pola

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pola“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pola“.

Susirgęs Jonas kreipėsi išmokos, bet liko nieko nepešęs: „Mano pensija 21 euru didesnė, esu per „turtingas“

Onkologinė liga atneša daug įvairių iššūkių, dažniausi iš jų – tai išaugusi finansinė našta dėl netekto darbingumo ar padidėjusių išlaidų, reikalingų gydymui, reabilitacijai, sveikatos stiprinimui, papildomų pagalbos, ortopedinių priemonių įsigijimui. Kokios yra sąlygos gauti vienkartinę savivaldybių skiriamą išmoką? „Po rudenį atliktos prostatos operacijos, kai man buvo pašalintas piktybinis navikas, iš socialinės darbuotojos reabilitacijoje išgirdau, kad man priklauso piniginė išmoka.

Iš Irmos – jautrus laiškas vėžiu sergančiai mamai: privalėjau tave išsaugoti

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA daugiau kaip 12 metų dirba padėdama onkologine liga sergantiems žmonėms – išduodama POLA kortelę, telkia į bendruomenę, palengvina gyvenimo kasdienybę, sumažina finansinę naštą, teikia pagalbą nemokamai teikdama psichologo, dietologo, teisininko individualias konsultacijas, vykdo savanorių pacientų gidų pagalbos programą. Šiuo metu POLA padeda 47 418 onkologinių pacientų ir jų artimųjų.
Aktualijos 2024-04-16

POLA pristato naują pacientų navigacijos sistemą ir kviečia į žiemos maudynių palaikymo akciją

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato naujai sukurtą įrankį, skirtą visiems, susidūrusiems su onkologinės ligos iššūkiu – internetinę navigacijos sistemą www.priesvezi.lt. Ši sistema buvo kurta daugiau nei metus, stengiantis struktūruotai pateikti informaciją iš „paciento batų“ pozicijų.
Aktualijos 2024-02-02

POLA paminėjo 10-metį: apdovanojo padedančius vėžiu sergantiems pacientams

Gruodžio 20 d. įvyko Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vienijamos onkologinių pacientų ir jų artimųjų bendruomenės bei ją palaikančiųjų ypatingas vakaras – Nacionaliniame operos ir baleto teatre pažymėtas POLA kortelės dešimtmetis „Kad prieš vėžį laimėtų gyvenimas“, į kurį susirinko tūkstantis kviestinių svečių.  Vakaro metu dėkota ir džiaugtasi kryptingai sutelktų pastangų ir partnerysčių rezultatais.
Aktualijos 2023-12-20

Dalis pacientų nežino, kad šias priemones gali gauti nemokamai: štai ką svarbu žinoti

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros.

Šlapimo ar išmatų nelaikymas: kenčia dažnas, tačiau bijo prasitarti – štai ką pravartu žinoti

Europos urologų asociacijos duomenimis, iki 45 proc. europiečių bent kartą per pastaruosius 12 mėnesių kankino šlapimo nelaikymas ir tik mažiau nei trečdalis dėl šio sutrikimo kreipėsi pagalbos į sveikatos priežiūros specialistus. Kaip pažymi Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė Neringa Čiakienė, šlapimo ir/ar išmatų nelaikymas gali būti tiek onkologinės ligos simptomas, tiek vienas iš šios ligos gydymo sukeltų pašalinių poveikių.

Išgirdę vėžio diagnozę patenka į aklavietę: Lietuvoje prieinami tik 4 iš 46 inovatyvių vaistų

Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius pasirinkimus: varstyti paramos fondų duris, bandyti tapti mokslinio tyrimo, toliau tiriančio jums reikalingą preparatą, dalimi arba mokėti keliasdešimt tūkstančių eurų iš savo kišenės. Kurį kelią pasirinksite?  Tai – ne hipotetinė situacija, o pacientų Lietuvoje kasdienybė.
Aktualijos 2023-10-03

Šią ligos diagnozę ateityje išgirs vienas iš trijų: patarė, kaip tam pasiruošti

Žinia apie sveiką gyvenimo būdą propagavusią, tačiau žinią apie ketvirtos stadijos kraujo vėžį išgirdusią žinomą nuomonės formuotoją, sukrėtė dalį visuomenės. Iš tiesų onkologinės ligos diagnozę kasdien išgirsta pusšimtis žmonių, ateityje ją išgirs kas trečias.  Susirgę žmonės susiduria su daugybę iššūkių, ypač finansinių, todėl apie kritines ligas pagalvoti ir finansiniu saugumu pasirūpinti svarbu per ilgai neatidėliojant.

Pacientų apklausa: paslaugų prieinamumas pablogėjo, bijo, kad ateityje bus dar blogiau

Lietuvos pacientai nėra patenkinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu, akcentuoja būtinybę gerinti nepatogią, daug emocinės įtampos sukeliančią ir laiko reikalaujančią registracijos sistemą, o taip pat spręsti inovatyvių vaistų, medicinos pagalbos priemonių kompensavimo klausimus, gerinti prieinamumą prie inovacijų, o kuriant naują Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo modelį, būtina atsižvelgti į tai, kas išties aktualu pacientams.

Narbutas sako, kad dėl COVID-19 reagentų derėjosi ne valdžios įgaliotas

Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
Kriminalai 2023-01-26
REKLAMA
REKLAMA

Nuo vėžio diagnozės neapsaugotas nė vienas: atskleidė, kaip pasikeičia gyvenimas

Susidūrus su vėžio diagnoze, vienas svarbiausių dalykų yra nelikti vienam naujos realybės akivaizdoje. Išbūti ir kovoti su liga gali padėti onkologinių pacientų bendruomenės. Tos pačios ligos kelyje esantys asmenys noriai dalijasi savo patirtimi ir patarimais, taip pat palaiko vienas kitą psichologiškai, o pasveikę neretai jaučia pareigą padėti naujai diagnozę išgirdusiems pacientams.
2022-10-26

Žinia apie vėžį Irenai trenkė lyg žaibas iš giedro dangaus: buvo labai sunku

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) bendruomenės koordinatorė Irena Švedienė – įkvepiantis pavyzdys, kaip galima įveikti onkologinę ligą. Susirgusi krūties vėžiu aktyvi moteris nepasidavė niūrioms mintis, negailėjo savęs, o priešingai – surado mėgstamą veiklą ir kliovėsi tikėjimu. Tai jai padėjo ne tik pasveikti, bet ir surasti darbą, kurį dirba iki šiol.
2021-09-30

Onkologiniai pacientai skundžiasi dėl neteisybės: kol vieni išmokos neprisibeldžia, kiti gauna ir tūkstantį

Išgirdus onkologinės ligos diagnozę, atrodo, žemė ima slysti iš po kojų, tačiau labai greitai pacientams bandant vėl ant jos tvirčiau stotis tenka susidurti su karčia realybe. Onkologiniai pacientai jaučiasi diskriminuojami, mat nors valstybė susirgus suteikia galimybę gauti vienkartinę išmoką, jos dydžiai gali skirtis net kelis kartus, o ir norint ją gauti reikia pasistengti.

Nesiliauja ginčai dėl skiepijimo prioritetų: onkologiniai pacientai jaučiasi nustumti

Sveikatos apsaugos ministro atnaujinta prioritetinės skiepijimo eilės tvarka toliau kelia nesutarimų. Audrina ne tik pykčiai, kad keliaujančiuosius į „Euroviziją“ skiepijama pirmiau nei policijos pareigūnus. Savo skiepo eilės sulaukia ir ne visi į didesnę rizikos grupę patenkantys onkologiniai pacientai. Dar sausio mėnesį pradėję kilti į kovą dėl to, kad būtų skiepijami prioriteto tvarka, onkologiniai pacientai šiandien jau švenčia mažą pergalę.

Prekyba poveikiu įtariamas Narbutas bus paleistas: teismas skyrė namų areštą

Prekyba poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl reagentų pirkimų įtariamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas trečiadienį bus paleistas į laisvę. Vilniaus miesto apylinkės teismas jam skyrė namų areštą. Įtariama, kad Š. Narbutas 5 mln.

Veryga apie Narbuto sulaikymą: norisi tikėti, kad tai – tik blogas sapnas

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai žinia apie  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo Šarūno Narbuto sulaikymą buvo netikėta. Ministro teigimu, įtarimų nei vienam ministerijos darbuotojui nepareikšta. „Šios dienos žinia apie (...) Šarūno Narbuto sulaikymą – netikėta“, – feisbuke antradienio vakarą parašė ministras.

Įsibaiminę pacientai patys vengia gydytojų: prognozuojamas karantino smūgis žmonių sveikatai

Nors pacientai šiuo metu itin aršiai piktinasi dėl sunkumų ne tik patekti pas gydytoją, bet ir prisiskambinant į registratūrą, dalis jų, įbaiminti naujojo koronaviruso ir pandemijos, išvis nesiryžta kreiptis pagalbos. Medikai neslepia, kad tokios tendencijos didina nerimą, mat „iškentėtas“ skausmas ar „išvaikščiotas“ insultas gali dar labiau pabloginti pacientų būklę. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento Šarūno Narbuto manymu, toks elgesys yra labai žmogiškas.
REKLAMA
POLA vadovas Šarūnas Narbutas. (nuotr. asm. archyvo) POLA vadovas Šarūnas Narbutas. (nuotr. asm. archyvo)

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas – apie koronaviruso pamokas ir pasekmes

Praėjusią savaitę Seimas pritarė rezoliucijai dėl grėsmingos situacijos sveikatos priežiūros srityje. Karantino metu išaugęs mirtingumas kelią nerimą: kovo–gegužės mėnesiais mirčių, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padaugėjo 10 proc. (apie 400 atvejų), o tūkstančiai lėtinėmis ligomis sergančių pacientų negavo būtinų sveikatos paslaugų.
2020-06-22

Šarūnas Narbutas: „Pacientai šiandien palikti vieni“

„Ir iki covidinės situacijos kalbėdavome apie eiles, sudėtingą patekimą pas gydytojus, bet dabar ta situacija yra kubu sudėtingesnė. Labiausiai viską apsunkina tai, kad net registruojantis, norėdamas gauti paslaugas pacientas yra mėtomas nuo vieno prie kito – skambina į registratūrą, sako „kreipkitės į šeimos gydytoją“, o ten jis vėl nukreipiamas į registratūrą“, – dabartinę situaciją trumpai apibūdino Pagalbos onkologiniams pacientams asociacijos (POLA) prezid...

Ne tik kelių mėnesių eilės – pacientų apklausa atskleidė šokiruojančią realybę

Net pusė pacientų, kurie kreipėsi konsultacijai dėl onkologinės ligos įtarimo, jos nėra gavę iki šiol, o trečdalis iš jų net nebuvo užregistruoti konsultacijai – šias ir kitas šių dienų bėdas sveikatos sektoriuje atskleidė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) iniciatyva atlikta apklausa. „Karantino metu supratau, kad vėžininkams atėjo sunkus metas. Negaliu lankytis pas gydytojus patikrai, kad paskirtų būtinus tyrimus, liepė laukti karantino pabaigos.

Svarbi žinia onkologiniams ligoniams – kompensuos daugiau priemonių

​Svarbi žinia onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams bei jų artimiesiems. Nuo kovo 1-osios Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus pradėta kompensuoti infuzinių – vadinamųjų skausmo pompų nuoma. Tam per metus planuojama skirti apie 145 tūkst. eurų.
Aktualijos 2020-02-20

Absurdas dėl prevencinių vėžio ir kitų tyrimų: nepatenki į tikslinę grupę – susimokėk

Viešojoje erdvėje nestinga Valstybinės ligonių kasos (VLK) raginimų pasitikrinti sveikatą pagal prevencines patikros programas. Nors taip siekiama kuo anksčiau pričiupti rimtą ligą, vis dėlto esama tvarka pacientus verčia kraipyti galvomis – į nemokamus sveikatos patikrinimas kviečiami tik tam tikro amžiaus asmenys.
REKLAMA
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. Organizacijos „Youth Cancer Europe“ archyvo nuotr.  POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. Organizacijos „Youth Cancer Europe“ archyvo nuotr.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas: „Svarbiausia – patiems rūpintis savo sveikata“

Kasmet vasario 4-ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena, todėl pirmąją vasario savaitę Lietuvoje ir visame pasaulyje atsigręžiama į onkologinių ligonių problemas.  Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas perspėja, kad su onkologinėmis ligomis per savo gyvenimą, deja, susidurs kas antras Lietuvos gyventojas – šios ligos dažniau pasireiškia vyresniame amžiuje, o mūsų gyvenimo trukmė ilgėja, be to, daugėja ir jaunų pacientų.
2020-02-08

Pacientų atstovai įspėja dėl dantų gydymo: jei padarytą žalą vertins valstybinėmis kainomis – bus nusivylusių

Naujasis „žalos be kaltės“ modelis, kuris, tikimasi, padės pacientams gauti kompensaciją greičiau ir paprasčiau, įsigaliojo jau nuo sausio 1-osios. Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį pagaliau patvirtino iš 7 narių sudarytą žalos atlyginimo komisiją, pacientų organizacijų atstovai duria pirštu į ne vieną neatsakytą klausimą. Iki šiol patyręs žalą ir norėdamas gauti kompensaciją pacientas turėdavo nueiti kryžiaus kelius, mat reikėdavo įrodinėti padarytą mediko klaidą.
Į viršų