romo kalantos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „romo kalantos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „romo kalantos“.

Seimas rado keturiolika progų 2022-uosius paskelbti atmintinais metais

Šiemet Lietuva minės bene rekordinį atmintinais metais paskelbtų įvykių ir sukakčių skaičių. Seimas rado keturiolika išskirtinių progų, vertų atmintinų metų vardo 2022-aisiais. Priimti nutarimai dėl 2022 metų paskelbimo Lietuvos karaimų, Savanorystės, Lietuvos krepšinio šimtmečio, „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“, Jaunimo, Sūduvos, Gyvūnų gerovės, Konstitucijos, Lietuvos universitetų metais.

Du itin svarbūs Sąjūdžio įvykiai, kurie tiesiog alsavo laisve

Sukanka 30 metų dar dviem svarbiems Sąjūdžio įvykiams. 1988-ųjų liepą sovietinės Lietuvos miestus ir miestelius sudrebino du neregėti dalykai – laisvės dainas traukiantys rokeriai bei radikalūs kovotojai už švarią gamtą – žalieji. Šie jauni žmonės savo drąsa stebino tautą ir sėjo laisvės jausmą. Vaizdo siužete išvysite ne tik, kaip dabartinis aplinkos ministras Kęstutis Navickas slapčia užvirino KGB ryšių centro vartus, bet ir kuo tuometiniai skiauterėti Vilniaus pankai gąsdino kagėbistus.
Aktualijos 2018-10-01

Kunigaikštis Vildaugas: Dievas yra lietuvis, o Čiurlionis nemokėjo tapyti!

„Siekiame pigaus populiarumo“, - neslėpia vieno drąsiausių ir ambicingiausių pastarųjų metų TV projekto - aštrių pokalbių laidos „Nuo A iki Z...“ - kūrėjai. Žiūrovų širdis jie nusiteikę pavergti atsisakę brangių dekoracijų, studiją išmainę į gatvę, o vietoj brangiai apmokamų žvaigždučių į pirmąją laidą pasikvietę miesto legendą.
2015-05-07

Filosofas Leonidas Donskis: politikams prieš rinkimus nereikia grįžtančių emigrantų, jiems tereikia jų balsų

„Šiuo metu bėgti iš Lietuvos nėra būtinybės. Ją jautė jauni žmonės 1997-1998-aisiais metais, kai buvo labai ryškūs kontrastai tarp Lietuvos ir Vakarų valstybių, - Tv3.lt sakė filosofas Leonidas Donskis, nebijantis pripažinti, kad jame gyvena dvi asmenybės – tarybinis vaikas ir tikras vakarietis. „Galiu tai suprasti“, - apie tautiečių migraciją sakė filosofas. - Atsivėrė sienos, Lietuva galėjo naudotis laisvo gyvenimo galimybėmis. Į tai reagavo jauni žmonės.
Aktualijos 2015-05-06

Protestų prieš sovietinę sistemą Kaune dalyviai: pavyzdingiausiai „kalantines“ minėdavo sovietų saugumas

 Kaune trečiadienį minint už Lietuvos laisvę susideginusio Romo Kalantos žūties 42-ąsias metines, jo pagerbti susirinkę antisovietinių demonstracijų dalyviai prisimena, kad vėlesniais metais „kalantinių“ minėjimui pirmieji imdavo ruoštis saugumo pareigūnai. Prie R.Kalantos žūties vietos Muzikinio teatro sodelyje atėjęs „kalantinių“ dalyvis Jonas Klėmanas sakė, kad sovietų saugumo struktūros aktyvesnės tapdavo jau balandį.

Įvykiai Garliavoje – artėjančios Kalantinės?

Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio spauda aktyviai stebi įvykius Garliavoje. Nors, atrodytų, visos tarnybos ir teismai savo darbą bent jau bando atlikti – apčiuopiamų rezultatų nėra, o įtampa neslūgsta. Apie įvykius Garliavoje ne kartą prabilta ir iš Seimo tribūnos. Per Seime antradienį vykusį Romo Kalantos aukos 40-mečio minėjimą Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas skaitydamas pranešimą sakė: „Yra tam tikrų paralelių tarp to, kas dabar vyksta Lietuvoje, ir tarp Kalantinių.

S. Stoma: Lietuva – motina, mylimoji, mergaitė

Motinos dienos išvakarėse galėjome pasiskaityti profesorės Dalios Leinartės minčių apie lietuvišką šeimą. Mane ypatingai sudomino šalutinė tema: tautinio atgimimo šauklių požiūris į tėvynę, kaip į jauną merginą, mylimąją. Tai Europoje beveik unikalus reiškinys. Paprastai tėvynė suprantama kaip motina. Vokiečių tautos motina Germanija, rusų – Rusija ir taip toliau. Lietuvių tautinis atgimimas buvo išskirtinis, nes visi jo veikėjai rinkosi tėvynę sąmoningai iš kelių galimų alternatyvų.

Seimas kviečia 2012 metais paminėti istorinių įvykių sukaktis

Seimas kviečia valstybės institucijas ir nevyriausybines organizacijas, savivaldybes, bendruomenes ir piliečius aktyviai dalyvauti stiprinant sąmoningos pilietybės dvasią ir ragina visus 2012 metais paminėti istorinių įvykių sukaktis. Toks kvietimas suformuluotas Seimo priimtoje rezoliucijoje „Dėl istorinių datų sukakčių paminėjimo“. Už šį dokumentą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 1 parlamentaras.
titulinis 2012-04-26

Pilietiškumas: nieko nebereiškianti sąvoka ar visuomenę sutelkiantis jausmas?

Nesiliaujančios kalbos apie lietuvių tautos tarpusavio atšalimą, vis didėjančią emigraciją, kandūs juokeliai valdžios atžvilgiu – tik keli šiuolaikinių stereotipų pavyzdžiai. Ypač dažnai galima susidurti su nuomone, kad Lietuvoje nebeliko nieko gero, o naujoji karta neįvertina šalies, kurioje auga, praeities ar net nežino, kas yra pilietiškumas.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų