mezgimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mezgimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mezgimas“.

60-mečio Raimundo mezginiai – ypatingi: stebina net visko mačiusius

60-ies metų panevėžietis Raimundas Mikuševičius  į savo gyvenimą įpynė unikalų pomėgį – mezgimą. Jei kas nors paklausia Raimundo, kokius tris daiktus jis pasiimtų į negyvenamą salą, jis nedvejodamas atsako: du virbalus ir dvi tonas siūlų. Nors mezgimo meną jis įvaldė dar vaikystėje, padedamas savo mamos, kuri taip pat buvo mezgėja, šis pomėgis jį lydėjo per visą gyvenimą, net kai dirbo statybų inžinieriumi.
2024-06-20

Pamatę alytiškės kuriamus žaislus kiti netenka žado: sužavėjo ir visko mačiusius

53-ejų metų Laimutė Stalioraitienė iš Alytaus jau 7 metus užsiima ypatinga rankdarbių forma – žaisliukų nėrimu. Šis pomėgis Laimutę lydėjo nuo pat vaikystės, kai ji dar pradinėse klasėse ėmė megzti servetėles, o paaugusi – ir įvairius megztinius. Laikui bėgant, jos kūryba išsiplėtė į papuošalų gamybą, o prieš 7 metus, paskatinta draugės, ji atrado naują aistrą – žaisliukų nėrimą.
2024-06-13

Mokytoja sukūrė unikalų lovos užtiesalą: naudojo specialią techniką

Ramygalietė mokytoja iš mezgimo siūlų sukūrė unikalų lovos užtiesalą – jame specialia technika įrišo virš 4000 įvairiaspalvių siūlų burbuliukų, prireikė surišti virš 8000 specialių mazgų. Margaspalvę lovatiesę moteris su pertraukomis gamino beveik dvejus metus. Įspūdingo dydžio lovatiesės kūrėja bando suskaičiuoti ir kiek valandų šiam rankų darbo kūriniui prireikė: „Vienai eilutei surišti ir sukarpyti reikia 2 valandų, tai jeigu yra 79 eilės... 25 dienos po 8 valandas čia sudėta mažiausiai.

Lietuviai šluoja ukrainietės Tatjanos mezginius: praleistų valandų mezgant jau neskaičiuoja

Ukrainietė Tatyana Ponomaryova yra viena iš tų žmonių, kurie bėgdami nuo karo atsidūrė Lietuvoje. Moteris apsistojo Klaipėdoje pas savo brolį, tačiau čia ji nesėdi rankų sudėjusi – Tatyana mezga ir neria įspūdingus rankdarbius pagal užsakymus. Numegzti skarelę ar kojines Tatyana galėjo jau būdama ir 18 metų, o to ją išmokė mama. 2012 metais, gimus dukrai, mezgimas tapo moters hobiu. „Pamenu, kai man buvo apie 16 metų, mama numezgė megztinį, jis buvo mėlynas su baltu raštu.
2022-04-06

Mezgimo karaliumi tituluojamas panevėžietis mezga sukneles: užsakymų tiek, kad dirba paromis

Mezgimo karaliumi tituluojamas panevėžietis šiltas pirštines ir kojines iškeitė į moteriškus mezginius. Vyras mezga ir sukneles, ir šiltus megztinius. Panevėžietis skaičiuoja, kad užsakymų turi tiek, kad kartais ir paromis tenka paplušėti. O moterys vis išrankesnės. Panevėžiečio mezgėjo rankų darbo ir įvairiaspalviai megztiniai. Panašių vyras jau numezgė per pusantro šimto. Ir visi šie mezginiai netrukus šildys klientes.

Pasvalietės kurti žaislai tapo tikru Lietuvos hitu: tėvai eilėje laukia ir 2 mėnesius

Tomos iš Pasvalio rajono rankomis gimsta geriausi vaikų draugai – įvairiaspalviai zuikiai, avytės, meškučiai ir dar daug įvairiausių minkštų gyvūnų. Moteris prieš 6 metus juos pagaminti išmoko pati ir dabar sako, kad savo gyvenimo be žaislų nėrimo jau nebegalėtų įsivaizduoti. Į kiekvieną rankomis nunertą žaislą Toma įdeda ne tik daugybę pastangų, bet ir meilės.
2021-10-17

Vilniečių šeima sugalvojo, kaip panaudoti senus megztinius: jų idėja sužavėjo šimtus

Šiluma jau nebelepina, todėl lietuviai iš spintų pradeda traukti šiltus megztinius. Gamtos saugojimu besidominti vilnietė Eglė ir jos mama ragina žmones šaltąjį sezoną pasitikti ne tik šiltai, bet ir tvariai. Jų parduodami mezginiai gaminami iš natūralių siūlų, o kai kurie mezgami išardžius seną, nenešiojamą drabužį, taip prikeliant jį antram gyvenimui.  Eglės teigimu, „MamaMezga“ tikslas yra paskatinti žmones skirti didesnį dėmesį aprangos patogumui, ilgaamžiškumui ir kokybei.
2020-10-17

Monika kelią į sėkmę nusimezgė pati: kuriami darbai palieka be žado

Daugeliui išgirdus žodį mezgimas, prieš akis greičiausiai iškyla toks vaizdas: vyresnio amžiaus moteris sėdi supamajame krėsle, nuobodžiauja ir dienas leidžia ką nors megzdama. Mažame kaimelyje gyvenanti 29-erių Monika Peganova šį gana stereotipinį įsivaizdavimą sudaužo į šipulius. Dar mokykloje pradėjusi megzti, šiandien ji turi savo prekės ženklą ir aplinkinius žavi nepaprasto grožio darbais. „Kai kurie žmonės mano, kad mezga tik mūsų mamos arba močiutės neturėdamos ką veikti.
2020-06-13

Pareigūnai negalėjo patikėti, ką prie vairo veikia moteris: to nebuvo matę

Amerikoje policija užfiksuoja tikrai neeilinių nutikimų, tačiau tokio vaizdo dar nebuvo regėję. Norėdami įspėti kitus, kad tokiais būdais galite sukelti pavojų aplinkiniams, šie pasidalijo įrašu. Jame matyti, kaip už vairo sėdinti moteris ramiai sau mezga. Sustojusi sankryžoje prie raudono šviesoforo ji nesidrovėdama ir neapsidairiusi ėmėsi savo darbų. Pareigūnai vairuotojai skyrė įspėjimą, o visiems primena – jokių būdu taip nesielkite.
2020-03-29

Mezgimo ambasadorė: Laura Theiss

Londone gyvenanti lietuvių dizainerė Laura Theiss laužo rankdarbių kūrimo technikų stereotipus. Naudodamasi vąšeliu ir virbalais bei siūlais moteris kuria drabužius, patraukiančius net ir karališkosios šeimos dėmesį. Kada susižavėjote mezgimu bei nėrimu? Dar vaikystėje. Mano išmokė mane nerti vąšeliu, kai buvau septynerių. Savo pirmąjį megztinį nunėriau būdama paauglė. Žinote, mezgimas man yra tarsi gimtoji kalba.
2014-05-19
REKLAMA
REKLAMA

Urban knitting: jaukiau nei graffiti

Šiuo gatvės menu galėtų užsiimti net jūsų močiutė. Urban knitting esmė – puošti įvairius gatvės elementus spalvotais mezginiais.  ...
2014-03-31

Mezgimas prieš stresą

Kurį laiką išties labiau su močiučių pomėgiu sietas mezgimas pastaruoju metu vėl užkariavo pasaulį nauja jėga. Megzti tapo madinga, kaip ir dėvėti rankų darbo nertinius, šalius, skraistes. Psichologai šį fenomeną vadina reakcija į augantį stresą kasdieniame gyvenime bei atsvarą modernioms technologijoms, vis labiau atsisakančioms rankų darbo ir kūrybinės iniciatyvos.
2013-03-16

Šilutės medžiai pasipuošė spalvingais mezginiais

Šilutėje augantys medžiai papuošti itin neįprastai – jų kamienai aprengti spalvingais megztais-nertais apdarais. Idėjos iniciatorė sako, kad pagalbininkių tokiai akcijai teko ieškoti beveik 10 metų. Šilutės moterų verslininkių organizacijos vadovė Virginija Rudienė sako, kad nėriniais papuoštus medžius pamatė Olandijoje prieš 8 metus. Per autobuso langą švystelėjusio vaizdo nespėjo net nufotografuoti, bet atmintin jis įsirėžė ilgam.

Rudens vakaro pramoga – mezgimas

Atšalus orams vertėtų vis dažniau susirangyti namuose ant sofos ir išsitraukti virbalus, juolab kad megzti drabužiai ir aksesuarai tapo tikrų tikriausiu šio sezono hitu! Ilgi nerti švarkai, masyvūs šalikai, suknelės – visa tai ne tik šildo, bet ir traukia dėmesį bei leidžia žingsniuoti koja kojon su mada. Kokį mezginį pasirinksite ilgėjantiems rudens vakarams? Svarbiausia – išsirinkti tinkamus siūlus Be abejo, pradžių pradžia – siūlai.
2012-10-16

Ruduo kviečia prie virbalų (II)

Ruduo vis dažniau kviečia jaukiai susirangyti namuose ant sofos ir išsitraukti senus gerus virbalus. Juolab kad megzti drabužiai ir aksesuarai tapo tikrų tikriausiu šio sezono hitu! Ilgi nerti švarkai, masyvūs šalikai, suknelės – visa tai ne tik šildo, bet ir traukia dėmesį bei leidžia žingsniuoti koja kojon su mada. Šią žiemą mezginių modeliuose dominuoja patogumas, vėjavaikiškumas, šiek tiek nerūpestingumo – drabužis turi atrodyti bent kiek neįprastai.
2012-10-05

Vaikus nužudžiusios A. Bružaitės mezgimo pamokas lankyti nori dešimt nuteistųjų

Už dviejų savo vaikų nužudymą iki gyvos galvos kalėti nuteista Alma Bružaitė netrukus taps kitų nuteistųjų mokytoja. Garsiosios kalinės vedamas mezgimo pamokas Lukiškių kalėjime jau pareiškė norą lankyti dešimt čia įkurdintų vyrų, rašo „Lietuvos rytas“. Šiuo metu jau sukaupta ir perduota A.Bružaitei pakankamai siūlų, teliko įsigyti virbalų. Tai „Lietuvos rytui“ patvirtino Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo laikinasis direktoriaus pavaduotojas Romas Ostanavičius.

Kojinių mezgimo čempionate Radviliškyje varžysis Lietuva, Latvija ir Lenkija

Sekmadienį vidudienį Radviliškyje bus duotas startas kojinių mezgimo čempionatui. Šiais metais čempionate varžysis kojinių mezgėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Lenkai, pernai dalyvavę kaip stebėtojai, šiais metais atveža savo mezgėjų komandą, kurioje ne tik moterys, bet ir du vyrai. Iš viso čempionate varžysis apie pusšimtį dalyvių iš trijų šių šalių. Tai vienintelis toks čempionatas, kurį organizuoja Radviliškio rajono jaunimo klubas „Mix“ ir Radviliškio miesto kultūros centras.
titulinis 2012-05-27

Gatvės menas, šokiruojantis labiau nei grafitis

Jei manote, kad gatvės menas tai grafitis, labai smarkiai klystate. Vienos italų menininkės darbai, puošiantys daugybę pasaulio miestų, priverčia sustoti ir nusišypsoti net patį didžiausia paniurėlį. Jei iki šiol galvojote, kad mezgimas nuobodus senjorų užsiėmimas, netrukus savo nuomonę pakeisite. Žvilgtelėkite į šią mano kūrinių galeriją.
2012-03-27

Nano dalelėmis prisotintų drabužių meistras

Šiandien nesunku įsivaizduoti įmonę, kurios didžioji dalis produkcijos iškeliauja į užsienį. Tačiau sunku rasti lietuvišką bendrovę, kuri būtų garsi pasaulyje, bet Lietuvoje nišos neturėtų. Tokiai apie 40 metų veikiančiai Lietuvoje įmonei vadovauja Juozas Martikaitis.
2011-10-08

Pink užsiima mezgimu

Pink ėmėsi naujo hobio – mezgimo. Dainininkė šiuo metu ilsisi nuo darbo ir prižiūri savo aštuonių savaičių dukrą Willow Sage, todėl Pink draugai išmokė ją, kaip pačiai pasidaryti vilnonių drabužių. Pink savo „Twitter“ puslapyje rašė: „Mano draugas @KerriKenney išmokė mane megzti. Dabar mezgu skarą ir ji atrodo puikiai." Žvaigždė mėgaujasi visais motinystės privalumais, nors pripažįsta, kad tai nėra lengva.
2011-07-22

Radviliškyje varžosi kojinių mezgėjos

Radviliškyje vyksta Baltijos šalių kojinių mezgimo čempionatas. Mintis sukviesti į būrį kaimyninių šalių kojinių mezgėjas priklauso rajono jaunimui. Pasak Radviliškio kultūros centro direktoriaus Romualdo Juzukonio, dalyvauti Baltijos šalių kojinių mezgimo čempionate užsiregistravo per dvi dešimtis mūsų šalies kojinių mezgėjų, po keletą atvyks iš Latvijos, Lenkijos ir Estijos. Visą sekmadienį mezgėjos megs ar ners kojines, veiks kojinių paroda, o vakare komisija išrinks geriausias.
Į viršų