puslaidininkiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „puslaidininkiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „puslaidininkiai“.

Štai kaip Taivanas bando palenkti Vokietiją į savo pusę: ne taip lengva kaip su Lietuva

Taivano puslaidininkių milžinė „TSMC“ patvirtino, kad jos planuojama atidaryti pirmoji lustų gamykla Europoje, tikėtina, bus įsteigta Vokietijoje. Pastarajai šaliai tai yra patrauklus, bet geopolitiškai jautrus projektas, rašo „Politico“. Kalbėdamas apie bendrovės praėjusio ketvirčio pelną, „TSMC“ vadovas C. C. Wei užsiminė, kad įmonė bendradarbiauja su klientais ir partneriais Europoje, kad „įvertintų galimybę čia įkurti gamyklą.
2023-01-22

Aušrinė Armonaitė: Lietuva nori sukurti vietinį puslaidininkių centrą

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad siekiant didinti šalies ekonominį bei kibernetinį saugumą Lietuva nori sukurti vietinį puslaidininkių centrą, kad įmonės galėtų dalyvauti regioninėse tiekimo grandinėse. „Taip tikimės patenkinti vietos pramonės poreikius ir prisidėti prie ES pozicijų stiprinimo šioje labai strateginėje rinkoje“, – pranešime sakė A. Armonaitė po susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos vidaus rinkos komisaru Thierry Bretonu.
Aktualijos 2022-03-04

Taivanas ir Lietuva atidarė bendrą puslaidininkių mokslo centrą

Taivanas ir Lietuva penktadienį Vilniuje atidarė bendrą puslaidininkių ir jų medžiagų mokslo centrą, penktadienį pranešė Taivaniečių atstovybė Lietuvoje. „Pirmasis projektas yra sukurti plonų diskų kietojo kūno lazerį, sujungiant pažangias kristalų ir lazerines technologijas iš Taivano ir Lietuvos. Tai bus naudinga tiksliųjų mašinų ir puslaidininkių pramonei“, – rašoma Taivaniečių atstovybės paskyroje feisbuke. Taivano atstovai sausį pranešė, kad artimiausiu metu pasiūlys 1 mlrd.

Netikėtas JAV ekspertų siūlymas Taivanui, jeigu užpultų Kinija

JAV karybos ekspertai rekomendavo Taivanui pavojaus nepriklausomybei atveju sunaikinti savo turimas puslaidininkių technologijas, kurios yra itin paklausios ir vertinamos visame pasaulyje. Tokiu atveju Pekinas, anot jų, nebebūtų suinteresuotas prisijungti šią teritoriją. JAV kariuomenės karo koledžo praėjusių metų tyrime teigiama, kad Kinijos interesas Taivanui nusloptų, jeigu paaiškėtų, kad nebus įmanoma gauti trokštamų technologijų.
2022-01-30

Metusi Kinijai iššūkį Lietuva įgija pranašumą, kurio pavydėtų net Vokietija ar Prancūzija

Lietuvos susirėmimas kaktomuša su Kinija dėl Taivano gali pasisukti kiek netikėta linkme, apie kurią tokios šalys, kaip Prancūzija ar Vokietija, gali tik pasvajoti: investicijas mikroschemų gamyboje.
2022-01-11

Stringanti automobilių gamyba: gamintojų laukia milžiniški nuostoliai

Pasaulio automobilių gamintojų pajamos dėl visuotinio lustų ir puslaidininkių dalių deficito šiemet sumažės 210 mlrd. JAV dolerių, savo naujausioje ataskaitoje prognozuoja konsultacijų bendrovė „AlixPartners“. Gegužę bendrovė gamintojų šiųmetinius praradimus buvo įvertinusi 110 mlrd. JAV dolerių, o sausį – 60,6 mlrd. JAV dolerių.
2021-09-24

Sukurtas procesorius, kurio sudėtyje nėra puslaidininkių

Fizikas Yok Khin Yapas iš Mičigano technologijos universiteto (JAV) pasiūlė savo alternatyvą silicio tranzistoriui, praneša „DailyTech“. Jam kilo idėja išdėstyti kvantinius taškus ant izoliuoto pagrindo, o elektros srovė, jei tik pakankama įtampa, turėtų judėti tarp taškų dėl tuneliavimo efekto. Pastaroji idėja nėra visiškai nauja, tačiau tokio pobūdžio sistemos anksčiau veikdavo tik esant labai žemoms temperatūroms, o tai neleido šios sistemos laikyti pilnaverte tranzistoriaus pamaina.
2013-07-01

Mokslininkai sukūrė elektronams „permatomą“ medžiagą

Elektronų judėjimo laidininke tyrimai yra esminis dalykas tobulinant elektroninius ir elektromechaninius įrenginius. Daugeliu atvejų viską lemia elektromagnetinis laukas, kurį veikiantys dėsniai labai panašūs į šviesos sklidimo dėsnius. Šiuolaikinės kompozitinės medžiagos leidžia pasiekti optinio „nematomumo“ efektą, kai šviesos spinduliai tarsi apgaubia daiktą už jo vėl atstatydami pradinę savo kryptį.
2012-10-19

Grafeno baristoriai ateities procesoriuose pakeis silicio tranzistorius

Silicio pagrindu pagamintoms mikroschemoms yra daugiau nei 50 metų, ir, kai kurių mokslininkų teigimu, greitu metu turėtų užleisti vietą daug perspektyvesnėms medžiagoms. Šiuo atveju labai daug tikimasi iš grafeno, o mikroschemų kūrėjai jau intensyviai tyrinėja šios medžiagos privalumus.
2012-05-23

„Intel“ jau turi pagal 14 nm technologiją pagamintus lustus

Bendrovė „Intel“ pranešė savo laboratorijose testuojanti pagal 14 nanometrų technologiją pagamintų lustų ankstyvuosius prototipus. Pasak „Intel“ Šiaurės Europos ir Beniliukso šalių regiono vadovo Pato Bliemerio, bendrovė jau yra parengusi 14 nanometrų gamybos technologiją.
2011-12-06
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų