rinitas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rinitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rinitas“.
REKLAMA
Alergija (nuotr. Shutterstock.com) Alergija (nuotr. Shutterstock.com)

Alerginis rinitas: štai ką svarbu apie jį žinoti

Alerginis rinitas – liga, kuria gali sirgti net kas antras išsivysčiusios šalies gyventojas. Jis būna sezoninis ir nuolatinis. Pacientą gali kamuoti ir profesinis rinitas, kai dirbama tam tikromis kenksmingomis sąlygomis. Tai nėra paprasta sloga, kaip gali pasirodyti tiems, kurie alerginiu rinitu niekada nesirgo.
2023-01-02

Pavasarį užklupo sloga? Gydytojas įspėjo šiukštu nesigriebti šių vaistų – taip sau tik pakenksite

„Užsikimšusiai nosiai galima naudoti simpatomimetinius nosies purškalus, bet gydymas jais neturėtų tęstis ilgiau nei 3–5 dienas. Ilgiau naudojami pacientų ypač mėgstami nosies purškalai gali sukelti medikamentinę slogą. Deja, tenka išgirsti, kad jie nosies purškalus ar lašus naudoja net 3 ar 5 metus“, – pastebi Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus vedėjas dr. Svajūnas Balseris.
2022-05-07

Įspėja nenumoti ranka į slogą: jai užsitęsus, gali laukti liūdnos komplikacijos

Atšalus, keičiantis orams vis dažniau sunegaluoja organizmas – skauda gerklę, varva, užsikemša nosis. Kartais numojus ranka į užsikimšusią nosį peršalimas gali įsisenėti – tai pasireiškia bloga savijauta ar netgi karščiavimu. Specialistai sako, kad sloga geriau pradėti rūpintis iškart, nes negydoma ji gali komplikuotis. Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų ausų ir gerklės ligų gydytoja Daina Šimulynienė sako, kad paprastai sloga trunka iki 7 dienų ir ją išsigydyti galime namuose.
2021-10-04
REKLAMA
Vaiko sloga (nuotr. Shutterstock.com) Vaiko sloga (nuotr. Shutterstock.com)

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų slogą

Dviejų ar trijų metų mažylis sloga gali sirgti net iki 10 kartų per metus. Tai tėvus tiesiog gali varyti iš proto, kelti nuovargį ir tokius klausimus, kaip „kodėl taip dažnai?“ ir „kodėl jis ištisai sloguoja“?. Į slogą reikėtų žiūrėti kaip į susirgimą, kurio metu vaikas jaučiasi ne kaip, todėl jam reikėtų padėti pasijusti kuo komfortiškiau.
2021-04-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų