mokymo programa

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokymo programa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokymo programa“.

Atsisakoma daugiau nei 300 profesinio mokymo programų

Atlikus profesinio mokymo programų peržiūrą, daugiau kaip 300 jų išregistruota, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. Daugiausia tai seniai parengtos ir nebevykdomos ar nebeaktualios programos. Planuojama, kad jas pakeis naujo turinio, lanksčiai įgyvendinamos modulinės programos. Pasak ministerijos, bent kelios dešimtys atsisakytų programų buvo skirtos jau išnykusių profesijų specialistams rengti, pavyzdžiui, jau nebeaktuali pienininko mokymo programa.
Aktualijos 2018-02-20

ES finansuoja mokymus Europos vadovams ir bendrovėms

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines.
2014-03-14

Ateities lyderių kalvė: kokie idealai įkvepia šiandienos vaikus?

Kiekvienai epochai būdingas savitas vaikų idealų formavimo braižas. Lietuvoje sovietai buvo išstūmę religiją bei tautiškumą, o dabar konkuruoja konservatyvumas ir „postmoderniųjų pilietininkų“ vertybės. Vaikų auklėjimo ir idealų formavimas, kaip ilgalaikius padarinius sukelianti sritis, visuomet buvo svarbi. „Balsas.lt savaitė“ nutarė apžvelgti, kaip asmenybės buvo formuojamos sovietiniais laikais ir kokiu keliu žengia šių dienų ateities lyderius ugdyti siekianti švietimo sistema.

Knygų mugė: ar lietuvių literatūra mokykloje – podukros vietoje

Ką ir kaip skaito Lietuvos mokykla XXI a. pradžioje? Atsakymų į šį klausimą Vilniaus knygų mugės metu surengtoje diskusijoje ieškojo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius, humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Kvietkauskas, kultūros istorijos tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras Darius Kuolys, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis ir Vilniaus licėjaus moksleiviai.
2013-02-21

Spaudos apžvalga: patriotizmas ir tautiškumas išmesti iš mokyklų

„Būtina kuo skubiau peržiūrėti visas mokymo programas. Pirmiausia į jas reikia grąžinti visa tai, kas susiję su tautiškumu, su patriotizmu, su meile Lietuvai. Jeigu mes neišugdysime patriotinės jaunosios kartos, vadinasi, lietuvių tauta neturi ateities. Neatmesčiau tikimybės, kad to dabar ir siekiama, nors daugelį nesąmonių mūsų valdininkai padaro ir iš nežinojimo, nesiorientavimo situacijoje, iš nuolankaus paklusnumo viskam, kas brukama iš šalies.

Lietuvos suaugusieji mokytis internetu galės nemokamai

Iki 2013 metų Lietuvoje ruošiamasi sukurti ir įdiegti naują, suaugusiesiems skirtą švietimo nuotoliniu būdu programą. Kiekvienas šalies gyventojas internete galės pasiekti nemokamą, profesionaliai parengtą įvairių sričių mokomąją medžiagą ir virtualioje erdvėje pasitikrinti įgytas žinias. Projektas „Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“, įgyvendinti pradėtas 2009 m. pabaigoje.
2011-09-20

Laisvės kovų istorijos bus mokoma dar išsamiau

Šiais mokslo metais mokykloms sudaromos galimybės dar daugiau dėmesio skirti laisvės kovų istorijai dėstyti.2011-ieji paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metais. Tikimasi, kad dar išsamiau ir plačiau dėstoma Laisvės kovų istorija sudarys galimybes ugdyti mokinių pilietiškumą remiantis partizanų kovų istorijos pavyzdžiais.
2011-08-31

Kodėl mokykla bijo žodžio „kodėl?“

Nacionalinė mokykla vietoj mąstančių žmonių rengia kryžiažodžių sprendėjus. Ji – tarsi masinių drabužių siuvykla, neišskirianti kiekvieno individo unikalumo. Užuot klaususi „kodėl?“, ji klausia „kada?“. Tokius nacionalinės mokyklos ypatumus, skaudulius ir problemas įvardijo Šiaulių Didždvario gimnazijos tarptautinio bakalaureato programos pedagogai ir mokiniai, iš savo patirties vertinantys dviejų mokymo sistemų specifiką ir požiūrį į žmogų.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų