radioaktyviosios medžiagos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radioaktyviosios medžiagos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radioaktyviosios medžiagos“.

Slovakijos policija sužlugdė radioaktyviųjų medžiagų prekeivių planus

Slovakijos policija ketvirtadienį informavo sulaikiusi septynis žmones – šešis slovakus ir čeką, kurie, kaip įtariama, planavo parduoti konkrečiai nenurodytą radioaktyviųjų medžiagų kiekį. Policijos vyriausiasis komendantas Jaroslavas Spišiakas pareiškė, kad šių medžiagų kilmės šalis – viena iš buvusių sovietinių respublikų. Jų kaina – apie pusę milijono eurų. Pareigūnas pabrėžė, kad šios radioaktyviosios medžiagos nebuvo atgabentos į Slovakiją.
2011-12-15

Nelaimės ištiktos „Marcoule“ branduolinė istorija

„Marcoule“ radioaktyvių atliekų gamykla yra viena iš seniausių Prancūzijoje ir suvaidino svarbų vaidmenį šalies branduolinio ir termobranduolinio atgrasymo strategijos plėtroje, rašo BBC korespondentas Richardas Blackas. Gamykla buvo atidaryta 1956 metais, kai Prancūzija buvo viena iš tų pasaulio valstybių, kuri ketino gauti vietą prie branduolinių ginklų derybų stalo. 1960 metais ankstyvieji reaktoriai suteikė reikalingos informacijos, o vėliau sėkmingų bandymų metu buvo išgautas ir plutonis.
2011-09-12

Švedas savo virtuvėje norėjo pasigaminti branduolinį reaktorių

Švedijoje areštuotas pilietis, savo namuose eksperimentavęs su radioaktyviosiomis medžiagomis, tačiau nežinojęs, kad tokia jo veikla yra neteisėta, praneša naujienų agentūra AFP. Švedijos policija sulaukė vyriškį ir pateikė jam kaltinimus dėl neteisėto branduolinių medžiagų laikymo. 31-erių Richardas Handlas teigė, kad jį visuomet domino fizika ir chemija. Smalsuolis tik norėjo įsitikinti, ar yra įmanoma suskaldyti atomą namuose.
2011-08-04

„Greenpeace“ įspėja apie radioaktyvią gyvūniją

Aplinkosaugos grupė „Greenpeace“ teigia ištyrusi daugiau kaip 20 kilometrų nuo pažeistos Japonijos Fukušimos elektrinės esančią jūrų gyvūniją ir aptikusi didesnius nei leistini radiacijos kiekius. Organizacija, šį mėnesį atlikusi tyrimus krante ir atviroje jūroje, sukritikavo Japonijos valdžios atstovus dėl „besitęsiančio neadekvataus atsako į Fukušimos branduolinę krizę“, kilusią po kovo 11 dienos žemės drebėjimo ir cunamio.
2011-05-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų