perseidų lietus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „perseidų lietus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „perseidų lietus“.

Įspėja pasiruošti neįtikėtinam reginiui – šis savaitgalis išskirtinis: „Tai tikrai nėra dažnas atvejis“

„Molėtų apylinkėse meteorų lietus matomas geriausiai. Netoli observatorijos, dangus tikrai bus tamsiausias, žmogiškos šviesos taršos bus minimaliai. Bet taip pat tinka bet kokia kita vieta toliau nuo miestų ir kitokių žmogiškos taršos šaltinių. Jei kokioje sodyboje esate, paeikite toliau nuo pastatų“, – pataria teorinės astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas. Šiemet Perseidų meteorų lietaus pikas bus pasiektas rugpjūčio 12 ir 13 dienomis – šeštadienį ir sekmadienį.

Ragina naktį pakelti akis į dangų: vaizdas atims žadą

NASA jau stebi pirmuosius šių metų Perseidų meteorų lietaus meteorus, tad naktimis pakelkite akis į dangų – vaizdas atims žadą. Meteorų lietus piką pasieks rugpjūčio 12-osios naktį, kai Žemė praskries pro dulkėčiausias Swift-Tuttle kometos liekanas.  Perseidų meteorų lietus dažnai laikomas įspūdingiausiu tokio tipo lietumi dėl didelio meteorų skaičiaus, be to, temperatūra vis dar maloni išeiti į lauką ir stebėti dangų.
81 2023-08-09

Pirmadienį pakelkite akis – laukia įspūdingas dangaus reginys

Rugpjūčio nakties dangus kasmet padovanoja vieną įspūdingiausių reginių – Perseidų meteorų lietų. Nors šiemet krentančių žvaigždžių kiekių ir nebus daug, kantrūs ir dangų įdėmiai žiūrintys žmonės gali išvysti išskirtinių, visą dangų nušviečiančių vaizdų. Perseidai yra kiekvienais metais liepos ir rugpjūčio mėnesiais matomas meteorų srautas.
Aktualijos 2019-08-12

Savaitgalio naktimis virš Lietuvos lis meteorų lietus

Perseidų lietus intensyviausias bus naktį iš penktadienio į šeštadienio. Tuomet per valandą danguje bus galima suskaičiuoti iki 100 meteorų. Kaip pasakojo astronomijos mėgėjų klubo „Albireo“ vadovas Jonas Kaspariūnas krintančiomis žvaigždėmis vadinami meteorai – tai buvusios kometos liekanos kurios skrieja orbita aplink Saulę. Kai Žemė tą orbitą kerta, jos pakliūva į atmosferą, ten įkaista ir sudega, taip sukurdamos krintančios žvaigždės įspūdį.
2011-08-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų