicijavo Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).
Naujoji apmokėjimo tvarka pristatyta gydymo įstaigoms dar šių metų kovo pradžioje.
Šie produktai – vitamino D šaltiniai: valgykite dažniau
Vyraujant vėjuotiems, šaltiems ir drėgniems orams, peršalti tampa ypač lengva – pakanka kiek per ilgai pabūti lauke be šaliko ar sušalti kojas. Tokiu metu kur kas dažniau suserga tie, kurių imunitetas nusilpęs.
„Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, kaip sustiprinti savo imuninę sistemą, rašoma pranešime spaudai.
Imunitetui sustiprinti reikia laiko
„Neretai žmonės tikisi, kad pradėjus vartoti vitaminus, rezultatai bus juntami jau po kelių dienų. Deja, taip nėra.
Jakubauskienė: siūlymas pirmąsias dvi ligos dienas iš darbuotojų nereikalauti gydytojo išrašo sulaukia palaikymo
Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad diskusijos dėl nedarbingumo tvarkos pakeitimų, kuriais pirmąsias dvi ligos dienas žmogus į darbą galėtų neatvykti neturėdamas gydytojo išrašo, vyksta sėkmingai. Anot jos, ši iniciatyva sulaukia tiek darbdavių, tiek profesinių sąjungų atstovų palaikymo.
„Diskusijos šiuo metu vyksta labai aktyviai.
44-erių Andriui vėžį išdavė nekaltas simptomas: gydytojai įspėja visus
Andriaus (44 m.) ligos istorija prasidėjo nuo smulkmenos – niežulio kakle. Nacionaliname vėžio centre pakartotinai atlikus echoskopiją ir biopsiją buvo nustatyta III stadijos melanoma be pirminio židinio.
Nacionalinio vėžio centro (NVC) gydytoja onkologė Jolita Gibavičienė primena, jog melanoma gali išsivystyti ne tik iš esamų, įgimtų apgamų, bet gali atsirasti, kaip naujas darinys odoje – dėmė, guzelis, mazgas.
Atskleidė, ką naudoti pirmiau – tarpdančių siūlą ar dantų šepetėlį: kiti daro neteisingai
Netinkamas dantų šepetėlio, dantų pastos ar tarpdančių siūlo pasirinkimas bei naudojimas ilgainiui gali sukelti dantenų uždegimą, dantų emalio pažeidimus, tarpdančių ėduonį. Specialistai pastebi, kad daugelis pacientų pas odontologą apsilanko tik pajutę skausmą, tačiau toks delsimas dažnai atneša ne tik didesnes gydymo išlaidas, bet ir ilgalaikes burnos sveikatos problemas.
Nusipelniusi Šiaulių slaugytoja atvėrė širdį: po staigios sūnaus mirties negalvojo, kad galės dirbti
Sveikatos apsaugos ministerijos jau 21 kartą organizuotuose Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardas suteiktas ir įteiktas Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos garbės ženklas Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų konsultacijų skyriaus Diabeto mokyklos slaugytojai diabetologei Vaidai Karbočienei.
Ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje medikė sakė, kad tai yra didžiulis įvertinimas, gaunamas kartą gyvenime.
Vaistinėse lietuviai masiškai šluoja šias prekes: skubiai įspėja, kad tinka ne visiems
Naujausia visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 6 iš 10 gyventojų (63 proc.), susiduriančių su antsvoriu ar nutukimu, pirmiausia imasi keisti savo mitybą, o daugiau nei pusė (52 proc.) siekia būti fiziškai aktyvesni.
Vis dėlto specialistai pastebi, jog daugelis ieško ir greitesnių sprendimų – maisto papildų ar vaistų, tikėdamiesi greitesnio rezultato, rašoma pranešime spaudai.
Šiems Lietuvos gyventojams 1 medicinos paslauga priklauso nemokamai: kiti net nežino
Pacientų pavėžėjimo paslauga kriterijus atitinkantiems lietuviams priklauso nemokamai – primenama, kas gali ja pasinaudoti ir ko svarbu nepamiršti.
Aktualia informacija apie nemokamą pavėžėjimo paslaugą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Erkės, uodai, bitės, gyvatės: kaip elgtis įkandus ir kada kyla didžiausias pavojus
Pavasarį daugelis žmonių laisvalaikį dažniau leidžia sužaliavusioje gamtoje. Nepaisant ar tai būtų miškas, parkas, poilsiavietė ar net namų kiemas – šiuo metų laiku bene visur galima susidurti su uodais, erkėmis, vapsvomis, bitėmis ar širšėmis, o kai kurie jau pastebi ir saulėje besišildančias angis.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė dalijasi, kaip reikėtų elgtis kiekvieno gyvio įgėlimo atveju.
Kviečia vilniečius nemokamai pasitikrinti dėl vėžio: štai kada galima tą padaryti
Minint Euromelanomos mėnesį, trečiadienį sostinės Vingio parke rengiama speciali akcija, kurios metu miesto gyventojai ir svečiai galės nemokamai pasitikrinti apgamus ir kitus odos darinius.
Anot renginio organizatorių, šia akcija siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją. Euromelanomos patikros taip pat bus vykdomos Sapiegos klinikoje Vilniuje ir Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centre.
Pajutę galvos skausmą neskubėkite griebtis vaistų: štai ką reikėtų padaryti
Galvos skausmą tikriausiai yra patyręs kiekvienas, mat šis simptomas gali būti jaučiamas tiek susirgus ar pavargus, tiek patiriant stresą ar net paprasčiausiai geriant per mažai vandens. Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininko Deimanto Auškalnio, dažnas žmogus galvos skausmo nevertina kaip rimto organizmo signalo ir nesigilina į jį sukėlusias priežastis.
9 svarbios priežastys, kodėl verta kasdien plauti nosį
Teigiama, kad kasdienis nosies plovimas buvo praktikuojamas jau senovėje. Taigi jau prieš šimtus metų žmonės žinojo, kad nosies higiena – svarbus švaros ritualas, padedantis džiaugtis laisvesniu kvėpavimu, geresne nosies gleivinės funkcija, suretėjusiu infekcinių ir alerginių ligų dažniu ir net ... geresne gyvenimo kokybe! Pristatome Jums devynias kasdienio nosies plovimo teikiamas naudas.
Raginimas tėvams: šia būtina pažyma pasirūpinkite nelaukdami rudens
Artėjant vasaros atostogoms, ligonių kasų specialistai ragina tėvelius nedelsti ir profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą. Gydytojo išduodamas Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus.
Kasmetiniai visų ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokinių iki 18 metų, taip pat pilnamečių moksleivių, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas mokyklose sveikatos patikrinimai yra privalomi ir nemokamai atliekami toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo yra prirašytas.
Tyrimas: vokeliais ar dovanomis šiose gydymo įstaigose atsidėkoja kas 10 šalies gyventojas
Lietuvoje medikams neoficialiais pinigais ar dovanomis per pastaruosius 12 mėn. atsidėkojo kas dešimtas gyventojas, lankęsis viešosiose gydymo įstaigose. Dažniausiai už suteiktas medicinos paslaugas atsidėkoja vyresnio amžiaus žmonės – tokius duomenis atskleidė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa.
12 proc.
Susidėvėjo sąnarys? Viskas, ką reikia žinoti apie nemokamą jo keitimą
Pernai Lietuvoje, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, buvo atlikta daugiau kaip 12 tūkstančių sąnarių keitimo operacijų, kurių išlaidas padengė ligonių kasos. Didžiausią jų dalį – apie 11 tūkstančių – sudarė klubo ir kelio sąnarių keitimo operacijos. Valstybinė ligonių kasa paaiškina, ką reikia žinoti norint gauti kompensuojamą dirbtinį sąnarį.
Parlamentarai grįžta prie abortus įteisinančio įstatymo
Seimas antradienį planuoja grįžti prie Reprodukcinės sveikatos įstatymo projekto, kuriuo siūloma įteisinti abortus ir numatyti, kad ši paslauga būtų teikiama nemokamai.
Parlamentarai šio projekto turėjo imtis praėjusį ketvirtadienį, tačiau opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė Rita Tamašunienė paprašė klausimą atidėti iki kito posėdžio.
Prašymo motyvų politikė nenurodė, anksčiau ji prašė šį projektą išvis išbraukti iš darbotvarkės.
Artritas – liga, kuri gali prasidėti bet kuriuo gyvenimo etapu: atpažinkite laiku
Artritas yra autoimuninė liga, kuri gali prasidėti bet kuriuo gyvenimo metu, juo gali susirgti ir vaikai. Kas yra itin svarbu kalbant apie artritą – nors ši liga yra neišgydoma, jos simptomai turi būti valdomi, kitaip žala sąnariams ar kitoms sistemoms bus itin didelė.
Lietuvoje – jau 75 mirtis nuo gripo šį sezoną
Lietuvoje gegužės 5–11 d. (19-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis nežymiai padidėjo ir siekė 729,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų (18-ąją savaitę buvo 682,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų), pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.
Šį gripo sezoną sergamumo rodiklis yra mažesnis nei pernai tuo pačiu metu (2024 m. 19-ąją savaitę siekė 916,9 atvejo 100 tūkst.
Epidemiologė įspėjo dėl mirtimi galinčių baigtis infekcijų: viena jų tyko tiesiog sode
Neseniai pasibaigusi Pasaulinė imunizacijos savaitė vėl priminė apie vakcinų svarbą ir paskatino diskusijas visuomenėje. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje užfiksuotas mirtinas stabligės atvejis, o Latvijoje nuo difterijos pernai mirė ketverių metų berniukas. Nors daugeliui atrodo, kad tokios ligos jau praeitis, specialistai įspėja – šios infekcijos niekur nedingo ir vis dar kelia realią grėsmę, ypač tiems, kurie pamiršta pasiskiepyti pakartotinai.