national interest

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „national interest“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „national interest“.

Didžiosios tankų skerdynės: mūšis, kurio Rusija nenori prisiminti

Apie didžiausią Antrojo pasaulinio karo, o ir visos žmonijos istorijos, tankų mūšį ginčai netyla ir šiais laikais. Sovietinės istorijos atstovai tokiu vadina Prochorovkos mūšį, kuris laikomas lūžio momentu kare, kuomet sovietams pavyko atremti vokiečių puolimą ir patiems pereiti į puolimą. Tačiau dar didesnio masto tankų susidūrimas vyko keleriais metais anksčiau ir jis dažnai sulaukia nepelnytai mažai dėmesio.
2019-05-18

Ekspertas: JAV šalia Kaliningrado imitavo branduolinį antskrydį prieš Rusiją

JAV bombonešiai B-52 imitavo branduolinius smūgius netoli Kaliningrado. Amerikiečiai iš viso kovą atliko du bandymus, bet antrojo metu rusai sureagavo ir į Baltijos jūrą bombonešių pasitikti išsiuntė savo aviaciją.
2019-04-13

Putinas užsimojo: bus „sukarinta bažnyčia"

Rusijos kariuomenė į savo planus įtraukė „sukarintos bažnyčios“ statybas. Toks statinys netrukus išdygs „Patriotų“ parke Maskvos priemiestyje ir vadinsis „Pagrindinė karinių pajėgų šventykla“. „Naujoji bažnyčia bus dar vienas žmonių vienybės, patriotizmo, meilės ir atsidavimo mūsų Tėvynei, pavyzdys“, – pasakojo žurnalistams naujo Rusijos kariuomenės darinio, skirto savo karių propagandiniam paruošimui, Pagrindinio karinio-politinio direktorato, vadas Andrejus Kartapolovas.
2018-11-18

Didžiausia rusų atominė bomba nebūtų naudinga karo metu

Caro bombos realiomis galimybėmis abejojama
2018-09-22

Rusija karinėse pratybose gali imituoti branduolinį karą: nedrįso net prie L. Brežnevo

Rusijos karinės pratybos „Vostok 2018“, kuriose dalyvaus ir Kinijos kariai, ne tik mobilizuos šimtus tūkstančių rusų, tačiau galimai bus ir pasiruošimas branduoliniam karui. V. Putinas savo organizuojamų pratybų mastais stebina ekspertus, kurie primena, kad net Šaltojo karo metais Sovietų Sąjunga sau tokių milžiniškų ir abejotinos būtinybės išlaidų neleisdavo.  Didžiausi mokymai nuo pat Šaltojo karo laikų bus surengti Rusijos pietryčiuose, juose dalyvaus daugiau nei 300 tūkst. karių.
2018-09-09

Rusijos kariuomenė patvirtino: milijonus pražudyti galinti „Bulava“ jau ginkluotėje

Rusija pastaruoju metu aktyviai tobulina savo branduolinę ginkluotę. Be nuolat atnaujinamų „Iskander“ antžeminių raketų, povandeninių laivų ginkluotėje atsirado tarpkontinentinė balistinė raketa „Bulava“. Tai dar nėra ta „nenumušama“ raketa, apie kurią girdamasis visam pasauliui pasakojo Rusijos prezidentas V. Putinas. Tačiau rusai tikisi, kad šis ginkluotės pavyzdys suteiks valstybei dar didesnę karinę galią.
2018-07-01

„The National Interest“: norint atgrasyti Rusiją Lietuvai reiktų du ar triskart didinti išlaidas gynybai

Prieš tris metus JAV atšaukė savo kariuomenės padalinius iš Europos. Dabar Amerika skubiai siunčia juos atgal, kad atgrasytų Rusijos puolimą. Leidinyje „The National Interest“ cituojamas generolas Timothy Daugherty teigė, kad „ruoštis karui yra pigiau, negu dalyvauti kare“. Ir tai yra visiška teisybė. Tačiau kodėl tuomet Europa karui nesiruošia, klausiama Dougo Bandowo. Šaltojo karo laikotarpiu Europos teritorijoje buvo dislokuota apie 300 tūkst. JAV karių.
2017-12-06

Įvardino branduolinio smūgio Los Andželui pasekmes

JAV žurnalo „National Interest“ žurnalistai atliko tyrimą, bandydami numatyti galimo Šiaurės Korėjos branduolinio smūgio Los Andžele pasekmes. Specialus algoritmas paskaičiavo galimas aukas, jeigu KLDR nuspręstų įvykdyti savo ne sykį kartotus pažadus ir paleisti branduolinį užtaisą, o JAV nepavyktų jo numušti. Analizei buvo pasitelktas specialus profesoriaus Alexo Wellersteino, Stevenso Technologijų universiteto algoritmas. Bombos galia numatyta atitinkanti 250 kilotonų trotilo.
2017-11-27

„Zapad-2017“ baigėsi: išmoktos pamokos ir galimi Rusijos tikslai

Praėjusios savaitės pabaigoje pasibaigusios pratybos „Zapad-2017“, kurias Rusija vykdė kartu su Baltarusija, kelia kai kurias mintis, rašoma „The National Interest“ Nicholaso J. Myerso straipnyje. Nors „Zapad“ yra reguliarūs strateginiai mokymai, „Zapad-2017“ pratybos buvo pirmosios po krizės Ukrainoje pradžios ir akimirksniu prasidėjusio staigaus Vakarų bei Rusijos santykių atšalimo, o tai paaiškina gerokai išaugusį susidomėjimą šiomis pratybomis.
2017-09-25

Kodėl Šiaurės Korėja turėtų mažiausiai norėti pirma panaudoti branduolinį ginklą?

Nuo pat Šiaurės Korėjos technologinio proveržio per paskutinius kelerius metus pradžios kilo didelis nepasitenkinimas ir baimės dėl Pchenjano galimybių smogti JAV miestams. Atrodo, kad Šiaurės Korėja jau gali pasiekti didžiausią Aliaskos miestą, Anchroadžą. Kai kurie analitikai mano, kad Pchenjanas jau gali pasiekti ir rytinę JAV pakrantę. Yra ir skeptiškų nuomonių.
2017-09-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų