plaučių liga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plaučių liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plaučių liga“.

Plinta nauja mirtina liga, susijusi su COVID-19: sunkią būklę sukelia ir lengvos infekcijos

Panašu, kad Anglijos šiaurėje daugėja retų, tačiau mirtinai pavojingų autoimuninių sutrikimų, o nauji tyrimai rodo, kad protrūkis gali būti susijęs su COVID-19. Ši liga, žinoma kaip anti-MDA5 teigiamas dermatomiozitas, iki pandemijos daugiausia buvo pastebėta tarp Azijos gyventojų, tačiau dabar ji sparčiai plinta tarp Jorkšyro (Jungtinė Karalystė) gyventojų, skelbia portalas „IFL Science“. Liga, kurią sukelia antikūnai, veikiantys fermentą, vadinamą MDA5 (melanomos diferenciacijos baltymas...
2024-05-26

Ši liga plaučius paverčia „spragėsiais“: įspėja nenumoti ranka

Nepaisant žaismingai skambančio pavadinimo – „kukurūzų spragėsių plaučiai“ yra rimta ir reta plaučių liga, galinti sukelti ilgalaikę žalą, todėl svarbu ją pastebėti anksti. Ši liga pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus (bronchioles), todėl atsiranda kosulys ir dusulys. „Kukurūzų spragėsių plaučiai“ – tai obliteracinis bronchiolitas, kuris pažeidžia mažiausius plaučių kvėpavimo takus ir sukelia kosulį bei dusulį.
2023-10-31

17-metę mirtis ištiko bemiegant: sukrėsta šeima ragina vertinti gyvenimą

17 metų Billie-Jo Allen gyveno Anglijoje sirgdama lėtine plaučių liga ir studijavo sveikatos bei socialinę priežiūrą, kad galėtų pradėti slaugytojos karjerą. Sukrėsta mama pagerbė savo „tikrą gyvenimo angelą“, dukrą, kuri netikėtai mirė miegodama. 17 metų Bille-Jo Allen buvo apibūdinama kaip „puiki ir linksma“ mergina bei didžiulė „Newcastle United“ futbolo komandos gerbėja, rašo mirror.co.uk.
2022-02-01

Skelbia apie 32-ejų olimpiečio mirtį: šeima sukrėsta

Ianas Matosas, atstovavęs Brazilijai 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse vyrų sinchroninio šuolio į vandenį nuo trijų metrų tramplino rungtyje, mirė būdamas 32-ejų po to, kai buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių infekcijos. Spalio mėnesį olimpietis pradėjo kovą su gerklės infekcija, kuri vėliau išplito į skrandį ir plaučius, o po beveik dviejų mėnesių ligoninėje 32 metų vaikino mirtis buvo konstatuota trečiadienį staiga pablogėjus sveikatai.
2021-12-25

Pavojinga plaučių liga, kurią gali išduoti užsitęsęs kosulys ar dusulys lipant laiptais

Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt   Pagrindiniai lėtinės obstrukcinės plaučių ligos požymiai – ilgiau nei du mėnesius be aiškios priežasties trunkantis kosulys ir skrepliavimas, ypač būdingas rūkaliams, sako Vilniaus universiteto profesorius Santariškių klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro direktorius Edvardas Danila.
2014-11-22
Į viršų