pola

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pola“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pola“.

Susirgęs Jonas kreipėsi išmokos, bet liko nieko nepešęs: „Mano pensija 21 euru didesnė, esu per „turtingas“

Onkologinė liga atneša daug įvairių iššūkių, dažniausi iš jų – tai išaugusi finansinė našta dėl netekto darbingumo ar padidėjusių išlaidų, reikalingų gydymui, reabilitacijai, sveikatos stiprinimui, papildomų pagalbos, ortopedinių priemonių įsigijimui. Kokios yra sąlygos gauti vienkartinę savivaldybių skiriamą išmoką? „Po rudenį atliktos prostatos operacijos, kai man buvo pašalintas piktybinis navikas, iš socialinės darbuotojos reabilitacijoje išgirdau, kad man priklauso piniginė išmoka.

Iš Irmos – jautrus laiškas vėžiu sergančiai mamai: privalėjau tave išsaugoti

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA daugiau kaip 12 metų dirba padėdama onkologine liga sergantiems žmonėms – išduodama POLA kortelę, telkia į bendruomenę, palengvina gyvenimo kasdienybę, sumažina finansinę naštą, teikia pagalbą nemokamai teikdama psichologo, dietologo, teisininko individualias konsultacijas, vykdo savanorių pacientų gidų pagalbos programą. Šiuo metu POLA padeda 47 418 onkologinių pacientų ir jų artimųjų.
Aktualijos 2024-04-16

POLA pristato naują pacientų navigacijos sistemą ir kviečia į žiemos maudynių palaikymo akciją

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato naujai sukurtą įrankį, skirtą visiems, susidūrusiems su onkologinės ligos iššūkiu – internetinę navigacijos sistemą www.priesvezi.lt. Ši sistema buvo kurta daugiau nei metus, stengiantis struktūruotai pateikti informaciją iš „paciento batų“ pozicijų.
Aktualijos 2024-02-02

POLA paminėjo 10-metį: apdovanojo padedančius vėžiu sergantiems pacientams

Gruodžio 20 d. įvyko Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vienijamos onkologinių pacientų ir jų artimųjų bendruomenės bei ją palaikančiųjų ypatingas vakaras – Nacionaliniame operos ir baleto teatre pažymėtas POLA kortelės dešimtmetis „Kad prieš vėžį laimėtų gyvenimas“, į kurį susirinko tūkstantis kviestinių svečių.  Vakaro metu dėkota ir džiaugtasi kryptingai sutelktų pastangų ir partnerysčių rezultatais.
Aktualijos 2023-12-20

Dalis pacientų nežino, kad šias priemones gali gauti nemokamai: štai ką svarbu žinoti

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros.

Šlapimo ar išmatų nelaikymas: kenčia dažnas, tačiau bijo prasitarti – štai ką pravartu žinoti

Europos urologų asociacijos duomenimis, iki 45 proc. europiečių bent kartą per pastaruosius 12 mėnesių kankino šlapimo nelaikymas ir tik mažiau nei trečdalis dėl šio sutrikimo kreipėsi pagalbos į sveikatos priežiūros specialistus. Kaip pažymi Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė Neringa Čiakienė, šlapimo ir/ar išmatų nelaikymas gali būti tiek onkologinės ligos simptomas, tiek vienas iš šios ligos gydymo sukeltų pašalinių poveikių.

Išgirdę vėžio diagnozę patenka į aklavietę: Lietuvoje prieinami tik 4 iš 46 inovatyvių vaistų

Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius pasirinkimus: varstyti paramos fondų duris, bandyti tapti mokslinio tyrimo, toliau tiriančio jums reikalingą preparatą, dalimi arba mokėti keliasdešimt tūkstančių eurų iš savo kišenės. Kurį kelią pasirinksite?  Tai – ne hipotetinė situacija, o pacientų Lietuvoje kasdienybė.
Aktualijos 2023-10-03

Šią ligos diagnozę ateityje išgirs vienas iš trijų: patarė, kaip tam pasiruošti

Žinia apie sveiką gyvenimo būdą propagavusią, tačiau žinią apie ketvirtos stadijos kraujo vėžį išgirdusią žinomą nuomonės formuotoją, sukrėtė dalį visuomenės. Iš tiesų onkologinės ligos diagnozę kasdien išgirsta pusšimtis žmonių, ateityje ją išgirs kas trečias.  Susirgę žmonės susiduria su daugybę iššūkių, ypač finansinių, todėl apie kritines ligas pagalvoti ir finansiniu saugumu pasirūpinti svarbu per ilgai neatidėliojant.

Pacientų apklausa: paslaugų prieinamumas pablogėjo, bijo, kad ateityje bus dar blogiau

Lietuvos pacientai nėra patenkinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, akcentuoja būtinybę gerinti nepatogią, daug emocinės įtampos sukeliančią ir laiko reikalaujančią registracijos sistemą, o taip pat spręsti inovatyvių vaistų, medicinos pagalbos priemonių kompensavimo klausimus, gerinti prieinamumą prie inovacijų, o kuriant naują Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo modelį, būtina atsižvelgti į tai, kas išties aktualu pacientams.

Narbutas sako, kad dėl COVID-19 reagentų derėjosi ne valdžios įgaliotas

Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
Kriminalai 2023-01-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų