mykolas biržiška

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mykolas biržiška“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mykolas biržiška“.

JAV – neeilinis reginys lietuviams: kūrinys atėmė žadą net garsiajai Rūtai Lee

Los Andžele – neeilinis renginys, o ir reginys lietuvių bendruomenei. Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė, išgarsėjusi portretais iš maisto ar kitų netikėtų komponentų, šį kartą sukūrė signataro Mykolo Biržiškos atvaizdą. Jis atidengtas ant lituanistinės mokyklos sienos. Jis, beje, labai sužavėjo ir garsią lietuvių kilmės aktorę Rūtą Lee. Su džiaugsmu Amerikos lietuvių bendruomenė Los Andžele atidengia didžiulį Mykolą Biržišką atvaizduojantį portretą. Vieta jam parinkta neatsitiktinė.
2019-10-13

Į Lietuvą perlaidojimui atgabenti M. Biržiškos palaikai

Vasario 16-osios Akto signataro Mykolo Biržiškos palaikai pirmadienį iš Jungtinių Valstijų atgabenti į Lietuvą, kur bus perlaidoti Rasų kapinėse Vilniuje. Žymaus literatūros istoriko ir jo žmonos Bronislovos Biržiškienės–Šemytės palaikus skraidinęs lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste. M. Biržiškos brolių, visuomenės veikėjų Vaclovo bei Viktoro Biržiškų palaikai į Lietuvą atgabenti anksčiau. Biržiškos vėliau pirmadienį bus pašarvoti Vilniaus universiteto Šv.
Aktualijos 2018-07-09

Vasario 16-osios signatarai pagerbti Vilniaus Rasų kapinėse

Vasario 16-osios signatarų atminimą pagerbė aukščiausi šalies vadovai ir garbės sargybos kariai. 1918 m. Vasario 16-osios akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, o pasirašė 20 tarybos narių: Saliamonas Banaitis, Jonas Basanavičius, Mykolas Biržiška, Kazimieras Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Antanas Smetona, Jonas Smilgevičius, Justinas S...

„Mes be Vilniaus nenurimsim!“

Šiandien sukanka 70 metų, kai 1939 metų spalio 27 dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus rinktinės kariai peržengė demarkacinę liniją, skyrusią Vilnių ir kitas rytines lietuvių etnines žemes nuo nepriklausomos Lietuvos. Spalio 28 dieną kariuomenė įžengė į sostinę, o spalio 29-ąją Gedimino kalne suplevėsavo mūsų trispalvė. Nepriklausomybę gynė savanoriai. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvą paskelbus nepriklausoma valstybe, lietuvių tautai teko išgyventi itin sunkių išbandymų metą.

Polonizacija Lietuvoje

Sąvoka „polonizacija“ atsirado XVI a. ir yra lotyniškos kilmės, kadangi kilo nuo lotyniškojo Lenkijos pavadinimo. Lietuvių kalboje naudojamas pakaitalas „lenkinimas“, tad abi šios formos yra sinonimiškos, reiškiančios lenkų kalbos, kultūros bei etninės savimonės plitimą arba priverstinį platinimą teritorijose, kuriose istoriškai lenkų dauguma niekuomet negyveno.

Kodėl Lietuvos prezidentas neprisiekia Perkūnui?

Arnoldas Aleksandravičius „Ūkininko patarėjuje“ pastebi, kad liepos 12-ją, kada Vilniuje vyko prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija, Kauno arkikatedroje laikytos mišios už Šv. Brunoną, kurio nužudymas prieš tūkstantį metų davė progą pirmąkart paminėti Lietuvos vardą. Autorius primena ir kitą mūsų istorijos epizodą, vykusį liepos vidury.
2009-07-12

Vasario 16-oji – genijaus gimtadienis

Galima dar kartą konstatuoti ir pasidžiaugti, kad 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje, Pilies g. 26, gimė genijus. Šiandien švenčiame Valstybės atkūrimo dieną. Nepraeis nė mėnuo ir reiks švęsti dar vieną. Atėjus liepos 6-ajai minėsime ir švęsime patį valstybės gimimą. Tokia jau esame respublika – švenčianti ne savojo monarcho nukirsdinimą ar nušalinimą, o jo karūnavimą.

Signatarų namuose - sukaktuvės

2007 m. rugpjūčio 22 d. 16 val. Vilniuje,  Signatarų namuose, Pilies g.26 atidaromas Vasario 16-sios Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos memorialinis kambarys 125 metų gimimo sukakties proga. Vasario 16-sios Nepriklausomybės akto signataras prof. Mykolas Biržiška –  politikos ir visuomenės veikėjas,  kultūros istorikas, pedagogas, publicistas. Gimė 1882 m. rugpjūčio 24 d. Mažeikių aps. Viekšniuose, mirė 1962 m. rugpjūčio 24 d. Los Andžele.
2007-08-17

Arvydas Akstinavičius: Socialdemokratijai – 110 metų

110 metų socialdemokratijos susikūrimo metinių minėjimas tikriausiai dabartiniams tikriems socialdemokratams yra daugiau ne šventė, o jausmas. Jausmas, kad tu neši vėliavą savo pirmtakų, kurie burdamiesi į socialdemokratinę organizaciją iškėlė ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo idėją.
2006-04-26

Vasario 16-osios Aktas pabrėžė valstybės tęstinumą

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Deklaracijos žodžiuose slypi daug prasmių: joje išreikštas ir santykis su praeities paveldu, ir ateities perspektyva.
2006-02-16
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų