poetė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „poetė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „poetė“.

Netikėtai mirus žymiai Lietuvos poetei pasakė, kur galima su ja atsisveikinti

Prieš kelias dienas Lietuvą apskriejo žinia apie mylimos poetės Neringos Daniulaitienės netektį. Šia žinia su visuomene pasidalijo jos sūnus, kuris taip pat pranešė, kada bus galima atsisveikinti su poete. Pranešime vyras pasidalijo, kada įvyks atsisveikinimas su žymia poete. Pranešė žinią Apie skaudžią žinią savo „Facebook“ puslapyje dalijosi Povilas Daniulaitis. Jis paskelbė šią žinią ir paaiškino, kur ir kada bus galima palydėti poetę į amžinąją kelionę.
2024-07-05

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė: „Vaikų literatūra nėra labai pastebėta“

Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją pelniusi šiemet 80-metį atšventusi poetė, vertėja, dramaturgė Violeta Palčinskaitė sako nesitikėjusi šio apdovanojimo, kuris kartu yra ir įvertinimas vaikų literatūrai. Ji tvirtino esanti pamaloninta ir dar turinti kūrybinių planų ateičiai.  „Nežinau, ar aš nusipelniusi, apie save taip negalvoju, bet kad pamaloninta, tai tikrai labai.
2023-12-11

Mirusios Teišerskytės bičiulis atskleidė paskutinį jos norą prieš mirtį: veria širdį

Pirmadienį Lietuvą pasiekė skaudi žinia – netekome ilgametės Seimo narės, žurnalistės bei poetės Dalios Teišerskytės. Atsisveikinimas su gerbiama Lietuvos visuomenės veikėja vyks šeštadienį Kaune. Jos artimas draugas bei kailių salono „Karališkas tigras“ vadovas Mečislovas Subelis tv3.lt portalui papasakojo, kokie jausmai prieš atsisveikinimą neduoda ramybės jo širdžiai bei kaip laikosi velionės mylima šeima.
2023-11-30

Mirusios Dalios Teišerskytės kolegė prisiminė paskutinį judviejų pokalbį

Šiandien Lietuvą sukrėtė skaudi žinia – per savo gimtadienį mirė 79-erių sulaukusi žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Dalios draugė bei kolegė Laima Mogenienė prisimena paskutinį susitikimą ir pasakoja, kas jai nedavė ramybės.  Garsi poetė, žurnalistė, buvusi Seimo narė, aktyvi visuomenės veikėja, knygų ir dainų autorė D. Teišerskytė paskutiniu metu kovojo su klastinga liga – atsitiktinai aptiktu vėžiu.
491 2023-11-27

Teišerskytės namuose – ypatinga diena: mini gimtadienį

Šiandien garsiai poetei ir žurnalistei Daliai Teišerskytei sukanka 79-eri. Nors šventė džiugi, tačiau šiuo metu poetei ja mėgautis sunku. Dalios gyvenimą yra aptemdžiusi klastinga liga – vėžys. Portalas tv3.lt su skaitytojais dalijasi „Sveikatos DNR“ laidoje nuskambėjusiomis Dalios mintimis apie ligą. PAPILDYTA 15.03. Šis straipsnis buvo išleistas lapkričio 27 dieną 12:59 val. Deja, po kelių valandų redakcija sulaukė žinios, kad poetė D. Teišerskytė iškeliavo Anapilin.
586 2023-11-27

Skaudi žinia: mirė poetė Stasė Lygutaitė-Bucevičienė

Eidama 87-uosius metus mirė poetė Stasė Lygutaitė-Bucevičienė, ketvirtadienį pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.  S. Lygutaitė-Bucevičienė gimė 1936 metų birželio 15 dieną Lenkimuose, Skuodo rajone. Ilgus metus dirbo Skuodo rajoninio laikraščio ir žurnalo „Buitis“ redakcijose, mokytojavo Šačių, Skuodo ir Vaičaičių vidurinėse mokyklose.

Mirė nusipelniusi lietuvių poetė, muziejininkė

Eidama 91-uosius metus mirė poetė, žurnalistė, muziejininkė Marija Macijauskienė, sekmadienį pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga. M. Macijauskienė 1954 metais Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, dirbo žurnalo „Jaunimo gretos“ redakcijoje, o nuo 1958 metų – „Kauno tiesoje“, žurnale „Nemunas“. Nuo 1969 metų pradėjo dirbti Maironio lietuvių literatūros muziejuje, 1970–1981 metais buvo jo direktorė.

Garsi Lietuvos poetė mirė birželį, bet jos negali palaidoti ir praėjus 2 mėnesiams

Neįprasta situacija Šiauliuose – prieš du mėnesius mirusi miesto poetė iki šiol nepalaidota. Šiaulių poetės, prozininkės Janinos Jovaišaitės palaikų pelenai iki šiol neišvežti iš laidojimo namų, nes planuotas laidotuves stabdo biurokratiniai keblumai. Lietuvos rašytojų sąjungai priklausiusi poetė pageidavo būti palaidota Senosiose miesto kapinėse, šeimos kriptoje. Tačiau kapinės uždarytos ir paskelbtos kultūros paveldu.

Kuo nusikalto S. Nėris?

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Salomėja Nėris neabejotinai turėjo talentą, tačiau ir talentingi žmonės klysta, sako istorikas Tomas Baranauskas. Pasak jo, poetė kolaboravo su Sovietų Sąjunga. LRT radijo klausytojas Virginijus iš Raseinių domisi poetės S. Nėries praeitimi. „Įdomu, kodėl S. Nėrį taip niekina, kad ji buvo pakviesta į suvažiavimą ir pan. Ką blogo ji padarė? S. Nėris buvo puiki poetė, man labai patiko ir visiems patiko“, – kalba Virginijus.
2014-08-16

Žagrakalio duktė

Naujos lietuviškos knygos gimsta kasdien, ir net jei šioms surengiamos pompastiškos krikštynos, reta tampa tikru įvykiu, kokiu gali tapti romanas „Eigulio duktė. Byla F117“, šiemet išleistas leidykos „Tyto alba“. O parašė jį jauna poetė, dabar jau ir prozininkė Agnė Žagrakalytė, šiuo metu gyvenanti Briuselyje.
2014-02-16
REKLAMA
REKLAMA

Poetė V. Palčinskaitė 70-ąjį jubiliejų žymi poezijos rinktine

Lapkričio 20-ąją vaikų poetė Violeta Palčinskaitė švenčia savo septyniasdešimtąjį jubiliejų. Per trisdešimtį knygų parašiusios autorės kūryba jungia kartas. Su V. Palčinskaitės kūriniais užaugusios mamos brangiausius vaikystės eilėraščius skaito savo vaikams, o susitikimai su autore susilaukia didžiulio jaunųjų skaitytojų dėmesio. Jubiliejaus proga bvuo išleista geriausių kūrėjos eilėraščių rinktinė „Vaikų kambarys“, pačios rašytojos pageidavimu iliustruota dailininkės Sigutės Ach piešiniais.
2013-11-18

Mirė poetė A. Veščiūnaitė-Janavičienė

Eidama 90-uosius metus, Australijoje, Sidnio mieste, mirė poetė Aldona Veščiūnaitė-Janavičienė, praneša Lietuvos rašytojų sąjunga. A. Veščiūnaitė-Janavičienė gimė Alytuje, Dainavos krašte, 1923 metų sausio 12 dieną. Baigusi Alytaus gimnaziją, studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Priartėjus frontui prie Vilniaus, išvyko į Vokietiją. Freiburge baigė Menų ir amatų mokyklą, tapybos klasę. 1950 m. išvyko į Australiją, kur pradėjo savo kūrybinę veiklą.
2012-07-31

D. Teišerskytė: penkias mano bičiules nugalėjo barakudos

Šiomis dienomis Lietuvą pasiekiantys Dalios Teišerskytės pasisakymai – itin tiesūs ir kritiški.  Seimo senbuvė negailestinga pliekia į rinkimus  susiruošusias  ir skandalingais pasirodymais Lietuvą šokiruojančias įžymybes. Dalia tikina: vietelė Seime, kurią visais įmanomais būdais pasirengę užimti pramogų pasaulio veikėjai  iš tiesų nėra tokia jau šilta.  Pikti laiškai, komentarai, atidūs žvilgsniai parduotuvėse ir gatvėse. „Vieni rinkėjai – neįtikėtinai malonūs.
2012-02-07

J. Vaičiūnaitės atminimas bus įamžintas skvere prie Šv. Kotrynos bažnyčios

Šiemet sukako dešimt metų nuo vienos žymiausių lietuvių poečių Juditos Vaičiūnaitės (1937-2001) mirties. Prisimenant poetę, daugelį gražiausių savo kūrybos posmų skyrusią Vilniui, jo senamiesčiui, rugpjūčio 4 dieną sostinės skvere prie Šv. Kotrynos bažnyčios bus atidengiamas Juditos Vaičiūnaitės atminimui skirtas įamžinimo ženklas - skulptoriaus Henriko Orakausko sukurta skulptūrinė kompozicija.
2011-07-29

„Tylos soduose“ gimsta žodžiai ir muzika

Dalyvauja: Birutė Mar (aktorė), Andrė Pabarčiūtė (balsas), Liudas Mockūnas (saksofonas). „Tylos sodai” -  žinomų Lietuvos kūrėjų aktorės Birutės Mar, dainininkės Andrės Pabarčiūtės ir saksofonisto Liudo Mockūno nauja improvizacijų programa, apjungianti laisvąją džiazo muziką bei R.Tagorės poeziją, kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš ČIA IR DABAR tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika… 2007 metų vasarą aktorė, poetė Birutė Mar ir džiazo dainininkė Andrė P...
2009-06-25

Palangoje – monospektaklis S. Nėries dienoraščių ir eilėraščių motyvais

Kovo 10 d. 18 val. Palangos kultūros centro „Ramybė“ mini teatras kviečia į Birutės Mar monospektaklį „Poetė“ (rež.  R.Garuolytė). Spektakliui pasirinkta dokumentiška „Poetės teismo“ forma: iš salės skamba S. Nėrį kaltinančių ir ginančių straipsnių ištraukos, nuskamba net teiginys (pasirodęs praėjusiais metais „Šiaurės Atėnuose“, minint S. Nėries šimtąsias gimimo metines), jog Poetei vertėję skirti mirties bausmę. Lygiai taip teisiamas kiekvienas kūrėjas ir kiekvienas žmogus.
2007-03-07

Palangoje - monospektaklis Salomėjos Nėries dienoraščių ir eilėraščių motyvais

Kovo 10 d. 18 val. Palangos kultūros centro „Ramybė“ mini teatras kviečia į Birutės Mar monospektaklį „Poetė“ (rež.  R.Garuolytė). Spektakliui pasirinkta dokumentiška „Poetės teismo“ forma: iš salės skamba S. Nėrį kaltinančių ir ginančių straipsnių ištraukos, nuskamba net teiginys (pasirodęs praėjusiais metais „Šiaurės Atėnuose“, minint S. Nėries šimtąsias gimimo metines), jog Poetei vertėję skirti mirties bausmę, sakoma pranešime spaudai.
2007-03-07

Palangos „Ramybėje“ du savaitgalius vaidins Benas Šarka

Palangoje veikiantis kultūros centras „Ramybė“ (Vytauto g. 35) pradeda programą „Mini teatras“. Joje įvairios šalies trupės vaidins kamerinius spektaklius. Tai reta galimybė ištisus metus pajūrio kurorte matyti profesionalius įdomių artistų scenos kūrinius.
2007-02-06
Į viršų