radioaktyvus vanduo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radioaktyvus vanduo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radioaktyvus vanduo“.

Japonija radioaktyvaus vandens nuotėkį Fukušimoje pripažino 3-ojo lygio „rimtu incidentu“

  Japonijos branduolinės energetikos priežiūros institucija trečiadienį pripažino, kad radioaktyvaus vandens nuotėkis avarijos ištiktoje Fukušimos atominėje jėgainėje yra didesnis 3-ojo lygio „rimtas incidentas“.   Šis įvertinimas pagal tarptautinę skalę, kurioje menkiausi incidentai laikomi nulinio, o didžiausi – septintojo lygio, buvo paskelbtas po to, kai bendrovė „Tokyo Electric Power Co.
2013-08-21

Padidėjus radiacijai sustabdyti užteršto Fukušimos AE vandens valymo darbai

Dėl padidėjusios radiacijos Japonijos Fukušimos atominės elektrinės operatoriai sustabdė užteršto vandens valymo darbus praėjus vos valandai po to, kai juos pradėjo, praneša BBC. Po kovo 11-osios žemės drebėjimo ir cunamio stengiantis atšaldyti elektrinės reaktorius susikaupė maždaug 110 tūkst. tonų vandens – tiek užtektų pripildyti 40 olimpinių plaukimo baseinų. Baiminamasi, kad radiacija užterštas vanduo gali išsilieti į jūrą.
2011-06-18

Fukušimos atominėje elektrinėje gali įvykti nauja katastrofa

Japonijos bendrovė „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) paskelbė, kad jeigu artimiausiomis savaitėmis smarkiai palis, Fukušimos 1-ojoje atominėje elektrinėje gali įvykti nauja katastrofa – radioaktyvus vanduo gali išsiveržti iš požeminių saugyklų. TEPCO skelbia, kad ši nauja katastrofa gali įvykti birželio 15 dieną. Jeigu regione kurį laiką nesiliaus lietūs, radioaktyvus vanduo išsiverš iš saugyklų, susimaišys su gruntiniu vandeniu, o vėliau nutekės į Ramųjį vandenyną.
2011-06-03

Pažeisti Fukušima-1 reaktoriai pratrūko: radiacijos lygis prilyginamas Černobyliui

Atominės jėgainės Fukušima-1 pirmojo ir antrojo reaktoriaus išoriniame apsaugos sluoksnyje dėl slėgio padidėjimo ir įšilimo atsirado plyšių, kurių skersmuo nuo 7  iki 10 cm. Pro šiuos plyšius išmetamos radioaktyvios dujos ir radioaktyvus vanduo, praneša TEPCO. Tokie paskaičiavimai remiasi slėgio svyravimais reaktorių viduje.
2011-05-25

Onagavos branduolinėje jėgainėje po žemės drebėjimo įvyko radioaktyvus nuotėkis

Naujas stiprus žemės drebėjimas Japonijoje, kurio stiprumas pasiekė 7,4 balus, gali sukelti problemų, panašių kaip ir Fukušimos AE. Dabar kelios atominės elektrinės dėl požeminių smūgių yra atjungtos nuo išorinio energijos tiekimo, o Mijagio prefektūroje esančioje Onagavos jėgainėje užfiksuotas radioaktyvus nuotėkis. Pranešama, kad nedidelis radioaktyvaus vandens nuotėkis įvyko pirmojo ir antrojo reaktorių baseinuose, kuriuose laikomi panaudoto branduolinio kuro strypai.
2011-04-08

Fukušimos AE specialistams pavyko užsandarinti įtrūkimą

Po kelias dienas trukusių pastangų japonų technikams pavyko užsandarinti kiaurymę, pro kurią iš Fukušimos branduolinės jėgainės į vandenyną tekėjo labai radioaktyvus vanduo. Tai padaryta panaudojus vadinamąjį skystą stiklą, trečiadienį pranešė elektrinės operatorė „Tepco“. „Darbininkai 5.38 val. patvirtino, kad vanduo iš antrojo reaktoriaus nesisunkia“, – Tokijuje sakė bendrovės atstovas. Įtrūkimui užsandarinti buvo panaudota 1 tūkst. 500 litrų skysto stiklo.
2011-04-06

Rusija pasiruošusi pagelbėti Japonijai ir atsiųsti branduolinę saugyklą „Pakalnutė“

Rusija pasiruošusi padėti Japonijai utilizuoti radioaktyvų vandenį, kurį specialistai iš Fukušimos-1 branduolinės jėgainės pradėjo nuleidinėti į vandenyną. Šiam procesui gali būti panaudotas specialus Rusijos laivas, skirtas pavojingų medžiagų apdorojimui.
2011-04-05

P. Korėja susirūpinusi dėl radioaktyvaus vandens pylimo į vandenyną

Pietų Korėjos valdžia išsakė susirūpinimą Japonijai dėl galimos aplinkos taršos, kai radioaktyvusis vanduo iš Fukušimos branduolinės jėgainės pilamas į Ramųjį vandenyną, antradienį pranešė naujienų agentūra „Kyodo“. „Mes esame artimos kaimynės, todėl tokie Japonijos veiksmai kelia nerimą Pietų Korėjai“, – nurodė agentūra, cituodama oficialų Pietų Korėjos ambasados Tokijuje pareiškimą. Pietų Korėja taip pat nurodė vertinanti galimą aplinkos taršos mastą, teigiama pareiškime.
2011-04-05

Iš Fukušima AE į vandenyną išleis 11, 5 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens

Fukušima branduolinės jėgainės operatorė Tokyo Electric Power Company (TEPCO) pranešė, kad pirmadienį pradėjo išleidinėti į Ramųjį vandenyną 11, 5 tūkst. tonų vandens, kuriame yra radioaktyvių dalelių, kad būtų pagreitintas elektrinės darbas. Radioaktyvių elementų kiekis vandens sudėtyje viršija normą 100 kartų, tačiau kompanijoje patikino, kad jokio pavojaus žmogaus sveikatai nekelia.
2011-04-04

Fukušima AE darbuotojai elektrinės vamzdžius bando užkimšti laikraščiais ir pjuvenomis

Fukušima branduolinėje jėgainėje dirbantys specialistai niekaip negali rasti radioaktyvaus vandens nutekėjimo vietos. Iš pradžių buvo manoma, kad jis teka iš antrojo reaktoriaus į elektros kabelių techninį šulinį, o iš ten patenka į jūrą. Tačiau pirmadienį Tokyo Electric Power atstovas pranešė, kad užpilus vandenį 13 kg baltu dažikliu buvo nustatyta, kad užkrėstas skystis teka iš kitos patalpos.
2011-04-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų