onkologiniai susirgimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „onkologiniai susirgimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „onkologiniai susirgimai“.

Vyro gyvybę pasiglemžė kepenų vėžys: įspėja kitus

„The Drifters“ dainininkas Charlie Thomas mirė sulaukęs 85 metų, tačiau galiausiai pralaimėjo kovą su kepenų vėžiu. Thomas daugiau kaip 60 metų buvo grupės „The Drifters“ narys ir sudainavo tokius hitus kaip „Sweets for My Sweet“, rašo thesun.co.uk. Jo draugas Peteris Lemongello jaunesnysis patvirtino, kad žvaigždė mirė sausio 31 d. savo namuose Bovyje, Merilando valstijoje. „Jis jau seno, bet beveik kiekvieną savaitgalį buvo aktyvus.
2023-02-12

Mažeikiškė į vėžio simptomus numojo ranka: atskleidė, kas padėjo pasveikti

Iš Mažeikių kilusios Violetos Ilgūnės gyvenimas prieš dešimtmetį apsivertė aukštyn kojomis – gyvenimas naujoje šalyje nebuvo lengvas, ant rankų ji sūpavo mažametį, dar vienerių metų nesulaukusį sūnų, kai viską sujaukė išgirsta ryklės vėžio diagnozė. Šiandien moteris drąsiai kalba apie kovą su vėžiu bei dalinasi savo patirtimis ir žiniomis su kitais.
2022-08-21

Šeimos skausmui ribų nėra: 27-erių merginos gyvybę pasiglemžė mirtina liga

2020 metų lapkritį, praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai gydytojai jai pranešė, kad vėžio pasikartojimo požymių nėra, Estelle iš Vigano, Mančesterio sužinojo, kad vėžys atsinaujino ir išplito į jos plaučius bei dubenį.  Žavi jauna mama, kuriai buvo vos 22 metai, kai diagnozuotas kiaušidžių vėžys, mirė po klastingos ligos atsinaujinimo. Aptiko didžiulį auglį Estelle Wignall kiaušidžių vėžys pirmą kartą buvo diagnozuotas 2017 m., po to jai pašalintas „arbūzo dydžio“ auglys.
2022-04-03

Kasos vėžį išduoda keli aiškūs ženklai: mokėkite juos mintinai

Kasos vėžys yra dešimta pagal dažnumą vėžio forma, o kai kurie šaltiniai rodo, kad šios ligos atvejų daugėja. Vis dėlto kai kurie rizikos faktoriai yra pakeičiami, todėl kasos vėžio pavojų galima sumažinti. Kasos vėžys paprastai neaptinkamas iki pat vėlyvųjų stadijų, nes jį diagnozuoti sudėtingą, todėl labai svarbu iškart pajutus simptomus kreiptis į savo šeimos gydytoją.
2021-11-22

Ateityje vėžiu susirgs kas antras: kodėl vis dar nėra visiems tinkančių vaistų?

Kas antras žmogus tam tikru gyvenimo momentu susirgs vėžiu. Kad ir koks tai yra liūdinantis faktas, jis kelia akivaizdų klausimą – kas yra daroma siekiant to išvengti? Jau skirta šitiek daug laiko ir išleista begalė pinigų, tačiau kodėl vaistų nuo vėžio vis dar nėra? Viena iš pagrindinių problemų yra daugelio žmonių supratimas, kas yra vėžys. Šis žodis nereiškia vienos ligos, o apibrėžia tam tikrą kategoriją ir yra vartojamas kalbėti apie šimtus ligų.
2021-02-14

Tradicinėje Kraujo dienoje – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybės gerinimui

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti Kraujo dieną, kuomet skatina susiburti sunkios kraujo ligos paliestus žmones, jų artimuosius, medikus ir drauge pasidžiaugti pasiektais gydymo rezultatais.
2016-05-17

Paprasta gudrybė nakties miego metu, galinti sustabdyti krūties vėžį

Vėlyvi pietūs ar ankstyva vakarienė gali užkirsti kelią krūties vėžio atsinaujinimui. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, jog nevalgant mažiausiai 13-ka valandų nakties metu yra sumažinama krūties vėžio atsinaujinimo rizika. Be to, moterys, kurios gydėsi nuo pat ankstyvos krūties vėžio stadijos, buvo stebėtos mokslininkų septynerius metus, siekiant išsiaiškinti, kokie gyvensenos įpročiai ir principai trukdo ligai sugrįžti.
2016-04-06

Kinijos „vėžiniai kaimai“: pasmerkti mirti vardan šalies pramonės

„The Guardian“ korespondentas aplankė tris Kinijos „vėžinius kaimus“. Čia jis bendravo su vietiniais gyventojais, kurie tapo Kinijos pramoninio augimo įkaitais. „Vėžiniais kaimais“ Kinijoje vadina nedideles gyvenvietes, įsikūrusias netoli kenksmingų gamyklų. Čia mirtingumas yra gerokai didesnis, nei visoje likusioje šalyje. Mokslininkų skaičiavimais, iš viso Kinijoje yra 459 tokie „pasmerktųjų kaimai“. Jie išsibarstė po kiekvieną Kinijos provinciją, išskyrus Cinchajų ir Tibetą.
2013-06-05
Į viršų