radiacinės saugos centras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radiacinės saugos centras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radiacinės saugos centras“.

Aktualu grybautojams: pasinaudokite šia nemokama paslauga

Antroji vasaros pusė – tikras grybų rinkimo miškuose sezonas. Tačiau grybautojai rinkdami šias miško gėrybes gali susidurti su nematomomis problemomis, kurios gali pridaryti nemažai bėdos sveikatai. Laimei, save apsaugoti jie gali kreipdamiesi į Radiacinės saugos centrą. Lietuviai džaugiasi pilnomis pintinėmis uogų bei grybų.
2022-07-28

Radiacinės saugos centras: dėl atakos Zaporižios AE radiacijos pavojaus nėra

Rusijai atakavus Zaporižios atominę elektrinę Ukrainoje, Lietuvoje radiacinis fonas nepakitęs, reaktoriai nepažeisti, teigia Radiacinės saugos centras. „Dėl karinių veiksmų Zaporožės atominės elektrinės teritorijoje, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs, o meteorologinės sąlygos palankios – vėjas pučia nuo Lietuvos“, – penktadienio rytą pranešė Radiacinės saugos centras.
Aktualijos 2022-03-04

Rusai užėmė Černobylio AE teritoriją, radiacinis fonas Lietuvoje nepakito

Radiacinės fonas Lietuvoje nepakitęs ir gyventojams nėra pagrindo nerimauti, penktadienį pranešė Radiacinės saugos centras. „Radiacinės saugos centras, reaguodamas į nuolat atsinaujinančią informaciją apie įvykius Ukrainoje, taip pat ir Černobylio atominės elektrinės apylinkėse, informuoja, kad radiacinės saugos specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje, jis yra nepakitęs ir gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti“, – rašoma pranešime.
Aktualijos 2022-02-25

Jodo tabletės: ar branduolinės nelaimės atveju tikrai užtektų vos kelių?

Jeigu gyvenate vienoje iš 16 savivaldybių, įsikūrusių 100 km atstumu nuo naujai pastatytos Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje, tikriausiai žinote, jog jau galite pasiimti dozę valstybės dalinamų kalio jodido tablečių.

Stebėtojai pasakė, ar Lietuvoje buvo padidėjusi radioaktyvi spinduliuotė

Švedijoje veikiančioms stotims praėjusią savaitę užfiksavus Baltijos regione padidėjusią radioaktyviųjų izotopų koncentraciją, stebėtojai Lietuvoje teigia, kad šaliai jokio pavojaus kilę nebuvo. Spinduliuotė buvo apibūdinama kaip padidėjusi, tačiau žmonių sveikatai nepavojinga. Radiacinės saugos centro (RSC) laikinoji direktorė Ramunė Marija Stasiūnaitienė sakė, kad padidėjusią radionuklidų koncentraciją nešęs debesis Lietuvos nepasiekė.

Sveikas protas nugalėjo – prieš Astravą nuspręsta išsaugoti Radiacinės saugos centrą

Sveikatos reikalų komitetas pritarė Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą ir nejungti jo prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kaip tai buvo numatyta Sveikatos apsaugos ministerijos planuose. Įstatymo pataisų iniciatorius Seimo narys Linas Balsys teigia, kad sprendimas išlaikyti Radiacinės saugos centro savarankiškumą – itin svarbus dėl mūsų žmonių saugumo.
Aktualijos 2020-06-17

Sendaikčiai gali būti pavojingi sveikatai

Radiacinės saugos centras (RSC), siekdamas užtikrinti Lietuvos gyventojų ir aplinkos radiacinę saugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, atlieka sendaikčių, kurių sudėtyje yra radioaktyviųjų medžiagų, tyrimus bei renka informaciją apie tokių daiktų paplitimą prekybos vietose. Vis dar pasitaiko atvejų, kai RSC specialistai atkreipia prekiautojų dėmesį į vieną ar kitą daiktą, skleidžiantį gamtinį foną viršijančią jonizuojančiąją spinduliuotę.
2012-11-07

Ar Lietuvos miškuose augantys grybai nėra radioaktyvūs?

Miškuose padaugėjus grybų, gyventojai, kaip ir kasmet, dažniau teiraujasi, ar grybus saugu rinkti, ar jie nėra radioaktyvūs. Nors po Lietuvos teritoriją radioaktyviomis medžiagomis užteršusios avarijos Černobylio atominėje elektrinėje praėjo daugiau kaip 30 metų, tarša ilgaamžiais radionuklidais vis dar tebėra miško paklotės viršutiniuose sluoksniuose.

Turguose ir antikvariatuose ieškoma radioaktyvių daiktų

Prekyvietėse ir antikvariatuose ieškoma radiaciją spinduliuojančių daiktų. Tarp tokių yra pasitaikę ir įvairių antikvarinių įvairios paskirties prietaisų, ir bižuterijos, teigia ekspertai. „Žmonės dažnai nustemba, kad yra vykdomi tokie patikrinimai, o sužinoję aiškina, kad išties tai yra naudinga, jog žinotų, ar, pavyzdžiui, daiktai nelegaliai neatkeliavo iš Černobylio zonos“, – Eltai sakė Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.

Vilniuje aptiktas radioaktyvus krovinys

Šeštadienį viename iš Vilniaus terminalų buvo aptiktas pavojingas krovinys. Pasak Radiacinės saugos centro, aptiktas 100 kartų gamtinį foną viršijančią jonizuojančiąja spinduliuotę skleidęs santechninių detalių sudėtyje esantis radioaktyvus kobaltas. Krovinys buvo jį gabenusiame vilkike. Mašina su kobalto radionuklidais užterštu kroviniu izoliuota, siekiant apsaugoti darbuotojus bei gyventojus nuo nepagrįstos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų