piktžolės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „piktžolės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „piktžolės“.

Ši piktžolė – aukso gysla organizmui: kiti to net nežino

Įsisenėjęs stereotipas apie tai, kad dilgėlės yra nenaudingos, neretai kiemus darkančios piktžolės – jau vakarykštės naujienos. Šis, tamsiai žalias, maistingas augalas, garsėja savo įspūdingais vitaminų bei mineralų kiekiais. Dar daugiau – tinkamai apdorotos dilgėlės gali papildyti jūsų maisto racioną ir nustebinti skoniais. Tad susipažinkime su šiuo nuostabiu augalu iš arčiau! Visus atsakymus, kodėl dilgėlės tokios naudingos jūsų sveikatai bei grožiui rasite toliau skaitydami.
2024-05-22

Masiškai plinta piktžolių naikinimo būdas: ragina išbandyti

Piktžolės gali būti tikras galvos skausmas, tačiau, laimei, sodininkystės entuziastai dalijasi paprastu patarimu – jas sunaikinsite beveik akimirksniu. Aistringi sodininkai atskleidė, kad vienas skystis, pasak jų, yra geresnis už baltąjį actą, kai prireikia naikinti piktžoles iš skalda ar žvyru padengtų plotų.  Daugeliui sodininkų iki skausmo pažįstama kova su jomis, kai tvarkinga lauko erdvė pavirsta nebesuvaldomomis džiunglėmis.
2024-05-18

Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė

Moteris pasidalijo paprastu ir natūraliu būdu, kaip greičiau nei per 24 valandas pašalinti piktžoles iš trinkelių tarpų. Viskas, ko reikia, yra vos dvi priemonės, kurias greičiausiai jau turite savo namuose. Piktžolės trinkelių tarpuose gadina estetinį kiemo vaizdą. Čia įsitvirtina įvairios piktžolės, pradedant žoliniais augalais ir baigiant sumedėjusiais augalais.
2024-04-18

Ragina šiemet prisirinkti šių žolelių: jos – aukso gysla organizmui

Atėjus pavasariui, daugelis pajuntame jėgų ir energijos stygių. Norisi papildyti organizmą vitaminais ir vertingu maistu. Dažniausiai kovą jau imame ilgėtis šviežių daržovių ir, vos tik pasirodžius pirmiesiems ridikėliams, skubame juos pirkti. Tačiau norint organizmą sustiprinti vitaminų doze, nebūtina pirkti iš šiltųjų kraštų atgabentų daržovių. Galime apsidairyti savo kiemuose, laukuose, pievose ir surasti dar vertingesnių augalų.
2024-03-19

Paberkite druskos sode: rezultatas maloniai nustebins

Druską visi naudojame maistui pagardinti, tačiau daugelis net nežino, kad druska puikiai praverčia sode. Pabarstykite jos sode – rezultatas maloniai nustebins.  Yra ne vienas būdas, kaip galima panaudoti druską sode. Pavyzdžiui, ji puikiai tinka piktžolių ar pavojingų augalų naikinimui ar skruzdėlių atbaidymui. Išbandykite patys – puikus rezultatas garantuotas.
2023-07-09

Piktžoles trinkelėse pamirškite visam laikui: ši gudrybė veikia 100 proc.

Įvairiuose plyšiuose tarp trinkelių ima augti piktžolės, ypač vasarą. Laimei, sodininkai pasidalijo gudrybe, kuri, jų teigimu, veikia 100 procentų – piktžolių neliks nė kvapo. Piktžolės gali augti net mažiausiuose plyšiuose, jei nesiimsite priemonių užkirsti joms kelią. Jei tarpų nėra arba jie labai siauri, piktžolėms augti bus žymiai sunkiau. Tačiau laikui bėgant gali atsirasti didesni plyšiai, kuriuose labai greitai pasirodo piktžolės.
2023-06-26

Vilniuje įkurtame sode apsilankiusi Rita negalėjo patikėti, ką mato: „Švelniai tariant, pakraupau“

Pirmą kartą apsilankiusi vos prieš porą mėnesių Vilniuje, Šnipiškėse atidarytame Japoniškame sode vilnietė Rita liko be žado – jos manymu, čia nė nedvelkia Japonija, o vietoj gražių augalų karaliauja piktžolės.  Rita naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad mėgsta vaikščioti po gražias Vilniaus vietas, tad sekmadienio popietę užsuko ir į naująjį Japonišką sodą. Tik čia pamatė visai ne tai, ko tikėjosi.  „Tiesą sakant, nuėjusi apakau.
66 2023-06-20

Jokiu būdu nerinkite šių žolių: vaistažolininkas įspėja

Šiuo metu laukuose ir pievose galime pasirinkti pačių įvairiausių vaistažolių, kuriomis stiprinsime sveikatą rudens sezono metu. Sveikatai palankių žolių galime pasirinkti ir darže. Neretai tokios vaistažolės sodininkų yra vadinamos piktžolėmis. Vis dėlto, vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas įspėja – kai kurios žolės yra nuodingos.  Pasak dr. Mariaus Lasinsko, viena tokių piktžolių – vėdrynai.
2023-06-09

Vaistažolininkas Marius ragina prisiskinti šių augalų: jų nauda neišmatuojama

Įpusėjus sodo ir daržo darbams, šeimininkams galvos skausmą kelia ir pasirodžiusios piktžolės. Neretai norint jomis atsikratyti žmonės griebiasi įvairiausių priemonių, ravi ir vėliau jas meta į šiukšlių krūvą. Tačiau vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas sako, kad piktžoles verta pradėti vadinti „geražolėmis“, kadangi šios gali suteikti mūsų sveikatai didžiulę naudą.
2023-06-07

Gamtininkai ragina rauti žydinčius lubinus: padarysite Lietuvos gamtai paslaugą

Gamtininkai stoja į kovą su žydinčiais lubinais ir ragina tautiečius ne tik skinti šį augalą, bet ir rauti jį su šaknimis. Jeigu to nedarysime, iš pažiūros nekalta graži mėlynžiedė gėlė sunaikins lietuviškų pievų įvairovę. Mat ten, kur yra šis augalas, nebelieka lietuviškų pievų, lubinai – tai invazinis augalas. Tad gamtos sergėtojai kartu su menininkais rengia įvairias akcijas ragindami žmones naikinti lubinus be jokio gailesčio.
REKLAMA
REKLAMA

Sode paberkite druskos: rezultatas maloniai nustebins

Daugumos sodininkų galvos skausmas – piktžolės. Jų naikinimas rankomis atima daug laiko, tačiau ir cheminių herbicidų, kurie pavojingi aplinkai ir sveikatai, daugelis nenori naudoti. Tačiau, laimei, puikiai pravers paprasčiausia druska, kurios jau turite namuose. Nors joks herbicidas negali būti laikomas visiškai „nekenksmingu“, druska (arba natrio chloridas) yra natūrali priemonė, puikiai padedanti pašalinti piktžoles, rašo thespruce.com.
2023-06-01

Piktžolių neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti

Įkyrios piktžolės neįtikėtinai erzina ir nors rinkoje labai daug produktų joms naikinti, sunku žinoti, kuriuos iš jų verta išbandyti, o išradingi švaros entuziastai dalijasi savo išbandytais metodais. Piktžolės auga visur, kur tik yra vietos – jos išdygsta ant vejos, terasos ir važiuojamosios dalies.
2023-05-24

Pabarstykite druskos aplink piktžoles: rezultatas maloniai nustebins

Piktžolės ne tik gadina jūsų vejos estetiką, bet ir pasisavina drėgmę bei maistines medžiagas nuo kitų augalų, o tai yra problema, nes jos gali greitai užvaldyti visą jūsų sodą. Vienas sodo ekspertas pasidalijo būdais, kaip ištremti piktžoles visiems laikams. Piktžolės gali nepaprastai erzinti tuos, kurie didžiuojasi savo gražiu sodu. Jos ne tik negražios, bet ir atima vandenį bei maistines medžiagas iš kitų augalų.
2023-05-12

Piktžolių trinkelėse atsikratykite be vargo: štai, kas padės

Yra daug valymo ir sodo darbų patarimų, padedančių kasdienes problemas išspręsti gana lengvai. Tačiau sodininkai, norintys pašalinti piktžoles tarp kiemo trinkelių, turėtų gerai pagalvoti, prieš barstydami druską ar purškdami baltajį actą. Jis papasakojo apie efektyviausius piktžolių pašalinimo iš grindinio ar trinkelių tarpų būdus, rašo express.co.uk.
2023-05-11

Piktžoles pašalinkite be vargo: atskleidė 1 auksinį patarimą

Sodininkai tvirtina, kad per skaldą prasimušančios piktžolės iš karto miršta naudojant pigų ir veiksmingą metodą. Yra daugybė įprastų piktžolių rūšių, augančių ant skaldos. Nuo žolinių piktžolių, tokių kaip paprastasis viščiukas ir portulaka iki sumedėjusių piktžolių, tokių kaip gyslotis ar kiaulpienė – visi šie augalai nebijo augti dekoratyvine skalda padengtuose plotuose.
2023-04-14

Piktžolių nebeliks turbo greičiu: štai, ką reikia padaryti

Piktžolės – rimta sodininkų problema ir tikras išbandymas vejai. Laimei, yra net 3 priemonės, kurios puikiai pašalins visas išaugusias vejoje piktžoles. Piktžolės – varginanti problema, kadangi jos gali atsirasti net ir kruopščiausiai prižiūrimoje vejoje. Piktžolės iš vejos pasiima ir maisto medžiagas, ir vandenį, todėl yra itin svarbu jas greitai pašalinti. Visgi, neatsargiai jas pašalinus gali būti pažeista likusi vejos dalis.
2022-09-05

Atsikratykite piktžolių sode: prireiks vos kelių produktų

Švaros sensacija ponia Hinch garsėja tuo, kad dalijasi savo gyvenimo būdu ir sodininkystės patarimais. Sophie Hinchliffe, savo „Instagram“ paskyroje, turinčioje daugiau nei 4,5 mln. sekėjų, dažnai dalijasi apie sodininkystę, tvarką ir „Pasidaryk pats” priemones. Dabar jos gerbėjai sukūrė savo grupes, skirtas dalintis sodininkystės patarimais.
2022-07-11

Piktžoles panaikinsite be vargo: pasigaminkite šį mišinį namuose

Iš namuose dažniausiai turimų buitinių ingredientų galite pasigaminti priemonę, padėsiančią atsikratyti įkyrių piktžolių. Moteris tikina, kad rado ekonomišką būdą, kaip atsikratyti piktžolių. Pastaruoju metu karšti orai kviečia leisti laiką lauke, todėl sodo priežiūra tampa daugelio prioritetu. Tačiau, nors dauguma žmonių mėgsta puoselėti savo gamtos gabalėlį, yra vienas darbas, kurio dauguma tikrai nemėgsta – tai ravėjimas.
2022-06-28

Atsikratykite piktžolių trinkelėse visam laikui: štai, ką reikia padaryti

Apželdinimo ekspertas pasidalino geriausiais būdais, kurie padės atsikratyti piktžolėmis, kurios auga pro grindinio ar trinkelių tarpus. Jis įspėja, kad tokiai problemai sutvarkyti nėra tinkama druska, tačiau ir be jos yra kitų patikimų būdų, kurie padės išvengti šios bėdos. Piktžolių galima aptikti visame sode ar darže, tačiau labiausiai jos namų šeimininkus erzina tuomet, kai pradeda lįsti pro plytelių tarpus.
2022-06-03

Piktžoles trinkelėse pamirškite visam laikui: pasakė, ką daryti

Egzistuoja didžiulė piktžolių įvairovė. Tokios piktžolės lenda per plyšius ir takų kampus, bet taip pat užgožia didelius vejos plotus ir, gali atrodyti, jog jų neįmanoma atsikratyti. Tačiau prieš griebdamiesi chemikalų, pirmiausia apsvarstykite tris alternatyvas be nuodų. Sodininkystės ekspertai iš „National Greenhouse“ tvirtina, kad yra trys natūralūs sodo piktžolių naikinimo būdai ir jie beveik nieko nekainuoja, rašo express.co.uk.
2022-05-31

Atsisveikinkite su piktžolėmis darže: padės vos kelios gudrybės

Jei turite namą su lauko erdve, tikriausiai jau mėgaujatės spalvų gama, kuri ima ryškėti jūsų paruoštose gėlių lysvėse. Deja, augant gėlėms, auga ir piktžolės, o jei nenorite savo gėlynuose naudoti stiprių chemikalų ir piktžoles naikinančių medžiagų, jų atsikratyti gali būti sudėtinga. „Safer Brand“ sodininkystės ekspertų dėka jums nebereikia jaudintis, kad pakenksite savo gėlėms, rašo mirror.co.uk.
2022-05-11

Piktžoles trinkelėse pašalinkite be vargo: prireiks vos 1 gudrybės

Pagaliau atėjo pavasaris ir pradeda žydėti sodai. Tačiau balandžio lietūs ir šiltesnės dienos taip pat skatino piktžolių augimą. Nors žolės augimu visi džiaugiasi vejose, bet takeliuose ir kitose grįstose vietose aplink namus žolės kuokštai nėra pageidaujami. Gali kilti pagunda griebti cheminės žolių naikinimo priemonės, bet jei nenorite kenkti savo sodui galima nuodingomis medžiagomis, yra ir kitų išeičių, rašoma express.co.uk.
2022-05-02

Piktžoles panaikinsite be jokio vargo: išdavė auksinius patarimus

Pavasaris pamažu atsiskleidžia visu gražumu, nes soduose pradeda žydėti gėlės ir augalai. Tačiau kartu su jais pasirodo ir piktžolės. Štai penkios įprastos piktžolės, kurių reikia saugotis šį pavasarį. Artėjant karštiems orams žmonės daug laiko praleidžia savo soduose. Tačiau nors pavasaris žada gausybę žiedų, jame neišvengiamai pasirodys ir piktžolės. Štai penkios pavasarį žydinčios piktžolės, kurios šį sezoną gali pasirodyti jūsų vejoje, rašoma express.co.uk.
2022-04-25

Šiukštu neišmeskite šių piktžolių: jos aukso gysla organizmui

Dažnai darže arba sodelyje pastebėjus nelauktus augalus skubame juos rauti arba stengiamės visai juos išnaikinti. Nors piktžolės galbūt ir trukdo augti šalia pasodintiems augalams, tačiau taip greitai jomis atsikratyti nereikėtų. Atvirkščiai, pasak žolininko Mariaus Lasinsko, šias savarankiškai augančias žoles galima pervadinti į „geražoles“, kadangi šios turi visą aukso puodą naudingų sveikatai savybių.
2022-04-23

Pašalinkite piktžoles iš vejos be jokio vargo: pravers 1 gudrybė

Sodininkystės entuziastai pasidalino, kaip baltuoju actu sunaikinti tarp akmenų augančias piktžoles. Viena valymo entuziastė teigė, kad baltuoju actu sunaikino visas piktžoles ir jos nebeataugo. Namų valymo entuziastė Mrs Hinch, kurios tikras vardas yra Sophie Hinchliffe, savo „Instagram“ paskyroje dažnai dalijasi sodo ir namų valymo turiniu. Dabar jos gerbėjai sukūrė savo grupes, skirtas dalytis valymo ir daržo patarimais, tarp kurių yra ir patarimų, kaip atsikratyti sodo piktžolių.
2022-04-08

Sumaišykite druską su actu: rezultatas sode nustebins

Pavasarį sušilus orui intensyviau pradeda augti ir piktžolės. Šie nepageidaujami augalai kitiems augalams užstoja šviesą, atima maistines medžiagas ir vandenį, todėl piktžoles rauti reikia vos joms išdygus. Nors galima įsigyti įvairiausių piktžoles naikinančių pesticidų, kai kurie sodininkai mieliau sode nenaudoja cheminių medžiagų. Būtent tokiu atveju labai praverčia naminės piktžolių naikinimo priemonės, rašoma express.co.uk.
2022-04-04

Kieme piktžolių neliks nė kvapo: pasigaminkite šį mišinį

Kai šviečia saulė, gali būti malonu šiek tiek padirbėti sode. Nors, galvodami apie darbą sode, daugiausia galvojame, kokias sėklas sėti ar kokias gėles reiks pasodinti. Deja, piktžolių šalinimas taip pat yra gražaus sodo dalis. Galėtum tiesiog atsiklaupti ant kelių ir rauti viską iš eilės, tačiau tai greitai ima varginti. Laimei, yra daug lengvesnis būdas atsikratyti piktžolių. Galite nusipirkti įvairių chemikalų piktžolių naikinimui, tačiau tai nėra visiškai sveika ar naudinga aplinkai.
2022-04-01

Pabarstykite druskos sode: rezultatas maloniai nustebins

Druska – pirmo būtinumo dalykas virtuvėje, bet ar žinojote, kad ją galite naudoti ir sode? Štai keli dažniausi druskos naudojimo sode būdai. Nuodingosios gebenės naikinimui Nuodingoji gebenė gali sukelti bėrimą, niežėjimą ir net palikti skausmingas pūsles. Nuodingąją gebenę naikinti rekomenduojama sūriu vandeniu. 1 stiklinę druskos ištirpinkite 4 litruose karšto vandens. Šiuo mišiniu išpurkškite nuodingosios gebenės lapus ir stiebus.
2022-03-31

Samanas žolėje išnaikinsite be jokio vargo: pravers paprastos gudrybės

Samanos vejoje ar ant stogo nepuošia nei vienų namų. Vis dėlto ne visi žino, kaip jų atsikratyti. Nenaikinamos samanos gali sparčiai plisti, todėl svarbu problemą šalinti iš karto, o su šiais patarimais jums nei nereikės skambinti specialistams. Tam, kad pašalintumėte samanas, galite naudoti įvairias priemones. Šie mišiniai padės pašalinti samanas ne tik iš vejos, tačiau ir iš tarpų tarp plytelių ar nuo stogo, o jei po pirmo karto nepasiekėte norimo rezultato, procedūrą pakartokite.
2022-03-30

Pašalinkite piktžoles iš vejos be jokio vargo: neprireiks chemikalų

Piktžolės vejoje vasarą yra gana paplitęs reiškinys, tačiau tai nereiškia, kad su tuo turite  taikstytis, ypač kai daugiau laiko praleidžiate sode. Laimei, yra šeši paprasti būdai pašalinti vejos piktžoles be chemikalų. Piktžolės neįtikėtinai vargina sodininkus, ypač kai taip sunkiai dirbate, kad jūsų sodas atrodytų gražiai ir patraukliai. Tačiau nesijaudinkite, nes galite jų lengvai atsikratyti be stiprių chemikalų, rašo express.co.uk.
2021-08-11

Pasakė, kaip be chemikalų atsikratyti piktžolėmis: skubėkite išbandyti

Vasaros metu pievelėje gali veistis piktžolės, bet tai dar nereiškia, kad jų pageidaujame, ypač jei mėgstate leisti laiką sode. Yra šeši lengvi būdai šalinti piktžoles nesigriebiant chemikalų ir sintetinių piktžolių naikinimo priemonių, rašoma express.co.uk. Piktžolės sodininkams dažnai yra stiprus galvos skausmas, ypač jei sunkiai dirbote, kad sodas atrodytų gražiai ir tvarkingai. Bet nesijaudinkite – galite lengvai atsikratyti piktžolių ir be stiprių chemikalų.
2021-08-02

Pasigaminkite 1 mišinį namuose: piktžoles išnaikins be jokio vargo

Piktžolės gali sugadinti bet kurį sodą – jos išnyra būtent ten, kur yra mažiausiai pageidaujamos, ir plinta žaibo greičiu. Baltasis actas gali efektyviai šalinti piktžoles, sutaupyti jums pinigų ir laiko – štai kaip iš acto pasigaminti galingos piktžolių naikinimo priemonės. Piktžolių ravėjimas vargina ir užima daug laiko, ypač jei piktžolės išplitusios po visus sodo kampus, dygsta tarp plytelių ir net šalia jūsų auginamų augalų.
2021-07-26

Įkyrėjo piktžolės? Prireiks vos vienos naminės priemonės!

Atšilus orams, visiems vejos augintojams didžiausiu išbandymu tampa nepageidaujamų piktžolių augimas. Kaip su tuo kovoti ir kokie būdai yra efektyviausi, norint turėti dailią veją be nepageidaujamų piktžolių? Parduotuvėse galima rasti įvairiausių priemonių, kurios yra skirtos naikinti piktžoles vejoje. Tačiau kam švaistyti pinigus brangioms priemonėms, kai dailią veją galite turėti ir pasinaudojus naminėmis priemonėmis? Namų patarimų puslapyje homeguides.
2021-07-15

Atsikratykite piktžolių be vargo: užsirašykite šią gudrybę

Prekybos centruose randamos priemonės žolių naikinimui dažnai sudėtyje turi aplinkai kenksmingų medžiagų. Užuot įsigiję žoles naikinančias priemones, jas galite pasigaminti patys namuose – yra daugybė veiksmingų būdų, kaip juos pasigaminti patiems, naudojant namuose randamus produktus. Priemonę žolėms naikinti lengvai pasigaminsite naudodami sodą, citriną, actą ir kitas namuose randamas priemones.
2021-06-30

Kieme piktžolių neliks nė kvapo: pasigaminkite šį mišinį

Kai šviečia saulė, gali būti malonu šiek tiek padirbėti sode. Nors, galvodami apie darbą sode, daugiausia galvojame, kokias sėklas sėti ar kokias gėles reiks pasodinti. Deja, piktžolių šalinimas taip pat yra gražaus sodo dalis. Galėtum tiesiog atsiklaupti ant kelių ir rauti viską iš eilės, tačiau tai greitai ima varginti. Laimei, yra daug lengvesnis būdas atsikratyti piktžolių. Galite nusipirkti įvairių chemikalų piktžolių naikinimui, tačiau tai nėra visiškai sveika ar naudinga aplinkai.
2021-03-20

Pamirškite apie gerklės skausmą: prireiks tik acto

Neįtikėtina, ką galima daryti su actu. Pasirodo, jis tinka ir piktžolėms atsikratyti ir net gerklės skausmui gydyti, rašoma pomada.cc Actą praskieskite su vandeniu ir supurkškite vietas, kuriose bujoja piktžolės.  Prakaito dėmes nuo drabužių pašalinsite, jeigu prieš skalbdami, 10 minučių prakaito dėmes palaikysite acte, o tada skalbsite įprastu būdu.  Praskieskite stiklinėje šilto vandens vieną valgomąjį šaukštą obuolių acto ir skalaukite juo gerklę.
2019-10-26
REKLAMA
Piktžolės  Piktžolės

6 lengvi būdai, kaip atsikratyti tarp grindinio plytelių augančių piktžolių

Jei manote, kad piktžolės yra tik daržininkų galvos skausmas, labai klystate. Daugybė žmonių susiduria su piktžolėmis kiekvieną vasaros dieną. O jos veisiasi visur, taip pat auga ir tarp grindinio plytelių arba kur plytelių pakraščiuose. Kaip veiksmingai kovoti su šiomis piktžolėmis? Turbūt pats sunkiausias būdas yra jas rauti rankomis. Tai užima labai daug laiko, be to po savaitės kai kuriose vietose vėl pasirodo nauji piktžolių stiebeliai. Metas į pagalbą kviesti specialiąsias priemones.
2019-07-19

Tokio derliaus dar akyse nematėte: tereikia atlikti 1 veiksmą

Augalininkystės ūkiuose artėja intensyvus darbymetis. Jau dairomasi herbicidų, apsaugančių javų pasėlius nuo piktžolių. Anot specialistų, pasėlių purškimas herbicidais – vienas svarbiausių darbų, užtikrinančių gausesnį derlių. Skirtingos piktžolės Mokslininkų teigimu, žemės ūkio augalų pasėliuose randama daugiau nei du šimtai piktžolių rūšių.
2019-04-27

Varginančias piktžoles pamiršite visam laikui – prireiks vos vienos priemonės

Piktžolės gali gadinti nuotaiką. Todėl verta išbandyti būdus, kurie padėtų jų atsikratyti ilgam, vadinasi, ir išvengti varginančio darbo. Vienas iš efektyviausių ir greitai įgyvendinamų būdų, tam reikės: 3 l acto; 1 puodelio druskos; 1 valgomojo šaukšto indų ploviklio. Druską supilkite į actą ir palaukite, kol ši ištirps. Tada įpilkite indų ploviklį ir gerai viską išmaišykite. Gautą skystį supilkite į butelį su purkštuvu. Piktžoles šiuo skysčiu purkškite sausą, saulėtą dieną.
2018-06-26

Europos Sąjunga ruošia smūgį ūkininkams

 Europos Parlamentas užsimojo drausti Lietuvos ir viso pasaulio ūkininkų plačiai naudojamą vadinamąjį raundapą ir kitus glifosato turinčius herbicidus, naudojamus piktžolėms naikinti. Parlamentarai priėmė rezoliuciją, tiesa, kol kas neįpareigojančią, kad glifosatų naudojimą reikėtų palaipsniui mažinti ir per penkerius metus galutinai uždrausti.

Gėlynu paverstame Seimo fontane kol kas auga tik piktžolės

Pernai žemėmis užpiltame ir gėlynu paverstame buvusiame Seimo fontane kol kas auga tik piktžolės. Sostinės savivaldybė žada, kad jau kitą savaitę pradės ten sodinti gėles. „Su miestu yra kalbėta, jie yra prižadėję, kad kitą savaitę ten tikrai atsiras gėlynas. Pagrindinis dalykas, matyt, buvo užtrukę nepalankūs orai, be to, gėlės yra brangios“, - BNS sakė Seimo kancleris Jonas Milerius. Kita vertus, jis sutiko, kad kitose miesto vietose gėlynai seniai sutvarkyti ir žydi.
Lietuva 2014-05-18

"Sodo bitės" dūzgia Užutrakio dvare

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos įgyvendintas Europos Sąjungos finansuotas projektas „Užutrakio dvaro sodybos muziejinės - reprezentacinės ir memorialinės dalių pritaikymas viešiesiems turizmo poreikiams“ parko lankytojus pradžiugino atkurtais puošniais prancūziškais parteriais, kuriuos 19 a. pabaigoje suprojektavo žymus kraštovaizdžio architektas E. F. Andre. Įsipareigojimas išlaikyti atkurtą senojo parko grožį bei intensyvus jo lankymas reikalauja nuolatinio darbo ir investicijų.
Lietuva 2013-07-02

Vasara neleis atsikvėpti

Birželio mėnesį intensyviai naikinkite piktžoles. Iš jų galite spręsti, kokia sodo dirva. Kai stinga kalkių, auga dirviniai asiūkliai, svėrės, rūgtys, rūgštynės, tūbės, dirvinės našlaitės, žliūgės. Birželio mėnesį intensyviai naikinkite piktžoles. Darbai darže * Kalkingose dirvose tarpsta dilgėlės, notrelės, usnys, veronikos, trikertės žvaginės. Naikinkite ant komposto krūvos augančias piktžoles, kol jos nesubrandino sėklų.
2013-06-01

TOP 5: sveikiausios sodo piktžolės

Turbūt niekada nesusimąstėte, kad piktžolės, augančios jūsų sode ar kaimynystėje, turi daug gydomųjų savybių ir yra naudingos jūsų sveikatai. Atitinkamai paruošti patiekalai iš piktžolių yra ne tik skanūs, bet svarbiausia nieko nekainuoja. Svarbu atpažinti piktžoles ir rinkti jas tose  vietose, kurios yra atokiau gatvių ir mažiau teršiamos. Atminkite, tai kas valgoma, nebūtinai yra be alergenų.
2011-08-04
Į viršų