sprendimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sprendimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sprendimai“.

Pareigūnų profsąjunga sako, kad su ja nesitarta dėl VSAT Migracijos valdybos pertvarkos

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) teigia, kad su ja nebuvo tartasi dėl Migracijos valdybos pertvarkos Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), tad sprendimai negali būti priimami, tarnyba tvirtina profesinę sąjungą apie pokyčius informavusi. Pareigūnus vienijanti profesinė sąjunga nurodė raštu kreipusis į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę dėl informavimo ir konsultavimo procedūros pažeidimo pradėjus pertvarką.

Penki svarbiausi NATO lyderių sprendimai Vilniuje

Galutinių NATO deklaracijos formuluočių diplomatai buvo priversti ieškoti jau prasidėjus Aljanso viršūnių susitikimui Vilniuje, nors įprastai NATO formate dėl teksto būna sutariama dar prieš prasidedant renginiui. Tai atspindi, kiek sunkios šįkart buvo NATO šalių derybos, o ypač – dėl Ukrainos, siekusios aiškios narystės Aljanse perspektyvos. Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas viršūnių susitikimą pavadino istoriniu dar jam neprasidėjus.

Sprendimai dėl Kauno ir Klaipėdos pašto rūmų perėmimo Vyriausybę pasieks gruodžio viduryje

Sprendimai dėl Kauno ir Klaipėdos pašto rūmų perėmimo Vyriausybę turėtų pasiekti gruodžio viduryje, sako kultūros ministras Simonas Kairys. „Gruodžio viduryje į Vyriausybę turėtų ateiti sprendimas, kuriuo nuosavybė iš Lietuvos pašto šitų dviejų objektų – nes kalbame ne tik apie Kauno centrinį paštą, bet ir Klaipėdos – jau turėtų tapti kultūros ministerijos nuosavybe“, – žurnalistams Kaune pirmadienį sakė ministras.
Aktualijos 2022-12-05

Svarbu visiems abiturientams: šiam sprendimui liko vos savaitė

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) abiturientams primena, kad artėja brandos egzaminų pasirinkimo termino pabaiga. Iki lapkričio 24 d. jiems būtina pasirinkti, kuriuos brandos egzaminus ketina laikyti 2023 m., rašoma pranešime žiniasklaidai.  Abiturientams suteikta galimybė pasirinkti daugiau egzaminų, nei laikys.
Aktualijos 2022-11-17

Blinstrubis: siekčiau, kad VTEK sprendimai kokybe nenusileistų teismų sprendimams

Teisininkų draugijos į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) siūlomas advokatas Tomas Blinstrubis sako, jog tapęs jos nariu siektų, kad komisijos sprendimai savo kokybe nenusileistų teismų sprendimų kokybei keliamiems standartams. „Siekčiau, kad komisijos sprendimai kokybe, argumentacija, faktų ištyrimo, teisės taikymo mastu nenusileistų teismo sprendimo kokybei keliamiems standartams“, – ketvirtadienį prisistatydamas Seime sakė T. Blinstrubis.
Aktualijos 2022-10-27

Šimonytė apie sprendimus dėl atsiskaitymų už Kaliningrado tranzitą: tai – nebe Vyriausybės kompetencija

Atsiskaitymai už sankcionuotų prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado srities yra nebe Vyriausybės atsakomybė – sprendimus dėl jų priima patys bankai, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.  „Atsiskaitymo klausimas jau yra, dovanokit, nebe Vyriausybės kompetencija, todėl kad jeigu finansinės institucijos nutaria neturėti komercinių santykių ir neaptarnauti tam tikrų operacijų, tai yra įmonių teisė tokius sprendimus priimti“, – antradienį LRT radijui sakė premjerė.

Nerijus Mačiulis. Ką veiksite per savo 85-ąjį gimtadienį?

Žmogaus prigimtis – per daug negalvoti apie tolimą ateitį. Vis tik tyrimai rodo, kad periodinis susimąstymas apie tolimą ateitį gali padėti priimti geresnius asmeninių finansų valdymo sprendimus, rašoma „Swedbank“ pranešime žiniasklaidai. „Aš niekada negalvoju apie ateitį, ji ateina pakankamai greitai“, – yra pasakęs Albertas Einšteinas. Žinoma, jis turėjo omenyje, kad nėra prasmės nerimauti dėl ateities, jei negali nieko pakeisti.
2022-06-29

„Lietuvos geležinkeliai“ pateikė chronologiją: aiškėja, kaip buvo priimami sprendimai dėl „Belaruskalij“

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė, atsižvelgdama į rizikas ir planuodama veiklos diversifikaciją, iš strateginių krypčių pašalino „Belaruskalij“ krovinius. Toks sprendimas buvo priimtas šiemet spalį valdybai svarstant atnaujintą Grupės strategiją. Be to, lapkritį valdybai pristatytas 2022 m. Grupės biudžetas, jis suplanuotas be „Belaruskalij“ krovinių, rašoma penktadienį išplatintame pranešime.

Seime – pluoštas alkoholio gamybą lengvinančių pataisų

Kai kurie parlamentarai siūlo alkoholinių gėrimų gamintojams leisti gaminti daugiau produkcijos ir pasirinkti, ar įrengti nuosavą kokybės vertinimo laboratoriją, ar gėrimus tikrinti kitose.  Rinkos ekspertai įspėja, kad tokie Seimo narių siekiai palengvinti verslui sąlygas didins alkoholio  prieinamumą. Abejojama ir tuo, ar nesuprastės jo kokybė.   Gerinti alkoholio gamintojų padėtį siūlo Seimo Laisvės frakcijos nariai Ieva Pakarklytė ir Vytautas Mitalas.

Apklausa: trečdalis gyventojų tvorą pasienyje laiko geriausiu migracijos krizės sprendimu

Trečdalis gyventojų tvorą pasienyje laiko geriausiu migracijos krizės sprendimu, rodo LRT užsakymu atlikta rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausa. Kaip skelbia LRT,  apklausa parodė, kad fizinės tvoros ar sienos su Baltarusija statybą geriausiu neteisėtų migrantų krizės sprendimu laiko 33 proc. repondentų, dar 17 proc. apklaustųjų nurodė, kad sprendžiant migrantų krizę, reikia padedant ES spausti Iraką nutraukti skrydžius į Minską. Skrydžiai buvo nutraukti rugpjūčio 7-ąją. 14 proc.
Aktualijos 2021-08-26
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prezidentas: reformos – svarbu, bet narystė ES ir NATO yra politinis sprendimas

Reformų įgyvendinimas yra svarbu, tačiau Ukrainos narystė Europos Sąjungoje (ES) ir NATO yra politinis sprendimas, teigia šios šalies prezidentas. „Manau, kad iš dalies narystės ES ir NATO klausimas susijęs su reformomis, bet daugiausia tai politiniai klausimai“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Volodymyras Zelenskis.
2021-07-07

Šalia Vilniaus pataisos namų iškils pataisos namų pareigūnų mokymo centras

Šalia Vilniaus pataisos namų Drujos gatvėje po kelerių metų iškils pareigūnų mokymo centras, netoliese – naujas kamerų tipo pastatas nuteistiesiems. Be to, keliuose kituose šalies miestuose bus steigiami nauji pusiaukelės namai. „Šioje teritorijoje bus pastatytas mokymo centras. Projekto pabaiga – 2024 metų balandžio mėnuo. Tai mums kainuos apie 5 mln. eurus“, – antradienį žurnalistams sakė Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Vainius Šarmavičius.

Prezidento patarėjas apie visuomenės apklausas: šalies vadovo sprendimų tai nelemia

Visuomenės apklausos prezidento sprendimų nelemia – jos yra skirtos vidaus naudojimui, sako jo patarėjas Simonas Krėpšta. „Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad apklausos, kurios kartais atliekamos Prezidentūros, atliekamos surinkti tam tikrą informaciją, gauti visuomenės nuomonę, kuri yra vienas iš informacinių šaltinių“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Lietuviai masiškai ieško psichologų pagalbos: už valandą moka ir po 60 eurų, eilės – mėnesiams į priekį

Įkaitu pasaulį paėmusi koronaviruso pandemija privertė didžiąją dalį visuomenės užverti ir užrakinti namų duris ilgiems mėnesiams. Dar pandemijos pradžioje namuose užsidarę lietuviai kalbėjo apie puikią galimybę perdėlioti savo prioritetus, apmąstyti įvairius sprendimus. Dabar tautiečiai kalba apie keblią psichinę sveikatą ir apsilankymus pas psichologus. Prie psichologų kabinetų durų – virtualios eilės.

Kasiulevičius apie kovą su koronavirusu: reikia suvokti, kad ne valdžiai, o tau pačiam reikia priimti sprendimus

Koronaviruso situacija Lietuvoje negerėja. Antradienį užfiksuota virš 850 naujų COVID-19 atvejų. Nepaisant to, Vyriausybė visai neseniai priėmė naujus karantino atlaisvinimus. Daugelyje savivaldybių panaikinti judėjimo ribojimai, dalis verslų vėl atvėrė duris. Profesorius Vytautas Kasiulevičius antradienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo savo nuogąstavimais apie koronavirusą. Anot jo, vargu ar dar yra kokių nors neįvestų ribojimų, kurie galėtų padėti apsiginti nuo koronaviruso.

Žemaitaitis kritikuoja Vyriausybės sprendimus: mano, kad yra atstovaujama didžiajam verslui

Nesibaigiantį karantiną Lietuvoje galbūt skatina didžiojo verslo interesai. Tokiais įtarimais dalijasi mišriai Seimo narių grupei priklausantis politikas Remigijus Žemaitaitis. Kiek tokios mintys pagrįstos? Apie tai – pokalbis su Seimo nariu. Išsiaiškinkime.

Kurlianskis: pagal prokurorą, aš atsilyginu už bet ką

Korupcijos byloje kaltinamas buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis teigia, kad kaltinamajame akte nurodyta, jog jis politikams atsiskaitė už priešingus jo interesams veiksmus bei prašė priimti jau priimtus sprendimus.  „Atlygis suteiktas gerokai vėliau, nei buvo suteikti priešingi veiksmai ar priešingi rezultatai. Pagal prokurorą aš atsilyginu už bet ką“, – ketvirtadienį vykusiame posėdyje sakė R. Kurlianskis.

Veryga apie Kasčiūną: atėjimas į darbą, į būdelę, laiptinėlę, į sandėliuką nėra izoliacija

Kitų metų biudžeto priėmimas Seimo virto cirku. Dėl saviizoliuotis nusprendusio, tačiau būdą ateiti į posėdį radusio konservatoriaus Lauryno Kasčiūno, valstietis Dainius Gaižauskas net iškvietė į parlamentą policiją. Šiai neatvykus, pradėjo grasinti parlamentiniu tyrimu.

Veryga sukritikavo naujojo Seimo kolegas: sprendimai neadekvatūs esamai situacijai

Dar neseniai darbą pradėjusi naujoji Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės, paskelbė apie griežtinamus karantino apribojimus. Jie įsigaliojo trečiadienį. Tuo tarpu nuėjusioji Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio valdžia jau būdama opozicijoje nevengia kritikuoti valdančiuosius. Ketvirtadienio rytą buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo naujojo Seimo kolegų darbus ir sprendimus vadina neadekvačiais.

Ankara žada griežtą atsaką į Prancūzijos sprendimą uždrausti turkų organizaciją

Turkija trečiadienį pažadėjo griežtą atsaką į Prancūzijos sprendimą uždrausti veikti turkų ultranacionalistų organizacijai „Pilkieji vilkai“ (Bozkurtlar). „Mes pabrėžiame būtinybę apsaugoti turkų susirinkimų ir saviraiškos laisvę Prancūzijoje... ir atsakysime į šį sprendimą kuo griežčiausiai“, – sakoma Turkijos užsienio reikalų ministro pranešime.
2020-11-04

Prezidentas apie 13-tą pensiją: baikime mėtytis gabaliukais

Esama labiau aiškių ir pagrįstų sprendimų, kaip didinti senjorų gerovę, nei idėja pensininkams mokėti 13-tą pensiją, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Anot šalies vadovo, sprendžiant senjorų problemas, reikėtų „baigti mėtytis gabaliukais“. „Aš norėčiau, kad sprendimai dėl mūsų senjorų būtų ir kompleksiški, ir nuoseklūs, ir, svarbiausia, tvarūs. Baikime vieną kartą (mėtytis – BNS) gabaliukais – mestelėjome truputį, paskui dar šiek tiek mestelėjome.“, – žurnalistams antradienį sakė G. Nausėda.
Aktualijos 2020-10-20

Nausėda viliasi, kad aiški Europos Sąjungos žinutė atves Lukašenką į protą

Europos Sąjunga praktiškai apsisprendė, kad skelbs sankcijas Baltarusijos režimui. Tai pranešė prezidentas Gitanas Nausėda po neeilinio Europos Vadovų Tarybos posėdžio. Šalies vadovas sprendimą vadina istoriniu ir viliasi, kad Lukašenkai „užteks sveiko proto“ nutraukti smurtą. Šįryt į Europos vadovus kreipėsi ir Sviatlana Cichanouskaja, kuriai, beje, Lietuvoje jau atliktas ir Covid-19 testas. Tiesa, ką mano apie Europos lyderių diskusijas, pasisakė ir pats Lukašenka.

Širinskienė raginama trauktis, ši primena KT atmestus konservatorių sprendimus

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė ragina valstietę Agnę Širinskienę trauktis iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovės pareigų Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus, kad jos vadovauta tyrimo komisija buvo sudaryta neteisėtai. „Šiandien Konstitucinis Teismas aiškiai konstatavo, kad Seimo narė A. Širinskienė daugiau nei pusantrų metų užsiiminėjo antikonstitucine veikla.

Seimas: Lietuvos bankas gali kredituoti visas finansų įmones

Lietuvos bankas (LB) galės kredituoti ne tik bankus ir kredito unijas, bet ir kitas finansų įmones, jeigu jos patirtų sunkumų dėl koronaviruso sukeltos krizės. Tai padėtų efektyviau spręsti lėšų trūkumo problemas.   Už tokias Lietuvos banko įstatymo pataisas antradienį balsavo 97 Seimo nariai.
2020-03-31

ES institute Vilniuje – dėmesys moterims: ragina labiau įtraukti į sprendimus dėl klimato kaitos

Lygių galimybių ekspertai teigia, jog moterys yra sąmoningesnės klimato kaitos klausimais, todėl turėtų būti labiau girdimos priimant sprendimus šioje srityje. „Kai priimami sprendimai, procese vargiai matome moteris. Tačiau moterys ne tik sudaro 50 procentų gyventojų, bet ir turi kitokį ekologinį pėdsaką nei vyrai“, – BNS sakė Vilniuje veikiančio Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) direktorė Carlien Scheele.
Aktualijos 2020-03-06

Edwardas Lucasas. Macrono klaida – ne analizė, o siūlomi sprendimai

Euroatlantizmo šalininkai dešimtmečius skundėsi, kad aljanso europinė dalis bijo veikti ir laikosi siauro požiūrio. Po sensacingo Emanuelio Macrono interviu „The Economist“ šiuos skundus reikėtų iš naujo apmąstyti. Prancūzijos prezidento užmojai ir vizija negali būti nuneigti.

Sprendžiamas avarinio daugiabučio likimas – prabilo dėl skilimo kaltinamas kaimynas

Griūvančiu daugiabučiu Kaune Biržiškų gatvėje pagaliau susidomėjo ir miesto vadovai, nors namas griūva jau ketverius metus. Miesto meras žeria priekaištus administruojančiai bendrovei ir siūlo gyventojams jos paslaugų atsisakyti, o ši atremia, kad kalti yra gyventojai, nes vis delsia priimti sprendimus. Kol ieškoma kaltų, ekspertai skambina pavojaus varpais, esą namas griūva kasdien.
2019-10-16

Lietuva svarsto leisti dirbti sprendimo dėl prieglobsčio ilgai nesulaukiantiems pabėgėliams

Ilgą laiką sprendimo dėl prieglobsčio nesulaukiantiems pabėgėliams svarstoma leisti dirbti. Vyriausybė šią savaitę nusprendė teikti Seimui pataisas, kad per devynis mėnesius Migracijos departamentui nespėjus išnagrinėti prieglobsčio prašymo ne dėl paties prašytojo kaltės, jam būtų suteikta galimybė įsidarbinti Lietuvoje. Šiuo metu jie tokios galimybės neturi.

Pranckietis: valstiečiai partijos viduje turėtų imtis ryžtingesnių sprendimų

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai turėtų imtis ryžtingesnių sprendimų partijos viduje. „Manau, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija vieną kartą imsis ryžtingesnių sprendimų iš vidaus. Tikiuosi, kad protas turi nugalėti visur“, – trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovas.
Aktualijos 2019-09-11

Vilnius ruošiasi rugsėjui – vairuotojai įspėjami, kas jų laukia keliuose

Artėjant rugsėjui eismas sostinėje tampa vis intensyvesnis. „Susisiekimo paslaugos“ specialistai skaičiuoja, kad jau antroje rugpjūčio pusėje pradėję augti srautai rugsėjo mėnesį, lyginant su vasara, įprastai išauga iki 30 procentų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2019-08-22

Trečiadienio horoskopas: pirmenybę vertėtų teikti šeimai

Trečiadienį Zodiakų ženklai prognozuoja pakankamai ramią dieną, kurios metu prioritetas turėtų būti šeima. Teks spręsti įvairius klausimus, todėl pasitelkite artimuosius – jie padės priimti teisingą sprendimą. Avinas Šiandien nesunkiai pavyks sutvarkyti aktualų buities, ūkio, pinigų klausimą. Pasitelkite artimuosius, ypač jei tai bendras reikalas. Savijautą bei nuotaiką gerai veiks jauki aplinka, skanus maistas. Pasistenkite tai susikurti.
2019-06-19

Seimas priėmė „Rail Balticai“ svarbias pataisas

Siekiant greitesnio europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ ir kitų svarbių valstybei projektų įgyvendinimo, Seimas supaprastino žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. Seimas ketvirtadienį priėmė Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo pataisas: už balsavo 73 Seimo nariai, o vienas parlamentaras susilaikė. Dabar žemės paėmimo procedūras atlieka Nacionalinė žemės tarnyba ir jos padaliniai rajonuose.
Aktualijos 2019-06-06

Vyriausybinės dėlionės: kas laukia valdžios vyrų?

Valdantiesiems, kurie blaškėsi tarp noro tapti opozicine partija ir noro praplėsti valdančiąją koaliciją, už akių užbėgo mažieji valdančiosios koalicijos partneriai socdarbiečiai ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos atstovai, kurie stabdo valdančiosios koalicijos susitarimą.  „Valdančiosios koalicijos šiuo metu nėra. Turime pradėti derybas. Viską pradėsime nuo balto popieriaus lapo.
Aktualijos 2019-05-29

Nutarimai LKL: formatas nesikeis, minimalus klubų biudžetas – keisis

Pirmadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdyje priimti sprendimai dėl korekcijų „Betsafe–LKL“ čempionato nuostatuose ir kito sezono čempionato formato. LKL valdyba, kurią sudaro 12 narių (10 klubų atstovai, LKL prezidentas ir LKL generalinis direktorius), priėmė sprendimą nekeisti čempionato formato 2019-2020 m. sezone.
2019-04-29

R. Vilpišauskas. „Brexit“ ir Europos Sąjunga: kaip baigsis skyrybos?

Rugpjūčio mėnesį Europos Sąjungos (ES) institucijų veikla paprastai sulėtėja dėl vasaros atostogų, Jungtinės Karalystės (JK) ir ES derybininkai taip pat šiuo metu daro pertrauką. Tačiau diskusijos apie „Brexit“ derybų baigtį ir galimus scenarijus toli gražu nenurimo. Nenuostabu – iki jų planuojamos baigties spalio mėnesį liko visai nedaug laiko, ypač įvertinant, kiek nedaug pasistūmėta derinant JK ir ES pozicijas nuo praėjusių metų pavasario.

Šiuos „dizainerius“ turėjo atleisti iš darbo: pamatykite blogiausius jų sprendimus

Internetas ir socialiniai tinklai vis dažniau tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Žmonės juose dalijasi ne tik asmeninio gyvenimo akimirkomis, bet taip pat ir kitomis šmaikščiomis fotografijomis. Socialinis tinklas „Instagram“ šiuo metu yra vienas populiariausių tinklų jaunimo tarpe. Jame galima pasisemti įvairių idėjų: nuo to, kas dabar karaliauja mados viršūnėse, iki to, ko tikrai nevertėtų bandyti.
2018-03-24

Metas sunerimti – ar jūs sergate depresija?

Nenoras išlipti iš lovos, sumenkusi savivertė, nuolatinė izoliacija – tai bene ryškiausi ir geriausiai atpažįstami depresijos požymiai. Deja, šie stereotipiniais laikomi pirmieji šios itin rimtos ligos simptomai nėra vieninteliai, kamuojantys daugiau nei 1/8 visų Amerikos moterų, teigė Nacionalinė protinės sveikatos sąjunga. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, daugiau nei 50% visų JAV gyventojų šiuo metu gyvena sirgdami depresija, tačiau patys apie tai nežino.
2018-03-02

Rūta Vainienė. Šįkart jie nusitaikė į kūną ir sielą

Gerai sakoma, kad įsėdus į valdišką limuziną, vaizdas pro jo langą visiškai pasikeičia. Patogiai įsitaisius galinėje sėdynėje, ne visiems, bet tikrai dažnam iš valdžios ima atrodyti, kad pasaulis turi būti surėdytas pagal juos. Gražus, rožinis, minkštas ir pūkuotas pasaulis pagal Ramūną, arba Agnę, arba Aurelijų - vardai čia, beje, visai nesvarbu. Trumpiausias kelias į tokį pasaulį juk dabar yra tavo rankose. Tai – įstatymas ir jo galia viską uždrausti. O uždraudus - prižiūrėti ir bausti.

Baldininkams vėl norima suteikti pirmenybę perkant medieną

Vėl siūlomas naujas modelis, kaip baldų ir medienos pramonė galėtų pirmumo tvarka apsirūpinti žaliava iš valstybinių miškų. Projektas dar derinamas, tačiau Konkurencijos taryba jau dabar sako, kad privilegijų Lietuvos medienos pramonei būti negali, rašo „Verslo žinios“. Aplinkos ministerija (AM) registravo Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame siūloma, kad aukcionuose ilgalaikėms sutartims sudaryti žaliavinė mediena būtų parduodama tiems ūkio subjektams, kurie atitinka tam tikrus „socialinės ir...
2015-10-12

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministrus: jeigu atsidursiu šitoje vietoje, sprendimų bus įvairių

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministrus Audronė Pitrėnienė jau buvo susitikusi su prezidente Dalia Grybauskaite ir premjeru Algirdu Butkevičiumi. Galimai ministre tapsianti politikė naujoms pareigoms, spėjama, bus paskirta artimiausiu metu – Vyriausybės vadovas jau pateikė jos kandidatūrą prezidentei. Ką apie siūlomas pareigas mano pati kandidatė, ar ji jaučiasi tinkama tapti ministre, kokius darbus darys? Apie tai ilgus metus pedagoge dirbusi A. Pitrėnienė papasakojo TV3.lt.

Vokietija ir Kanada imasi priemonių, kurios padėtų išvengti skaudžių katastrofų

Vokietijos aviacijos asociacija BDL ketvirtadienį paskelbė planuojanti įvesti taisyklę, kad lėktuvų pilotų kabinose visuomet turi būti du žmonės, kai paaiškėjo, kad bendrovės „Germanwings“ pilotas sąmoningai sudaužė savo lainerį, kai buvo paliktas vienas. Šį pranešimą paskelbė asociacijos vadovas Matthias von Randowas, viena BDL atstovė sakė naujienų agentūrai AFP. Pagal naująją tvarką pilotų kabinoje skrydžio metu visuomet turės būti du žmonės.
2015-03-27

Popiežius žada „sprendimus“ kunigų celibatui

Popiežius Pranciškus sekmadienį interviu pažadėjo „sprendimus“ kunigų celibato klausimui ir tai iškelia galimybę, kad Katalikų Bažnyčia galiausiai galbūt galėtų panaikinti vedusių kunigų draudimą. Interviu Italijos dienraščiui „La Repubblica“ Pranciškus taip pat pasmerkė lytinį vaikų išnaudojimą, kurį pavadino „raupsais“ Bažnyčioje, ir citavo savo padėjėjų žodžius, kad „pedofilijos Bažnyčioje lygis yra du procentai“. „Tarp tų dviejų procentų yra kunigų ir net vyskupų ir kardinolų“, – sakė jis.
2014-07-13

Per kiek laiko apsisprendžiama dėl sekso

Nuspręsti ar nori su žmogumi turėti ilgalaikius santykius yra nelengva užduotis. Dažniausiai reikalingas ilgas testavimo procesas – bandymas kartu padaryti remontą, lūkesčių ir defektų aiškinimasis, pažintis su tėvais... Tačiau, sužinoti ar nori su žmogumi permiegoti yra kur kas paprasčiau. Pensilavijos universitete dirbančių psichologų nuomone, dauguma žmonių vos per tris sekundes nusprendžia, norėtų jie su sutiktu žmogumi permiegoti ar ne.
2014-06-24

Daugiau sprendimų priėmimo laisvės įmonių vadovams

2014 m. gegužės 5 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį civilinėje byloje Nr. 3K-3-244/2014, kurioje pritaikė „verslo sprendimų priėmimo“ taisyklę (angl. business judgment rule) – užsienio valstybių teisėje taikomą ir pripažįstamą taisyklę, pagal kurią yra ribojama įmonės vadovo atsakomybė už nuostolius, patirtus dėl jo vardu priimtų ir rizikos nepateisinusių verslo sprendimų, jei jie priimami įmonės interesais, sąžiningai, gera valia ir nesant jokių vadovo asmeninių interesų.
2014-06-03

EP pirmininko patarėjas: reikėtų pripažinti ES bejėgiškumą

Giedrė Sankauskaitė Keletą mėnesių trunkanti krizė Ukrainoje kelia nerimą visam pasauliui. Europos Parlamento (EP) pirmininko Martino Schulzo patarėjas Rytų Europos kaimynystės politikos klausimais Arnoldas Pranckevičius neabejoja, kad Rusijos grėsmė dar niekada nebuvo tokia didelė nuo Šaltojo karo laikų, tačiau tuo pačiu pastebi, kad pastarieji įvykiai vienija tiek Rytų, tiek Vakarų Ukrainą.

Z. Balčytis: „Gazprom“ siūlymai – naudingi Lietuvai

Ignas Krasauskas, LRT.lt Socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis mano, kad Lietuva turėtų čiupti „Gazprom“ siūlomą trejų metų nuolaidą dujoms, nes naudos reikia „šiandien“. Interviu LRT.lt žemės nepardavimą užsieniečiams jis vadina „kenksmingu“ ir teigia referendume balsuosiantis prieš šį siūlymą. – Jus vadina vienu pagrindinių Dalios Grybauskaitės konkurentų Prezidento rinkimuose.

4 išeitys, kaip darbe netapti pamišėliu

Nedarykite kelių darbų vienu metu Pažvelkite į savo kompiuterio ekraną ir suskaičiuokite, kiek naršyklių arba skirtingų interneto puslapių esate atsidarę. Taip, dauguma iš mūsų „šokinėjam“ nuo elektroninio pašto į „Facebook‘ą“, atsakinėjam į skambučius, dar su kažkuo kalbamės akis į akį. Ir visada galvojame, kad taip mūsų darbas tampa efektyvesnis. Tačiau tai tik saviapgaulė – iš tikrųjų mes tokiu būdu iššvaistome daugybę laiko ir energijos.
2014-02-21

A. Butkevičius: labai atsakingai žiūrime į kiekvieną pilietį ir jo gyvenimo sąlygas

„Jeigu įstatymas būtų kuriamas vienos tautinės mažumos prašymu, jis jau seniai būtų buvęs atiduotas Seimui ir seniai būtų buvęs priimtas“, – provokuojamas dėl tautinių mažumų įstatymo LRT interviu sakė premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Jis pabrėžė, kad gyvename demokratinėje šalyje. „Gerbiame visas tautines mažumas, kurios gyvena Lietuvoje. Turime atsižvelgti į jų visų norus bei pageidavimus.

Meilės premjerui A. Butkevičiui priežastis – Vyriausybės impotencija?

Tinkamesnio kandidato į premjero postą nėra? Naujausios gyventojų apklausos rodo, kad Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi pasitiki trečdalis lietuvių. Sidabro medalis lenktynėse atitektų aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui, kuriuo pasitiki kiek daugiau negu 5 proc. šalies gyventojų, bronza džiaugtųsi buvusi Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė.

Butelio teorija: kodėl alkoholio akcizo klausimas kiršina?

Alkoholio pramonė klesti, nors ir atsiranda bandančių ją pažaboti bei išblaivinti tautą. Tačiau prieš vėją nepapūsi. O jeigu ir pabandysi, tas pūstelėjimas tik pakutens galinguosius alkoholio pramonės atstovus. Kiekvienais metais atsiranda politikų, kurie vis pasiūlo sumažinti  alkoholio akcizą. Tačiau netrūksta ir tokių, kurie tokius siūlymus vadina absurdiškais bei vedančiais tautą į pragaištingą alkoholio liūną. Balsas.
Į viršų