sifilis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sifilis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sifilis“.

Lietuvoje gimus sifiliu užkrėstam kūdikiui – įspėjimas: štai ką turėtų padaryti kiekviena nėščioji

Pernai Lietuvoje fiksuotas įgimto sifilio atvejis, o per dešimtmetį gimė 10 tokių vaikų. Nors sifilis skamba kaip jau iš praėjusių amžių atėjusi liga, gydytojai konstatuoja, kad šiuo metu kaip tik stebimas šios infekcijos „atgimimas“. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, vienam pernai gimusiam vaikui buvo nustatytas įgimtas sifilis. Per pastarąjį dešimties metų (2013–2023 m.) laikotarpį Lietuvoje buvo užregistruoti aštuoni įgimto sifilio atvejai.

Šiomis ligomis vaikai užsikrečia dar motinos pilve: gydytojai įspėja apie pavojingų XIX a. ligų sugrįžimą

Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, jog visoje Europoje susirgimų tymais padidėjo beveik 45 kartus. Gydytojai įspėjo, kad ši liga yra tik viena iš daugelio Viktorijos epochos (1820–1914 m.) ligų, kurių atvejų vis dar daugėja. Šiam ligų spektrui priklauso skorbutas, rachitas, neprievalgis ir sifilis. Tymai Portalo „The Mirror“ teigimu, pirmieji tymų simptomai dažniausiai primena peršalimą, o po kelių dienų atsiranda bėrimas.
2024-02-10

Žengiame atgal: įspėja, kad grįžo 5 Viktorijos laikų ligos

Endeminiai raupai Floridoje, dešimtys tūkstančių tymų atvejų Londone, daugiau kaip 50 proc. padidėjęs sifilio atvejų skaičius Airijoje ir Portugalijoje.
2023-09-02

Populiarėja ne tik cheminis seksas – daugėja ir sifilio atvejų: gydytoja įspėja, kam saugotis reikia labiausiai

Šiltuoju laikotarpiu ne tik ūgteli sergamumas erkių platinamomis bei per maistą plintančiomis užkrečiamosiomis ligomis, didėja rizika įvairių egzotinių susirgimų parsivežti iš šiltųjų kraštų, bet ir dėl pasikeitusio žmonių elgesio suaktyvėja lytiniu keliu plintančios infekcijos. Negana to, nerimą medikams kelią intensyviai plintantis malonumas, pavadintas chemseksu. Į tai dėmesį atkreipusi gydytoja infektologė prof.

Mitai apie lytines ligas: atsakė, ar galima sifiliu užsikrėsti oralinio sekso metu

Nors vis dar pasitaiko tikinčiųjų nepagrįstais mitais apie lytiniu keliu perduodamas ligas, situacija gerėja. Naujausios apklausos rodo, kad dauguma Lietuvos gyventojų pakankamai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI). Tai parodė naujausia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro užsakymu šių metų vasarą atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.
2020-09-25

Naujas tyrimas: šiomis lytinėmis ligomis moterys dažnai užsikrečia nuo sutuoktinių

Paskelbus pernai metų sergamumą lytiškai plintančiomis infekcijomis paaiškėjo, kad nors stebima šių ligų mažėjimo tendenciją, neretai tokią infekciją vienas kitam perduoda sutuoktiniai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai – LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459. Sergamumo 100 tūkst.
2020-09-18

Kurortinių romanų kaina: nenustebkite „dovanų“ gavę ne tik sifilį

Nors apie lytiniu keliu plintančias ligas žmonės dažnai nedrįsta prabilti garsiai, medikai įspėja nepasiduoti vasaros apžavams ir pasverti rizikas prieš pasineriant į kurortinį romaną. Jų teigimu, tokie trumpalaikiai santykiai gali „padovanoti“ ne tik ilgai varginančią, bet ir nepagydomą ligą. Medikai pasakoja vis dar neatsistebintys pacientais, kurie tiki įvairiausiais mitais – neva santykiaujant oraliniu būdu niekuo užsikrėsti neįmanoma arba kad nuo to apsaugos nebaigtas lytinis aktas.

Sifilis puola Lietuvos nėščiąsias: infekciją perduoda ir vaikui

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro stebėsenos duomenimis, nėščiųjų patikros metu Lietuvoje išaiškinti 63 sifilio atvejai per pastaruosius penkerius (2015–2019) metus. Taip pat šiuo laikotarpiu užregistruoti keturi įgimto sifilio atvejai. Pagal apskritis užsikrėtusios sifiliu nėščiosios pasiskirstė atitinkamai: 21 – iš Vilniaus, po 12 – iš Kauno ir Šiaulių, po 5 – Klaipėdos ir Telšių, 3 – Marijampolės, 2 – Alytaus ir Utenos bei 1 – iš Tauragės apskrities. Pagal gyvenamąją vietą dauguma (65,1 proc.
2020-07-16

Lietuvės nepasimoko: klastinga liga serga vis daugiau moterų

  2018 metais nėščiųjų patikros dėl sifilio metu trylikai nėščiųjų diagnozuotas sifilis (užpernai – 9), rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys. Pagal gyvenamąją vietą penkios nėščiosios buvo iš Vilniaus apskrities, 3 – Kauno, 2 – Šiaulių, po vieną – Klaipėdos, Utenos ir Marijampolės apskričių. Pagal infekcijos šaltinį nustatyta, kad 38,5 proc. (5) užsikrėtusiųjų tariamas infekcijos šaltinis buvo sutuoktinis/sugyventinis arba nuolatinis lytinis partneris, 15,4 proc.
2019-07-10

Europos viduryje aptiktas jau pamirštos pavojingos ligos židinys

Viename Slovakijos rajone buvo užfiksuotas sifilio susirgimų židinys. Trebišovsko rajone susirgimai išaugo 16 kartų. Paskutiniu metu naujai susirgusiųjų skaičius išaugo iki 115 žmonių, praneša vietos leidinys „Hnonline“. Pažymima, kad sifilio susirgimų epidemija siautėja pačiame rajono centre Trebišove ir jo apylinkėse.
2018-02-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų