pesimizmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pesimizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pesimizmas“.

Intriguojantis eksperimentas: kodėl dalis žmonių pesimistai?

Stiklinę vandens matote pusiau tuščią ar pusiau pilną? Pasirodo, kad kai kurie žmonės tiesiog natūraliai sutelkia dėmesį į neigiamą požiūrį, kai susiduria su sprendimų priėmimo situacija. O dabar naujausi MIT neurologijos mokslininkų tyrimai tiksliai nurodė, kuri smegenų sritis sukelia šiuos pesimistinius sprendimus. MIT tyrėjai jau kelerius metus tyrinėja kaip neurologija veikia sprendimų priėmimą.
2018-08-27

Psichologas: pagalvokite, kaip būti labiau žmogumi kitam žmogui

Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“, LRT.lt Tikra tiesa, kad lietuviai linkę į pesimizmą ir susvetimėjimą, įsitikinęs psichologas Justinas Burokas. Jo nuomone, turime imtis kryptingų žingsnių, kad tai galėtume pakeisti. „Manau, kad kiekvienas galėtų nešti savo asmeninę atsakomybę, galvodamas apie tai, kaip gali būti labiau žmogumi kitam žmogui“, – interviu LRT Radijo laidai „Čia ir dabar“ sako J. Burokas.
2015-02-07

Penki mažai žinomi dalykai, kuriais medicina siūlo nesunkiai pasigerinti sveikatą

Pirmiausia – kompiuteriniai žaidimai. Jie gerina pagyvenusių žmonių smegenų darbą, keisdami jų kognityvines funkcijas, trumpalaikę atmintį ir galimybę fokusuoti dėmesį. Ypač rekomenduojamas žaidimas „Neuro Racer“, rašo „The Herald Sun“. Dainavimas grupėje taip pat suteikia bendrumo jausmą, paaiškino švedų specialistai. Tai atspindi ir choro narių širdies ritmas – jis sinchronizuojasi su muzikos ritmu. Kontroliuodami kvėpavimą, žmonės puikiai nusiramina ir tuo primena jogos pratimų naudą.
2014-01-06

Vartotojai tampa pesimistais

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2013 m. spalio mėn. buvo minus 11. Palyginti su rugsėjo mėn., vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 2 procentiniais punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Palyginti su rugsėjo mėn., gyventojai šiek tiek pesimistiškiau vertino savo namų ūkio finansinės padėties ir šalies ekonominės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėnesių. Spalio mėn.
2013-10-30

Pesimizmo galia: kodėl negatyvus mąstymas veikia teigiamai

Jei nori pasiekti tikslą, reikia mąstyti pozityviai. Bent jau tokia yra bendra nuostata, bet Wartono mokyklos profesorius ir knygos „Give and Take: A Revolutionary Approach to Succes“ autorius Adamas Grantas mano kitaip. Anot jo, dauguma iš mūsų yra sėkmingesni, kai labiau koncentruojamės ties nesėkmės priežastimis. Strateguodamas optimistas įsivaizduoja geriausią įmanomą išeitį ir pradeda veikti, kad ją pasiektų.
2013-10-17

Reformos negali būti grįstos nei pesimizmu, nei optimizmu

 Kai kurių ekonomistų ir politikų nuomone, šią savaitę pristatyta pensijų skaičiuoklė neatitinka tikrovės ir remiasi optimistinėmis prielaidomis.

HP ir „Lenovo“ nusiteikę pesimistiškai

Du patys didžiausi asmeninių kompiuterių gamintojai, pagal praėjusių metų ketvirtojo ketvirčio rezultatus, HP ir „Lenovo“, nusiteikę labai pesimistiškai apie šių metų pirmąjį ketvirtį. Pasak jų naujų analitikų skaičiavimų, nešiojamųjų kompiuterių bus parduota net 20% mažiau. Gigantas HP tikisi per pirmąjį šių metų ketvirti parduoti apie 6.5-6.7 milijonus nešiojamųjų kompiuterių, nors praėjusias metais prognozavo didesnius skaičius.
2013-01-20

SEB: gyventojų finansinė elgsena stabili, bet vis dar pesimistinė

Naujausiais Statistikos departamento ir „Eurostat“ vartotojų nuomonių tyrimų rugpjūčio mėnesio duomenimis, Lietuvos gyventojų lūkesčiai dėl ateities, nors ir pesimistiniai, bet gana stabilūs. Pasak SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės, tokie gyventojų lūkesčiai, pasitinkant rudens sezoną, reiškia, kad artimiausiu laiku galima tikėtis, jog gyventojų finansinė elgsena smarkiai nesikeis – žmonės taip pat ir tiek pat leis pinigus vartojimo reikmėms, taupys ir skolinsis.
2012-09-04

Emocijos: neracionalu, bet suvaldyti įmanoma

Įveikti tarpusavio supratimo kliūtis, kylančias įvairiose bendravimo situacijose, nelengva. Tam reikia gerai išmanyti psichologijos niuansus – kitų žmonių ir savo. Ne paslaptis, kad bendraujant emocijos itin svarbios: iš jų sprendžiame, kokį įspūdį pašnekovui daro mūsų žodžiai, emocijomis reaguojame į replikas. Tik kartais atrodo, kad emocijos labiau trukdo nei padeda.
2012-08-25

Gegužę vartotojų nuotaikos gerėjo

Gegužę, lyginant su balandžiu, šiek tiek daugiau gyventojų tiki, kad jų asmeninė ar jų šeimos materialinė padėtis per artimiausius 3 mėnesius pagerės (atitinkamai 10 proc. ir 8 proc.), rodo tyrimų bendrovės RAIT atliekamas tyrimas. Gegužės mėnesį, lyginant su balandžio mėnesiu, didesnė dalis gyventojų ketina didinti savo išlaidas (atitinkamai 10 proc. ir 7 proc.
2012-06-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų