R. Matulionytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „R. Matulionytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „R. Matulionytė“.

Medikai siunčia įspėjimą: dėl nesaugios meilės plinta mirtina infekcija

Nors pasaulio akys šiuo metu nukreiptos į COVID-19 infekciją, gydytojai primena, kad tai neturėtų slopinti dėmesio kitos sunkios ligos – ŽIV mastams. Medikai atkreipia dėmesį, kad nerimą kelia išaugęs šios ligos plitimas ne tik tarp narkotikus vartojančių asmenų, bet ir lytinių santykių keliu.  „Atrodo, kad šiemet yra vien Covid-19 ir kitų ligų mažai, tačiau pliki skaičiai rodo ką kita. Dabar akcentuojama, kiek žmonių miršta nuo Covid-19, tačiau jei nuo šio viruso yra mirę apie 570 tūkst.

Kurortinių romanų kaina: nenustebkite „dovanų“ gavę ne tik sifilį

Nors apie lytiniu keliu plintančias ligas žmonės dažnai nedrįsta prabilti garsiai, medikai įspėja nepasiduoti vasaros apžavams ir pasverti rizikas prieš pasineriant į kurortinį romaną. Jų teigimu, tokie trumpalaikiai santykiai gali „padovanoti“ ne tik ilgai varginančią, bet ir nepagydomą ligą. Medikai pasakoja vis dar neatsistebintys pacientais, kurie tiki įvairiausiais mitais – neva santykiaujant oraliniu būdu niekuo užsikrėsti neįmanoma arba kad nuo to apsaugos nebaigtas lytinis aktas.

Dainininkas Fara viešai pripažino apie savo ligą: neleidžia jai kontroliuoti gyvenimo

„Lėtinės ligos nekontroliuoja mūsų gyvenimo. Mes kontroliuojame jas“, – tvirtina su cukriniu diabetu gyvenantis Aleksandras Ivanauskas-Fara ir bronchine astma sergantis Orijus Gasanovas. Žinomas muzikantas ir garsus žurnalistas kviečia ir ŽIV infekuotus žmones suvaldyti savo ligą, nes ŽIV, kaip ir cukrinis diabetas ar astma, tėra viena iš lėtinių ligų, kurias galima kontroliuoti tinkamu gydymu, rašoma pranešime spaudai.
2020-06-17

Su ŽIV Lietuvoje kovoti galima, tačiau gydyti pradedama per vėlai

Lietuvoje ŽIV užsikrėtę žmonės pradedami gydyti per vėlai, dėl to sutrumpėja jų gyvenimas. Šitaip elgdamasi Lietuva nepaiso PSO rekomendacijų, kurių laikytis įsipareigojo dar 1991 metais. Vaistai brangūs, bet... „Jaunas, ŽIV užsikrėtęs žmogus, besigydantis antiretrovirusiniais vaistais ir besilaikantis gydymo režimo, dabar su liga gali gyventi dar 50 metų.
2012-09-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų