špicbergenas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „špicbergenas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „špicbergenas“.

Šioje vietoje naktis trunka du mėnesius: čia gyvenanti lietuvė papasakojo, kaip išgyvena

Du mėnesius trunkanti naktis, žandus kandžiojantis šaltukas ir į kiemą bet kada galinti užklysti poliarinė meška. Tokioje kasdienybėje jau trečius metus gyvena Agnė Sokolovaitė-Bertašienė, kartu su vyru ir dviem dukromis išvykę gyventi į šiauriausią pasaulio miestą Logjyrbieną Špicbergene. Gyvenimas Arktyje, sako Agnė, iš pradžių visai netraukė, tačiau atvykusi į gyvenvietę, kurią jau nuo 2019 metų vadina namais, liko pakerėta.
2022-07-17

Dar vienas Kaliningradas: Rusija siunta dėl Norvegijos draudimo

Rusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Novergijos laikinąją įgaliotinę šalyje dėl Oslo draudimo rusams gabenti krovinius į Špicbergeną. Iš Norvegijos buvo pareikalauta „kuo skubiau išspręsti problemą“ bei pareikšta, kad „nedraugiški veiksmai prieš Rusiją neišvengiamai sulauks atsako“. Anksčiau buvo skelbiama, kad Norvegija neįsileido į rusų krovininių į Svalbardo archipelagą.
643 2022-06-29

Špicbergenas ar Svalbardas, norvegų ar rusų?

Dainius Kinderis/Geopolitika.lt Kai lėktuvo ratai dunksteli ant Longjyrbieno oro uosto asfalto, apima geras jausmas – nusileidau šiauriausiame pasaulyje civiliniame oro uoste! Iš tiesų patekti oro transportu į Špicbergeną nesunku, kasdien vyksta skrydžiai iš Oslo ir Trumsės, tik atvykimo laikas dažniausiai labai nepatogus – apie 3–4 val. nakties. Bet jeigu atvykstate vasarą, net nesuprasite, kad atskridote naktį, nes poliarinę dieną nuo vasario iki spalio būna šviesu visas 24 valandas.
2014-08-16

Špicbergeno salyne mirti draudžiama

Krautis į kuprinę striukę, žieminius batus, pirštines ir vilnonę kepurę liepos viduryje buvo neįprasta. Dažniausiai mano maršrutai nusidriekia į rytus, vakarus ir pietus, o dabar keliaujame toli į šiaurę, arčiausiai Šiaurės ašigalio apgyvendintą salą – Špicbergeną (kaip pastebėjau, vokiečiai, lietuviai ir rusai šį archipelagą vadina taip, o skandinavai ir amerikiečiai – Svalbardu). Tuo metu, kai palikome Lietuvą, ją šildė arti 25 laipsnių šiluma, o Špicbergeną kaustė liepai būdinga vėsa – vos 7 ...
2013-08-22

Klajonės po Sibirą – Sajanai

Jau rašėme apie Vilniaus universiteto žygeivių klubo (VUŽK) ir vieno KTU žygeivių klubo „Ąžuolas“ nario komandos trijų savaičių kelionę Pietų Sibire. Šįkart Ekstremalas.lt  skaitytojams siūlome pokalbį ne tik apie šią įspūdingą, oro sąlygoms nagus parodžiusią kelionę su grupės lyderiu, žinomu keliautoju Algimantu Kuru. Koks pradinis buvo jūsų planas, pagrindinis kelionės tikslas ir svajonė? Tikslų turėjom keletą.
2012-03-26

5 nepaprastos salos (I)

Nihau sala   Labiausiai į vakarus nutolusi, viena didžiausių iš aštuonių Havajų salų, Nihau  kiek skiriasi nuo likusių septynių. Nihau yra privati sala, kurią 1864 nusipirko Elizabeth Sinclair iš Havajų karalystės. Nuo to laiko kai sala yra vadinama „Uždraustąją sala“, lankytojai čia įleidžiami retai.
2011-06-29

Ekspedicija „Grenlandija 2011“ įveikta!

Vilniaus universiteto žygeiviai antrus metus iš eilės įrodė nebijantys nuožmių iššūkių. Šiemet jie įgyvendino dar vieną ambicingą siekį - spaudžiant iki -45 laipsnių arktiniams šalčiams, slidėmis perčiuožė Grenlandijos salą. Žygis į Grenlandiją prasidėjo balandžio 19 dieną, o jau netrukus, gegužės 20-ąją Vilniaus universiteto žygeivių klubo trijų keliautojų komanda turėtų grįžti į Lietuvą.
2011-05-16
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų