pokovidinis sindromas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pokovidinis sindromas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pokovidinis sindromas“.

Prasirgus kovidu vis dar jaučiate nemalonius simptomus? Specialistai siunčia svarbią žinią

Žiemos metu serga, sirgo arba sirgs daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas pasakojo, kad dažniausiai sergama virusine COVID-19 ir gripo infekcijomis. Laidos vedėjas patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir kaip greičiau atgauti jėgas. Gydytojas A. Unikauskas teigė, kad visai nesvarbu, ar sergate gripu, koronavirusu ar kokia kita infekcija – šalia gydytojo paskirtų receptinių vaistų svarbu malšinti individualiai jaučiamus simptomus.
2024-01-27
REKLAMA
Unikauskas įspėja: šie simptomai išduoda pokovidinį sindromą  Unikauskas įspėja: šie simptomai išduoda pokovidinį sindromą

Unikauskas įspėja: šie simptomai išduoda pokovidinį sindromą

Šaltuoju metų laiku daugelis pacientų skundžiasi peršalimo ligomis. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas išdavė, kad dažniausiai nustatomos gripo ir koronaviruso diagnozės. Pasak specialisto, COVID-19 infekcija išsiskiria ilgu ir sudėtingu sveikimo periodu, kurio metu dažnai pasitaiko pokovidinis sindromas. „Neretai atsigavimas po koronaviruso yra sudėtingas.
2024-01-26
REKLAMA
Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės  Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės

Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės

Šiuo metų laiku serga daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kad dažniausiai pasitaiko virusinės COVID-19 ir gripo infekcijos. Laidos vedėjas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir greičiau atgauti jėgas.
2024-01-22

Persirgus koronavirusu vis dar neatsigavote? Įsidėmėkite šiuos patarimus

Užsitęsęs nuovargis, suprastėjusi atmintis, miego sutrikimai ir nuotaikų svyravimai. Tai vieni dažniausių pokovidinio sindromo simptomų, dėl kurių koronavirusu persirgę žmonės ieško pagalbos vaistinėse, pasakoja farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji dalinasi patarimais, kokie vitaminai gali padėti palengvinti šiuos varginančius simptomus, bei pasakoja, kaip juos derinti tarpusavyje.
2022-12-09

Daugiau nei milijonui lietuvių – pavojus patirti šiuos sutrikimus: išvardijo, kaip sau tinkamai padėti

Lietuvoje – daugiau nei milijonas pirminių, 100 tūkst. antrinių ir tūkstantis tretinių užsikrėtimų COVID-19. Šių statistinių rodiklių reikšmės išaugo dėl vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje fiksuoto sergamumo didėjimo. Tai reiškia, kad šiuo metu šalyje yra ne tik daugiau gyventojų, įgijusių imunitetą naujausioms koronavirusinės infekcijos atmainoms, bet ir tų, kurie susiduria su sunkumais atsistatant po ligos.

Prabilo apie „tyliąją“ epidemiją ir situaciją šalyje: „Negalime su tuo taikstytis ir sakyti, kad normaliai gyvename“

Atrodo, didžioji COVID-19 „audra“ jau tikrai liko praeityje, tačiau į pakankamai didelį užsikrėtimų skaičių specialistai nesiūlo žiūrėti pro pirštus. Kasdien ne tik vis dar miršta žmonės, bet ir įspėjama dėl naujos – ilgojo kovido epidemijos. Negana to, nerimą kelia ir atsirandantys vis nauji viruso variantai.

Tūkstančiams lietuvių gresia ši būklė: dėmesio centre – vienas simptomas

Ne vienas šeimos gydytojas pažymi, kad nemažai pacientų, anksčiau persirgusių COVID-19, kreipiasi pagalbos dėl galvos skausmų, kurie kankina pakankamai ilgai, trukdo kasdieniniam darbui, ženkliai blogina gyvenimo kokybę, konstatuoja profesorius Julius Kalibatas. Jis pasakojo, kad viena pacientė skundėsi, kad po koronavirusinės infekcijos jai prasidėjo migrenos priepuoliai. „Analgetikų poveikis buvo menkas, bet sesers naudojami migrenos gydymui vaistai tikrai padėjo.

Persirgus COVID-19 vargina šie simptomai? Vaistininkė patarė, kas padės atsigauti

Dėl šalyje plintančios COVID-19 infekcijos daugėja užsikrėtusių asmenų, o kartu ir patiriančių liekamuosius reiškinius. Vaistininkė Virgilija Bečelytė įvardija penkis dažniausius nusiskundimus, dėl kurių pagalbos vaistinėje ieško persirgę COVID-19. Ką vaistininkai jiems pataria? „Didžioji dauguma pacientų, persirgusių COVID-19, skundžiasi silpnumu ir nuovargiu. Juos taip pat vargina įvairaus pobūdžio – raumenų, sąnarių, galvos – skausmai, miego ar virškinimo sutrikimai bei plaukų slinkimas.
2022-09-11

Ar omikron išties toks „nekaltas“? Net persirgus lengvai varginanti būklė gali užsitęsti ir iki 9 mėnesių

Nors šiuo metu dauguma susirgimų koronavirusu yra lengvi ir pandemijos valdytojai yra nubrėžę aiškią ribą – pacientų reanimacijos skyriuose skaičių, kada reikėtų skelbti aliarmo signalą, specialistai ir dabar ragina neprarasti budrumo. Nepaisant to, kad paprastai omikron atmaina nesukelia sunkios ligos, liekamieji infekcijos reiškiniai gali varginti net ir 9 mėnesius. Dažnas, užsikrėtęs omikron atmaina, perserga lengvai ar net beveik gali nepajausti išreikštų simptomų.

Reabilitacija po COVID-19 jau pasinaudojo 5 tūkst. persirgusiųjų: primena, kam priklauso

5 tūkstančiai – tiek koronavirusu persirgusių žmonių pasinaudojo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamomis reabilitacijos paslaugomis praėjusiais metais, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). „Žmonėms, prasirgusiems COVID-19 liga, PSDF lėšomis apmokamos tiek stacionarinės, tiek ambulatorinės medicininės ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugos. Pernai tokiems pacientams buvo suteikta daugiau nei 2 tūkst. ambulatorinių bei 3,5 tūkst.
2022-04-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų