mėnulio užtemimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mėnulio užtemimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mėnulio užtemimas“.

Pasakė, kada Saulės užtemimas bus matomas Lietuvoje

Pirmadienį, balandžio 8 d., įvyks Saulės užtemimas, kuris bus matomas visoje Šiaurės Amerikoje ir dalies žiniasklaidos priemonių pramintas Didžiuoju Šiaurės Amerikos užtemimu. Saulės užtemimas įvyksta, kai Mėnulis prasiskverbia tarp Žemės ir Saulės, taip užtemdydamas Saulės vaizdą Žemės žiūrovui. Vienas įspūdingiausių šio užtemimo aspektų yra jo trukmė ir matomumas.
2024-04-08

Rytoj Mėnulio užtemimas smogs 3 ženklams: nesakykite, kad neįspėjo

Artėjantis dalinis Mėnulio užtemimas, įvyksiantis spalio 28 dieną, skirtingai paveiks Zodiako ženklus. Vieniems tai bus sėkmingas ir džiaugsmingas metas, tačiau trims ženklams patariama pasisaugoti, nes užtemimas jiems smogs be gailesčio. Užtemimai būna kupini netikėtumų, tačiau šio dalinio Mėnulio užtemimo metu stipriausią jo poveikį pajus trys Zodiako ženklai. Mėnulio užtemimai vyksta per pilnatį, kai Žemė, Saulė ir Mėnulis yra vienoje linijoje ir Žemės šešėlis krenta ant Mėnulio paviršiaus.
2023-10-27

Ši savaitė – sunkiausia metuose: Budraitytė įspėja

Pasak astrologės Vaivos Budraitytės, spalio mėnuo yra labai sudėtingas, o ši savaitė yra sunkiausia metuose. Artėjantis užtemimas bus pats pavojingiausias per daugelį metų. Astrologė teigia, kad kitas toks baisus užtemimas mūsų laukia tik po 30 ar 40 metų. „Šiuo metu mes esame užtemimų koridoriuje. Spalio 28 dieną mūsų laukia dar vienas užtemimas. Visą savaitę bus gana sudėtingas emocinis fonas, gali pasireikšti keisti, aiškiaregiški sapnai“, – įspėja Vaiva.
2023-10-25

Artinasi neeilinis dangaus reiškinys: štai, kada įvyks

Šio mėnesio pradžioje buvo stebimas žiedinis Saulės užtemimas, o mėnesio pabaigoje laukia ir Mėnulio užtemimas – pasižymėkite šią dieną. Šį savaitgalį Mėnulis pateks į Žemės šešėlį ir įvyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas Europoje, įskaitant Italiją, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, taip pat Afrikos šalyse, pavyzdžiui, Pietų Afrikos Respublikoje, Egipte ir Alžyre, praneša „Time and Date“. Nuo šeštadienio, spalio 28 d., iki sekmadienio, spalio 29 d. vyksiantis dalinis Mėnulio užtem...
2023-10-25

Šiandien Mėnulio užtemimas smogs šiems Zodiako ženklams: Budraitytė įspėja

Gegužės 5-ąją įvyks pusšešėlinis Mėnulio užtemimas. Nors Lietuvai jis nebus pavojingas, visiems teks būti atsargesniems.  Garsi astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė pažymi, kad šaliai šis užtemimas nebus labai svarbus, nieko blogo nutikti neturėtų, tačiau nepameskite atidumo ir budrumo.  „Žmonės turi būti atsargesni, ypatingai Skorpionai, Jaučiai, Avinai, Vandeniai, Liūtai, Mergelės – jiems būtina saugotis traumų.
2023-05-05

Prasideda itin stipri pilnatis: Budraitytė įspėja 6 Zodiako ženklus

Rytoj prasidėsianti pilnatis smogs visu pajėgumu, todėl pasiruoškite – net šešiems Zodiako ženklams teks pasisaugoti, kitaip gali laukti nemalonios pasekmės.  Astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė primena, kad jau visai netrukus, gegužės 5 dieną, įvyks Mėnulio užtemimas, tad visą pilnaties laikotarpį teks būti atidesniems, saugotis traumų.  Ypač atsargūs turėtų būti Skorpionai, Jaučiai, Avinai, Vandeniai, Liūtai ir Mergelės. Jiems teks sėdėti kaip pelytėms po šluota.
147 2023-05-03

Prasidėjusi pilnatis smogs 3 Zodiako ženklams: nesakykite, kad neįspėjo

Ši savaitė trims Zodiako ženklams bus itin įtempta, daugeliui atrodys, kad tai pati blogiausia ir sunkiausia savaitė. Prasidėjusi pilnatis ir įvykęs Mėnulio užtemimas lapkričio 7–13 dienomis neleis atsikvėpti ir smogs pilnu pajėgumu. Jei šiame sąraše rasite savo Zodiako ženklą, tai gali paaiškinti, kodėl šią savaitę jausitės prislėgti, rašo stylecaster.com. Jautis Atsipalaiduokite ir venkite nereikalingos įtampos ir streso.
2022-11-09

Lapkričio Mėnulio užtemimas smogs 3 Zodiako ženklams: nesakykite, kad neįspėjo

Ateinančią savaitę, kai Jaučio ženkle patekės pilnatis, laukite netikėtumų. Lapkričio 8 d. įvyks ir Mėnulio užtemimas, kuris įneš visišką chaosą. Sužinokite, ką ši pilnatis atneš jūsų Zodiako ženklui.  Kaip žinoma, pilnatis simbolizuoja išsilaisvinimą ir tikėjimą. Jo metu atsiskleidžia užslėptos problemos, įskaitant tas, kurias būtina išspręsti, kitaip jos gali viską sugriauti, rašo provincetownindependent.org.
2022-11-04

Skubiai įspėja 3 Zodiako ženklus: jiems ateina sunkus metas

Bent kartą per mėnesį stojanti Mėnulio pilnatis paveikia, ko gero, kiekvieną. Tačiau maždaug du kartus per metus pilnatis sutampa su Mėnulio užtemimu. Šis metas atneša daugybę kvapą gniaužiančių sukrėtimų ir pokyčių. Rudens užtemimų sezonas prasidėjo spalio 25 d., kai įvyko Saulės užtemimas Skorpiono ženkle. O lapkričio 8 d. įvyks Mėnulio užtemimas Jaučio ženkle, kuris 3 Zodiako ženklams pažers netikėtumų, kurie ne visada bus malonūs, rašo popsugar.com.
2022-11-03

Šiandien –  Mėnulio užtemimas: astrologė skubiai įspėja

Gegužės 16 d. – pilnas Mėnulio užtemimas. Todėl būkite kiek įmanoma atsargesni ir atidesni, įspėja astrologė Ingrida Poccia. Šiuo metu labai gerai atsikratyti žalingų įpročių ir toksiškų santykių, kurie jau seniai turėjo baigtis... Nedarykite impulsyvių veiksmų. Nesivelkite į konfliktus ir ginčus. Nepradėkite naujų, neapgalvotų dalykų. Nemėginkite įsikibti į tai, kas palieka jūsų gyvenimą, ir nesijaudinkite dėl praradimo.
2022-05-16
REKLAMA
REKLAMA

Pamatykite: dalis pasaulio stebėjo neeilinį reginį – ilgiausią per beveik 600 metų Mėnulio užtemimą

Kol mes penktadienį plušėjome darbuose, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje astronomijos gerbėjai stebėjo ilgiausią per beveik 600 metų Mėnulio užtemimą. Jam įskriejus į mūsų planetos metamą šešėlį, mėnulis nusidažė kraujo raudonumo spalva, o po trijų su puse valandos visiškai užtemo. Kaip matyti reportaže, paskutinis saulės apšviestas Mėnulio kraštelis už Žemės metamo šešėlio nyksta Kamčiatkoje.
2021-11-19

Prasidėjus pilnačiai, Budraitytė perspėja: 1 ženklui bus labai sunku

Prasideda pati sunkiausia Mėnulio fazė – pilnatis, o šiandieną dar ir užtemimas. Per pilnatį neretai pajuntame, kad esame išsibalansavę, o ir aplinkiniai pradeda elgtis neįprastai, padaugėja nelaimingų atsitikimų. Plačiau apie pilnatį bei užtemimą, kokių veiklų vengti ir kam verta labiau pasisaugoti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo astrologė Vaiva Budraitytė.
2021-05-26

Budraitytė įspėja dėl Mėnulio užtemimo: šiandien šiukštu to nedarykite

Penktadienis, prasidėjo pilnatis ir šiąnakt danguje bus galima išvysti pusšešėlinį Mėnulio užtemimą. Naujienų portalui tv3.lt garsi astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė, sako, kad nors užtemimas daug bėdų turėtų nesukelti, tačiau yra viena sritis, kurioje turėtume būti atsargesni. Astrologė Vaiva Budraitytė pripažįsta, kad šiandien mėnulio užtemimas Lietuvai neturėtų atsispindėti energetiškai.
2020-06-05

Šįvakar laukiamas išskirtinis dangaus reiškinys – žmonės ima elgtis keistai

Pirmoji šių metų pilnatis sutaps su dar vienu išskirtiniu gamtos reiškiniu – Mėnulio užtemimu. Nors mokslininkai nėra priėję prie vieningos išvados, ar šie reiškiniai turi įtakos žmonių elgsenai, su telefoniniais skambučiais dirbantys žmonės tvirtina, kad kai kurie žmonės suaktyvėja ir ima elgtis keistai, tiesa, tam yra ir daugiau priežasčių, kai kurios jų – ekonominės. Informaciją apie artėjantį Mėnulio užtemimą savo feisbuko profilyje paskelbė sinoptikas ir astrologas Naglis Šulija.
Aktualijos 2020-01-10

Šiąnakt pakelkite akis į viršų – dangų puoš Mėnulio užtemimas

Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų laikų šis dangaus procesas apipintas išskirtine pagarba, tikėjimu ir magiškais ritualais. Paprastą, tačiau efektyvią psichoterapijos praktiką šiandienos vakarui rekomenduoja astrologė Violeta Liaugminienė. Dalinis Mėnulio užtemimas prasidės šįvakar (liepos 16-ąją) 23.01 val. Daugiausia Mėnulio (65 proc.) užtems pusę pirmos nakties, o šešėlis nuslinks lygiai 2 val. nakties.
2019-07-16

Visiškas saulės užtemimas – astronomai paskelbė, kur ir kada jis bus matomas

Didelėse Čilės ir Argentinos dalyse antradienį diena trumpam virs naktimi – siaurame 9,65 tūkst. km ilgio ruože bus matomas visiškas Saulės užtemimas, kai Mėnulis visiškai užstos Saulę. Pasak Čilės astronomų, įspūdingas gamtinis reiškinys prasidės 13 val. 1 min. (20 val. 1 min. Lietuvos laiku) Ramiajame vandenyne. Čilės krantus 150 km pločio Mėnulio šešėlis, kuriame Saulės visiškai nebus matyti, turi pasiekti 16 val. 38 min. (23 val. 38 min.
2019-07-02

Laukiama visiško mėnulio užtemimo

Dėl neįprastų aplinkybių visumos dangaus stebėtojai Europoje, Afrikoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikose rengiasi naktį iš sekmadienio į pirmadienį stebėti visišką mėnulio užtemimą. Idealiu atveju žiūrovai galės išvysti didžiulį, raudoną mėnulį. Mėnulis atrodys didesnis, nei įprastai, nes šiuo metu yra arčiau Žemės, nutolęs per maždaug 358 tūkst. kilometrų. Toks reiškinys vadinasi supermėnuliu.

Kruvinojo mėnulio užtemimą buvo galima stebėti ir Vilniuje

Naktį į šeštadienį pasaulis stebėjo įspūdingą Mėnulio užtemimą. I Žemės šešėlį patekęs jos palydovas nusidažė tamsiai raudona spalva. „Kruvinasis mėnulis“ buvo stebimas kelias valandas. Nors Lietuvoje dangų buvo daug kur aptraukę debesys, „kruvinąjį mėnulį“ buvo galima matyti ir mūsų šalyje. Įspūdingas reginys buvo matomas ir kai kuriuose Vilniaus rajonuose.
Aktualijos 2018-07-28

Ypatingo reginio liudininkai užfiksavo „Kruvinąjį supermėnulį”

Sausio 31 dieną dangaus stebėtojai visame pasaulyje tapo įspūdingo reginio liudininkais, įvyko antroji mėnesio pilnatis. Ši pilnatis ypatinga tuo, kad Saulė, Žemė ir Mėnulis išsidėstė vienoje linijoje – todėl įvyko Mėnulio užtemimas, pilnatis įgavo antgamtišką rausvą atspalvį, toks Mėnulis vadinamas „kruvinuoju Mėnuliu”. Mėnulis ne tik tapo kruvinuoju, bet ir pasiekė artimiausią tašką prie Žemės. Pasak Space.
Orai 2018-02-01

Perspėja dėl rytojaus: štai kam smogs pilnas Mėnulio užtemimas

Sukluskite, paskutinę sausio mėnesio dieną laukia ypatingas išbandymas - išgyvensime Pilną Mėnulio užtemimą. Kaip nepaklysti sudėtingose situacijose, kaip gyventi tą dieną ir ko vengti, pasakoja astrologė Rasa Baliutavičiūtė Kungienė.  2018 metų sausio 31 dieną, 15:29 val Lietuvos laiku išgyvensime Pilną Mėnulio užtemimą Liūto zodiako ženklo 11 laipsnyje. Žemės šešėlis kris ant viso Mėnulio paviršiaus, uždengdamas pastarąjį pilnai, todėl užtemimas bus pilnu.
2018-01-30

Šįvakar Lietuvoje bus matomas dalinis Mėnulio užtemimas

Rugpjūčio 7 d. vakare įvyks dalinis Mėnulio užtemimas. Pilnas Mėnulis tą vakarą Vilniuje tekės 20:56 val. pietrytinėje horizonto pusėje, Ožiaragio žvaigždyne, su jau užtemdytu apatiniu dešiniuoju kraštu. Labiausiai Mėnulis užtems 21:20 val., tuomet Žemės šešėlis uždengs apie ketvirtadalį Mėnulio disko. Tuo metu Mėnulis bus dar labai neaukštai pakilęs virš pietryčių horizonto, tad norintys pasigrožėti reginiu turėtų susirasti vietą, iš kurios ta padangės pusė būtų visiškai atvirai matoma.
2017-08-07

Mėnulio užtemimas? Po nakties 20 vairuotojų praras pažymėjimus

Po šios nakties pažymėjimų neteks mažiausiai 20 vairuotojų. Ir beveik pusė jų – ne dėl to, kad buvo girti. Vairuotojai Vilniaus gatvėmis važinėja kaip magistralėmis, patvirtino Lietuvos Kelių policijos netikėtas greičio patikrinimas. Geležinio Vilko gatvėje prie tunelio leidžiamas tik 60-ies kilometrų per valandą greitis. Net devyni vairuotojai čia greitį viršijo 50-čia kilometrų per valandą ir praras vairuotojo pažymėjimus. Geležinio Vilko gatvės rekordas – 140 kilometrų per valandą.
Kriminalai 2016-09-17

Neįprastai trumpas visiškas Mėnulio užtemimas žavėjo stebėtojus

  Visiškas mėnulio užtemimas šeštadienį truko neįprastai trumpai, bet vis tiek buvo stulbinamas. Anksti atsikėlusieji JAV ir Kanados vakarinėje dalyje prieš prašvintant turėjo galimybę pamatyti, kaip Žemės šešėlis uždengia mūsų planetos gamtinį palydovą. Visiškas užtemimas tetruko kelias minutes ir buvo vienas trumpiausių per pastarąjį šimtmetį. Kai kurie astronomijos entuziastai skundėsi, kad debesys sutrukdė jiems stebėti reginį, kuris truko iš viso apie 3,5 valandos.
2015-04-04

Astrologė V. Budraitytė: per Saulės užtemimą geriau neiti iš namų

Šį penktadienį įvyko įspūdingas žiedinis saulės užtemimas. Jis ypatingas tuo, kad Mėnulis visiškai užstojo Saulę. Tiesa, dabar Mėnulis yra beveik tolimiausiame taške nuo Žemės, tad atrodo mažesnis – šiek tiek per mažas, kad visiškai uždengtų Saulės diską. Dėl to penktadienį danguje suliepsnojo įspūdingas ugnies žiedas, kurį galėjo stebėti Australijos, Naujosios Zelandijos, Okeanijos, Filipinų gyventojai, o dalinis Saulės užtemimas buvo matomas ir Havajuose. 2013-ieji – užtemimų metai.
2013-05-10

Šiandien – vienas trumpiausių XXI a. Mėnulio užtemimų

Šiąnakt, jei leis oro sąlygos, bus galima stebėti dalinį Mėnulio užtemimą. Jis truks tik 27 minutes, ir, pasak astronomų, tai bus antrasis pagal trumpumą Mėnulio užtemimų šiame amžiuje. Už jį trumpesnis bus tik 2042 m. rugsėjo 29 dieną įvyksiantis dalinis Mėnulio užtemimas, truksiantis tik 12 minučių. Maksimalios šio užtemimo fazės metu Žemės šešėlis uždengs tik patį Mėnulio kraštą, bet į pusšešėlį patekusi šiaurinė Mėnulio pilnaties dalis taip pat bus pritemdyta, skelbia „Space.
2013-04-25

Per Mėnulio užtemimą Amerika regės „neįmanomą“ reiškinį

JAV ir Kanadoje gyvenantys Balsas.lt skaitytojai šeštadienį įvyksiančio pilno Mėnulio užtemimo metu galės išvysti retą gamtos reiškinį. Antrasis šiais metais visiškas Mėnulio užtemimas Šiaurės Amerikos gyventojams suteiks retą galimybę išvysti keistą reiškinį, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanomas, skelbia  „Space.com“. Didelėje JAV ir Kanados dalyje žmonės turės galimybę tuo pat metu danguje pamatyti ir tekančią Saulę, ir besileidžiantį užtemusį Mėnulį.
2011-12-09

Slėpynės danguje: Mėnulio užtemimas iš arčiau

Nors oro sąlygos Lietuvoje nebuvo palankios vakar vakare vykusiam  visiškam Mėnulio užtemimui stebėti,  kantriausiems vis dėlto pavyko sulaukti debesų properšų ir pamatyti šias įspūdingas astronomines „slėpynes". Šis Mėnulio užtemimas buvo matomas daugelyje pasaulio regionų, kuriuose dangaus netemdė debesų šydas. Šiose nuotraukose – praėjusios nakties dangaus vaizdai iš įvairių pasaulio vietų, pradedant Azija, baigiant Artimaisiais Rytais ir Europa.
2011-06-16

Šįvakar – visiškas Mėnulio užtemimas

Trečiadienio vakarą Lietuvoje bus galima stebėti visišką Mėnulio užtemimą, truksiantį daugiau kaip pusantros valandos. Anot Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresniojo mokslo darbuotojo Algirdo Kazlausko, užtemimas prasidės 20.35 val., tačiau tuo metu Mėnulis Lietuvoje dar nebus patekėjęs. „Mėnulis teka tik 21.47 val., tad maždaug nuo 22 val. vakaro jau galėsime matyti, kai jis išlįs iš už horizonto“, – lrt.lt sakė astronomas.
2011-06-15

Kaip išgyventi astrologinius užtemimus?

Šie metai – turtingi. Turtingi užtemimais, kurių su nerimu laukiame: Saulės - birželio 2 d. (maksimali fazė 0 val. 17 min. Vilniaus laiku ir 1 d. 21 val. 17 min. Grinvičo laiku) ir liepos 1 d., Mėnulio - birželio 15 d. (maksimali fazė 23 val. 14 min. Vilniaus laiku ir 20 val. 14 min. pagal Grinvičą). Užtemimo fenomeną ko gero tiksliau būtų sieti su iliuzija – žmogus tarsi apanka. Tuo metu tampame įtaigiais, neatsargiais, sunkiai kontroliuojame tiek savo emocijas, tiek bet kokią situaciją.
2011-06-01

Mėnulio užtemimas iš arčiau

Gruodžio 21 dieną įvykęs pilnas Mėnulio užtemimas buvo itin retas – pirmą kartą nuo 1638 metų jis sutapo su žiemos saulėgrįža, ilgiausios metų nakties ir trumpiausios dienos metu. Lietuvoje stebėti užtemimą trukdė apsiniaukęs dangus. Jis prasidėjo 7.28 val. Lietuvos laiku, tačiau net ir palankiomis oro sąlygomis būtų buvęs stebimas trumpai, nes 8.45 val.pasislėpė už horizonto. Šis pilnas Mėnulio užtemimas šiemet yra vienintelis.
2010-12-22

Rytoj rytą Lietuvoje bus matomas Mėnulio užtemimas

Gruodžio 21 d. įvyks vienintelis šiais metais pilnas Mėnulio užtemimas, kurį galės stebėti beveik pusė pasaulio gyventojų. Trumpai jis bus matomas ir Lietuvoje. Pasak astronomų, užtemimas prasidės7.28 val. Lietuvos laiku, tačiau net jei oro sąlygos bus palankios, stebėti jį bus galima tik trumpai, nes Mėnulis 8.45 val.pasislėps už horizonto. Šis pilnas Mėnulio užtemimas šiemet yra vienintelis. Maždaug 10.41 val.
2010-12-20

Šiąnakt - dalinis Mėnulio užtemimas

Gruodžio 31-ąją dieną nusimato dalinis Mėnulio užtemimas, kurį bus galima stebėti Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Australijoje. Tačiau tai ne vienintelis įdomus reiškinys - tą patį vakarą antrą kartą per gruodžio mėnesį bus stebima antroji pilnatis. Šie retoki reiškiniai vadinami "Mėlynuoju mėnuliu" (angl. Blue moon). Antrąją mėnesio pilnatį buvo galima stebėti 1982 metais.
2009-12-31
Į viršų