rusų kariai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rusų kariai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rusų kariai“.

Rusija per vakarykštes atakas galėjo bandyti naują taktiką

Rusija per pirmadienį Ukrainoje surengtus raketų smūgius, anot pranešimo, galėjo naudoti naują taktiką, kad padidintų tokių atakų serijų žalą. Buvęs Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų atstovas pulkininkas Jurijus Ihnatas po liepos 8 d. atakų sakė, kad rusų sparnuotosios raketos ir raketos skrido „labai žemame“ aukštyje, rašo JAV Karo studijų institutas. Šiais duomenimis, Ukrainos oro gynybinės pajėgos kai kuriais atvejais mėgino numušti sparnuotąsias raketas, skriejusias tik 50 metrų virš žemės.
2024-07-09

Rusijos pajėgos praėjusią parą Ukrainoje neteko 1 260 karių

Nuo 2022 metų vasario 24 iki 2024 metų liepos 6 dienos Rusijos kariuomenės nuostoliai Ukrainoje iš viso sudarė apie 549 840 karių (žuvusių ir sužeistųjų). Praėjusią parą eliminuota 1 260 priešo kareivių. Apie tai feisbuko paskyroje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.
2024-07-06

Šri Lanka prašo Rusijos paleisti iš kariuomenės jos piliečius

Šri Lanka prašo Rusijos leisti jos buvusiems kariams, kovojantiems Maskvos kare prieš Ukrainą, savo noru grįžti namo, ketvirtadienį pranešė vyriausybė. Šią savaitę oficiali Šri Lankos delegacija Maskvoje surengė dvi dienas trukusias derybas, per kurias ragino atlyginti už 17 šrilankiečių, žuvusių per kautynes, sakoma Kolombo užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2024-06-27

JK žvalgyba: krito logistiškai svarbi Ukrainos vietovė

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pajėgos greičiausiai perėmė Ukrainos kaimo rytinėje Donecko srityje kontrolę. Žvalgybos pranešime teigiama, kad Novooleksandrivkos, esančios maždaug už 20 km nuo Avdijivkos, kritimas reiškia, kad Rusijos pajėgos priartėjo prie pagrindinio atsargų tiekimo maršruto. Ukraina šiuo keliu siunčia atsargas savo pajėgoms, esančioms šalies rytuose.
72 2024-06-18

Rusų okupantai mažina karių skaičių kai kuriose Krymo bazėse, praneša partizanai

 Laikinai okupuotame Kryme Rusijos okupantai po sėkmingų Ukrainos gynybos pajėgų smūgių į karių koncentracijos vietas mažina karių skaičių kai kuriose bazėse Apie tai „Telegrame“ pranešė partizaninis judėjimas ATES. „Praėjusią savaitę ATES agentai nuodugniai stebėjo karinius objektus Kamyšovos įlankos rajone netoli jūrų uosto.
2024-06-13

Syniehubovas: rusai laikinai okupuotoje Vovčiansko dalyje įrengė filtravimo stovyklą

Rusų kariai laikinai okupuotoje Vovčiansko dalyje Charkivo regione įrengė filtravimo stovyklą, tuo tarpu patį miestą toliau naikina artilerijos ugnis ir gyventi jame tampa neįmanoma, kalbėdamas per Ukrainos televiziją pasakė Charkivo regiono karinės administracijos vadovas Olehas Syniehubovas. „Žmonės neturi, kur grįžti. Mūsų supratimu, žiemą ir galbūt kitus metus jie praleis susiglaudę kokiame nors ankštame būste, kurį jiems pavyks rasti.
2024-06-04

Gudrus rusų manevras – keturiais smūgiais bandė patikrinti Ukrainos reakciją

Rusijos pajėgos, pasitelkdamos kuopas ir mažesnius dalinius, surengė keturias mechanizuotas atakas keliose Donecko srities operatyvinėse zonose. Jie nepasiekė didelės sėkmės, tačiau tikriausiai tikrino Ukrainos reakciją po kovų Charkivo srityje, naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų institutas (ISW). Gegužės 27 ir 28 d. paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip Rusijos kariai vykdo intensyvias mechanizuotų būrių atakas: į rytus nuo Časiv Jaro;  į rytus nuo Novopokrovkos; ...
2024-05-29

Netikėtas vaizdelis fronte: rusų kariai droną bandė numušti lazda ir kastuvu

Išplitusioje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip du tariamai rusų kariai bando gintis nuo ukrainiečių bepiločio drono atakos – vienas su lazda, o kitas su kastuvu. Kyjivui ir Maskvai rungtyniaujant bepiločių orlaivių lenktynėse, Ukrainoje vykstančiame kare rusai nenustoja stebinti savo išradingumu.
2024-05-23

Rusai civiliniais automobiliais gabena kariškius į Ukrainą

Rusijos okupacinė kariuomenė naudoja civilines transporto priemones savo daliniams į Donecko ir Luhansko sritis permesti. Taip norima apsaugoti Rusijos karinius sunkvežimius nuo Ukrainos gynybos pajėgų smūgių. Kaip praneša „Ukrinform“, tai antradienį per nacionalinį televizijos maratoną pareiškė Ukrainos operatyvinės-strateginės kariuomenės grupuotės „Chortycia“ atstovas spaudai Nazaras Vološinas.
2024-05-21

Rusai valo sandėlius: į karą išleido 70 metų senumo šarvuočius

Rusijos kariai prieš Ukrainą pasitelkia šešto dešimtmečio šarvuočius BTR-50. Šių transporto priemonių fronte vis daugėja. Žurnalas „Forbes“ tai vadina blogu ženklu Rusijos kariuomenei. Pasak žurnalistų, rusai šarvuočius BTR-50 naudoja Ukrainos pozicijoms šturmuoti.
2024-05-21
REKLAMA
REKLAMA

Karas Ukrainoje. Zelenskis griežtai kreipėsi į NATO: „Kur problema?“

NATO gali numušti Rusijos raketas, skrendančias virš Ukrainos, be Ukrainos oro erdvę kertančių lėktuvų, The New York Times“ pareiškė Volodymyras Zelenskis. Svarbiausi įvykiai:  23:28 | Grupė kongresmenų kreipėsi į Pentagono vadovą: „Padėtis dabar blogesnė nei bet kada“  Grupė kongresmenų paragino JAV gynybos sekretorių Lloydą Austiną paspartinti ginklų tiekimą Ukrainai ir leisti jai smogti taikiniams Rusijos teirtorijoje JAV ginklais, rašo UNIAN.
2024-05-21

Rusai Charkive išbando naują mirtiną taktiką: viskas prasideda nuo vos penkių karių

Per pastarąją parą Rusijos puolimo Charkivo srities šiaurėje tempai, atrodo, sulėtėjo. Tai tikriausiai lėmė nauja kariuomenės taktika ir dideli rusų nuostoliai. Rusų pajėgos planuoja sujungti Lypcų ir Vovčansko priešakines pozicijas ir sukurti pasienio „buferinę zoną“. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai. Jie patvirtino, kad Rusijos pajėgos mieliau renkasi kurti „buferinę zoną“ prie sienos, nei skverbtis gilyn į Charkivo sritį.
2024-05-15

Karas Ukrainoje. Lytvynenka įspėja: Kremlius ruošiasi ilgam karui ne tik su Ukraina, bet ir su NATO

Naujasis Ukrainos saugumo tarybos vadovas Oleksandras Lytvynenka pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad pokyčiai Rusijos gynybos ministerijoje rodo, jog Kremlius ruošiasi ilgam karui Ukrainoje ir priešpriešai su Vakarais. Svarbiausi įvykiai: 00:01 | Ukrainiečiai sunaikino dar vieną rusų Su-25 Pirmadienį Ukrainos priešlėktuviniai šauliai Donecko srityje sunaikino dar vieną rusų šturmo lėktuvą Su-25.  „Trečias lėktuvas per dvi savaites.
2024-05-13

Davidas Cameronas: padėtis Charkive itin pavojinga

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas sekmadienį interviu televizijai „Sky News“ sakė, kad padėtis Ukrainos šiaurės rytuose esančiame Charkive yra itin pavojinga. JK diplomatijos vadovas pabrėžė, jog Ukrainos sąjungininkai turi padaryti visa, ką gali, kad padėtų ukrainiečiams. Praėjusį mėnesį britų premjeras Rishi Sunakas paskelbė apie papildomą 500 mln. svarų sterlingų (581 mln. eurų) finansavimą Ukrainai, su tikslu, kad pavyks skirti 3 mlrd.
2024-05-12

Rusija skelbia per naują puolimą Ukrainoje užėmusi 4 kaimus

Rusijos pajėgos per naują puolimą Ukrainos Charkivo srityje užėmė dar keturis kaimus, sekmadienį paskelbė rusų Gynybos ministerija. Šeštadienį Rusija pareiškė, kad užėmė šešis Ukrainos kaimus, įskaitant penkis Charkivo srityje. Rusijos gynybos ministerijos teigimu, jos pajėgos nužengė toli už ukrainiečių gynybos linijų ir užėmė daugiau kaimų. Ukraina penktadienį paskelbė, kad Rusija pradėjo puolimą šiaurės rytiniame Charkivo regione, kurį nuo 2022 metų rugsėjo daugiausia kontroliuoja Kyjivas.
2024-05-12

Žiniasklaida: Ukrainoje žuvo rusų generolo Aleksandro Lapino sūnus

Rusų generolo Aleksandro Lapino sūnus galėjo būti likviduotas Ukrainoje, rašo UNIAN. Anot leidinio, tokia informacija pasirodė rusų grupėje „Naujienos iš Volgogrado“. „Tragiška žinia atėjo iš fronto. Specialiosios karinės operacijos zonoje didvyriškai žuvo mūsų tautietis Lapinas Denisas Aleksandrovičius“, – teigiama pranešime. Galėjo žūti nuo HIMARS Nurodoma, kad gegužės 3 d. į vadavietę, kurioje buvo D. Lapinas, smogė daugkartinė raketų paleidimo sistema HIMARS.
80 2024-05-06

Per pastarąją parą Rusija Ukrainoje prarado 1 320 karių

Laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. balandžio 29 d. rusų okupantų kariuomenė Ukrainoje iš viso prarado 467 470 karių – vien per pastarąją parą mūšio lauke buvo sunaikinta ar sužeista 1 320 priešų, remdamasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis pranešė „Ukrinform“. Be to, Ukrainos gynėjai sunaikino 7 285 priešo tankus (+6 per pastarąją parą), 14 007 šarvuotąsias kovos mašinas (+16), 11 985 artilerijos sistemas (+37), 1 051 raketų paleidimo sistemą (+1), 778 oro ...
2024-04-29

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: Ukraina ruošiasi stipriai Rusijos apgulčiai Charkive

Rusijos pajėgos planuoja didelę antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo apgultį, o Ukrainos pajegos tam ruošiasi. Apie tai, remdamasis savo šaltiniais, skelbia vokiečių leidinys „Bild“. Pranešama, kad Rusija šiai krypčiai gali panaudoti iki 40 tūkst. karių.  Svarbiausi įvykiai: 23:44 | Australija siunčia Ukrainai dar vieną 100 mln. JAV dolerių vertės gynybos paketą Australija paskelbė apie naują karinės pagalbos paketą Ukrainai, jo vertė siekia 100 mln.
2024-04-29

Britų žvalgyba: Rusijos veržimasis ties Avdijivka Ukrainos rytuose įsibėgėja

Užėmusi Rytų Ukrainos Avdijivkos miestą, Rusijos kariuomenė sparčiau veržiasi į priekį, sakoma penktadienį paskelbtoje atnaujintoje Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgybos informacijos suvestinėje. „Rusijos sausumos pajėgos (...) sukūrė siaurą pleištą gilyn į Ukrainos teritoriją, kad įeitų į Očeretynės gyvenvietę, esančią maždaug už 15 km į šiaurę nuo Avdijivkos“, – sakoma socialiniame tinkle X paskelbtame pranešime.
2024-04-26

Rusijoje – rekordinis iš karo tarnybos sprunkančių ir prieglobsčio Vakaruose prašančių rusų skaičius

Mobilizuotųjų dezertyravimas iš Rusijos kariuomenės pasiekė rekordinį lygį. Daugiausia dezertyrų užregistruota Maskvos regione, naujausioje savo atskaitoje skelbia Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgyba. Kaip pažymima ataskaitoje, nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos grupės „Mediazona“ duomenimis, 2024 m. kovą Rusijos kariniai teismai už dezertyravimą nuteisė rekordinį skaičių – 684 Rusijos Federacijos karius.
2024-04-24

BBC: rusų kariai fronte išgyvena vos du mėnesius

Rusijos gynybos ministerijos užverbuoti kariai miršta vidutiniškai per aštuonias savaites nuo išsiuntimo į karą su Ukraina. Anksčiau, nuo 2022 m. birželio iki 2023 m. sausio, kai karinė kompanija „Wagner“ verbavo savanorius kolonijose, jų gyvenimo trukmė buvo trys mėnesiai, išsiaiškino BBC. Šią išvadą BBC žurnalistai padarė išstudijavę 9 327 Ukrainoje žuvusių karių nekrologus. Iš jų 1 910 žmonių kovojo Gynybos ministerijos „Štorm-Z“ daliniuose, o 7 417 – „Wagner“ gretose.
2024-04-18

Tyrimas atskleidė: Ukrainoje žuvo daugiau nei 50 tūkst. rusų karių, antrieji karo metai – mirtinesni

Rusijos karių aukų skaičius Ukrainoje perkopė 50 000. BBC nustatė, kad per antruosius 12 mėnesių fronto linijoje, Maskvai įgyvendinant „mėsmalės strategiją“, žuvusiųjų skaičius buvo beveik 25 proc. didesnis nei per pirmuosius metus. Tyrimą, apimantį duomenis nuo 2022 m. vasario, atliko BBC, nepriklausoma žiniasklaidos grupė „Mediazona“ ir savanoriai. Mirtina „mėsmalės taktika“ Žurnalistams skaičiuoti žuvusiuosius padėjo nauji kapai kapinėse, kur pavyko sužinoti žuvusių karių pavardes.
75 2024-04-17

Rusija pasiuntė į Nigerį oro gynybos sistemą ir kareivius

Rusija pasiuntė į Nigerį, Vakarų Afrikos valstybę, oro gynybos sistemą ir 100 karinių instruktorių. Rusijos gynybos ministerijos kariškiai turi įdiegti sistemą ir išmokyti Nigerio kareivius ja naudotis, vėlai ketvirtadienį pranešė Nigerio valstybinis transliuotojas RTN. Prieš tai kovo pabaigoje įvyko karinės chuntos lyderio Abdourahamane'o Tchiani ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pokalbis telefonu.
2024-04-12

JK žvalgyba: Maskva šiemet nori užverbuoti 400 tūkst. kontraktininkų

Rusijos valdžios institucijos siekia 2024 metais pasamdyti apie 400 tūkst. kontraktininkų, kad palaikytų savo pajėgas Ukrainoje, kurios patyrė didžiulių nuostolių. Apie tai Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė platformoje „X“ paskelbtoje atnaujintoje žvalgybos duomenų suvestinėje. Rusija ir toliau šaukia karius kiekvieną pavasarį ir rudenį; pavasarinis šaukimas prasidėjo 2024 metų balandžio 1 dieną. Šį pavasarį planuojama pašaukti apie 150 tūkst.
2024-04-10

Sėkminga ukrainiečių operacija: dronu paviliojo rusą ir privertė jį pasiduoti

Rusų kariai įvairiomis aplinkybėmis nuolat patenka į ukrainiečių nelaisvę, tačiau šį kartą Ukrainos gynėjams pavyko prisivilioti priešo kareivį dronu ir priversti jį pasiduoti. Apie tai „Facebook“ skelbia Ukrainos nacionalinės gvardijos Rytų operatyvinė teritorinė asociacija.
2024-04-09

JAV ekspertai: Rusijos kariuomenėje klesti kankinimai, girtuokliavimas ir prievarta

Ukrainoje kariaujantys atskiri Rusijos kariuomenės daliniai naudoja kankinimus prieš savo bendražygius kariuomenėje. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų institutas. Rusijos okupantai kenčia nuo girtuokliavimo, kankinimų ir prievartavimo, kuris galiausiai baigiasi žudynėmis. Analitikai remiasi balandžio 5 d. Rusijos leidinio „Bereg“ publikacija, kurioje rašoma apie tai, kaip šeši Rusijos kariai kankino ir nužudė savo bendražygį.
2024-04-08

Prie Sevastopolio į jūrą nukrito degantis rusų Su-35

Virš Rusijos okupuoto Sevastopolio buvo galimai numuštas ir į jūrą šalia kranto nukrito rusų Su-35. Tikslios sunaikinimo priežastys nėra žinomos, manoma, kad suveikė pačių rusų oro gynybos sistema. Rusijos informavimo priemonės patvirtino informaciją apie pamuštą Su-35 ir cituoja okupuoto regiono gubernatorių. Tiesa, TASS skelbiama, kad į jūrą netoli Sevastopolio Su-35 tiesiog „nukrito“, apie numušimą nutylimą.
2024-03-28

Rusija Ukrainoje per parą neteko daugiau nei 1 tūkst. karių

Ukrainoje pastarąją parą žuvo 1 160 Rusijos kareivių, praneša „Ukrinform“. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo duomenimis, nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. kovo 16 d. Rusija Ukrainoje neteko 429 580 kareivių.
2024-03-16

45-erių Liudmila rusų karių rankose išgyveno pragarą: jie grasino man, kad paliks suėsti šunims

Per žiaurią Rusijos invaziją į Ukrainą Vladimiro Putino pakalikai, kuriems buvo „išplautos smegenys“, paėmė į nelaisvę ir psichologiškai kankino mamą. Ją, gąsdino, apžiūrinėjo jos kūną ir laikė šaltyje izoliuotą. Kelias dienas laikyta požeminiame rūsyje, atskirta nuo šeimos ir žiauriai tardoma, Liudmila Veselko papasakojo portalui „The Sun“ apie savo siaubingus išgyvenimus.
2024-03-16

Nuotraukos atskleidžia: Rusijoje masiškai išaugo elitinių karių kapinės

Palydovinėse nuotraukose užfiksuota, kaip išaugo Rusijos karių kapinės po Rusijos Federacijos įsiveržimo į Ukrainą. Kaip skelbia „The Telegraph“, nuo 2022 m. vasario smarkiai išaugo kapinės, susijusios su elitiniais daliniais, tokiais kaip oro desantininkai, „Wagner“ ir gvardijos motorizuotoji divizija. Pokytis matyti kompanijos „Maxar Technologies“ padarytose palydovinėse nuotraukose.
2024-03-12

Atskleidė schemą, kaip Rusija nuslėpė savo tikruosius nuostolius kare Ukrainoje

Rusijos vyriausybė nuslėpė duomenis apie socialinės paramos gavėjus 2022 m., kad nuslėptų Rusijos karių nuostolius, patirtus pirmaisiais karo Ukrainoje metais. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje skelbia JAV Karo studijų institutas.
2024-03-05

Ukraina: Rusija nuo karo pradžios neteko daugiau nei 414 tūkst. karių

Rusija nuo visapusiškos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. kovo 1 d. šioje šalyje jau neteko maždaug 414 680 karių, įskaitant 920 kariškių, kurie buvo nukauti per pastarąją parą. Tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas. Be to, štabo duomenimis, Ukrainos gynėjai sunaikino 6 610 Rusijos tankų (+17 per pastarąsias 24 val.
2024-03-01

Triuškinantys nuostoliai: per mūšį dėl Avdijivkos rusai neteko daugiau karių nei per 10 metų karo Afganistane

Mūšis dėl Avdijivkos, kurią praėjusią savaitę užėmė Rusijos kariuomenė, buvo vienas kruviniausių, ir ne tik per dvejus karo Ukrainoje metus. Pagal negrįžtamų nuostolių skaičių Rusijos kariuomenės vadovybė sugebėjo pralenkti SSRS kariuomenę per visą jos buvimo Afganistane laikotarpį. Sovietų kariuomenės (taip pat KGB ir Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų) nuostoliai Afganistane 1979–1989 m. siekė kiek daugiau nei 15 tūkst. žmonių (duomenys iš knygos „Rusija ir SSRS XX a. karuose.
2024-02-28

Rusija tvirtina užėmusi dar vieną kaimą netoli Avdijivkos

Rusų pajėgos antradienį pranešė, kad užėmė dar vieną kaimą netoli Avdijivkos Ukrainos rytuose. Avdijivką po ilgos kovos rusai užėmė anksčiau šį mėnesį. „Avdijivkos rajone daliniai išlaisvino Severnojės gyvenvietę“, – nurodė Rusijos gynybos ministerija savo kasdien atnaujinamoje ataskaitoje, pavartodama rusišką Sjevernės kaimo pavadinimą.
2024-02-27

Okupuotame Kryme – rusų karių savivalė: sumušė baro lankytojus, šaudė iš automato

Viename iš Krymo (Rusijos okupuota Ukrainos teritorija) barų kilusiose muštynėse dalyvavo ginkluoti vietos kariai, atvykę „gelbėti“ savo draugų. Baro savininkės teigimu, tai nebuvo vienintelis toks Rusijos kariuomenės karių savivalės atvejis. Incidentas Simferopolio Černomorskij rajone įvyko vasario 23-ąją, kuomet Rusijoje yra švenčiama kariuomenės diena. „Podjom“ skelbiama, kad dėl šio įvykio buvo iškelta baudžiamoji byla, sulaikyti du įtariamieji.
2024-02-26

Karas Ukrainoje. Ekspertai: Putinas nusiteikęs ryžtingiau nei prieš metus – jis bet kokia kaina sieks pergalės Ukrainoje

Praėjus beveik dvejiems metams nuo invazijos, per kurią žuvo daugiau kaip pusė milijono žmonių, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir toliau siekia nugalėti Ukrainą bet kokia kaina. Aukšto rango Vakarų pareigūnai įsitikinę, kad dabar Kremliaus vadovas nusiteikęs optimistiškiau nei pernai, nes okupacinės pajėgos neseniai pasiekė nedidelių laimėjimų mūšio lauke, t. y. užėmė Avdijivkos miestą, o JAV nesugebėjo patvirtinti 60 mlrd. dolerių (55 mlrd.
2024-02-21

Rusai sušaudė du karo belaisvius ukrainiečius

Rusai okupantai sušaudė du karo belaisvius ukrainiečius. Tai įvyko sekmadienį Ukrainos rytuose, praneša naujienų portalas „rbc.ua“, remdamasis Sausumos pajėgų informacija.
2024-02-18

Rusija Avdijivkoje per 4 mėnesius neteko 47 tūkst. kareivių

Avdijivkos sektoriuje Ukrainos gynybinės operacijos aktyvi fazė truko keturis mėnesius ir per tą laiką Rusija patyrė didžiulius nuostolius, praneša „Ukrinform“. Tokius duomenis socialiniame tinkle „Telegram“ pateikė Oleksandras Tarnavskis, vadovaujantis ukrainiečių pajėgoms šalies rytuose. Jis pabrėžė, kad Avdijivkos gynėjai kovojo narsiai ir herojiškai, padarė didžiulius nuostolius priešui ir sunaikino „nemažą rusų okupantų rezervą“, kurį Rusija planavo panaudoti puldama kitas fronto vietas.
2024-02-18

Per parą Ukrainoje žuvo daugiau nei 1 tūkst. Rusijos karių

Pastarąją parą Ukrainoje buvo nukauta apie 1 080 Rusijos kareivių, praneša „Ukrinform“. Nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. vasario 18 d. Ukrainoje iš viso žuvo apie 402 430 rusų okupantų. Apie tai sekmadienį paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.
2024-02-18

Ekspertas įvardijo Putino „kaprizą“ iki rinkimų – per dvi savaites „Avdijivka bus sulyginta su žeme“

Rusijos karinė vadovybė gavo naują terminą pasiekti bent keletą pergalių fronte Ukrainoje, neabejoja karinės-politinės grupės „Informacinis pasipriešinimas“ apžvalgininkas Oleksandras Kovalenka.  Pasak jo, terminas susiaurėjo iki dviejų savaičių. Pagrindiniai Rusijos pajėgų tikslai dabar – Avdijivka ir kairiojo Chersono srities kranto išvalymas. O štai Kupjanskas ir Časiv Jaras įvardyti kaip antriniai tikslai, jų užėmimas atidėtas iki 2024 m. antrojo pusmečio.
2024-02-07

Per parą rusai į Chersono sritį paleido 272 sviedinius, vienas žmogus žuvo

Praėjusią parą Rusijos kariuomenė 67 kartus apšaudė Chersono sritį. Žuvo vienas žmogus. Tai feisbuke pranešė Chersono srities karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Praėjusią parą priešas surengė 67 apšaudymus, paleisdamas 272 sviedinius iš minosvaidžių, artilerijos, reaktyvinių salvinės ugnies sistemų, tankų, aviacijos ir bepiločių orlaivių, tarp kurių buvo du „Shahed“ tipo dronai“, – pažymėjo pareigūnas.
2024-01-30

„Pasenusi technologija“: kinai sumenkino Putino „stebuklingas hipergarsines raketas“

Kinijos karybos ekspertai prastai įvertino Vladimiro Putino pasididžiavimą – viršgarsines raketas „Kinžal“. Tai vienas iš penkių „stebuklingų ginklų“, kuriais pasaulį dar 2018-aisiais šiurpino Rusijos prezidentas, tvirtindamas, kad tai „neturinti analogų ginkluotė, galinti įveikti net ir ateities oro gynybos sistemas“. Raketos X-47M2 „Kinžal“ yra pažeidžiamos dar praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio amerikiečių oro gynybos sistemai „Patriot“, kurias dabar efektyviai naudoja ukrainiečių oro gynyb...
2024-01-28

Kadyrovo smogikai sumušė rusų karį: išdrįso paprašyti dokumentų

Rusijos okupuotame Melitopolyje kilo konfliktas tarp rusų kario ir Ramzano Kadyrovo kontroliuojamų čečėnų iš „Achmat-Vostok“ bataliono. Čečėnų įtūžį sukėlė ruso karo policijos atstovo prašymas pateikti galiojančius dokumentus. „Kadyrovcai“ sumušė ir grasino ginklu okupuotame Melitopolyje, patikros poste buvusiam rusų kariui.
2024-01-22

Ukrainoje nukauti trys aukšto rango karininkai: rusai neteko ir bataliono vado pavaduotojo

Ukrainoje nukauti trys aukšto rango Rusijos kariuomenės karininkai, įskaitant vieno iš batalionų vado pavaduotoją, skelbiama UNIAN. Žūties aplinkybės nėra skelbiamos, Rusijos kariuomenės atstovai informacijos apie žuvusius karininkus dažniausiai neskelbia.
2024-01-22

Tik viena ataka per dieną: sumažėjo rusų aktyvumas kairiajame Dnipro krante

Praėjusią parą Rusijos kariuomenė akivaizdžiai sumažino savo aktyvumą kairiajame Dnipro krante ir ryžosi tik vienam šturmui. Tai antradienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Ukrainos Pietų gynybos pajėgomis. Kaip pažymima, Pietų gynybos pajėgų atsakomybės zonoje raketų ir artilerijos daliniai tęsia maksimaliai efektyvią tokiomis oro sąlygomis kontrbaterinę kovą.
2024-01-16

Okupuotame Mariupolyje smogta rusų kareivinėms

Laikinai okupuotame Mariupolyje šeštadienį griaudėjo sprogimai, buvo smogta rusų kareivinėms. Tai „Telegram“ kanale pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Linksmybių padariniai Mariupolyje. Preliminariais duomenimis, smogta okupantų kareivinėms Kalmiuso rajone. Visai gali būti, kad į jas pataikė pačių rusų oro gynybos priemonių nuolaužos“, – parašė P. Andriuščenka.
2024-01-13

Karinėje bazėje Kurske kilo gaisras – žuvo būrio vadas ir vairuotojas

Rusijos Federacijos Kursko srityje, Anatolijevkos kaime, kariuomenės lauko pirtyje kilo gaisras, penktadienį skelbia rusų žiniasklaidos priemonė „Astra“. „Astra“ šaltiniai praneša, kad gaisro metu žuvo du mobilizuoti asmenys – 26 metų šaulių būrio vadas Dmitrijus Golubevas iš Sankt Peterburgo ir 32 metų ekskavatoriaus vairuotojas Aleksandras Stulovas iš Žemutinio Naugardo srities.  Užsidegė siena Du 20-mečiai šauktiniai kariai buvo nugabenti į ligoninę apsinuodiję anglies monoksidu.
2024-01-12

„Padėtis artėja prie krizės“: ukrainiečiai nerimauja dėl rusų veiksmų Chersone

Sausio pradžioje Rusijos pajėgos kairiajame Chersono srities krante atnaujino šarvuočių naudojimą, nors iki tol ilgai naudojosi tik pėstininkų grupėmis. Ukrainos atsargos pulkininkas, karo ekspertas Vladislavas Selezniovas mano, kad padėtis kairiajame upės krante artėja prie krizinės, tačiau ukrainiečiai demonstruoja aukšto lygio drąsą. „Tai, kas vyksta kairiajame krante, yra ryškus mūsų karių drąsos ir didvyriškumo pavyzdys.
2024-01-10

Žadėtos įrangos negavę rusų kariai pasiuntė žinutę savo merui: iš viso būrio išgyveno tik trys

Mobilizuoti rusų kariai iš Irkutsko srities pagrasino savo miesto merui. Mobilizuotieji piktinasi, kad buvo apgauti, nes į frontą taip ir negavo žadėtųjų termovizorių ir dėl to patyrė didelius nuostolius. Mobilizuotieji rusai internete paviešino vaizdo įrašą, kuriame kreipiasi į savo merą. Pasak jų, dėl žadėtųjų termovizorių trūkumo jų dalinys patyrė precedento neturinčių nuostolių nuo FVP dronų.
2024-01-09

Ukrainoje jau žuvo 363 870 rusų okupantų

Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo 2022 metų vasario 24 iki 2024 metų sausio 6 dienos Ukrainoje likvidavo apie 363 870 Rusijos okupantų, iš jų 800 okupantų – vien per pastarąją parą. Apie tai feisbuko paskyroje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.
2024-01-06
Į viršų