širdies liga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „širdies liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „širdies liga“.

Atskleidė, kiek kavos galima išgerti per dieną: įsidėmėkite

Dažnas iš mūsų svarsto, kiek puodelių kavos išgerti per dieną yra saugu. Į šiuos klausimus atsakė tyrimas, parodęs, jog per dieną išgėrus tris puodelius kavos, tai gali būti naudinga jūsų širdžiai. Amerikos kardiologijos koledžo atliktame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau kaip 340 000 žmonių, atrasta įdomių pastebėjimų. Pasirodo, jog kofeinas neskatina intensyvesnio širdies pompavimo ar greitesnio pavargimo.
2023-12-03

Kaišiadoryse gatvėje mirė vos 21-erių mergina: prabilo liudininkas

Skaudi nelaimė Kaišiadoryse – vakar, apie 18 val., prie prekybos centro mirė vos 21-erių mergina. Artimai su šia situacija susipažinęs kaišiadorietis Jonas neslepia apmaudo ir pykčio – nors greitosios medicinos pagalbos stotis nuo įvykio vietos nutolusi per mažiau nei kelis šimtus metrų, greitosios reikėjo laukti apie 20 minučių. Jonas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad staiga mirusi mergina – itin artima jo paties dukros draugė.
608 2023-10-19

Neignoruokite šio požymio: išduoda klastingą širdies ligą

Krūtinės angina – tai išeminės širdies ligos išraiška, atsiradusi dėl sutrikusio širdies raumens aprūpinimo krauju. Dažniausiai pasireiškianti trumpalaikiais priepuoliniais skausmais krūtinėje, jaučiamu spaudimu, gniaužimu ar deginimu, krūtinės angina negali būti ignoruojama. Tačiau Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė Ilona Tamašauskienė sako, kad daugelis krūtinės angina sergančių pacientų į gydytojus kreipiasi pavėluotai.
2022-11-24

Nė 30-ies nesulaukusi Aistė išgirdo negailestingą diagnozę: „Klausiau savęs, kodėl man taip nutiko“

35 metų Aistė Štaraitė savo gyvenimą dalija į dvi dalis: iki ir po sunkios ligos diagnozės. Prieš sužinodama apie savo širdies ligą mergina gyveno aktyvų, kelionių, įdomių darbų, naujų patirčių kupiną gyvenimą, tačiau netikėtai prasidėjusios sveikatos problemos privertė ne tik sustoti, bet ir apvertė visą Aistės gyvenimą aukštyn kojom bei išmokė branginti kiekvieną akimirką. Širdies nepakankamumas.
2021-11-12
REKLAMA
Širdies ligos (nuotr. Shutterstock.com) Širdies ligos (nuotr. Shutterstock.com)

Kardiologas apie širdies kraujagyslių ligas Lietuvoje: esu matęs ir 30-mečių su širdies infarktu

Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar išlieka pagrindine mirtingumo priežastimi Lietuvoje. Pačios dažniausios – širdies išeminė liga ir smegenų insultas. Tad laidos „Sveikata.lt“ komanda parengė jums interviu su Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoju kardiologu Robertu Mažutavičiumi, kuriame kalbame kokios ligos yra pačios dažniausios ir kaip jų išvengti.
2021-11-08

Vaikai gedi tragiškai mirusios mamos: staigi mirtis ištiko vonioje

Tragiško likimo penkių vaikų mama, kurią po su draugėmis praleisto vakaro vonioje rado mirusią, „buvo mylima labiau, nei ji būtų galėjusi įsivaizduoti“. Po tyrimo paaiškėjo, kad Claire Louise Bevan (31) turėjo nediagnozuotą širdies veiklos sutrikimą. Ją vonioje aptikęs moters partneris Robertas Jonesas teismo posėdžio metu sakė pastebėjęs vandeniu užlietas koridoriaus grindis, o pamatęs savo partnerę pačią akimirką supratęs, kad jos nebėra.
2021-02-01

Išleistuvių rytą vilnietį pakirto tragiška lemtis: viskas griuvo negrįžtamai

Širdies ligos jaunėja – tam pritaria kone visi medikai, sutartinai tvirtindami, kad būtina reaguoti į visus simptomus. Jų teigimu, kreiptis laiku į medikus yra daug svarbiau, negu uždelsus praleisti pro akis esminius požymius. Santaros ligoninės Širdies ir kraujagyslių klinikos medicinos mokslų daktarė gydytoja kardiologė Vytė Maneikienė dirba jau eilę metų. Pacientai tampa šeima Ji pastebi, kad tarp jos pacientų vis daugėja jaunų, energingų, darbingo amžiaus žmonių, kurie niekuo nesiskundžia.
2019-05-18

Knarkimas įspėjo apie mirtį: išspyrusi vyrą iš lovos, neteko amžiams

Jauna mama žiniasklaidai papasakojo apie liūdną savo patirtį, kuri ne tik ją, bet ir aplinkinius privertė šiek tiek atidžiau rūpintis artimųjų sveikata ir gerove. Knarkiantį savo sūnaus tėvą išspyrusi iš lovos, mergina tik vėliau suprato, kad ausį rėžę garsai – visai ne knarkimas, o mirštančio žmogaus dusulys. 25-erių Lisa Lee žinojo, kad jos mylimąjį kamuoja reta liga, dėl kurios kartais sutrinka jo širdies ritmas. Tačiau kardiologai vaikiną buvo įtikinę, kad jis gyvens ilgą ir sveiką gyvenimą.
2017-02-26

Širdis nepataiko į ritmą – gydytojai ragina nedelsti

Pasaulio sveikatos organizacijos naujausiais duomenimis, 1–6 proc. visos populiacijos patiria prieširdžių virpėjimą – širdies ritmo sutrikimą, pasireiškiantį nereguliariu bei labai greitu širdies plakimu. Tai vienas klastingiausių ir pavojingiausių širdies ritmo sutrikimų – negydomos ligos mirtingumas per 25 metus šoktelėjo 2 proc.
2016-05-11

Sunkia širdies liga serganti Jessie J jaučiasi puikiai, nes nevartoja 5 produktų

Dainininkė Jessie J nuo vaikystės kenčia nuo širdies ligos. Dėl šios priežasties visiškai nevartoja alkoholio, kofeino, kvietinių miltų, cukraus ir druskos. Ir, kaip sako pati, jaučiasi puikiai! Net sirgdama Jessie J remiasi principu: mažiau yra daugiau. Atlikėja britų žurnalui Women’s Health pasakojo: „Labai rūpinuosi savimi. Man patinka jausmas, kad viską, ką jaučiu, remiasi grynumu. Sirgdama jokiais būdais nesigriebiu antibiotikų.
2016-02-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų