raudonukė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raudonukė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raudonukė“.

Įspėjo dėl Lietuvoje cirkuliuojančio viruso: ypač pavojingas nėščioms

Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis duomenys rodo, kad raudonukę sukeliantis virusas vis dar cirkuliuoja mūsų šalyje – registruojami pavieniai atvejai. Tad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento specialistai primena būsimų pirmokų tėvams lankantis pas gydytojus dėl vaikų sveikatos pažymų paskiepyti juos nuo šios infekcijos – nes būtent tokio amžiaus vaikai nuo raudonukės skiepijami antrą kartą.

Į Lietuvą gali grįžti seniai užmirštos infekcijos: kiaulytė, tymai, raudonukė jau gali laisvai plisti

Epidemiologai įspėja, kad gali grįžti seniai užmirštos infekcinės ligos, jeigu ir toliau vis daugiau tėvų priešinsis savo vaikų skiepijimui. Statistika rodo, kad kai kurios ligos jau gali laisvai plisti, pavyzdžiui, kiaulytė, tymai, raudonukė, mat vakcinuotų vaikų nėra pakankamai. Medikai gūžčioja pečiais: tėvai esą patys bijo susirgti, bet nori, kad jų vaikai įgytų natūralų imunitetą. Sostinės Antakalnio poliklinikos skiepų kabinete lankosi dešimtmetis Lukas.
2023-05-01

Įspėja dėl primirštos virusinės infekcijos: pasakė, kam ji pavojingiausia

Raudonukė tai ūmi virusinė infekcija plintanti oro lašiniu būdu, pasireiškianti karščiavimu, specifiniu (makulopapuliniu) bėrimu bei padidėjusiais pakaušio, užausiniais limfmazgiais.   Infekcijos šaltinis – sergantieji raudonuke. Labiausiai užkratą jie platina tuomet, kai būna išberti, tačiau virusus į aplinką išskiria vidutiniškai 7 dienas iki, ir 4 dienas po bėrimo. Užsikrėsti galima ir nuo besimptome infekcija sergančių asmenų. Užsikrečiama būnant vienoje patalpoje su sergančiuoju.
2021-02-24

Atkreipkite dėmesį į tokį bėrimą: išduoda ūmią ir pavojingą infekciją

Pažymint Europos imunizacijos savaitę, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad raudonuke susirgti gali tiek vaikai, tiek suaugę ir liga ypač pavojinga nėščiosioms. Nors, ULAC duomenimis, nei pernai, nei šiemet susirgimų raudonuke neregistruota, tačiau pernai Europos regione registruoti 628 susirgimo raudonuke atvejai.
2020-04-22

Šalia Lietuvos – dar vienos pamirštos ligos protrūkis

Pernai daugiausia susirgimų raudonuke registruota kaimyninėje Lenkijoje, šią savaitę pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC). Pasak pranešimo, iš viso pernai Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse užregistruoti 389 susirgimai raudonuke, iš kurių daugiausia – trys ketvirtadaliai – susirgimų registruota Lenkijoje (292 atvejai), Vokietijoje (57 atvejai), Italijoje (22 atvejai). Lenkijoje trečdalis susirgusiųjų raudonuke buvo vaikai priklausantys 1–4 me...
Aktualijos 2020-02-17

Visuomenė jų nesupranta: kodėl šios mamos nutaria neskiepyti vaikų?

Kai Saros Holdway sūnūs vieną rytą atsibudo išmuštas prakaito, niežtinčiu kūnu ir išbertas, ji nesupanikavo. Greitai užmetusi akį į „gydytoją Google“, ji pasitvirtinto savo įtarimus: jiems tymai. Kiti tėvai būtų nuskuodę pas gydytojus, baimindamiesi baisių komplikacijų, įskaitant plaučių uždegimą, encefalitą ir netgi aklumą. Tačiau ne Sara, rašo dailymail.co.uk. Ji tiesiog savo sūnums, kuriems tuomet buvo treji ir pusantrų metukų, davė gerti daug skysčių ir šaldė juos su vėsia flanele.
2017-06-26

Specialistė: skiepai – vienintelė priemonė, kuri gali apsaugoti nuo tymų

Artūras Matusas, Alvyda Bajarūnaitė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Visi turimi duomenys patvirtina: serga būtent tie vaikai, kurie vaikystėje nebuvo paskiepyti du kartus arba apskritai nepaskiepyti. Taip teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. „Vis dėlto kad ir kas ką sakytų, tai mokslu pagrįsta informacija – skiepai yra vienintelė specifinė priemonė, kuri gali apsaugoti“, – tikina specialistė.
2015-03-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų