šimpanzės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šimpanzės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šimpanzės“.

Šimpanzių emocijos tirpdo širdis: dieną be surogatinės motinos praleidęs jauniklis netvėrė džiaugsmu

Australijos Kvinslando valstijoje, Rokhamptono mieste esančiame zoologijos sode užfiksuota jautri akimirka tarp šimpanzės jauniklio ir surogatinės jo motinos. Šimpanzė motina Samanta nuo šimpanziuko Gandali buvo atskirta vienai dienai, kai pastarajam prireikė veterinarų pagalbos įkandus rudajai gyvatei. Žmonių širdis ištirpdžiusiame vaizdo įraše matyti, kaip šimpanzė džiaugėsi vėl pamačiusi šimpanziuką, o šis atsivėrus vartams netgi puolė surogatinei motinai į glėbį.
2023-09-19

Zoologijos sode – neįtikėtina akimirka: internautų širdis užkariavo šimpanzės poelgis su naujagimiu

Tiek gyvūnų, tiek žmonių pasaulyje motinystė prilygsta stebuklui. Kanzaso zoologijos sodas užfiksavo neįtikėtinai jautrią akimirką, kai kūdikio susilaukusi šimpanzė vardu Kucheza pirmą kartą į jį su didžiule meile pažvelgė po poros dienų. Šimpanzės jauniklis vardu Mahale nuo motinos buvo atskirtas po cezario pjūvio, nes gimdydama šimpanzė patyrė rimtų komplikacijų. Vaizdo įraše matyti, kaip šimpanzė nedrąsiai įėjo į kambarį, kuriame lovoje buvo paguldytas jos naujagimis.
2022-11-23

Dvi šimpanzės ruošiasi savo gyvenimo kelionei: papasakojo, kas jų laukia

Dvi šimpanzės, kurios jau ruošiasi savo gyvenimo kelionei. Rugsėjį jos skris iš Argentinos į Jungtinę Karalystę. Kodėl šimpanzės persikelia gyventi taip toli ir su kokiais iššūkiais jos susiduria dėl kelionės? 24-erių šimpanzė Saša ir jos 15-metis sūnus Kangoo dienas šiuo metu ramiai leidžia Buenos Airių eko-parke. Tačiau lygiai po mėnesio jų laukia gyvenimo kelionė. Šimpanzės lėktuvu per Atlantą skris į Londoną. Ir visa tai dėl to, kad Saša ir Kangoo turėtų kompanijos.
2022-08-29

Šimpanzes kamuoja šiurpi liga – mirtingumas siekia 100 procentų

Žmonės ir šimpanzės dalijasi net 99 proc. DNR. Mokslininkai teigia, kad tai reiškia, jog tikimybė, kad kokia nors liga peršoks tarp skirtingos rūšies atstovų, yra labai didelė. Ir tai iš tikrųjų gąsdina, nes mįslinga bakterinė infekcija Siera Leonėje 2005-2018 metais pražudė 56 šimpanzes. Tai yra, lygiai tiek, kiek užkrėtė. Greičiausiai Sarcina genties bakterijų sukelta liga sukėlė visą eilę simptomų. Sergančios šimpanzės sunkiai vaikščiojo, vėmė ir viduriavo.
2021-02-08

Ar šimpanzėms turėtų būti taikomos žmogaus teisės?

Tokį klausimą nagrinėjo Niujorko valstijos teismas. Į jį kreipėsi gyvūnų aktyvistai, kurie pareiškė, kad protingiausiems primatams pasaulyje turėtų būti suteiktas teisinis statusas ir tokiu atveju šimpanzės įgytų teisę į savo kūną bei jo laisves. Šį už grotų įkalinta šimpanzė Kiko ir jos likimo brolis Tomis - ne paprastos šimpanzės, o pirmosios pasaulyje - turinčios jas ginantį advokatą. Dėl abiejų laisvės advokatas Stevenas Wise'as kovoja jau kelerius metus.
2017-06-09

Nustatyta, kiek mutacijų palikuonims perduoda vyresni vyrai

Tėvo amžius padidina mutacijų, kurias jis perduoda palikuonims, skaičių: kuo vyras vyresnis, tuo daugiau mutacijų perduodama vaikams, ir tuo didesnė įvairių ligų rizika. Šį mokslui žinomą faktą eksperimentiškai patvirtino tyrimą su šimpanzėmis atlikę biologai. Jo rezultatus paskelbė žurnalas „Science“. Pasak tyrimo autorių, paaiškėjo, kad šimpanzių atveju tėvo amžius yra dar svarbesnis, nei žmonių.
2014-06-13

Kuriose srityse šimpanzės gudresnės už žmogų?

Jau seniai yra žinoma, kad šimpanzės pasižymi geresne trumpąja atmintimi nei žmonės, tačiau neseniai atlikto tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad šie primatai mus lenkia ir kitose srityse. Kioto universiteto primatų tyrimų instituto mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu išmatavo šimpanzių gebėjimą vystyti sudėtingas užduotis. Paaiškėjo, kad jos už žmones dar ir žymiai geriau strateguoja.
2014-06-12

Ko verslininkai gali pasimokyti iš beždžionių?

Kai kurios įmonės randa įkvėpimo šimpanzių pasaulyje. Česterio zoologijos sodas atveria savo gardus vietiniams verslams tam, kad jie galėtų stebėti žvėris ir pritaikyti savo stebėjimus valdybos kabinetuose, rašo BBC. Olandų biologas, pavirtęs lyderystės ekspertu, Patrickas Van Veenas aiškina, kad verslininkai yra mokomi, jog primityvus elgesys vis dar gyvuoja darbovietėse.
2012-10-23

Tyrimas: dramatiškai mažėja didžiųjų beždžionių buveinės Afrikoje

Mokslininkai teigia, kad didžiosios beždžionės, įskaitant gorilas, šimpanzes ir bonobus (nykštukines šimpanzes), greitai nebeturės kur gyventi, skelbia BBC. Mokslininkai, atlikę pirmąjį tokį tyrimą Afrikos žemyne, užfiksavo dramatišką buveinių, tinkamų didžiosios beždžionėms, sumažėjimą. Rytinės lygumų gorilos – didžiausia egzistuojanti primatų rūšis, nuo 1990-ųjų pradžios neteko daugiau nei pusės savo buveinių.
2012-09-28

Smegenys ilgainiui mažėja tik žmonėms

JAV mokslininkų atliktas tyrimas paneigė iki šiol vyravusią nuomonę, kad bėgant metams žmonių smegenų apimtis mažėja kaip ir kitų primatų. Pasirodo, žmogus šiuo požiūriu yra išimtis. Žmogui senstant jo smegenų apimtis gali sumažėti iki 15 proc., teigia mokslininkai, tokį pokytį siedami su atminties prastėjimu, depresija ir senatvine silpnaprotyste. Iki šiol buvo manoma, kad toks laipsniškas smegenų kiekio mažėjimas būdingas visiems primatams.
2011-07-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų