pienligė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pienligė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pienligė“.
REKLAMA
Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės? (nuotr. Shutterstock.com) Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės? (nuotr. Shutterstock.com)

Su šia infekcija susiduria 3 iš 4 moterų: kaip atsikratyti makšties kandidozės?

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad su makšties kandidoze bent kartą gyvenime susiduria 3 iš 4 moterų. Dėl vieno pagrindinių simptomų, varškės konsistencijos išskyrų, makšties kandidozė liaudyje dažnai vadinama pienlige.
2024-05-27
REKLAMA
5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com) 5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos (nuotr. Shutterstock.com)

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Susirgus ginekologine liga simptomai gali būti tokie subtilūs, jog juos pastebėti beveik neįmanoma. Vis dėlto, įsidėmėjus dažniausias moteriškas ligas ir susipažinus su jų požymiais bei gydymu, reprodukcinės sistemos sutrikimai taps gerokai aiškesni, todėl bus lengviau pastebėti ligos pradžią bei imtis veiksmų. Endometriozė Neretai endometriozė diagnozuojama tik ligai pažengus, o norint nustatyti tikslią stadiją reikalinga operacija.
2024-05-27
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2024-05-26
REKLAMA
Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com) Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas (nuotr. Shutterstock.com)

Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: išduoda perštėjimas

Keičiantis moters menstruaciniam ciklui, keičiasi ir makšties išskyrų kiekis bei pobūdis. Vis dėlto, kartais nutinka ir taip, jog išskyros tampa neįprastos konsistencijos, o intymioje zonoje atsiranda perštėjimas, niežulys ar deginimo jausmas. Pasirodo, kad tokius nemalonius simptomus gali sukelti makšties kandidozė dar kitaip vadinama pienlige. Pasitaiko dažniau nei daugelis galvoja Makšties kandidozė vargina net 3 iš 4 moterų, o apie 5 proc. pacienčių šis sutrikimas yra linkęs kartotis.
2024-05-25

Su šia liga susiduria kone kiekviena moteris: įspėja, kad laiku negydant bėdos laukia ne vienus metus

Makšties kandidozė, dažnai vadinama tiesiog pienlige – dažniausiai moterims pasireiškianti išorinių lytinių organų (vulvos) ar makšties gleivinės infekcija. Gydytoja akušerė-ginekologė Živilė Beatričė Kriūnienė sako, kad šios ligos diagnozę bent kartą gyvenime tenka išgirsti trims iš keturių moterų, o iš jų net 50 proc. suserga pakartotinai. Vis dėlto šios ligos pagrindinis sukėlėjas vargina ne tik moteris, bet ir vyrus. „Iki 80 proc.
2022-02-16

Įspėja muilu neplauti šios kūno vietos: sau tik pakenksite

Maudynės duše yra viena iš pagrindinių žmogaus rutinos dienų. Nors toks prausimasis atrodo niekuo neypatingas, tačiau ekspertai tikina, kad tai atliekant intymios higienos priežiūrą neteisingai, didėja rizika užsikrėsti nemaloniomis infekcijomis. Ginekologė Anne Henderson tikina, kad pernelyg persistengti ir dažnai prausti makšties nereikia, nes ji natūraliai tą sugeba savaime padaryti pati.
2022-02-11

Ši liga vargina 3 iš 4 moterų: pasakė, kas ją sukelia

Pienligė – viena iš dažniausių ir nemaloniausių ligų, su kuria susiduria įvairaus amžiaus moterys. Ji bent kartą gyvenime užklumpa 3 iš 4 moterų, kurioms tenka kovoti su nemaloniais simptomais. Apie tai, kas sukelia pienligę ir kaip ji yra gydoma, naujienų portalui tv3.lt pasakoja gydytoja ginekologė dr. Viktorija Tarasevičienė.
2021-02-09

75 proc. moterų serga šia liga: išduoda perštėjimas

Net 75% moterų bent kartą gyvenime susiduria su makšties pienlige, o apie 5% nuo jos kenčia periodiškai. Dažniausi pienligės simptomai yra makšties ir lytinių organų perštėjimas, deginimas, niežulys bei tirštos, baltos, varškę primenančios išskyros. Kas yra pienligė? Makšties pienligė (makšties kandidozė) – išorinių lytinių organų, makšties gleivinės grybelinė infekcija, kurią dažniausiai sukelia baltasis balkšvagrybis (lot.
2019-12-29

Nemaloni bakterijų sukeliama liga: štai kas padės jos išvengti

Ar kada nors jus buvo nugalėjusi kokia nors mikroskopinio dydžio būtybė? Jei sirgote pienlige, vadinasi, kad buvo. Kai tai nutinka, jaučiatės bejėgiai, tad dabar yra pats metas žinoti kelis patarimus ir būdus, kaip išvengti šios infekcijos arba kaip ją gydyti. Kas sukelia pienligę? Daugelį pienligės formų sukelia grybelinės kandida bakterijos. Jos auga visur, netgi ant žmogaus kūno, be to, joms labai patinka drėgnos vietos.
2017-12-05

Ginekologė rėžė: šios moteriškos ligos negydykite jogurtu!

Ilgą laiką moterys tikėjo, jog pienligė išgydoma nedideliu kiekiu „gyvo“ jogurto. Šią infekcija sukelia vaginoje esantis per didelis taip vadinamo raugo kiekis, o jogurtas, kaip manoma, yra puiki priemonė norint apsisaugoti nuo šios ligos ir netgi ją gydyti, nes jame yra gausu gerųjų bakterijų ir probiotikų.
2017-11-05
REKLAMA
REKLAMA

Pienligė: dažną moterį kamuojanti liga

Pienligės arba mankšties kandidozės pavadinimas, deja, puikiai pažįstamas daugeliui moterų. Medikai skaičiuoja, kad net 75% moterų bent karta gyvenime susiduria su šia liga, o apie 5% dailiosios lyties atstovių nuo jos kenčia periodiškai. Pienligės simptomai Pienligė - išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2014-09-01

Pienligė: mitai ir tiesa

Pienligė, o moksliškiau – vaginalinė kandidozė, – gana dažnai pasitaikanti liga. Pasak statistikos, ¾ visų pasaulio moterų su ja susiduria bent kartą gyvenime. Ši liga lengvai atpažįstama ir greitai pagydoma, taigi daug rūpesčių nekelia. Vis dėlto kai kurie mitai apie šią ligą išlieka gajūs.
2013-07-16

Pienligės gydymo mitai: kefyras, česnako skiltelė ir juoda arbata

Moterims ši liga – ne paslaptis. Daugelis jų pačios yra sirgusios. Kitoms ne viena draugė pašnibždėjusi apie savo intymiąją problemą. Pienligė – labai dažna grybelinė infekcija. Kaip teigia statistika, maždaug 70% moterų bent kartą yra sirgusios šia liga. Apie 45 proc. visų pacienčių pienligė kartojasi dažniau nei 2 kartus, o 10-30 proc. moterų Candida vulvoginitas vargina nuolat. Pienligės sukėlėjas – grybelis Candida albicans – yra plačiai paplitęs.
2011-09-29
Į viršų