stounhendžas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stounhendžas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stounhendžas“.

TOP 10: žymiausi pasaulio griuvėsiai

Kadaise klestėję miestai, didingos šventyklos bėgant amžiams prarado savo svarbą ir šlovę. Tačiau šiandien tai – vieni lankomiausių pasaulio griuvėsių. Tai griuvėsiai, pasakojantys užmirštas, šlovingas, šiurpias ir mistikos kupinas istorijas, rašoma kelioniumanija.lt. Romos koliziejus, Italija Statinys, tapęs ne tik Romos, bet ir vienu iš visos Italijos simbolių – tai prieš 2000 metų iškilęs Koliziejus, arba Flavijaus amfiteatras.
2015-01-31

Archeologai po Stounhendžu atrado milžinišką struktūrą

Ketverius metus tyrinėję vieno garsiausių pasaulio priešistorinių monumentų – Stounhendžo – apylinkes, Birmingemo universiteto archeologai priėjo išvadą, kad tai – tik aisbergo viršūnė.
2014-09-12

Labiausiai pervertintos pasaulio vietovės

Romos koliziejus ir Egipto piramidės – tai objektai, kuriuos keliaujant pamatyti tiesiog BŪTINA. Kaip ir paragauti itališkos picos ar makaronų, ispaniškos paellos, graikiškos mousakos etc.
2014-06-07

Britai paviešino šimtus slaptų NSO bylų

Britų valdžia paviešino šimtus bylų susijusių su NSO, kurios, valdžios manymu, prarado savo svarbą. Gynybos ministerija, užsiimanti neatpažintų skraidančių objektų tyrimais, nusprendė paviešinti šiuos duomenis tam, kad žmonės įsitikintų patys: ateivių nėra ir jie negali kelti jokios grėsmės. Dokumentus gali peržiūrėti kiekvienas norintis internetiniame puslapyje. Paviešintos 25 bylos, kuriose yra daugiau nei 700 dokumentų apie NSO objektus, užfiksuotus 2007-2009 metais.
2013-06-21

Nauja hipotezė: Stounhendžas įkurtas kaip didžiulis kapinynas

 Iki šiol Stounhendžo akmeninių luitų ratas daugelio buvo vadinamas senovine observatorija, meldimosi ir gydymo vieta. Nuo šiol galbūt keisis toks požiūris, nes jį tyrinėję britų mokslininkai teigia, jog jis tikriausiai įkurtas kaip kapinynas. Žinių agentūra AP praneša, kad britų tyrinėtojai linkę pasiūlyti naują Stounhendžo (Stonehenge) kilmės versiją. Jų manymu, šis istorinis paminklas galėjęs atsirasti čia ėmus laidoti svarbių to meto (3000 metų prieš Kristų) žmonių šeimų palaikus.
2013-03-11

Pačios mįslingiausios pasaulio istorijos, kurias galima paprastai paaiškinti (II)

Neįtikėtini įvykiai, kurie nutinka pasaulyje, įdėmiau pažiūrėjus, būtų ne tokie jau ir paslaptingi, jeigu žiūrėti į juos per skepsio ir logikos prizmę. Štai keletas mįslingiausių istorijų, kurias galima paaiškinti paprastai ir logiškai. Pirmoji šio straipsnio dalis.   Atlantidos lemtis Pagal padavimą ši legendomis apipinta sala (kitais duomenimis – pusiasalis, arba net visas kontinentas) Atlanto vandenyne, vieną dieną, kartu su visais savo gyventojais, „prasmego“ į jūros dugną.
2013-01-09

Brangiausi Europos monumentai

Ekonomiškai vertingiausias Europos monumentas yra Eifelio bokštas. Anot tyrimo, Paryžiaus simbolis yra vertas 434,6 mlrd. JAV dolerių ir savo artimiausią varžovą – Romos Koliziejų – lenkia daugiau nei keturis kartus – jis įvertintas 91 mlrd. eurų. Tyrimas, kurį užsakė vieni Italijos prekybos rūmai, skaičiavo monumentų vertę atsižvelgdami į jų įvaizdį, prekės ženklą, estetines savybes.
2012-10-11

Londone pastatyta Stounhendžo kopija iš senų automobilių

Vienas iš žinomiausių ir paslaptingiausių Didžiosios Britanijos monumentų, Stounhendžas iš naujo atgijo menininko Tommy Guno vadovaujamų skulptorių komandos rankomis.  Kiek sumažinta jo kopija buvo pastatyta Londone naujojo „Škoda“ miesto modelio „Citigo“ pristatymo britų rinkai proga. „Citihenge“ projektas buvo pats įspūdingiausias iššūkis. Stounhendžas yra didžiulė, kultinį statusą turinti struktūra, o „Citihenge“ kopija tokia pati.
2012-06-22

Medaus žemė Malta

Maltos pavadinimo kilmė nėra visiškai aiški. Daugelis mano, kad žodis atėjo iš graikų kalbos žodžio, kuris reiškė „medų“. Graikai salą vadino „melite“ arba „saldi kaip medus“. Manoma, kad tai dėl itin gero medaus, kurį sunešdavo salyno bitės. Taip pat neatmetama ir kita Maltos vardo kilmės teorija, kuri pasakoja, kad pavadinimas kilo iš fenicijų žodžio „maleth“, reiškiančio „prieglobstį“ – tai, dėl daugybės salyne esančių įlankų, grotų ir slėptuvių. Gozo sala (ask.com nuotr.
2011-05-11

Verta aplankyti ar ne?

Kai atvykęs į kokią nors šalį turistas nusprendžia aplankyti miesto emblema tapusį monumentą, gali nutikti du dalykai, arba jis liks taip sužavėtas, jog to nepamirš visą savo gyvenimą arba tai bus didžiausias nusivylimas. Turbūt visi esame girdėję linksmų pasakojimų apie nuostabą ar nusivylimą iš draugų ar šeimos narių, aplankius vieną ar kitą istorinę vietą.
2011-04-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų