nanoavionics

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nanoavionics“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nanoavionics“.

„SpaceX“ į kosmosą iškėlė du „NanoAvionics“ Lietuvoje pagamintus palydovus

Bendrovė „SpaceX“ misijos „Transporter 7“ metu šeštadienį į kosmosą iškėlė du įmonės „Kongsberg NanoAvionics“ („NanoAvionics“) Lietuvoje pagamintus palydovus. Anot bendrovės pirmadienį išplatinto pranešimo, palydovai pakilo iš Kalifornijoje esančios Vandenbergo kosminių pajėgų bazės ir buvo paleisti į 500 kilometrų aukštį.
2023-04-17

Kosmose – dar du Lietuvoje pagaminti palydovai

Šeštadienį, du UAB „Kongsberg NanoAvionics“ („NanoAvionics“) sukurti ir Lietuvoje pagaminti palydovai kartu su „SpaceX“ misija „Transporter 7“ pakilo į kosmosą iš Kalifornijoje esančios Vandenbergo kosminių pajėgų bazės ir buvo paleisti į 500 km aukštį. Vienas iš jų yra skirtas Dubajaus elektros ir vandens tiekimo tarnybai (DEWA) ir aptarnaus didžiausią pasaulyje saulės baterijų parką, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-04-17

Į kosmosą paleisti trys Lietuvoje gaminti „NanoAvionics“ palydovai – atliks svarbias Žemei misijas

Paskutinė iš Floridos kosmodromo išskriejusi raketa „SpaceX“ į kosmoso platybes paleido tris tokius Lietuvoje gamintus „NanoAvionics“ palydovus – tai iki šiol didžiausias per kartą iškeltų mūsiškių palydovų skaičius. Kosmose jie ir juose gabenami užsienio įmonių įrenginiai atliks svarbias Žemei misijas – iš orbitos transliuos itin didelės raiškos vaizdus, prižiūrės žemės elektros ir vandens tinklus, o taip pat stebės vandenynų būklę.
Aktualijos 2022-01-31

Į kosmosą išskraidinti trys lietuvių kurti palydovai: vienas jų atliks išskirtinę funkciją

Su „SpaceX“ raketa šią savaitę į kosmosą pakilo trys lietuvių kurti mažieji palydovai. Iš JAV esančio Kanaveralo kyšulio kosmodromo su „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9“ į Saulės sinchroninę orbitą pakilo lietuvių bendrovės „NanoAvionics“ klientams iš Jungtinių Arabų Emyratų, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos pagaminti palydovai, pranešė įmonė. Tai kol kas didžiausias vienu metu į kosmosą paleistų bendrovės palydovų skaičius.
Aktualijos 2022-01-15

Lietuvio studento įspūdžiai NASA: mūsų šalis turi daug potencialo

Narūnas Kapočius, VGTU Telekomunikacijos inžinerijos 4 kurso studentas nesenai atliko stažuotę NASA Ames tyrimų centre, dalinasi įspūdžiais ir rezultatais, kuriuos pavyko pasiekti. Anot jo, Lietuva yra gerai žinoma NASA dėl mūsų palydovų kūrėjų įmonės „Nanoavionics“ veiklos. Nė vienas pirmą kartą sutiktas NASA darbuotojas, priėjęs prie studento ir išgirdęs, kad jis iš Lietuvos, įvardino, kad žino mūsų šalį ir vertina kaip lyderiaujančią naujai atsirandančiame kosmoso segmente – mažųjų palydovų.
Aktualijos 2018-01-13

Birželio pabaigoje į kosmosą turėtų kilti dar vienas lietuviškas palydovas

Birželio pabaigoje iš Indijos su raketa į orbitą turėtų išskrieti Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“. Lietuviai dalyvauja projekte „QB50“, jo tikslas yra paleisti į kosmosą visą grupę mažųjų palydovų. Jie tyrinės žemutinius termosferos sluoksnius. Projektui vadovauja Belgijoje įsikūręs von Karmano institutas, prie jo daugiau nei šešerius metus dirbo mokslininkai iš 23 šalių ir apie pusšimčio universitetų, pranešė VU.
2017-06-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų